R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Temat dla mam- smoczki
Autor Wiadomość
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2014-03-07, 16:58   Temat dla mam- smoczki

Babeczki, powiedzcie mi, bo moja pani pediatra nie potrafi odpowiedzieć jasno:
czy jest konieczność podawania smoczka maluchowi?
Dziecko ma prawie 4 miesiące, do tej pory nie widziało smoczka, ani butelki. Cały czas karmię wyłącznie piersią. Co jestem w przychodni widzę maluchy ze smokami. Dziecko płacze- myślę, jak każde dziecko. Ale wtedy biorę na ręce, przytulam, daję pierś, bujam w bujaczku.
Nie wiem, czy taka sytuacja długo utrzyma, ale na razie dajemy radę. Powiedzcie mi, jakie są konsekwencje nie "pokazania" dziecku smoczka?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2014-03-07, 17:14   

Mój wnusio właśnie skończył rok i nigdy smoczka nie miał, był w domu, ale on go wypluwał. Moje dzieci też nie miały. Jeśli nie ma potrzeby, nie dawaj. Czasem dziecko potrzebuje"czegoś" moje miały kawałeczek pieluszki, który przytulały albo miziały sie nią po nosku. Jestem przeciwna smokom jeśli na prawdę nie ma ku temu potrzeby.
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
malgo_1986 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomogła: 1 raz
Wiek: 37
Dołączyła: 13 Gru 2008
Posty: 64
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-03-07, 20:26   

Dominika, ja mam dokładnie takie samo zdanie jak edzia i odziu.
Mój synek ma teraz 11 miesięcy, smoczek widział może kilka razy, pluł tak daleko, że aż nie wierzyłam, że taki maluch a ma tyle siły. Paradoks jest taki, że jako zapobiegawcza mama zawsze mam smoczek w torebce na spacerze.
Podczas ząbkowania wspomagaliśmy się za to gryzakami z Tommee Tippee, nie powiem bo naprawdę Tymek gryzie je od czasu do czasu do tej pory, ale chyba kolejne ząbki idą.
Niczym się nie przejmuj, Ty najlepiej wiesz co potrzebne Twojemu dziecku. Ja się cieszę, bo przynajmniej nie będę miała problemu z oduczaniem. Mam koleżankę, której córeczka ma prawie 10 miesięcy i ja nie wiem jak ta dziewczynka wygląda bez smoka :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Bethi 
Wieluniaczek
Festina lente



Pomogła: 28 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Gru 2008
Posty: 1508
Piwa: 16/18
Skąd: EWI~EZD
Wysłany: 2014-03-08, 08:28   

Moje dzieciaki się wychowały bez smoczka. Widząc to u innych dzieci miały ciekawe reakcje, bo dzieci "jedzą zabawki".
Powiem wam, że zaskoczyła mnie kiedyś na lotnisku reakcja pewnej matki. Jej córka, dosyć wysoka, stała ze smoczkiem w budzi. I się rozpłakała, a ta jej tego smoczka na siłę do buzi. Pytam jej, czemu jej daje smoczek, a ta kobieta do mnie: "Co się pani dziwi, ona ma dopiero 5 lat".
Zaczęłam mieć mieszane uczucia co do tego wynalazku.
Moje dzieciaczki, żeby nie płakały, to miały grzechotkę na rączce na rzep, a to skarpetki grzechotki, albo leżaczek-bujaczek i noszenie na rękach. Ale bez smoczka się wychowali.
_________________
* Zjednoczeni wirtualnie, silni realnie *
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
daughter 
Ma stragan na targu



Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 18 Maj 2010
Posty: 699
Piwa: 16/34
Skąd: Osjaków/Wydrzyn
Wysłany: 2014-03-08, 12:30   

A nie pomyślałaś, że smoczek to nie jest wynalazek dzisiejszych czasów, i kiedyś może nie było skarpetek z grzechotkami ani bujaczków?
Mój syn miał smoczek i jakoś nie wydaje mi się , żeby to był jakiś wielki problem ;)
_________________
"Kobiety rodzą się aniołami, ale kiedy życie połamie im skrzydła - pozostaje już tylko latanie na miotle"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2014-03-08, 17:25   

Czasem problemem może być. Zawsze słyszałam, że po smoczku jest zły zgryz, nie wiem na ile to jest prawda, ale mnie skutecznie odstraszyło. Z kolei po sąsiedzku w rodzinie stomatologów i ortodonty widzę że tam dzieci smoki mają. Ja uważam a w szczególności, gdy dziecko do tej pory smoczka nie miał, nie dawać.
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pszczółka 
Przyjeżdża na zakupy



Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 15 Gru 2006
Posty: 399
Piwa: 2/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-03-08, 18:47   

Zgadzam się z edzia i odziu. Ta wada zgryzu mnie również odstraszyła.
Mój młodzian nigdy nie miał smoka, żadnego.
Tego na butelki też nie.
Przez 13 mies karmiłam go cycem, w między czasie jadł kaszki/zupki łyżeczką a wodę/herbatkę pił ze słomki.
_________________
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
1% ze swojego podatku na rehabilitację dziecka
http://dzieciom.pl/podopieczni/4355
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2014-03-09, 12:30   

Konsultowałam się z zaprzyjaźnioną położną- powiedziała, że jeśli dziecko nie ssie kciuka, to wszystko jest ok. Trudniej jest oduczyć dziecko ssania kciuka niż smoczka. Może ssać kciuka, kiedy chce usnąć, żeby poczuć się bezpieczniej. Wtedy dajemy do do rączki zabawkę, karmimy, przytulamy. Oczywiście dla tych czasowych mam.
:wink:
Pozdrawiam wszystkie mamy i babcie, dziękuję za opinie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Basia 
Wieluniaczek
Dwa oblicza ]:-)



Pomogła: 16 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Wrz 2005
Posty: 1719
Piwa: 9/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-03-10, 10:13   

Mój maluch dostał niestety smoka po tygodniu, bo miał problem z zaśnięciem wieczorem, tzn problemu nie było dopóki cyckał pierś, pomimo ze już dawno nie pił. Potrafił tak długo, po wyjęciu piersi budził się od razu :/ Tak mnie bolały sutki, że musiałam podłożyć mu smoczek, zasypiał i po 3 minutach wypluwał smoczek. Po kilku dniach odzwyczaił się całkowicie i teraz już ani nie cycka piersi, ani smoczka tylko ładnie zasypia.

Nie wiem jaka jest reguła, siostry synek, ma prawie rok, cały czas na piersi, też nigdy nie chciał smoka. Ja się cieszę, że mój też się nie przywiązał, aczkolwiek mam smoczek na wszelki wypadek :)
_________________
www.pajacyk.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
akirus 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 1259
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-03-15, 19:22   

a moje dwie starsze miały smoczki, jedna zrezygnowała w wieku około roku, druga ma dwa lata i do tej pory nie wyobraza sobie żeby nie było cyca, ale najmniejsza (10 miesiecy) od urodzenia nie używa, bo nie chciała, pluła i krztusiła się; w zastępstwie ma swojego kciuka :)
_________________
Co za czasy! Lot w kosmos trwa coraz krócej, jazda do pracy coraz dłużej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2014-03-19, 08:15   

Z ciekawości spróbowałam gdy dzieciaczek płakał- nie działa :-) , tzn. wypluwa.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Basia 
Wieluniaczek
Dwa oblicza ]:-)



Pomogła: 16 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Wrz 2005
Posty: 1719
Piwa: 9/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-03-19, 11:07   

akirus napisał/a:
w zastępstwie ma swojego kciuka
Podobno, lepiej dla przyszłego zgryzu dziecka, zeby cyckało smoczek, niz kciuka.
_________________
www.pajacyk.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2014-03-19, 11:25   

Dokładnie, bo smoczek sie poddaje a kciuk nie i potem ząbki mogą na prawdę nieciekawie wyglądać.

Dominika bardzo dobrze, że nie chce, znajdzie sobie zastępstwo ;)
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2014-04-03, 18:33   

Kolejny wątek rozpocznę już w tym. Napiszcie kiedy zaczęłyście wprowadzać pokarmy stale i co to było (przepisy), sposoby podawania jedzonka i z jakim skutkiem. :-) Ja jeszcze nie zaczęłam, dziecko ma prawie 5 miesięcy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW