R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: red
2014-11-16, 22:50
Koniec Korwina-Mikke ?
Autor Wiadomość
glupek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 287
Piwa: 38/14
Skąd: Ziemia
Wysłany: 2014-07-22, 07:32   

O matko, ale się flejm zrobił.
Czytam to, i nie mogę się nie zgodzić z paroma wpisami, choć z paroma nie mogę się też zgodzić ;)
Płaca minimalna jest regulacją, która chroni pracownika przed nieuczciwymi pracodawcami. Znam, wszyscy takich znamy, przedsiębiorców, którzy pobierali by opłaty za wejście do firmy zamiast wypłacać pensje. Poza tym, pensje są w takiej wysokości na jaką pozwala stan gospodarki - ilość kapitału na rynku jest na mniej więcej stałym poziomie, więc podniesienie pensji, świadczeń socjalnych, etc. to pomysły wzięte z dupy, które zrujnowałyby całą gospodarkę. Najczęściej i najwięcej do powiedzenia na ten temat mają ludzie, którzy nie mają bladego pojęcia ani o gospodarce, ani o funkcjonowaniu Państwa. Z jednej strony mentalność komunisty, która oczekuje większych zasiłków i ingerowania Państwa we wszystko włącznie z załatwieniem pracy za co najmniej 8 tys. netto, z drugiej strony mentalność faszysty, która domaga się zlikwidowania ZUSu, zasiłków, świadczeń i skazania na śmierć głodową milionów emerytów i osób niezaradnych życiowo. Nie wiem, kto gorszy i głupsze ma pomysły.
Co do przedsiębiorców, to niestety z jednej strony muszą mieć bat w postaci regulacji prawnych i kar, bo zbyt wielu kombinatorów spotkałem, żeby wierzyć w uczciwość i dobrą wolę wielu z nich, a z drugiej strony dlaczego wszyscy ci, narzekający na niskie pensje, wytykający im prywatne zakupy i majątki, nie założą własnej działalności i nie zaczną robić sami tych ogromnych fortun, o które przecież tak łatwo. Bo niby na to trzeba kasy - to odłóż lub pożycz - dlaczego nie miałbyś podjąć jakiegokolwiek ryzyka?
mcdek napisał, że trwa transformacja - ja napisałbym więcej - Polska przez ostatnich 200 lat była rozkradana przez obcych okupantów, a gospodarka byłe wyłącznie drenowana - cudem jest, że jesteśmy na obecnym poziomie i dogonienie państw tzw. zachodu zajmie nam jeszcze TYLKO 20-30-40 lat. Nie porównujcie Polski do Niemiec, Francji czy Anglii, bo oni nie przetrwali 50 lat komunizmu i 150 lat zaborów, tylko cały ten czas rozwijali się, często kosztem innych (kolonializm, wojny, etc.). A teraz, co typowe, zamiast spokojnie pracować dla tej przyszłej Polski, żremy się plujemy tylko po to, żeby ugrać coś politycznie i zrobić pokazówkę kto niby jest lepszy.
 Autor postu otrzymał 2 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
hiszpan, mcdek
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-07-22, 11:45   

glupek napisał/a:
z drugiej strony mentalność faszysty, która domaga się zlikwidowania ZUSu, zasiłków, świadczeń


pomijam fakt, iż piszący słowa o likwidacji ZUSu nie wspomniał nic o odbieraniu świadczeń emerytom.
Natomiast bardzo był bym rad gdybyś wskazał mi związek między faszyzmem a likwidacją ZUSu, zasiłku i świadczeń...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glupek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 287
Piwa: 38/14
Skąd: Ziemia
Wysłany: 2014-07-22, 12:22   

ourson napisał/a:
glupek napisał/a:
z drugiej strony mentalność faszysty, która domaga się zlikwidowania ZUSu, zasiłków, świadczeń


pomijam fakt, iż piszący słowa o likwidacji ZUSu nie wspomniał nic o odbieraniu świadczeń emerytom.
Natomiast bardzo był bym rad gdybyś wskazał mi związek między faszyzmem a likwidacją ZUSu, zasiłku i świadczeń...


Chcecie likwidacji ZUSu - zakładacie pozostawienie na pastwę losu elementu niezaradnego życiowo lub niezdolnego do pracy - element wspólny z faszyzmem. Chcecie dalej wypłacać emerytury i zasiłki? Z czego, skoro obniżycie podatki? Dodrukujecie? Efektem będzie hiperinflacja. Nic w ekonomii i gospodarce nie jest tak proste jak wam się wydaje. Nie ma nic za darmo, a środki publiczne to po prostu nasze podatki. Przy takich liberalnych poglądach spodziewał bym się po was większej wiedzy i wyobraźni.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 34
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2014-07-22, 12:45   

glupek, uwierz mi, ze w takim kształcie jak to teraz wygląda, to akurat pieniądze które trafiają do ZUSU nie rozchodzą się po emerytach i rencistach. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że tylko 1/4 trafia do emerytów i rencistów. Pracuję przy "informatyzacji" ZUSu. Kilkanaście milionów złotych za konwersje PDF -> DOC. Takie zamówienie składa właśnie ZUS.

Jedno, wielkie bagno.
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-07-22, 13:02   

glupek napisał/a:
Chcecie likwidacji ZUSu - zakładacie pozostawienie na pastwę losu elementu niezaradnego życiowo lub niezdolnego do pracy


To że ZUS ma ulec likwidacji nie oznacza że ma nie być ubezpieczeń od niezdolności do pracy.

glupek napisał/a:
Chcecie dalej wypłacać emerytury i zasiłki? Z czego, skoro obniżycie podatki?


Gdybyś doczytał to wiedziałbyś że KNP jako jedna z nielicznych partii sprzeciwiała się np podniesieniu wieku emerytalnego dla już pracujących , uważając że jest to zmiana warunków umowy zawartej przez obywatela z Państwem. O ile na początku transformacji można było bez problemu utworzyć fundusz emerytalny z prywatyzowanego majątku to w tej chwili należałoby na ten cel zebrać pieniądze w podatkach (np podniesienie VAT). I o tym też KNP mówi otwarcie. Że należy wypłacić ludziom to na co się umawiali z ZUSem, bo Państwo zaciągnęło zobowiązanie wobec obywateli i musi je spłacić. Ale jednocześnie należy zlikwidować możliwość dalszego "ubezpieczania się w ZUS" i stworzyć normalny kapitałowy system emerytalny.

Nie przeczytałeś nawet fragmentu artykułu czy opracowania dotyczącego KNP. Pod tymi "prostymi" hasłami kryje się dużo więcej niż się Tobie wydaje. Nikt nie jest tak naiwny żeby myśleć że nagle wszystko będzie różowe po obniżymy podatki. Ale z pewnością nie jest rozwiązaniem problemów np emerytalnych OSZUKIWANIE obywateli i wydłużanie czasu pracy tak jak to zrobiła PO wraz z PSL. Nie jest rozwiązaniem NACJONALIZACJA OFE bo akurat to ma o wiele więcej wspólnego z faszyzmem niż postulat odejścia od ZUS.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-07-22, 16:12   

hajen napisał/a:
glupek, uwierz mi, ze w takim kształcie jak to teraz wygląda, to akurat pieniądze które trafiają do ZUSU nie rozchodzą się po emerytach i rencistach. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że tylko 1/4 trafia do emerytów i rencistów. Pracuję przy "informatyzacji" ZUSu. Kilkanaście milionów złotych za konwersje PDF -> DOC. Takie zamówienie składa właśnie ZUS.

Jedno, wielkie bagno.


Cytat:
ZUS zarządza rocznie ponad 175 mld zł, które wpływają na konta ze składek, dotacji budżetowych czy z Funduszu Rezerwy Demograficznej. Miesięcznie, każdy ubezpieczony w ZUS, oddaje tej instytucji 19,52 proc. swoich zarobków brutto. Z tego do OFE trafia zaledwie 2,8 proc.

Koszt utrzymania to rocznie ponad 4,11 mld zł. Połowa tej kwoty idzie na pensje urzędników. Drugim w kolejności kosztem są wydatki na remonty, oprogramowanie, łączność i opłaty pocztowe.


Czyli, koszt utrzymania to jedynie 2,3% a nie jak sugerujesz 75% Dla porównania OFE zabiera 5%.

Właśnie takimi kłamstwami JKM kupuje tych debili, co ledwo gimnazja pokończyli. I obiecuje im, że jak spadnie płaca minimalna to wreszcie znajdą zatrudnienie za 500zł i będą się piąć po szczeblach kariery. :lol:
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
glupek
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 34
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2014-07-22, 16:58   

mcdek napisał/a:
Właśnie takimi kłamstwami JKM kupuje tych debili, co ledwo gimnazja pokończyli.


Pochwal się swoim wykształceniem oraz na kogo głosujesz i co Cię przekonało do Twojego wyboru ;)
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-07-22, 17:21   

hajen napisał/a:
mcdek napisał/a:
Właśnie takimi kłamstwami JKM kupuje tych debili, co ledwo gimnazja pokończyli.


Pochwal się swoim wykształceniem oraz na kogo głosujesz i co Cię przekonało do Twojego wyboru ;)

Wyższe (magisterskie państwowe). W życiu nie byłem na wyborach. Aczkolwiek gdyby mnie ktoś tam siłą zaciągnął, pewnie byłaby to PO.
To teraz Ty pochwal się dlaczego wypisujesz bzdury o kosztach ZUS wynoszących 75%.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 34
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2014-07-22, 18:50   

Nie uważasz, że debilizmem jest nazywanie kogoś debilem nie idąc samemu na wybory? Pisząc "PO" dałeś mi wystarczająco dużo informacji i już widzę z kim mam do czynienia.
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-07-22, 19:08   

Cytat:
Miesięcznie, każdy ubezpieczony w ZUS, oddaje tej instytucji 19,52 proc. swoich zarobków brutto.


szkoda że nie dopisali że drugie tyle płaci pracodawca. A i to nie wystarcza na to żeby utrzymać ten system. BANKRUT.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-07-22, 21:50   

hajen napisał/a:
Nie uważasz, że debilizmem jest nazywanie kogoś debilem nie idąc samemu na wybory? Pisząc "PO" dałeś mi wystarczająco dużo informacji i już widzę z kim mam do czynienia.

Brzydzę się koorwinistami. PO to w tej chwili rozsądny wybór. Nie ma lepszej opcji politycznej w naszym kraju. W wyborach (nie mam na myśli urny - bo tam nie chodzę) kieruję się zawsze złotym środkiem. :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-07-22, 21:52   

PO było modne, jak ogłupiało młodych pięknymi perspektywami i zieloną Irlandią. Sam na nich głosowałem, teraz szczerze powiedziawszy wszystko to wg mnie jedna masa, prześcigająca się do żarcia przy korycie.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-07-22, 22:05   

Ferbik napisał/a:
PO było modne, jak ogłupiało młodych pięknymi perspektywami i zieloną Irlandią. Sam na nich głosowałem, teraz szczerze powiedziawszy wszystko to wg mnie jedna masa, prześcigająca się do żarcia przy korycie.


Chodzi o światopogląd, nie modę. Nie mam złudzeń co do faktu, że polityka to sposób zarabiania pieniędzy. Dlatego nie mam też motywacji żeby pójść do urny i oddać swój głos na kogokolwiek, kto manipuluje i składa obietnice bez pokrycia (żeby nie było nieporozumiem - mam na myśli każdą opcję polityczną). Czułbym się oszukany i zmanipulowany, a tego uczucia bardzo nie lubie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glupek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 287
Piwa: 38/14
Skąd: Ziemia
Wysłany: 2014-07-24, 15:27   

ourson napisał/a:
glupek napisał/a:
Chcecie likwidacji ZUSu - zakładacie pozostawienie na pastwę losu elementu niezaradnego życiowo lub niezdolnego do pracy


To że ZUS ma ulec likwidacji nie oznacza że ma nie być ubezpieczeń od niezdolności do pracy.


I myslicie, że w nowej instytucji kilkadziesiąt milionów ludzi zostanie obsłużonych bez pracowników i bez kosztów? Ktoś to zrobi charytatywnie?

ourson napisał/a:
glupek napisał/a:
Chcecie dalej wypłacać emerytury i zasiłki? Z czego, skoro obniżycie podatki?


Gdybyś doczytał to wiedziałbyś że KNP jako jedna z nielicznych partii sprzeciwiała się np podniesieniu wieku emerytalnego dla już pracujących , uważając że jest to zmiana warunków umowy zawartej przez obywatela z Państwem. O ile na początku transformacji można było bez problemu utworzyć fundusz emerytalny z prywatyzowanego majątku to w tej chwili należałoby na ten cel zebrać pieniądze w podatkach (np podniesienie VAT). I o tym też KNP mówi otwarcie. Że należy wypłacić ludziom to na co się umawiali z ZUSem, bo Państwo zaciągnęło zobowiązanie wobec obywateli i musi je spłacić. Ale jednocześnie należy zlikwidować możliwość dalszego "ubezpieczania się w ZUS" i stworzyć normalny kapitałowy system emerytalny.

Nie przeczytałeś nawet fragmentu artykułu czy opracowania dotyczącego KNP. Pod tymi "prostymi" hasłami kryje się dużo więcej niż się Tobie wydaje. Nikt nie jest tak naiwny żeby myśleć że nagle wszystko będzie różowe po obniżymy podatki. Ale z pewnością nie jest rozwiązaniem problemów np emerytalnych OSZUKIWANIE obywateli i wydłużanie czasu pracy tak jak to zrobiła PO wraz z PSL. Nie jest rozwiązaniem NACJONALIZACJA OFE bo akurat to ma o wiele więcej wspólnego z faszyzmem niż postulat odejścia od ZUS.


Nie odkryliście ameryki. PSL przed wami proponował emerytury obywatelskie/socjalne, gdzie za minimalne składki miała być wypłacana minimalna emerytura, a resztę przyszli emeryci mieli sobie zapewniać poprzez ubezpieczenia prywatne - każdy wg własnych możliwości.
KNP sprzeciwiała się poniesieniu wieku emerytalnego? W jaki sposób, jeżeli nie ma was w parlamencie? Gdyby decyzje dotyczące gospodarki opierać na chciejstwie wszystkich obywateli, to okazałoby się, że wiek emerytalny powinien być osiągany średnio koło 30-tki, a minimalna emerytura powinna wynosić 30 tys. EUR. Tako se ne da. Doczytaj czym skończyło się państwo socjalne w niektórych krajach skandynawii - wszystkie pod presją warunków gospodarczych i ryzyka bankructwa systemów emerytalnych podniosły wiek emerytalny do 67-68 lat. Jeżeli kiedykolwiek wierzyłeś lub dalej wierzysz w to, że po przejściu na emeryturę nie opłacaną przez totalizatora nie będziesz musiał dalej pracować lub dorabiać, to gratuluje samopoczucia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-07-24, 15:46   

glupek napisał/a:
Nie odkryliście ameryki. PSL przed wami proponował emerytury obywatelskie/socjalne, gdzie za minimalne składki miała być wypłacana minimalna emerytura, a resztę przyszli emeryci mieli sobie zapewniać poprzez ubezpieczenia prywatne - każdy wg własnych możliwości.


Nie przypominam sobie takiego postulatu PSL na początku lat 90-tych. Zresztą PSL kilka razy rządził w tym czasie i jakoś tego nie widać. W zasadzie to nawet teraz trudno twierdzić że PSL jest zwolennikiem takich emerytur - jedynym który o tym mówił szerzej był Waldemar Pawlak.

glupek napisał/a:
Doczytaj czym skończyło się państwo socjalne w niektórych krajach skandynawii - wszystkie pod presją warunków gospodarczych i ryzyka bankructwa systemów emerytalnych podniosły wiek emerytalny do 67-68 lat.


Dlatego właśnie sprzeciwiamy się socjalnemu Państwu w wydaniu PO/PSL, SLD/PSL PiS, AWS itd itp...

Rozwiązaniem nie jest wydłużanie wieku emerytalnego - rozwiązaniem jest zmiana systemu. Głównie poprzez likwidację starego.

glupek napisał/a:
I myslicie, że w nowej instytucji kilkadziesiąt milionów ludzi zostanie obsłużonych bez pracowników i bez kosztów? Ktoś to zrobi charytatywnie?


a co ma za znaczenie kto to zrobi w prywatnej instytucji? Takie ubezpieczenia istnieją od dawien dawna i istnieć będą na rynku prywatnym. Wiadomo że nie charytatywnie. Ale też nie pod przymusem.

glupek napisał/a:
Jeżeli kiedykolwiek wierzyłeś lub dalej wierzysz w to, że po przejściu na emeryturę nie opłacaną przez totalizatora nie będziesz musiał dalej pracować lub dorabiać, to gratuluje samopoczucia.


Tutaj muszę się zgodzić z Waldemarem Pawlakiem (choć sądząc po rozwoju sytuacji w PSL nie jest to zdanie PSL) - o emeryturę zatroszczę się sam. Od ZUSu to nawet na grosze nie liczę bo system w tym układzie w którym jest - rozkradany przez rząd PO/PSL zbankrutuje. To tylko kwestia czasu.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW