R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Co można zobaczyć nad Wartą ?
Autor Wiadomość
WujStefan 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 04 Cze 2014
Posty: 2
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2014-06-04, 12:33   Co można zobaczyć nad Wartą ?

Witam,
Jako że to mój pierwszy post, to na początek przywitam się. Jestem urodzonym w Wieluniu mieszkańcem Śląska (celowo tak piszę, bo ani nie łapię się na Hanysa ani Krojcoka :-P ).
Planuję na przełomie lipca i sierpnia spędzić (wraz z rodziną) 2 tygodnie nad Wartą. Ale nie chcę aby to było tylko siedzenie na tyłku na miejscu. W planach mam 2 spływy kajakiem, ale to 2 dni ... a gdzie tam pozostałe 10-12 dni ?
I w związku z tym mam pytanie: co polecacie do zobaczenia nad Wartą ? Przyjmijmy że bazą wypadową jest Przywóz i że mam do wyboru 2 środki przemieszczania się - do niedalekich wycieczek rowery, do dalszych auto. Co do rowerów to wolałbym unikać głównych dróg publicznych (dzieciaki nie są zaprawione do takich jazd i troszkę się boję z nimi poruszać po ruchliwych drogach). Wstępnie rozeznałem w necie miejsca w okolicy (rezerwat "Węże", Granatowe Źródła itp). Podobno do niektórych miejsc trudno trafić - prosiłbym o jakieś porady typu 'jak trafić'.
Dziękuję za ew. sugestie i pomoc.
Pozdrawiam
Tomek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-06-04, 13:06   

Skoro stacjonujesz w Przywozie, to warto odnaleźć i zobaczyć dwa kurhany książęce z okresu II w. n. e. Jak masz dostęp do internetu to tam na ich temat znajdziesz wystarczająco dużo ;) .
"Ranczo za mostem", to ośrodek w Kamionie gdzie znajdziesz środki do spływu, przejażdżki konnej, ewentualnie wycieczki bryczką, czy wozem.
W Kamionie, jednym z najcenniejszych zabytków architektury na terenie Załęczańskiego Parku Krajobrazowego jest XVIII wieczna kapliczka, z pięknym ołtarzykiem i nowoczesnym już tryptykiem. Naprawdę warto zobaczyć.

W miarę jak będzie mi się coś przypominało, to spróbuję Ci pomóc :)
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-06-04, 18:02   

Będziemy na pewno organizować jako forum spływy kajakowe, także zapraszamy :)
Szczegóły wkrótce na forum.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-06-04, 20:22   

WujStefan, A nie stać cię zabrać rodziny gdzieś dalej? Warta jest koszmarnie brudna, wszędzie zakazy kąpieli. Jak rozpalisz ognisko, to zaraz zjawi się jakiś podchmielony "strażnik przyrody" i będzie chciał wyłudzić łapówkę. Jeśli chcesz rozbijać namiot, to od razu daj sobie spokój. Komary cię zeżrą, wodę będziesz mógł sobie kupić w sklepie, a jak rozbijesz w nieodpowiednim miejscu, to sobie nie pośpisz, bo albo cię rozjadą jakimś quadem, albo obok zrobią balangę. Te słynne jaskinie i inne atrakcje obskoczysz w jeden dzień, a potem możesz sobie najwyżej w karty pograć, albo popiwkować ze znajomymi. Nad Wartę wyskocz sobie w weekend, a na wakacje jedź gdzie indziej, bo się rozczarujesz.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-06-04, 20:58   

Pat44, przestań w końcu chrzanić.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-06-05, 08:11   

Jasne! Będę człowieka w błąd wprowadzał, żeby czasem nie obrazić czyjegoś spaczonego gustu. Niech przyjedzie na weekend przed tym lipcem i się przekona. Ciszę, odosobnienie i spokój to może znaleźć w listopadzie, a nie w lipcu. "Atrakcje turystyczne" obskoczy w pół dnia ( no chyba, że na pełne zachwytu "ochy i achy" w kapliczce podobnej do kurnika z któregoś tam wieku potrzeba mu więcej czasu). Stawów z rechoczącymi żabami, czy pagórków z niby z II w n.e. nie próbuj nawet pokazywać nastolatkom, bo cię wyśmieją. No chyba że po tych Gliwicach jesteście tak wygłodniali przyrody, że nawet to was ukontentuje. Żal mi tych nastolatków corocznie siłą zaciąganych do Kamionu czy Krzeczowa przez rodzinę na "atrakcyjne wakacje" i nudzących się jak mopsy, podczas gdy brzuchaci tatusiowie od rana walą browary pod sklepem. To mogła być atrakcja 30 lat temu, gdy człowiek nie miał żadnej alternatywy na wypoczynek i sam sobie wmawiał, jakie to cudowne okolice ma w sąsiedztwie. Teraz radziłbym znaleźć sobie jakąś wodę w postaci jeziora, i tam zakotwiczyć na kilka dni. Na kilka, bo kto dziś wytrzyma bez alkoholu w nudnej zatłoczonej, letniskowej wsi więcej czasu. Z ambitnymi planami codziennych wycieczek rowerowych daj se spokój. Okoliczne wiochy nie mają nic do zaoferowania. Po dwóch dniach (słowo wymoderowano) cię będzie boleć (pewnie nie jesteś przyzwyczajony) i będziesz rzygał tą wspaniałą architekturą regionalną. To nie jest okolica, jaką zapamiętałeś z czasów swojej młodości! Teraz kupa nowobogackich "dacz", utrudniony dostęp do wody, bo wszystko pogrodzone i tłumy ludzi w lecie. Jak już upierasz się nad tą Wartą, to jedź sobie tam, gdzie jest jakaś zapora, żeby dzieciaki chociaż w wodzie mogły się popluskać, a jak starsze wyskoczyć na jakąś dyskotekę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2014-06-05, 09:35   

Poniekąd zgadzam się z Pat44, co jest takiego pieknego nad Wartą, wartego przesiedzenie nad nia 2 tygodni? Rzeczywiście, po 2-3 dniach mozna się pakować i jechać do domu. Kurhany, kapliczki i co dalej? Spływ kajakowy, frajda na 1 dzień, wycieczki rowerowe dla kogoś kto nie jeździ regularnie, po 1 dniu bolący tyłek :-)
Komercja jest praktycznie wszędzie, dlatego ciężko wypocząć w Kamionie, Krzeczowie itd itp
_________________
Potrzebujesz DSL-a, Neostradę? Call me 502-408-902
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-06-05, 12:16   

Ferbik napisał/a:
Pat44, przestań w końcu chrzanić.

Już widzę jak się musiałeś hamować, żeby napisać tylko ... chrzanić :D

Pat44 napisał/a:
A nie stać cię zabrać rodziny gdzieś dalej?

I to jest meritum całości. Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. A przy odrobinie wyobraźni i chęci zapoznania się z miejscową etnografią można naprawdę spędzić kilkanaście dni, nawet w takim miejscu jak okolice Załęczańskiego Parku Krajobrazowego.
Trzeba mieć nadzieję, że WujStefan, to nie Smerf Maruda jak ... ;) i potrafi dostrzec piękno nawet w końskiej kupie, bo tam w Gliwicach pewnie jej nie doświadczy.

WujStefan, jeszcze jedna propozycja. Źródełko Objawienia w Załęczu.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-06-05, 13:28   

miko 005,
Cytat:
Już widzę jak się musiałeś hamować, żeby napisać tylko ... chrzanić :D
Nie krępuj się. Pofolguj sobie!
Cytat:
A przy odrobinie wyobraźni i chęci zapoznania się z miejscową etnografią można naprawdę spędzić kilkanaście dni, nawet w takim miejscu
Pewnie! Tylko wódy trzeba mieć ze dwie skrzynki.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
WGS 
Dojeżdża PKSem
WGS



Wiek: 36
Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 118
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-06-05, 19:45   

Co do jaskiń w rez. Węże chętnie służę pomocą, jednakże co do wchodzenia do jaskiń z dziećmi to bym się poważnie zastanowił. Ale okolice przyotworowe jak najbardziej. Sam rezerwat też jest ciekawy. Jak coś to kontakt ekipawgs@wp.pl
_________________
https://www.facebook.com/jurawielun?ref=hl - POLUB NASZ PROFIL
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-06-08, 15:31   

Ty? A ty tak za darmo
Cytat:
Co do jaskiń w rez. Węże chętnie służę pomocą,
.
Cytat:
Ale okolice przyotworowe jak najbardziej.
To co masz na myśli? Okoliczne bary?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-06-08, 17:01   

Pat44, jak mądry nie ma nic do powiedzenia, to milczy. Głupi szuka poklasku.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
WGS 
Dojeżdża PKSem
WGS



Wiek: 36
Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 118
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-06-08, 19:22   

Pat44, masz rację - uniosłem się - nie ja, tylko MY - Stowarzyszenie Wieluńska Grupa Speleo - wybacz moje niedopatrzenie - i TAK całkowicie za darmo plus wyposażenie, oświetlenie i szybki kurs ze znajomości podziemnych zjawisk krasowych na Wyżynie Wieluńskiej. A jak się złapie bakcyla to jak najbardziej troszkę bardziej wymagające wypady plus kurs wspinaczkowy a potem kurs wysokościowy z dostępem linowym, a na koniec kurs jaskiniowy. Pełny serwis dla zafascynowanych lub po prostu dla tych, którzy chcieliby np. oderwać się od szarej rzeczywistości telewizora.
Okolice przyotworowe - no wejścia do jaskiń hehehe ;-)
_________________
https://www.facebook.com/jurawielun?ref=hl - POLUB NASZ PROFIL
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-06-08, 20:39   

Ferbik,
Cytat:
Pat44, jak mądry nie ma nic do powiedzenia, to milczy. Głupi szuka poklasku.
A napisałem gdzieś, że uważam się za "mądrego? Z tego co widzę, to wszyscy dookoła nie mają żadnych wątpliwości co swojej "mądrości", tylko ja śmiem wątpić. Niektórzy z powodu tej wrodzonej mądrości, to nawet nie tylko milczą i układają koślawe przysłowia, ale i usuwają cudze posty bez słowa wyjaśnienia (już ty najlepiej wiesz, o kogo chodzi mądralo!)
WGS,
Cytat:
Pat44, masz rację - uniosłem się - nie ja, tylko MY - Stowarzyszenie Wieluńska Grupa Speleo - wybacz moje niedopatrzenie
Pojęcia nie mam o czym mówisz (nie jestem chyba "mądry"). Jakoś nie widzę, w którym momencie mogłeś się "unieść". Ale jeśli sądzisz, że nazwa waszej grupy:
Cytat:
Stowarzyszenie Wieluńska Grupa Speleo
powali mnie na kolana i wszystko nagle stanie się jasne, to się grubo mylisz. Nadal nie mogę sobie wyobrazić, jak przy pomocy tych kilku bidnych jaskinek chcesz facetowi ze Śląska zorganizować dwutygodniowy pobyt nad Wartą? I do tego za darmo? Szanuję to, że macie pasję, której poświęcacie czas i pieniądze, ale nie wymagaj od przeciętnego, niezbyt "mądrego" (jak utrzymują niektórzy-głupiego) faceta, żeby fascynował się dziurą w ziemi. Rozumiem nawet to, że jesteś dumny z tego co robisz, ale na miłość boską, nie wymagaj od innych żeby cię rozumieli i nie twierdź, że nie widziałeś rozczarowanych ludzi w tych jaskiniach. Przeciętny mieszczuch może sobie "poachać i poechać" przez pół godziny i potem się nudzi, jeśli to nie jego pasja. Doceniam jakimi jesteście bohaterami, ale to nic nie wnosi do tematu. Miło, że się pochwaliłeś swoją pasją (nie wiem jak z umiejętnościami), ale nadal utrzymuję, że ww. okolice nie nadają się na dwutygodniowe wczasy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
WGS 
Dojeżdża PKSem
WGS



Wiek: 36
Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 118
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-06-08, 23:23   

Cytat:
Nadal nie mogę sobie wyobrazić, jak przy pomocy tych kilku bidnych jaskinek chcesz facetowi ze Śląska zorganizować dwutygodniowy pobyt nad Wartą?

Nigdzie nie napisałem, że zamierzam trzymać go tu przez dwa tygodnie - przedstawiłem jedną z ciekawych opcji.
Cytat:
Rozumiem nawet to, że jesteś dumny z tego co robisz, ale na miłość boską, nie wymagaj od innych żeby cię rozumieli i nie twierdź, że nie widziałeś rozczarowanych ludzi w tych jaskiniach.

Nawet nie wiesz jak bardzo, a najbardziej z tego, że mam możliwość dzielenia się tą pasją z innymi - nie jesteśmy bohaterami jednej książki - działamy i kreujemy tu na miejscu coś co wydawałoby się dla wielu niedostępne. Nikt tu nie wymaga od kogokolwiek zrozumienia - liczy się to co się robi, a nie to co można by zrobić - od gadania można co najwyżej sobie język przegryźć.
A co do rozczarowanych ludzi - czasem oprócz oglądania trzeba dodać trochę informacji - pewnie jak ktoś wlezie i zobaczy od razu stwierdzi, że słabo - ale jak opowiesz trochę historii tego co się tu działo i że dalej się dzieje bo te obecne jaskinie to nie koniec krasu na Zelce, to pozostawisz chociaż dobre wrażenie.

Cytat:
Przeciętny mieszczuch może sobie "poachać i poechać" przez pół godziny i potem się nudzi, jeśli to nie jego pasja.

Rozumiem, że mówisz to ze swojego doświadczenia? No cóż nie każda wycieczka się udaje...

Cytat:
nadal utrzymuję, że ww. okolice nie nadają się na dwutygodniowe wczasy.

Jest takie przysłowie "cudze chwalicie, swojego nie znacie". Na szczęście nie każdy jest tak sceptycznie nastawiony do okolicy w której mieszka.
_________________
https://www.facebook.com/jurawielun?ref=hl - POLUB NASZ PROFIL
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW