R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: red
2014-11-16, 22:50
Koniec Korwina-Mikke ?
Autor Wiadomość
Morgoth 
Przyjeżdża na zakupy
Nadworny Hejter



Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 483
Piwa: 3/1
Skąd: Parcice / Wrocław
Wysłany: 2014-07-31, 21:24   

Zaorane, dziękuję.

_________________
Bij czerwonych, aż zbieleją, bij białych, póki nie poczerwienieją!
N. I. Machno
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-08-01, 00:25   

Morgoth napisał/a:
Zaorane, dziękuję.


Gdzie? W umysłach koorwinowców? :lol: Żadnej orki nie odnotowałem. Wyduś coś z siebie to może pociągniemy dyskusję :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2014-08-01, 09:23   

Na moje oko Gierej zmiażdżył Dziambora/KNP. Zastanawia mnie jedna rzecz. KNP chce uzdrowić nasz piękny kraj. Na przykład: "Znieśmy podatek dochodowy, będziemy rajem dla inwestorów, zwiększy się ilość wolnych miejsc pracy etc..). Ale zaraz, zaraz. Co jeśli na podobny pomysł wpadną inne państwa ? Rozwiązania przez nich proponowane, są beznadziejne. Zwyczajnie populistyczne.

Przykład malutkich wysepek, gdzie istnieją podobne rozwiązania (czy choćby Monako - z naszego podwórka) jest w tym kontekście niewłaściwy z prostego powodu. Państwa te nie mają praktycznie żadnych rozchodów tj. "kosztów eksploatacyjnych" :smile: Ich portmonetka jest zapchana przez zazwyczaj "brudne pieniądze" bogaczy, niebiednych turystów.. Bo czym można się zajmować / produkować na Seszelach, czy Samoa ? Podatki są więc zbędne, bo i na co wydawać pieniądze ? Słońce i morze mają za darmo.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-08-01, 10:08   

hiszpan napisał/a:
Przykład malutkich wysepek, gdzie istnieją podobne rozwiązania (czy choćby Monako - z naszego podwórka) jest w tym kontekście niewłaściwy z prostego powodu. Państwa te nie mają praktycznie żadnych rozchodów tj. "kosztów eksploatacyjnych" :smile:

Ale taka jest idea KNP. Wybić bezproduktywny plebs, reszta będzie pławić się w luksusach zarabiając pensję brutto do łapki. Oczywiście pomarzyć zawsze można. Sęk w tym że 3/4 elektoratu KNP sama chodzi po zasiłki do MOPSu, ale w przekonaniu, że to z winy komunistów, bo jakby był kapitalizm i niższe podatki to poszliby od razu do pracy za 10 tysi. To jest swojego rodzaju schizofrenia. Cóż, chora partia, wódz i elektorat.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Morgoth 
Przyjeżdża na zakupy
Nadworny Hejter



Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 483
Piwa: 3/1
Skąd: Parcice / Wrocław
Wysłany: 2014-08-01, 14:01   

mcdek napisał/a:
Morgoth napisał/a:
Zaorane, dziękuję.


Gdzie? W umysłach koorwinowców? :lol: Żadnej orki nie odnotowałem. Wyduś coś z siebie to może pociągniemy dyskusję :lol:


Dziambor swoim wystąpieniem pokazał, że KNP to tylko populizm, puste slogany i charyzmatyczny lider. Reszta to ogórki powtarzające pierdoły o wolnym rynku. Nawiasem - 90% moich znajomych deklarujących poparcie dla KNP to dzieci pracowników budżetówki, górników, mundurowych etc., którzy od najmłodszych lat bez oporu korzystali z państwowego socjalu, skończyli państwowe, bezpłatne studia i w większości do tej pory nie skalali się pracą :D
_________________
Bij czerwonych, aż zbieleją, bij białych, póki nie poczerwienieją!
N. I. Machno
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
mcdek
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2014-08-01, 16:07   

Pan Dziambor już po raz drugi w tym samym programie dał się 'zmasakrować'. Cóż, jego prawo :D

Morgoth napisał/a:
90% moich znajomych deklarujących poparcie dla KNP to dzieci pracowników budżetówki, górników, mundurowych etc., którzy od najmłodszych lat bez oporu korzystali z państwowego socjalu, skończyli państwowe, bezpłatne studia i w większości do tej pory nie skalali się pracą


To ilu masz tych znajomych co głosują na KNP?
Ponadto, wyjaśnij mi proszę tu logikę: co złego jest w tym, że czyjś rodzic pracuje w budżetówce w służbach mundurowych czy jest górnikiem?
Ja osobiście nie widzę w tym nic złego, co więcej wyjaśniać to może poparcie dla KNP, bo niektóre z tych sektorów źle funkcjonują pod państwowym władaniem.

Co z tego, że kończyli państwowe, 'bezpłatne' studia? Przecież one tylko z nazwy są bezpłatne, bo ich rodzice miesiąc w miesiąc składają się na ich bezpłatne funkcjonowanie. W czym to przeszkadza głosić hasła KNP w tym te związane z edukacją??

mcdek napisał/a:
Ale taka jest idea KNP. Wybić bezproduktywny plebs, reszta będzie pławić się w luksusach zarabiając pensję brutto do łapki. Oczywiście pomarzyć zawsze można. Sęk w tym że 3/4 elektoratu KNP sama chodzi po zasiłki do MOPSu, ale w przekonaniu, że to z winy komunistów, bo jakby był kapitalizm i niższe podatki to poszliby od razu do pracy za 10 tysi. To jest swojego rodzaju schizofrenia. Cóż, chora partia, wódz i elektorat.

Nie wiem czego się najadłeś i gdzie Ci się taki obraz ukazał, ale nikt tak nie uważa. Czy słyszałeś by ktokolwiek z KNP mówił ludziom zarabiającym pensję minimalną, że jak tylko rozwalimy ten system to z 1200zł wyczaruje się im 10 tys? Wydaje mi się, że jestem w miarę poinformowany i znam dość dużo wypowiedzi liderów KNP, a tym bardziej sam program Kongresu Nowej Prawicy, ale takiego czegoś z całym szacunkiem nikt tu nie głosi.
My tylko pokazujemy ludziom zarabiającym minimalną pensję ile pracodawca musi na nią w rzeczywistości wydać i o ile więcej mógłby za nią wtedy kupić gdyby dodatkowo obniżyć i zlikwidować podatki.

Nie ulega wątpliwości, że bieda bierze się m.in. z wysokich podatków i każdy kto obecnie jest niezadowolony ze swojej sytuacji materialnej wynikającej z niemożności zarabiania pieniędzy które pozwolą żyć na godnym poziomie ma już dosyć tego co głoszą panowie z ul. Wiejskiej, mają oni dość tego bełkotu który nie zmienia w ich sytuacji, w sytuacji najbiedniejszych kompletnie nic. Rozumieją, że żeby dać 100zł socjalu trzeba najpierw zabrać 140zł, a komu trzeba zabrać? W Polsce najwięcej podatków płacą najbiedniejsi, więc uważają za uczciwy postulat głoszący, że my nikomu nic nie damy, ale i nie zabierzemy, bo uważamy, że ludzie są sami na tyle odpowiedzialni by wydawać swoje pieniądze na to na co najbardziej są im one potrzebne.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-08-02, 01:13   

Sylwester napisał/a:
Nie ulega wątpliwości, że bieda bierze się m.in. z wysokich podatków

Aha, proszę zatem wytłumacz mi to zjawisko na przykładzie Danii, Szwecji, Finlandi, Norwegii, Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Kanady, Austrii, Belgii i Holandii.

Sylwester napisał/a:

kto obecnie jest niezadowolony ze swojej sytuacji materialnej wynikającej z niemożności zarabiania pieniędzy które pozwolą żyć na godnym poziomie ma już dosyć tego co głoszą panowie z ul. Wiejskiej, mają oni dość tego bełkotu który nie zmienia w ich sytuacji, w sytuacji najbiedniejszych kompletnie nic.

Sytuacja najbiedniejszych zmieniłaby się na gorsze w momencie likwidacji pomocy socjalnej, co przecież tak ochoczo postulujecie.
Problem takich ludzi jak Ty bierze się stąd, że nie potrafią oni zrozumieć pewnych zjawisk przyczynowo skutkowych i idą po najmniejszej linii oporu, zwalając winę na aparat władzy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-08-02, 11:23   

mcdek napisał/a:
Sylwester napisał/a:
Nie ulega wątpliwości, że bieda bierze się m.in. z wysokich podatków

Aha, proszę zatem wytłumacz mi to zjawisko na przykładzie Danii, Szwecji, Finlandi, Norwegii, Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Kanady, Austrii, Belgii i Holandii.

Sylwester napisał/a:

kto obecnie jest niezadowolony ze swojej sytuacji materialnej wynikającej z niemożności zarabiania pieniędzy które pozwolą żyć na godnym poziomie ma już dosyć tego co głoszą panowie z ul. Wiejskiej, mają oni dość tego bełkotu który nie zmienia w ich sytuacji, w sytuacji najbiedniejszych kompletnie nic.

Sytuacja najbiedniejszych zmieniłaby się na gorsze w momencie likwidacji pomocy socjalnej, co przecież tak ochoczo postulujecie.
Problem takich ludzi jak Ty bierze się stąd, że nie potrafią oni zrozumieć pewnych zjawisk przyczynowo skutkowych i idą po najmniejszej linii oporu, zwalając winę na aparat władzy.


1. Nie mieli komuny jak my więc nikt im nie zabrał prywatnych firm na rzecz państwa a te ich prywatne firmy miały sporo czasu żeby się rozwinąć w przeciwieństwie do naszych powstałych zaledwie po 89 roku.

Zbudowały sobie silną gospodarkę oraz mają lepsze prawo gospodarcze, administracyjne niż my co też ma wpływ na rozwój kraju.

Nie mają mentalności jak duża część Polaków - że ktoś im da. Nikt nikomu nie zazdrości, a sami Holendrzy często jeżdżą do pracy bo szkoda im pieniędzy na auto, pomimo że ich stać np. na leasing 3-4 letniej BMW 1 czy Opla Insigni na okres np. ok 3 lat w cenie 300euro miesięcznie.

Nie ma tam takiej korupcji jak w PL, za ściąganie na uczelni podczas egzaminu uczniowie zgłaszają od razu takie zdarzenie jeden na drugiego. Nikt tam nie pochwala oszukiwania jak w PL.(przykład z niemieckiej uczelni)

Mają lepszą edukacje niż my, a nie produkcję humanistów i mgr na potęgę(wieluńskie studia, opole itd). Mają porządne zawodówki, technika co się przekłada na mniejsze bezrobocie(Niemcy i Holandia, nie wiem jak pozostałe kraje) Szkoły są bardziej dopasowane do rynku. Choć są absolwenci filozofii czy socjologi pracujący fizycznie, ale nie tak dużo jak w PL


Norwegia dodatkowo ma sporo gazu, więc nie muszą wiele oszczędzać, rozdają socjal na prawo i lewo. Hiszpania nie miała komuny i mają biedę podobnie jak Grecja. Jest to wynikiem złych reform, rozbujanego socjalu(patrz przykład Gibraltatu który stosuje angielskie prawo i jest bogatszy) korupcji itd...


W Anglii masz kwotę wolną od podatku na poziomie 10 tys funtów czyli 50 tys zł, ok 12,5 tys euro. U nas ok 8 tys zł. Prowadzenie małej firmy w tamtych krajach jest prostsze i nie tak uciążliwe jak u nas. Składki obciążenia małej firmy w UK są bardzo niskie w a PL pełny ZUS 1100zł. Ciekawe kto prowadzać 1-2 osobową firmę np. sklepik, kiosk, usługi jest w stanie lekką ręką wydać tyle na same ubezpieczenie. Pomijam czas zmarnowany na kontrole biurokracje...

To tak jakby w Holandii prowadząc małą firmę musiałbyś zapłacić ok. 1000 euro miesięcznie na samo ubezpieczenie.

Dodatkowo Francja i Anglia to kraje przez długi czas posiadające kolonie. Co też pozwoliło im się nieźle wzbogacić.

Szwecja nie brała udziału w I i II WŚ. Pomimo tego że Anglicy próbowali ich wciągnąć do II WŚ w celu obrony Finlandii. Szwecja zarobiła na obydwu wojnach.

Francja poddała się mając lepszą sytuację od nas podczas II WŚ i kolaborowała z Niemcami - patrz rząd Vichy. Nikt im nie rozp.....ił przemysłu, nie wymordował klasy średniej, profesorów z uniwersytetów i nie zastąpił ich pachłolkami oraz agenturą obcego kraju(tak jak w przypadku Polski), nie rozwalił stolicy.

Mają podobnie jak Niemcy rozbudowany sektor usług przemysł i mogą idąc do sklepu kupić wiele swoich produktów. Jeżdżą z reguły autami wyprodukowanymi w swoich krajach. Moja rodzina z Francji kupuje tylko auta francuskie.




Czynników jest wiele - prawo, podatki, mentalnośc, edukacja, korupcja, położenie geograficzne itd.

Sylwester chciał zwrócić uwagę na to, że pieniądze sa własnością ludzi którzy je wypracowali a nie państwa i urzedników. Dlatego podatki powinny być w miarę niskie.
KNP nie popiera zabierania jednym żeby dać drugim. Nie ważne czy to będzie Kościół czy lewicowa organizacja żyjąca z dotacji rządowych - np. Krytyka Polityczna czy fundacja jednego z moich znajomych, który mając 20pare lat jeżdzi Mercedesem(nowa C klasa albo CLA bo jakieś dziwne przednie lampy ma a jest to sedan) i promuję lewicowe wartości wydarzenia, happeningi za pieniądze od Ministra Kultury Zdrojewskiego. Poprzednio miał Nową Jettę 2010 rok. :)

Moja praca, to pieniądze też są moje. Państwo wydaje pieniądze lekką ręką, urzędnik inaczej wydaje pieniądze publiczne a inaczej swoje prywatne zgadza się?
Podatki powinny iść na podstawowe rzeczy. A usługi np. medyczne jeśli będą opierać się na zasadzie konkurencji to ceny spadną a ja wybiorę albo te tańsze albo droższe. Moja sprawa. Jeden jeździ Skodą i zadowolony, a inny BMW.


Państwa zachodnie są na tyle rozwinięte że stać ich na rozbujały socjal, a same wysokie podatki nie szkodzą ich gospodarkom tak bardzo jak Polsce korupcja, niski poziom edukacji, złe prawo czy np. duży odsetek ludzi pracujących w budżetówce a nie w prywatnych firmach. Niektóre kraje zachodnie mają niższe podatki niż w PL :) i proporcjonalnie większa kwotę wolną od podatku.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Ostatnio zmieniony przez Mateusz 2014-08-02, 11:30, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2014-08-02, 11:29   

mcdek napisał/a:
Aha, proszę zatem wytłumacz mi to zjawisko na przykładzie Danii, Szwecji, Finlandi, Norwegii, Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Kanady, Austrii, Belgii i Holandii.

Już tłumaczę:
Otóż mamy po pierwsze najniższą kwotę wolną od podatku w Europie, a nie są to różnice minimalne tylko ogromnie.
Niemcy 34385 zł
Wielka Brytania 46264 zł
Francja 25220 zł
Austria 46524 zł
Polska 3091 zł

a chyba zgodzisz się ze mną, że uderza to w najbiedniejszych, a nie w tych złych kapitalistów?

Po drugie, nawet jeżeli któreś z tych państw podniesie podatki, a tym samym uderzy w ludzi i gospodarkę to i tak mamy tutaj do czynienia z największymi gospodarkami nie tylko Europy ale i świata(swoją drogą czy uważasz, że wszystkie kraje Skandynawskie mają rzeczywiście takie ogromne podatki?). Nawet z stosunkowo dużym uciskiem fiskalnym takie państwa i ich obywatele przez wiele jeszcze lat mogą cieszyć się względnym dobrobytem. Najlepszym jednak dowodem, że jest to zła i z góry skazana na niepowodzenie droga są prognozy CEBR mówiące o tym, że te oto gospodarki i ich miejsce na świecie zostanie zajęte przez inne kraje. Proszę popatrzeć na tempo rozwoju np. Niemiec czy jakiegokolwiek państwa zachodu. Wzrost Niemiec w 2011 - 2,7% przy inflacji 2,2%, pozostałe kraje i lata możesz sprawdzić sobie sam i przyznać mi rację ;)
Jak powiedział Milton Friedman "Polska nie powinna naśladować bogatych krajów zachodniach, bo nie jest krajem zachodnim. Polska powinna naśladować rozwiązania jakie te państwa stosowały gdy były tak biedne jak Polska."

mcdek napisał/a:
Sytuacja najbiedniejszych zmieniłaby się na gorsze w momencie likwidacji pomocy socjalnej, co przecież tak ochoczo postulujecie.
Problem takich ludzi jak Ty bierze się stąd, że nie potrafią oni zrozumieć pewnych zjawisk przyczynowo skutkowych i idą po najmniejszej linii oporu, zwalając winę na aparat władzy.

Czy nie potrafisz zrozumieć, że żeby dać temu człowiekowi 100 zł tego cholernego socjalu to trzeba zabrać mu w podatkach jakieś 140zł? Może zatem nie zabierajmy tych 140zł, a wtedy każdemu, a w szczczególności temu najbiedniejszemu zostaną te pieniądze od ręki.
Idąc twoim tokiem rozumowania, to może by tak dawać po 1 tys, albo lepiej 2 tys. zł co miesiąc i wtedy wg. Ciebie sytuacja najbiedniejszych się diametralnie poprawi...

Jak już mamy tutaj diagnozować problemy to twój właśnie polega na tym, że nie rozumiesz zależności i praw rynku. Nie zastanawiasz się skąd te 100zł idzie do tego biednego, ale interesuje Cię tylko i wyłącznie fakt, że dostał on od opiekuńczego(bandyckiego) państwa trochę pieniędzy i jego sytuacja pozornie się poprawiła.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-08-02, 12:59   

Sylwester napisał/a:
a chyba zgodzisz się ze mną, że uderza to w najbiedniejszych, a nie w tych złych kapitalistów?

A czy ja powiedziałem, że kapitaliści są źli? :lol: Sam do nich należę, więc powiem - wręcz przeciwnie. Co do kwoty wolnej. Podatki finalnie i tak płaci pracodawca. Po prostu w Polsce opodatkowana jest bardziej praca niż kapitał, którego nie ma zbyt wiele.

Dalej czekam na wyjaśnienie zjawiska występowania ubóstwa w ww krajach o wysokich podatkach. Naprawdę nie przeraża mnie fakt, że w kraju bardzo wysoko rozwiniętym, jakim są Niemcy, z GDP per capita = 45 tys USD jest zerowy przyrost gospodarczy. :lol:

Sylwester napisał/a:

Czy nie potrafisz zrozumieć, że żeby dać temu człowiekowi 100 zł tego cholernego socjalu to trzeba zabrać mu w podatkach jakieś 140zł? Może zatem nie zabierajmy tych 140zł, a wtedy każdemu, a w szczczególności temu najbiedniejszemu zostaną te pieniądze od ręki.

Inteligencie z KNP, jak można dać osobie , która ma zerowy dochód - 100zł, zabierając jej uprzednio 140 w podatkach? Chodziłeś do szkoły specjalnej?
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
hiszpan
ceroz 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 50
Piwa: 9/8
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-08-02, 17:04   

mcdek napisał/a:

Ale taka jest idea KNP. Wybić bezproduktywny plebs (...)


Czujesz się zagrożony?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2014-08-02, 18:02   

mcdek napisał/a:
Inteligencie z KNP, jak można dać osobie , która ma zerowy dochód - 100zł, zabierając jej uprzednio 140 w podatkach? Chodziłeś do szkoły specjalnej?


Widzę, wycieczki osobiste, ale cóż. Taki poziom...
Jaka różnica jest czy zabierzemy mężowi, a damy żone czy odwrotnie?

mcdek napisał/a:

A czy ja powiedziałem, że kapitaliści są źli? Sam do nich należę, więc powiem - wręcz przeciwnie. Co do kwoty wolnej. Podatki finalnie i tak płaci pracodawca. Po prostu w Polsce opodatkowana jest bardziej praca niż kapitał, którego nie ma zbyt wiele.

To była tylko ironia do sposobu myślenia. Oczywiście, że te podatki płaci pracodawca, ale robi to kosztem pracownika, bo rzeczywisty koszt pracownika przy pracy minimalej to ponad 2 tys. Czyli ile i tak na niego musi wydać przedsiębiorca żeby go zatrudnić, a ile on dostaje na rękę i wreszcie ile mógłby dostać.


mcdek napisał/a:
Dalej czekam na wyjaśnienie zjawiska występowania ubóstwa w ww krajach o wysokich podatkach. Naprawdę nie przeraża mnie fakt, że w kraju bardzo wysoko rozwiniętym, jakim są Niemcy, z GDP per capita = 45 tys USD jest zerowy przyrost gospodarczy.


Nie występowania ubóstwa, tylko faktu, że podatki je powoduje. :roll: Trzymajmy się jednego pytania, a nie manipulujmy nim w miarę potrzeb.
Nie będę powtarzał całej wypowiedzi kolejny raz. Przeczytaj jeszcze raz, aż do skutku. Kraje które mają ogromne gospodarki są w stanie przez długi czas znosić kosztem m.in. wzrostu gospodarczego nadmierne obciążenia podatkowe.

Jeżeli dla Ciebie stagnacja i regres są czymś normalnym to trudno mi z takim postrzeganiem rzeczywistości polemizować.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-08-02, 19:17   

Koleżcy z KNP. Chyba waszemu wodzowi coraz mniej rozrywki i teraz za Owsiaka sie zabiera.
cóż, na tym to to sojuszników chyba nie zbuduje bo już nie jeden próbował ale jak sie sra na wszystko wokoło to nikogo pominąc nie można...

Waszego szefa zdanie o Powstaniu Warszawskim też mi za bardzo do gustu nie przypadło.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-08-03, 01:53   

Sylwester napisał/a:
Jeżeli dla Ciebie stagnacja i regres są czymś normalnym to trudno mi z takim postrzeganiem rzeczywistości polemizować.


Dlaczego stagnacja przy pkb=45 000 USD/osobę miałaby być czymś złym i anormalnym? Nie wyobrażam sobie ciągłego wzrostu gospodarczego. Murarz nie ustawi więcej cegieł, adwokat nie napisze więcej pism procesowych, fryzjer nie ostrzyże większej liczby klientów, niż wynika to z ograniczonych przecież limitami naturalnymi możliwości człowieka. Jest to zjawisko nieuniknione, a wykazywany wzrost na przestrzeni ostatnich dekad (przez kraje rozwinięte) może być iluzoryczny - będący skutkiem wadliwego sposobu mierzenia inflacji lub spekulacji (bańka nieruchomościowa)

Wracając jeszcze do opieki socjalnej. Paradoksalnie (dla koorwinistów :lol: ), przyczynia się ona do wzrostu gospodarczego. Głównie dlatego, że ludzie czują się bezpieczniejsi, więcej wydają, konsumują - zamiast oszczędzać na czarną godzinę. Życie w komforcie psychicznym to też mniej problemów zdrowotnych, a zatem i większa produktywność itd. Oczywiście, wbrew temu co tam przedmówca insynuował nie jestem za eskalacją przywilejów socjalnych. Powinny one być jednak na takim poziomie by "służyły". Czyli optymalne 20 parę % PKB - tak jak jest teraz.

Sylwester napisał/a:

Nie występowania ubóstwa, tylko faktu, że podatki je powoduje. :roll: Trzymajmy się jednego pytania, a nie manipulujmy nim w miarę potrzeb.

Dane z krajów oecd. Rzeczywistość znów pokazuje coś zupełnie innego niż projektują "piękne" koorwinowskie umysły :lol: Spróbuj przytoczyć fakty z życia wzięte. Na razie to co opowiadasz, wygląda na wytwór chorej wyobraźni.

Wydatki socjalne %PKB (z pominięciem służby zdrowia vs procent ubóstwa)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-08-17, 20:45   

Fajny artykuł nt. wychodzenia z unii Wielkiej Brytanii. Takie political fiction, ale sugeruje że to nie takie proste: http://www.polityka.pl/ty...scila-unie.read
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW