R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: red
2014-11-16, 22:50
Demokracja wg PSL
Autor Wiadomość
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-07-22, 22:34   Demokracja wg PSL

[quoteINFO: 3% ze swojej pensji ma płacić w PSL każdy, kto dzięki partii dostał pracę - donosi "Gazeta Wyborcza".

Decyzja Rady Naczelnej PSL jeszcze z 25 lipca 2003 r. określa dokładnie, kto ma oddawać partii 3% od swojej pensji. Są w niej też zapisy dyscyplinujące: kto nie odda 3%, straci rekomendację Stronnictwa, czyli pracę w urzędzie.
P. Krzysztof Kosiński, rzecznik PSL, wyjaśnia, że pieniądze uzyskane dzięki stosowaniu uchwały nie są księgowane osobno, lecz zalicza się je do darowizn, które partia dostaje na cele statutowe. To w sumie 2 mln zł rocznie. P. Kosiński zapewnia, że wpłaty są dobrowolne[/quote]

Czy kogoś to wogóle dziwi? :-)

Dobrowolnosc wpłat to nawet sam prezes poswiadczyl. Ze wpłaca dobrowolnie bo przecież nic i nikt mu nie grozi. .. najwyżej go nie wystawia na listach... czyli dobrowolnie korumpuje kolegów :-)
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-07-22, 23:18   

ourson, co ty gadasz? Nasz forumowy głupek napisałby, że to pomówienia :P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-07-23, 15:34   

Ja to rozumiem tak, że nie chodzi tutaj o coś na kształt koleżeńskiej protekcji typu; pan poseł poprzez swoje stanowisko i znajomości załatwił kumplowi pracę w rzeźni. Ale ten sam pan poseł z ramienia partii obejmuje stanowisko w danym resorcie i to pan poseł od tego momentu przekazuje partii tzw. darowiznę w postaci 3% swoich zarobków. Czemu się zatem dziwić?
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-07-24, 06:39   

Pytanie czy te 3% muszą płacić tylko posłowie i radni PSL, czyli stanowiska typowo polityczne. Gorzej jak dotyczy to też szeregowych urzędników, np pracowników samorządu, KRUS, ARR, ARiMR itp. Wtedy z PSL powstaje taki pośrednik pracy. I o zatrudnieniu urzędnika decydować zaczyna jego przynalezność partyjna a nie umiejętności (w sumie to tak jest, ale teraz wychodzi na jaw, że jednym z powodów tego jest ta opłata).
W innym temacie krytykujecie Mateusza, że załatwia pracę za granica za jakąś tam prowizję (osoba prywatna pomaga dostać pracę w prywatnej firmie). A nie boli niektórych, że PSL za regularnych haracz załatwia pracę swoim ludziom (partia załatwia pracę w urzędach opłacanych z budżetu). Jakby tego było mało - te partie dostaja dodatkowo miliony zł z budżetu na swoją działalność!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
glupek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 287
Piwa: 38/14
Skąd: Ziemia
Wysłany: 2014-07-24, 15:10   

red napisał/a:
ourson, co ty gadasz? Nasz forumowy głupek napisałby, że to pomówienia :P


http://pl.wikipedia.org/wiki/Korupcja - nadużycie stanowiska publicznego w celu uzyskania prywatnych korzyści.

Nie można tutaj mówić o "prywatnych korzyściach", a poza tym takie sprawy już badała prokuratura w PiS i Samoobronie i nie stwierdziła znamion przestępstwa, więc sorry - ale to jest pomówienie. Poza tym takie dobrowolne darowizny i składki ma każda partia polityczna, włącznie z twoim KNP. Myślisz, że w jaki sposób finansują swoją działalność? I tak jest to zdrowsza sytuacja niż finansowanie działalności przez sponsorów w postaci przedsiębiorców i korporacji jak w USA, gdzie wprost za taką pomoc oczekują konkretnych korzystnych dla siebie zmian w przepisach.

Możesz sobie mnie nazywać głupkiem do woli, w końcu celowo taki mam nick, ale takie osobiste wycieczki sprawiają, że to ty robisz z siebie aroganckiego kretyna.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-07-24, 15:52   

Cytat:
Piechociński powiedział we wtorek, że sam jako poseł płaci co miesiąc 400 zł. Zaznaczył jednak, że robi to dobrowolnie. "Jakbym nie odprowadzał, to najwyżej nie umieszczą mnie na liście wyborczej" - podkreślił.


Czyli jak nie będzie odprowadzał to może nie mieć osobistej korzyści z bycia posłem.

Zresztą sprawa bardziej dotyczy osób zatrudnionych z rekomendacji PSL - czyli urzędników a nie wybieranych posłów czy samorządowców.

To że nie ma przestępstwa nie oznacza że jest to w porządku.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-07-24, 20:07   

Z reguły nic nie jest w porządku, co nie odpowiada naszym oczekiwaniom, a przede wszystkim my osobiście nie mamy z tego profitów, taka nacja niestety :roll: :twisted:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
mcdek
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-07-24, 21:29   

miko 005, cóż można powiedzieć. ... każdy mierzy swoją miarą. ..
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-07-24, 23:59   

glupek napisał/a:
Możesz sobie mnie nazywać głupkiem do woli, w końcu celowo taki mam nick, ale takie osobiste wycieczki sprawiają, że to ty robisz z siebie aroganckiego kretyna.
Taki sobie nick wybrałeś to jak mam Cie nazywać? Specjalnie wytłuściłem słowo "głupek" żeby było wiadomo o co chodzi :?
glupek napisał/a:
I tak jest to zdrowsza sytuacja niż finansowanie działalności przez sponsorów w postaci przedsiębiorców i korporacji jak w USA, gdzie wprost za taką pomoc oczekują konkretnych korzystnych dla siebie zmian w przepisach.
A sądzisz że u nas jest może inaczej? Przecież nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wszelkiej maści grupy nacisku wpływały na przepisy.
PSL za 2012 r. otrzymał z budżetu prawie 12 mln zł. I tak rok w rok. Na co są przeznaczone te pieniądze?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-07-25, 00:19   

red napisał/a:
Taki sobie nick wybrałeś to jak mam Cie nazywać? Specjalnie wytłuściłem słowo "głupek" żeby było wiadomo o co chodzi :?

"Nasz forumowy głupek napisałby"

Widziałeś kiedyś by ktokolwiek zwracał się np "nasz forumowy red"? Sugerujesz, że w społeczności na forum jest osoba ogólnie znana jako głupia, wręcz pełniąca funkcję głupka (przymiotnik: forumowy). I nie zgrywaj wariata, że miało być inaczej :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 34
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2014-07-25, 08:26   

Takie nazywanie to norma, kiedy ktoś ma nick tego typu.

- nasz forumowy Marcin
- nasz forumowy Grzegorz
- nasz forumowy maszynista
- nasz forumowy mężczyzna

etc.
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-07-25, 08:36   

mcdek, glupeka nie bierzesz pod uwagę tego że jak napiszę

"mcdek powiedziałby..." to wiadomo o kogo chodzi

a jak napiszę

"głupek powiedziałby..." to nie wiadomo czy chodzi o użytkownika o takim nicku czy po prostu o statystycznego głupka? i może stąd podkreślenie że chodzi o użytkownika forum (tym bardziej że w tamtym momencie ten użytkownik w tym wątku jeszcze się nie wypowiadał)
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glupek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 287
Piwa: 38/14
Skąd: Ziemia
Wysłany: 2014-07-25, 09:21   

red napisał/a:
glupek napisał/a:
Możesz sobie mnie nazywać głupkiem do woli, w końcu celowo taki mam nick, ale takie osobiste wycieczki sprawiają, że to ty robisz z siebie aroganckiego kretyna.
Taki sobie nick wybrałeś to jak mam Cie nazywać? Specjalnie wytłuściłem słowo "głupek" żeby było wiadomo o co chodzi :?


Pierdu, pierdu... Mam ci rozebrać semantycznie twoją wypowiedź, żeby udowodnić intencje? Zresztą mcdek napisał to już wystarczająco wyraźnie, a dalsze tłumaczenie i prostowanie przypomina wypowiedź Kamińskiego o łasce Sikorskiego - żałosne. Miej chociaż na tyle odwagi cywilnej, żeby przyznać, że chciałeś mi "trochę" dowalić i nie wypieraj się tego co napisałeś.

red napisał/a:
glupek napisał/a:
I tak jest to zdrowsza sytuacja niż finansowanie działalności przez sponsorów w postaci przedsiębiorców i korporacji jak w USA, gdzie wprost za taką pomoc oczekują konkretnych korzystnych dla siebie zmian w przepisach.
A sądzisz że u nas jest może inaczej? Przecież nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wszelkiej maści grupy nacisku wpływały na przepisy.
PSL za 2012 r. otrzymał z budżetu prawie 12 mln zł. I tak rok w rok. Na co są przeznaczone te pieniądze?


Po pierwsze - u nas jest inaczej - finanse partyjne są kontrolowane przez PKW i każda nieprawidłowość (np. wpłaty przekraczające limit, czy fikcyjne wpłaty od osób prywatnych jak u Palikota) może skutkować karami - jak w przypadku PSLu, gdzie nakazano zwrócić dotacje z powodu głupiego błędu polegającego na rozliczeniu kampanii z tego samego konta, co bieżące wydatki.
Po drugie - sprawdź sobie, te informacje są upubliczniane. Mogę cię zapewnić, że w przeciwieństwie do innych partii nie finansują ochrony dla prezesa i piją za swoje, a nie podatników.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2014-07-25, 12:53   

Kolego z PSL-u ;)

Jak myślisz, dlaczego do parlamentu dostają się ludzie pokroju "naszych regionalnych posłów", a nie tacy jak Ty ? Wyglądasz na osobę dużo mądrzejszą.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glupek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 287
Piwa: 38/14
Skąd: Ziemia
Wysłany: 2014-07-31, 07:38   

hiszpan napisał/a:
Kolego z PSL-u ;)

Jak myślisz, dlaczego do parlamentu dostają się ludzie pokroju "naszych regionalnych posłów", a nie tacy jak Ty ? Wyglądasz na osobę dużo mądrzejszą.


Jeżeli pijesz do mnie, to muszę Cię zapytać, za co mnie tak nie lubisz?
Wiem z czym się to je i dziękuję - ja wolę swój wolny czas spędzić z żoną i dziećmi, a ponadto nie bawi mnie to, że połowa ludzi będzie udawać moich najlepszych przyjaciół, a druga połowa będzie na mnie pluć ani mnie nie znając, ani nie mając do tego powodów.
Poziom mojego (słowo wymoderowano) jeszcze nie jest wystarczająco wysoki.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW