R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Tylko 2,80 zł za godzinną opiekę nad dziećmi w pakiecie
Autor Wiadomość
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-06, 21:33   

Proszę nie dokarmiać.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-06, 21:35   

edzia i odziu, Stokrotne dzięki za lekcję dodawania...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-07, 00:32   

Pat44
Cytat:
Starczy mi tej wypłaty z Korony, żeby uiścić wrześniowe czesne, czy nie starczy?


a ile zarabiasz?? to troszke rozjaśni spraqwe...

zablokujcie temat bo to nie o to chodzi żeby sei przekrzykiwac :?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Monika 
Dojeżdża PKSem


Pomogła: 9 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 15 Mar 2007
Posty: 239
Piwa: 1/5
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-08, 14:34   

Może ja też nie potrafię czytać ze zrozumieniem, ale informacja, że "Wszystkie inne koszty pokrywane są z miesięcznych wpłat" daje jasno do zrozumienia, że wszelkie wycieczki i spotkania z gośćmi pokrywane są z miesięcznej opłaty wynoszącej 450zł. Czy się mylę? W takim razie w jaki sposób twoje dziecko Pat44 uczęszczające do tejże placówki miałoby być pokrzywdzone w stosunku do pozostałych przedszkolaków?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
agatob 
Przyjeżdża na zakupy


Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 02 Sty 2012
Posty: 262
Piwa: 22/16
Skąd: z okolic Wielunia
Wysłany: 2014-09-08, 15:42   

W publicznych przedszkolach też są opłaty dodatkowe i nikt jakoś nie protestuje - też opłaty dodatkowe za wyżywienie, za gaz, za warzywa, za przybory szkolne, za zajęcia dodatkowe typu rytmika, angielski, za wszystkie godziny ponad 5 ustawowych też trzeba zapłacić, a to ręczniki papierowe trzeba dostarczyć itp... itd... - wystarczy podsumować i koszty też się generują miesięczne spore.

Przechodząc do sedna sprawy - jeśli ktoś jest zainteresowany posłaniem dziecka do przedszkola, o którym ta dyskusja się tu toczy, to wejdzie na stronę i poczyta, mało tego - pewnie wybierze się do placówki by uzyskać wszystkie potrzebne informacje u źródła. Osoby nie zainteresowane tematem nie powinny rozpoczynać bezsensownych dyskusji bo są one zupełnie zbędne.
_________________
Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber beim Universum bin ich mir nicht ganz sicher.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2014-09-08, 16:19   

agatob napisał/a:
opłaty dodatkowe za wyżywienie, za gaz, za warzywa
A to ciekawe, gdzie tak jest ?
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
malgosia.k 
Przyjeżdża na zakupy
MONTESSOREK



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Lis 2007
Posty: 267
Piwa: 2/20
Skąd: Pątnów
Wysłany: 2014-09-08, 23:09   

Monika napisał/a:
Może ja też nie potrafię czytać ze zrozumieniem, ale informacja, że "Wszystkie inne koszty pokrywane są z miesięcznych wpłat" daje jasno do zrozumienia, że wszelkie wycieczki i spotkania z gośćmi pokrywane są z miesięcznej opłaty wynoszącej 450zł. Czy się mylę? W takim razie w jaki sposób twoje dziecko Pat44 uczęszczające do tejże placówki miałoby być pokrzywdzone w stosunku do pozostałych przedszkolaków?


Masz rację, tak jest. W tym miesiącu np. przyjadą do nas muzycy z Ateriel z Łodzi. Nie zbieramy dodatkowych od rodziców opłat, tylko płacimy z czesnego.

Drugim przykładem mogą być materiały plastyczne. Jako matka sześciorga dzieci zawsze to ja kupowałam dla nich wszystkie materiały plastyczne do przedszkola i szkoły. Już nie mówiąc, że jako nauczyciel w szkole podstawowej też kupowałam materiały plastyczne potrzebne mi do dekoracji, projektów, występów. Zakupywane przez rodziców materiały słyżyły przede wszystkim na zajęcia edukacyjne. U nas to także pokrywa czesne.

Inna rzecz ćwiczeniówki, książki to również koszt po naszej stronie.

Jeżeli chodzi o te warzywa sama z innymi rodzicami przynosiłam je do przedszkola. Jednakże może w tym zakresie coś się zmieniło, gdyż moi najmłodsi bliźniacy ukończyli przedszkole już ponad 10 lat temu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
agatob 
Przyjeżdża na zakupy


Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 02 Sty 2012
Posty: 262
Piwa: 22/16
Skąd: z okolic Wielunia
Wysłany: 2014-09-09, 09:33   

edzia i odziu napisał/a:
agatob napisał/a:
opłaty dodatkowe za wyżywienie, za gaz, za warzywa
A to ciekawe, gdzie tak jest ?



Ja tak mam w przedszkolu do którego chodzi moja córka
_________________
Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber beim Universum bin ich mir nicht ganz sicher.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
agatob 
Przyjeżdża na zakupy


Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 02 Sty 2012
Posty: 262
Piwa: 22/16
Skąd: z okolic Wielunia
Wysłany: 2014-09-09, 09:35   

[quote="malgosia.k"]
Monika napisał/a:
Jeżeli chodzi o te warzywa sama z innymi rodzicami przynosiłam je do przedszkola. Jednakże może w tym zakresie coś się zmieniło, gdyż moi najmłodsi bliźniacy ukończyli przedszkole już ponad 10 lat temu.



U nas zamiast przynoszenia warzyw jest składka co miesiąc - wygodniejsze rozwiązanie niż bieganie po sklepach i kupowanie.
_________________
Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber beim Universum bin ich mir nicht ganz sicher.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-09, 13:14   

agatob,
Cytat:
edzia i odziu napisał/a:
agatob napisał/a:
opłaty dodatkowe za wyżywienie, za gaz, za warzywa
A to ciekawe, gdzie tak jest ?

Ja tak mam w przedszkolu do którego chodzi moja córka

Za gaz? Za warzywa? A jak płacicie? Do ręki, czy przelewem na konto?

Cytat:
U nas zamiast przynoszenia warzyw jest składka co miesiąc - wygodniejsze rozwiązanie niż bieganie po sklepach i kupowanie.

I te same pytania. Czy ktoś odprowadza podatek od tych "darowizn"? Daj namiary na to przedszkole, to wyślę pismo do skarbówki.
Nie dość, że płaci się im czynsz, to stoją z wyciągniętą łapą przy każdym dziecku i wymuszają. I do tego odbywa się to całkowicie nielegalnie, bo podatki nie są odprowadzane i rodzice ww. kosztów nie mogą sobie odpisać od podatku dochodowego. A ile to jest w skali roku? Płacić za gaz... Niesłychane. Może za elektryczność i bieżącą wodę też? I jeszcze napiszą mi że:
Cytat:
Osoby nie zainteresowane tematem nie powinny rozpoczynać bezsensownych dyskusji bo są one zupełnie zbędne.
Zbędne, to jest włączanie się do dyskusji ludzi, którzy na argument "..na dziecko nie dasz.." sięgają do kieszeni i wspierają takie formy korupcji i szantażu.
Cytat:
W publicznych przedszkolach też są opłaty dodatkowe i nikt jakoś nie protestuje - też opłaty dodatkowe za wyżywienie, za gaz, za warzywa, za przybory szkolne, za zajęcia dodatkowe typu rytmika, angielski, za wszystkie godziny ponad 5 ustawowych też trzeba zapłacić, a to ręczniki papierowe trzeba dostarczyć itp... itd... - wystarczy podsumować i koszty też się generują miesięczne spore.
No to ja jestem pierwszy, który stara się "protestować" przeciwko takim "dobrowolnym" opłatom, bo o nie mi właśnie chodzi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-09, 13:45   

Pat44, a w innym temacie pisałeś, że donoszenie to brzydka rzecz. To jak to z tobą jest?
I od kiedy to jakaś darowiznę czy składkę w szkole można sobie odpisać od podatku dochodowego?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
agatob 
Przyjeżdża na zakupy


Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 02 Sty 2012
Posty: 262
Piwa: 22/16
Skąd: z okolic Wielunia
Wysłany: 2014-09-09, 22:10   

Pat44 napisał/a:
agatob,
Cytat:
edzia i odziu napisał/a:
agatob napisał/a:
opłaty dodatkowe za wyżywienie, za gaz, za warzywa
A to ciekawe, gdzie tak jest ?

Ja tak mam w przedszkolu do którego chodzi moja córka

Za gaz? Za warzywa? A jak płacicie? Do ręki, czy przelewem na konto?

Cytat:
U nas zamiast przynoszenia warzyw jest składka co miesiąc - wygodniejsze rozwiązanie niż bieganie po sklepach i kupowanie.

I te same pytania. Czy ktoś odprowadza podatek od tych "darowizn"? Daj namiary na to przedszkole, to wyślę pismo do skarbówki.
Nie dość, że płaci się im czynsz, to stoją z wyciągniętą łapą przy każdym dziecku i wymuszają. I do tego odbywa się to całkowicie nielegalnie, bo podatki nie są odprowadzane i rodzice ww. kosztów nie mogą sobie odpisać od podatku dochodowego. A ile to jest w skali roku? Płacić za gaz... Niesłychane. Może za elektryczność i bieżącą wodę też? I jeszcze napiszą mi że:
Cytat:
Osoby nie zainteresowane tematem nie powinny rozpoczynać bezsensownych dyskusji bo są one zupełnie zbędne.
Zbędne, to jest włączanie się do dyskusji ludzi, którzy na argument "..na dziecko nie dasz.." sięgają do kieszeni i wspierają takie formy korupcji i szantażu.
Cytat:
W publicznych przedszkolach też są opłaty dodatkowe i nikt jakoś nie protestuje - też opłaty dodatkowe za wyżywienie, za gaz, za warzywa, za przybory szkolne, za zajęcia dodatkowe typu rytmika, angielski, za wszystkie godziny ponad 5 ustawowych też trzeba zapłacić, a to ręczniki papierowe trzeba dostarczyć itp... itd... - wystarczy podsumować i koszty też się generują miesięczne spore.
No to ja jestem pierwszy, który stara się "protestować" przeciwko takim "dobrowolnym" opłatom, bo o nie mi właśnie chodzi.


Protestuj sobie u siebie we własnym domu. Donoś na wszystkich wokół - może tak na te idealne warunki pracy w tym swoim zakładzie pracy lub innych pobliskich skoro taka to super zabawa. I może sprawdź jakie pieniądze publiczne idą na utrzymanie placówek typu przedszkole publiczne - w szczególności na wyposażenie, zabawki, pomoce dydaktyczne. Ja wiem że gdyby nie pomoc rodziców to dzieci miałyby gorsze warunki do zabawy. Kończę tą dyskusje bo jak widać nie wszyscy czytają ze zrozumieniem. A pani - pani Małgosiu - życzę wielu sukcesów w prowadzeniu przedszkola i wielu zadowolonych z opieki nad dziećmi rodziców:)
_________________
Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber beim Universum bin ich mir nicht ganz sicher.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
malgosia.k 
Przyjeżdża na zakupy
MONTESSOREK



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Lis 2007
Posty: 267
Piwa: 2/20
Skąd: Pątnów
Wysłany: 2014-09-09, 23:44   

Agatob dziękuję bardzo. Potrzebne mi są takie słowa wsparcia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
malgosia.k 
Przyjeżdża na zakupy
MONTESSOREK



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Lis 2007
Posty: 267
Piwa: 2/20
Skąd: Pątnów
Wysłany: 2015-03-02, 20:16   

Zapraszamy na I zajęcia otwarte.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
malgosia.k 
Przyjeżdża na zakupy
MONTESSOREK



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Lis 2007
Posty: 267
Piwa: 2/20
Skąd: Pątnów
Wysłany: 2015-05-21, 22:00   

W naszym przedszkolu prowadzimy "zerówkę".
Jesteś Rodzicem dziecka 5-letniego, Twoje dziecko przekroczy próg przedszkola po raz pierwszy we wrześniu zastanów się, czy nie warto przyprowadzić go do nas. Gwarantujemy sukces w szkole i indywidualne podejście do każdego dziecka, wzmocnimy jego mocne strony i popracujemy nad słabymi. Zapraszamy do rozmowy.
25 maja o godzinie 16.00 odbędą się zajęcia otwarte dla rodziców i dzieci 5-letnich. Zapraszamy!
Więcej informacji i zapisy pod numerem telefonu 668 281 746.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW