R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: red
2014-11-16, 22:50
Koniec Korwina-Mikke ?
Autor Wiadomość
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-19, 11:08   

Proste pytanie. Dlaczego u nas nie wprowadzą płacy minimalnej na poziomie 7Euro/h (czyli koło 7000pln brutto na mc)??? Wszak ceny mamy już unijne. To dopiero oczyściłoby rynek pracy z kombinatorów. Firmy które nie stać na normalne płacenie poszłyby z torbami (nieuczciwych do pierdla). Zostaliby tylko uczciwi pracodawcy... Hmmm marzenia to chyba nie w Polsce. Tu prawie każdy pracodawca patrzy tylko jak by tego pracownika "wycyckać" i nie piszcie mi że tak nie jest. Co drugi "biedaczek" pracodawca płaci sobie krocie, a pracownikowi najniższą krajową. Później pisze się " w naszej firmie średnia płaca to 2475 na rękę" i nie ważne że sto osób zarabia 1500 na mc, a jeden prezes czy właściciel kosi 100 000 na mc. Średnia jest.
Dokładnie to samo jest ze średnią krajową. Obecnie to prawie 4000pln. Znacie kogoś kto tyle zarabia? Ja pracuję w zakładzie który ma ponad 800 zatrudnionych i ma 2 kierowników którzy tyle zarabiają. Mogę powiedzieć że znam :twisted:
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2014-07-19, 11:16   

Mateusz napisał/a:
Płacą minimalna zwiększa bezrobocie bo nie kazda praca jest warta np 1500zl(...)


Która praca według Ciebie nie jest warta 1500 zł ?

Mateusz napisał/a:
(...)koszt legalnego zatrudnienia pracownika w Polsce i tak jest wysoki - kwota brutto a netto.


Jaki to ma związek ? Przecież po zniesieniu płacy minimalnej podatek pozostanie.. :smile:

Mateusz napisał/a:
(...)Płacą minimalna zwiększa koszty usługi i produktów. Gdyby nie ona to usługi produkty byłyby tańsze a firmy mogłyby lepiej konkurować z zagraniczną konkurencja. Moge wydać mniej na jedzenie w sklepie.


:D Dobre ! Tylko ta zagraniczna konkurencja też ma płacę minimalną.. Możesz wydać mniej w sklepie, jednocześnie mniej zarabiając. SUPER ! Genialne rozwiązanie. To może byc przełom w dziedzinie gospodarki :smile: Ten JKM to ma jednak tęgą głowę.

Mateusz napisał/a:
Rynek powinien regulować sam ile dana praca jest warta(...)


Gdyby rynek regulował sam ile dana praca jest warta (w kontekście zniesienia płacy minimalnej) to w Polsce mediana zarobków wynosiłaby 500 zł przy porównywalnych cenach w sklepach do obecnych.

Mateusz napisał/a:
(...)Niemcy nie maja placy minimalnej. Dopiero od nowego roku wprowadzają na poziomie ok 7 euro netto. Co sprawi ze Polacy w polu nie beda juz pracować za 4-5 euro tam.


Dlaczego Niemcy wprowadzają płacę minimalną ? To źle, że Polacy będą zarabiać więcej ?

Mateusz napisał/a:
Musze tez powiedzieć ze bez porzadnej edukacji liceow ktore rzeczywiscie ucza i praktyk zawodowych juz na etapie gimnazjum( jak np w Niemczech) młodzi w Polsce beda mieć ciężko z praca i płacą minimalna nic im nie da.


Będę bardzo wdzięczny, gdybyś mógł rozwinąć swą myśl. Nie za bardzo rozumiem, jaki to ma bezpośredni związek z kwestią płacy minimalnej. To nie wina "młodych", że "starzy" spie..lili im system szkolnictwa.

Mateusz napisał/a:
Moim zdaniem stawiając na porzadna edukacje tworzymy kadrę specjalistów rzemieślników a proste pracę fizyczne mogą wykonywać np Ukraincy czy Białorusini za mniejsze pieniądze(...)


Tak było, jest i będzie. Mieszkam w niebiednej okolicy i powiem Ci, że często proste prace fizyczne w polu to wykonują tutaj również Polacy. I nie zarabiają 1500 zł miesięcznie, lecz 700 (sam niedowierzałem) !!! Coś ala Polacy w Niemczech. Tylko u nich jest € a u nas PLN.

Mateusz napisał/a:
(...)Przy okazji jesteśmy atrakcyjni dla zagranicznych firm bo mamy kadry.


Cholrera, to o czym my rozmawiamy ? Bo myślałem, że nie tylko o Polsce, a o problemie ogólnoeuropejskim :smile: My będziemy atrakcyjni dla firm zagranicznych, ale one nie będą już atrakcyjne względem nas.. haha

red napisał/a:
Pat44 napisał/a:
Powiedz to Kowalskiemu, który idzie do roboty, żeby utrzymać siebie i rodzinę!
Któremu Kowalskiemu? Ja mu chętnie wytłumaczę ten mechanizm.


red, chętnie "posłucham".
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-07-19, 12:42   

Gregg Sparrow napisał/a:
Dlaczego u nas nie wprowadzą płacy minimalnej na poziomie 7Euro/h (czyli koło 7000pln brutto na mc)??? Wszak ceny mamy już unijne. To dopiero oczyściłoby rynek pracy z kombinatorów. Firmy które nie stać na normalne płacenie poszłyby z torbami (nieuczciwych do pierdla). Zostaliby tylko uczciwi pracodawcy... Hmmm marzenia to chyba nie w Polsce. Tu prawie każdy pracodawca patrzy tylko jak by tego pracownika "wycyckać" i nie piszcie mi że tak nie jest. Co drugi "biedaczek" pracodawca płaci sobie krocie, a pracownikowi najniższą krajową. Później pisze się " w naszej firmie średnia płaca to 2475 na rękę" i nie ważne że sto osób zarabia 1500 na mc, a jeden prezes czy właściciel kosi 100 000 na mc. Średnia jest.
Ale przecież możesz byc pionierem. Założyć firmę i dawać 7 euro na godzinę. Przecież to takie proste. Zaczniesz oczyszczanie rynku z kombinatorów. Przy okazji może zarobisz to swoje 100 tys zł.
Połowa firm padnie, bezrobocie zwiększy się do poziomu ze 40%. Oczywiście bezrobotnym będzie trzeba dać zasiłek, może jakieś mieszkania socjalne, bo "im się należy". Żeby to sfinasować państwo podniesie podatki i w ten sposób żeby pracodawca mógł dać 7 euro będzie musiał ponieść koszt 15 euro. Więc padną nastepne firmy, bezrobocie znowu się zwiększy, podatki wzrosną itd.
hiszpan napisał/a:
Jaki to ma związek ? Przecież po zniesieniu płacy minimalnej podatek pozostanie..
Trzeba też zmniejszyć koszty pracy. A może przede wszystkim to.
hiszpan napisał/a:
chętnie "posłucham".

http://www.wykop.pl/link/...acy-minimalnej/
I nawet posłuchać możesz :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-19, 13:34   

Cytat:
Ale przecież możesz byc pionierem. Założyć firmę i dawać 7 euro na godzinę. Przecież to takie proste. Zaczniesz oczyszczanie rynku z kombinatorów. Przy okazji może zarobisz to swoje 100 tys zł.

Mylisz "bycie pionierem" z tym że musieliby to robić WSZYSCY.
red napisał/a:
Połowa firm padnie

I bardzo dobrze. Padną kombinatorzy. Czy po wprowadzeniu takiej stawki minimalnej w Niemczech połowa firm padnie? Bezrobocie im wzrośnie? Dlaczego mając TAKIE SAME ceny jak u nich nie możemy zarabiać tyle co oni???
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-07-19, 13:45   

Gregg Sparrow napisał/a:
Mylisz "bycie pionierem" z tym że musieliby to robić WSZYSCY.
Możesz być pierwszy. Dać przykład. Przecież jaka to różnica dla twoich pracowników czy 7 euro na godzinę płacisz tylko ty, czy też inni?
Gregg Sparrow napisał/a:
Padną kombinatorzy. Czy po wprowadzeniu takiej stawki minimalnej w Niemczech połowa firm padnie? Bezrobocie im wzrośnie? Dlaczego mając TAKIE SAME ceny jak u nich nie możemy zarabiać tyle co oni???
Czyli jak ktoś płaci najniższą krajową to jest kombinatorem? Właśnie obraziłeś tysiące pracodawców.
Jeśli nie widzisz różnicy między Polską a Niemcami to jest tak jak sądziłem - jesteś kompletnym ignorantem ekonomicznym.
Często się zastanawiam z czego wynika ta dysproporcja między PL a DE, ale jestem więcej niż pewny, że wzrost zarobków w PL bez pokrycia w wydajności pracy i efektach, nie jest bolączką na całe zło. Jeśli tak by było to podnieśmy pensje minimalne do 5000 zł. Albo od razy do 15 tys zł - wystarczy jedna ustawa.

Gregg Sparrow, mam pytanie do ciebie (i też do hiszpana czy Pata) - dlaczego nie założycie własnej firmy, skoro to taki miód? Dlaczego nie wypełnicie jednego papierka w CEiDG (można przez internet)? Nie chcecie zarabiac takich kokosów? Nie chcecie dać godnych pensji pracownikom? Dlaczego tego nie zrobicie skoro wszystko jest takie proste? Jedno proste pytanie - jedna prosta odpowiedź.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-07-19, 13:50   

A ja nawet się cieszę, że rozmowa schodzi na grunta najniżej zarabiających. Mamy ich w Polsce przeważającą ilość, więc jeśli czytam i słyszę, że chce się odejść od jeszcze tego progu bezpieczeństwa jakim jest owa gwarantowana najniższa krajowa , to tylko przyśpieszy to proces destrukcji ugrupowań, którym przewodniczą tacy mądrale jak JKM.

Mateusz, też chciałbym wiedzieć, która praca nie jest warta tych 1500 złotych. chociaż jeden przykład proszę.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-19, 13:59   

red, Chętnie bym założył niejedną firmę ale na to trzeba mieć pieniądze. Niestety pracuję w takiej firmie w której większość zarabia najniższą krajową a prezesi, dyrektorzy i reszta całej świty... ( o reszcie nie wspomnę bo mogłoby to się dla mnie źle skończyć).
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-07-19, 14:20   

Gregg Sparrow napisał/a:
Chętnie bym założył niejedną firmę ale na to trzeba mieć pieniądze.
Można wziąć kredyt. Są fundusze poręczeniowe, programy dotacyjne (tego akurat ni popieram, bo psuje rynek - ale są). Można poszukac i próbowac. Większość przedsiębiorców zaczynało od kredytu (ja tez). Zaryzykowali. Jednym sie udało lepiej, innym gorzej, jeszcze innym wcale :-) Ale zaryzykowali. Zastawiali własne mieszkania, łaczyli pracę na etacie z działalnością byleby koszty ograniczyć. Ale wg was są to złodzieje i kombinatorzy.
Gregg Sparrow napisał/a:
Niestety pracuję w takiej firmie w której większość zarabia najniższą krajową a prezesi, dyrektorzy i reszta całej świty...
Ktoś im dał te stanowiska z jakiegoś powodu. Raczej nie po znajomości (to nie urząd a prywatny biznes).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2014-07-19, 14:41   

red napisał/a:
hiszpan napisał/a:
chętnie "posłucham".

http://www.wykop.pl/link/...acy-minimalnej/
I nawet posłuchać możesz :-)


red, "filmik słaby", oddaje wcześniejszą opinię Mateusza. Musisz być świadom jednej rzeczy. Jeśli zapłacisz mniej pracownikowi, ten nie będzie miał za co robić u Ciebie zakupów. Co z tego, że obniżysz mu pensję, skoro ceny produktów oraz Twój zysk również spadnie ? Zamkniętę koło.

red napisał/a:
Gregg Sparrow, mam pytanie do ciebie (i też do hiszpana czy Pata) - dlaczego nie założycie własnej firmy, skoro to taki miód? Dlaczego nie wypełnicie jednego papierka w CEiDG (można przez internet)? Nie chcecie zarabiac takich kokosów? Nie chcecie dać godnych pensji pracownikom? Dlaczego tego nie zrobicie skoro wszystko jest takie proste? Jedno proste pytanie - jedna prosta odpowiedź.


Zarabiam wystarczająco dużo, nie muszę zakładać firmy. Aczkolwiek w każdej chwili mógłbym to zrobić (pomysłów mam multum) i zarabiałbym wówczas dużo więcej. Tylko wówczas ciężko byłoby wziąć dwa tygodnie urlopu i uciec w cholerę od wszystkiego.. A tak co najwyżej zajrzę czasami na forum.biz i odbiorę telefon raz na tydzień :smile: Musisz spróbować takiego życia, polecam :grin:

red napisał/a:
Często się zastanawiam z czego wynika ta dysproporcja między PL a DE, ale jestem więcej niż pewny, że wzrost zarobków w PL bez pokrycia w wydajności pracy i efektach, nie jest bolączką na całe zło. Jeśli tak by było to podnieśmy pensje minimalne do 5000 zł. Albo od razy do 15 tys zł - wystarczy jedna ustawa.


W ujęciu generalnym.

Dysproporcja w zarobkach między PL a DE wynika z tego, że w Niemczech ludzi się szanuje. Pracownik jest człowiekiem. W Polsce pracownik jest nic nieznaczącym śmieciem. "Maszynką do robienia śmiesznych pieniędzy". Dlatego "tępi" i krótkowzroczni pracodawcy, zazwyczaj mają problem z ich niedoborem :smile: To tak zwani, w mojej opini, kilkuletni binznesmeni :D Dzisiaj jeżdżą nowym BMW, jutro ... (pewnie znasz takie przypadki, możesz sobie dopisać swoją wersję).

W Polsce pracownicy są niedoceniani, a to ONI stanowią największa wartość firmy. Sam kredyt nie wystarczy. Dlatego jesteśmy i jeszcze długo będziemy 30 lat za Niemcami i innymi najlepiej rozwiniętymi gospodarkami. Stąd dysproporcja w zarobkach między PL a DE. Stąd problem z wydajnością i efektami pracy. NIC za darmo.

PONAWIAM PYTANIE do Mateusza i Ciebie red.

Która praca według Was nie jest warta 1500 zł ?
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-19, 15:05   

red napisał/a:
Ktoś im dał te stanowiska z jakiegoś powodu. Raczej nie po znajomości (to nie urząd a prywatny biznes).

O tototo jakbyś dokładnie trafił...

Co do założenia firmy to bardzo chętnie bym zapłacił ludziom więcej w swojej firmie... ale pod warunkiem że tak MUSIELIBY zrobić inni. W przeciwnym wypadku ci nieuczciwi zjedliby mnie. I tak to się dzieje właśnie w naszym państwie. Krętacze rządzą.
Był kiedyś taki program "Usterka" (myślę że kojarzysz) Był odcinek jak wstawiali drzwi balkonowe. Przyszedł taki jeden "szef" z pracownikiem. Pracownik wstawił okno a szef wziął kasę (stał tylko i się gapił), dwa razy taką jak powinien według wyceny specjalisty. Ten pracownik zapewne był zatrudniony na czarno, dostał parę groszy i tyle było jego.
Powiem tyle że wolę być uczciwy i mieć spokojne sumienie niż być takim krętaczem i zarabiać krocie.
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-07-19, 15:09   

hiszpan napisał/a:
Jeśli zapłacisz mniej pracownikowi, nie będzie miał za co robić u Ciebie zakupów. Co z tego, że obniżysz mu pensję, skoro ceny produktów oraz Twój zysk również spadnie ? Zamkniętę koło.
No tak. Ale nie można tego przełożyć bezpośrednio na to, że jeśli zapłacisz mu więcej, to adekwatnie więcej wzrosną twoje dochody. Gdyby to było takie proste to ustawowo nalezałoby wprowadzić pensję minimalną w wysokości 10 tys zł i to załatwiłoby sprawę.

hiszpan napisał/a:
Zarabiam wystarczająco dużo, nie muszę zakładać firmy. Aczkolwiek w każdej chwili mógłbym to zrobić (pomysłów mam multum) i zarabiałbym wówczas dużo więcej. Tylko wówczas ciężko byłoby wziąć dwa tygodnie urlopu i uciec w cholerę od wszystkiego.. A tak co najwyżej zajrzę czasami na forum.biz i odbiorę telefon raz na tydzień :smile: Musisz spróbować takiego życia, polecam :grin:
To, czy i ile byś zarabiał, to dopiero zweryfikowałby rynek. W przeciwieństwie do etatu na własnej działalności najczęsciej nie masz podstawy i wszystko musisz wypracować sam. Ale mniejsza o to.
Może kiedyś będę musiał takiego życia spróbować. Ale byłem juz i pracownikiem, i pracodawcą. Nie podobały mi się moje niskie zarobki w stosunku do kolosalnych dochodów szefostwa dużej firmy, więc podziękowałem za pracę i przeszedłem na swoje. Każdy ma do tego prawo.

hiszpan napisał/a:
W ujęciu generalnym.

Dysproporcja w zarobkach między PL a DE wynika z tego, że w Niemczech ludzi się szanuje. Pracownik jest człowiekiem. W Polsce pracownik jest nic nieznaczącym śmieciem. "Maszynką do robienia śmiesznych pieniędzy". Dlatego "tępi" i krótkowzroczni pracodawcy, zazwyczaj mają problem z ich niedoborem :smile: To tak zwani, w mojej opini, kilkuletni binznesmeni :D Dzisiaj jeżdżą nowym BMW, jutro ... (pewnie znasz takie przypadki, możesz sobie dopisać swoją wersję).

W Polsce pracownicy są niedoceniani, a to ONI stanowią największa wartość firmy. Sam kredyt nie wystarczy. Dlatego jesteśmy i jeszcze długo będziemy 30 lat za Niemcami i innymi najlepiej rozwiniętymi gospodarkami. Stąd dysproporcja w zarobkach między PL a DE. Stąd problem z wydajnością i efektami pracy. NIC za darmo.
To nie jest takie proste przełożenie. Są w PL firmy które doceniają pracowników i są firmy w DE, które ich nie doceniają. Jak pisałem - rozwiązaniem problemu nie jest machinalne i nieuzasadnione podnoszenie pensji minimalnej. Naprawdę duża grupa małych przedsiębiorców nie zarabia kokosów. Często nie stać ich na podniesienie zarobków pracownikom do poziomu chociażby 2000 zł. Myślisz że nie chciałbym płacić pracownikom średniej krajowej? Bardzo chętnie bym to zrobił, ale mnie na to normalnie nie stać. I to nie dlatego, że muszę zmienić sobie co roku mercedesa na nowego.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-07-19, 15:20   

hiszpan napisał/a:
PONAWIAM PYTANIE do Mateusza i Ciebie red.

Która praca według Was nie jest warta 1500 zł ?
Praca jest towarem jak każdy inny. I jest warta tyle, ile ktoś chce za nią zapłacić. Reasumując - nie jest warta 1500 zł ta praca, za którą pracodawca nie jest w stanie lub nie chce tyle zapłacić.
A upraszczając - jeśli ktoś prowadzi kiosk i dochód miesięczny tego kiosku wynosi 2500 zł, to praca w tym kiosku nie jest warta 1500 zł netto, bo taki punkt nie wypracowuje zysku dla właściciela. Duże uproszczenie ale logiczne.

Gregg Sparrow napisał/a:
Co do założenia firmy to bardzo chętnie bym zapłacił ludziom więcej w swojej firmie... ale pod warunkiem że tak MUSIELIBY zrobić inni. W przeciwnym wypadku ci nieuczciwi zjedliby mnie. I tak to się dzieje właśnie w naszym państwie. Krętacze rządzą.
Ale co mają inni do twojej firmy? Tak rozumując to ja też bym zapłacił więcej gdyby inni zapłacili. Powiem więcej - wtedy musiałbym zapłacić więcej, bo nikt nie chciałby pracować za mniej skoro może za więcej.
Gregg Sparrow napisał/a:
Był kiedyś taki program "Usterka" (myślę że kojarzysz) Był odcinek jak wstawiali drzwi balkonowe. Przyszedł taki jeden "szef" z pracownikiem. Pracownik wstawił okno a szef wziął kasę (stał tylko i się gapił), dwa razy taką jak powinien według wyceny specjalisty. Ten pracownik zapewne był zatrudniony na czarno, dostał parę groszy i tyle było jego.
Powiem tyle że wolę być uczciwy i mieć spokojne sumienie niż być takim krętaczem i zarabiać krocie.
Kto jest uczciwy niech pierwszy rzuci kamieniem. Sam przed sobą się przyznaj, czy jak np ostatnio robiłeś jakiś remont to zatrudniłeś firmę czy fachowca na czarno, bo tak jest lekko licząc o połowę taniej? Czy jak idziesz do fryzjera to żądasz paragonu? Czy u mechanika wołasz o fakturę, jesli ten może to zrobić taniej o połowę bez papieru? Taka jest nasza rzeczywistośc - łatwo się oskarża innych.

Totalnie odbiegamy od tematu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-19, 15:28   

red napisał/a:
Ale co mają inni do twojej firmy?

Bo mówimy tu o ODGÓRNYM wprowadzeniu płacy minimalnej.

red napisał/a:
czy jak np ostatnio robiłeś jakiś remont to zatrudniłeś firmę czy fachowca na czarno, bo tak jest lekko licząc o połowę taniej?

Zatrudniłem kolegę bo jak bym zarabiał więcej to byłoby mnie stać żeby zapłacić dwa razy więcej firmie.
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-07-19, 15:33   

Gregg Sparrow napisał/a:
Zatrudniłem kolegę bo jak bym zarabiał więcej to byłoby mnie stać żeby zapłacić dwa razy więcej firmie.
Płacę pensję minimalną, bo jakbym zarabiał więcej to mógłbym płacić za to samo średnia krajową :D
A tak szczerze sobie powiedz - czy zatrudniłbyś tą firmę czy dalej tego kolegę, a nadwyzkę zostawił w kieszeni?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-07-19, 15:37   

Gregg Sparrow napisał/a:

Zatrudniłem kolegę bo jak bym zarabiał więcej to byłoby mnie stać żeby zapłacić dwa razy więcej firmie.

oj tak z całą pewnośćią.
Zbyt łatwo co niektórym przychodzi krytykowaie innych i wyzywanie ich od złodziei.

red napisał/a:


Totalnie odbiegamy od tematu.



dziwi Cie to?? :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW