R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: red
2014-11-16, 22:50
Wybory do PE 2014

Na jakie ugrupowanie oddasz swój głos w najbliższych wyborach do PE?
Demokracja Bezpośrednia
0%
 0%  [ 0 ]
Europa Plus Twój Ruch
14%
 14%  [ 6 ]
Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke
39%
 39%  [ 16 ]
Partia Zieloni
0%
 0%  [ 0 ]
Platforma Obywatelska
17%
 17%  [ 7 ]
Polska Razem Jarosława Gowina
0%
 0%  [ 0 ]
Polskie Stronnictwo Ludowe
2%
 2%  [ 1 ]
Prawo i Sprawiedliwość
9%
 9%  [ 4 ]
Ruch Narodowy
2%
 2%  [ 1 ]
Samoobrona
2%
 2%  [ 1 ]
Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy
12%
 12%  [ 5 ]
Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 41
Wszystkich Głosów: 41

Autor Wiadomość
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-05-19, 18:59   

ceroz napisał/a:
Google jest wręcz przesiąknięte materiałami które jasno i wyraźnie ukazują prawdziwe oblicze tych pożal się mediów.
A tak konkretnie? Nie to żebym był obrońcą TVN ale chciałbym pogadać na jakiś konkretnych przykładach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-05-19, 19:41   

red napisał/a:
Tylko plis - nie na SLD. (...) Więc Twój głos poprze w wyborach Weronikę Marczuk (ex. Pazurę) - osobę znaną z tego, że... jest znana...

red, ale zdajesz sobie sprawę z tego, że taka Weronika Marczuk, Tomasz Adamek, czy każdy inny celebryta z numerem 1 na listach wyborczych, to nikt inny jak tylko ... marionetka w rękach przywódców partii, z których to list startują w/w ;) Celebryta jest tylko magnesem, który ma za zadanie przyciągnąć wyborcę. Inteligencja i wiedza ogólno-polityczna takiego kandydata to sprawa drugorzędna. Od tego są partyjni liderzy i politycy z krwi i kości, którzy będą pociągać za sznurki zza sceny :razz:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-05-19, 20:19   

miko 005, oczywiście że nośne nazwisko ma być magnesem dla elektoratu. Wg mnie takie zachowanie obraża inteligencję wyborców, chociaż z nią bywa różnie. Jednocześnie z kandydatów-celebrytów robi się "małpki w zoo", którzy nawet nie znają mechanizmów politycznych (vide niedawny wywiad z Jędrzejczak i Żurawskim).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-05-19, 20:32   

miko, jeśli niejaka Weronika Marczuk działa na wyborców jak magnes to naprawde czas umierać :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ceroz 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 50
Piwa: 9/8
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-05-19, 20:36   

red napisał/a:
ceroz napisał/a:
Google jest wręcz przesiąknięte materiałami które jasno i wyraźnie ukazują prawdziwe oblicze tych pożal się mediów.
A tak konkretnie? Nie to żebym był obrońcą TVN ale chciałbym pogadać na jakiś konkretnych przykładach.


Oj tych przykładów jest cała masa ;) Nie zrozum mnie źle, ale szkoda mi czasu na drążenie tego konkretnego tematu. TVN nie jest tego warte. W zbyt wielu dyskusjach argumentowałem swój stosunek do tej stacji i juz mnie mdli na samą myśl o tym ;P Oczywiście każdy ma prawo do własnego zdania, ale trzeba jednak pamiętać, że własnie tego typu poglądy mają znaczący wpływ na to jak postrzegają nas inni, no chyba, że cechuje nas stłumiona empatia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-05-19, 21:22   

ceroz, mi tez jest szkoda czasu więc sądziłem, że ktoś mi wyłoży argumenty na tacy...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
LUCKCARPENTER78 
Słyszał o Wieluniu
LUCKCARPENTER78


Dołączył: 13 Gru 2013
Posty: 7
Skąd: WIELUŃ
Wysłany: 2014-05-19, 22:47   

Oglądanie Faktów tvn jest takim samym obciachem jak słuchanie Radia Maryja. Tyle w tym temacie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-05-19, 23:16   

LUCKCARPENTER78 napisał/a:
Oglądanie Faktów tvn jest takim samym obciachem jak słuchanie Radia Maryja. Tyle w tym temacie.
Dlaczego?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-05-20, 02:32   

red napisał/a:
LUCKCARPENTER78 napisał/a:
Oglądanie Faktów tvn jest takim samym obciachem jak słuchanie Radia Maryja. Tyle w tym temacie.
Dlaczego?

Bo tak :grin:
Nie rozumiem tej agresji skierowanej do tvn. GW może denerwować ale TVN? Tam podawane są suche fakty, przychodzą ludzie różnych opcji politycznych i światopoglądowych. Każdy znajdzie coś dla siebie :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ceroz 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 50
Piwa: 9/8
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-05-20, 04:49   

red napisał/a:
ceroz, mi tez jest szkoda czasu więc sądziłem, że ktoś mi wyłoży argumenty na tacy...


Dostrzegłem nutkę złośliwości ;) A może poprostu jestem przewrażliwiony ;P

Na pytanie - Dlaczego TVN jest "zly"? odpowiadam zadając analogiczne pytanie - Dlaczego manipulowanie społeczeństwem jest "złe"?

http://www.youtube.com/watch?v=qmkEmNWP0ug (http://pl.wikipedia.org/wiki/Tomasz_Lis)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-05-20, 05:19   

ceroz napisał/a:
red napisał/a:
ceroz, mi tez jest szkoda czasu więc sądziłem, że ktoś mi wyłoży argumenty na tacy...


Dostrzegłem nutkę złośliwości ;) A może poprostu jestem przewrażliwiony ;P

Na pytanie - Dlaczego TVN jest "zly"? odpowiadam zadając analogiczne pytanie - Dlaczego manipulowanie społeczeństwem jest "złe"?

http://www.youtube.com/watch?v=qmkEmNWP0ug (http://pl.wikipedia.org/wiki/Tomasz_Lis)


Chłopie, znasz jakieś media które nie manipulują społeczeństwem? To jest 4-ta władza. Przykład z samego dołu - lokalne, prowincjonalne Radio ZW REGULARNIE zaprasza burmistrzów, wójtów, starostów i dostaje za to pieniądze. Za reklamę ludzi przy korycie płatną przez społeczność zleconą przez ludzi przy korycie. Czy to nie jest manipulacja? Lis powiedział to co myśli 99% dziennikarzy. Pomijam fakt, że nie jest nawet dziennikarzem TVNu od 10 lat.
W pełni obiektywna i neutralna telewizja musiałaby utrzymywać się w całości z publicznych pieniędzy, a to i tak tylko warunek konieczny, a nie gwarancja obiektywnego przekazu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ceroz 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 50
Piwa: 9/8
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-05-20, 06:09   

mcdek napisał/a:
Chłopie, znasz jakieś media które nie manipulują społeczeństwem? To jest 4-ta władza. Przykład z samego dołu - lokalne, prowincjonalne Radio ZW REGULARNIE zaprasza burmistrzów, wójtów, starostów i dostaje za to pieniądze. Za reklamę ludzi przy korycie płatną przez społeczność zleconą przez ludzi przy korycie. Czy to nie jest manipulacja? Lis powiedział to co myśli 99% dziennikarzy. Pomijam fakt, że nie jest nawet dziennikarzem TVNu od 10 lat.
W pełni obiektywna i neutralna telewizja musiałaby utrzymywać się w całości z publicznych pieniędzy, a to i tak tylko warunek konieczny, a nie gwarancja obiektywnego przekazu.


Fakt, wyraziłem się mało dosadnie dlatego sparafrazuje moje pytanie - Dlaczego robienie z ludzi idiotów jest "złe"?

I czy ja gdzieś napisałem, że tylko ta stacja manipuluje społeczeństwem?

Chcę jedynie podkreślić, że TVN cechuje wyjątkowa stronniczość i chamstwo. TVP i Polsat wcale nie są daleko w tyle. Wystarczy, że obejrzysz kilka debat z udziałem antyrządowych partii. Ta stacja w największym stopniu nadużywa manipulacji i robi to w sposób tak bezczelny, że tylko naiwni i nieświadomi ludzie z góry przedkładają wiarygodność słów prowadzących nad to co mowią ich goście. Z przerażeniem muszę stwierdzić, że stanowią oni większość w naszym społeczeństwie. To jest moja subiektywna opinia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-05-20, 09:26   

ceroz napisał/a:
TVP i Polsat wcale nie są daleko w tyle. Wystarczy, że obejrzysz kilka debat z udziałem antyrządowych partii. Ta stacja w największym stopniu nadużywa manipulacji i robi to w sposób tak bezczelny, że tylko naiwni i nieświadomi ludzie z góry przedkładają wiarygodność słów prowadzących nad to co mowią ich goście. Z przerażeniem muszę stwierdzić, że stanowią oni większość w naszym społeczeństwie. To jest moja subiektywna opinia.

A jak PiS rządził to TVN był z kolei w opozycji. Jaki właściciel i grupa docelowa taki charakter stacji. TVN upatrzył sobie młodych konsumpcjonistów będących w opozycji do tradycyjnych wartości (w tym kk) i jest konsekwentny. Widocznie ta grupa przynosi założone przychody z reklam i biznes zorientowany w tym kierunku się opłaca. To nie jest tak, że TVN jest antypolski, antykościelny bo finansowany przez zachodnie strefy wpływów czy inne bla bla bla. W Polsce jest już 20% ateistów, przybywa ludzi którym los Polszy lata koło (...). Trzeba o nich zawalczyć tym bardziej, że są oni stosunkowo dobrze uposażeni. I właśnie TVN to robi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-05-20, 11:21   

mcdek, spierałbym się o to czy nastawienie stacji nie ma związku z pochodzeniem kapitału...

Co do tego czy TVN podaje "suche fakty" - nie, w TVN, TVP i żadnej innej telewizji nie podaje się suchych faktów. One zawsze opatrzone są komentarzem. Kiedyś był absolutnie genialny program Marka Markiewicza pt "BUMERANG" - na Polsacie. Co tydzień komentowano w nim pracę dziennikarzy wszystkich stacji. Krytykowano za warsztat, analizowano też np to w jakiej kolejności newsy pojawiały się w poszczególnych programach informacyjnych... Komentowano jaki to może mieć wpływ na odbiór przez oglądających itd.

W zasadzie chyba coś takiego jak obiektywne podanie faktów nie istnieje - (prawie) zawsze piszący notatkę/tworzący program będzie w jakiś sposób wpływał na jej ostateczny kształt i to w jaki sposób zostanie ona podana.

Wg mnie jedynym sposobem na wyrobienie sobie własnej opinii jest sięganie do różnych źródeł - dlatego zdarza mi się czytać i NIE i słuchać RM :twisted:
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-05-20, 12:05   

ourson napisał/a:
spierałbym się o to czy nastawienie stacji nie ma związku z pochodzeniem kapitału...

I to jest skutek słuchania RM :twisted: Nastawienie stacji warunkowane jest tylko i wyłącznie modelem biznesowym. Wszelkie polityczne zależności skutkowałyby zbędnymi ograniczeniami, czego speyfika wolnego rynku nie znosi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW