R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Stefan
2009-09-15, 23:12
Ścieżki rowerowe w Wieluniu
Autor Wiadomość
alef 
Ma stragan na targu


Pomógł: 15 razy
Wiek: 71
Dołączył: 24 Sie 2006
Posty: 626
Otrzymał 10 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-15, 14:30   Ścieżki rowerowe w Wieluniu

Po ostatnim wypadku na Głowackiego myślę, że temat powinien explodowac. Sciezek nie ma i nie bedzie w najblizszym czasie, ale mozemy wymusic zezwolenie na jazde po chodnikach na naszej policji. Na razie na zasadach drugorzednosci. Policaje po moich interwencjach sprzed dwu komendantow tolerujja cyklistow na chodnikach i pasach (na razie) ale jak dlugo? Jako pierwsza trasa ptoponuje droge nr8 od Dabrowy (od wejscia drogi z Kurowa) do Budohurtu (za policja). Po stronie poludniowej, czyli od strony miasta ruch pieszy istnieje tylko na odcinku Mlodziezowa - Sieradzka, na pozostalym odcinku, w zasadzie nie ma ruchu i to moze byc nasz pierwsza trasa rowerowa.
Z moich obserwacji wyniaka, ze trasy nalezy wyznaczyc ze Starych Sadow do zugilu i do wieltonu. Rzucie propozycje, narysujemy mapy i pogadamy z nowymi wladzami.
Przepraszam z brak polskich liter, beda juz w nastepnym poscie.[/list][/fade]
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-15, 17:03   

alef, słuszna bardzo uwaga. Już dawno nosiłem się z zamiarem napisania podobnego posta. W pełni Cię poprę, mam nadzieję, że włączą się w tą inicjatywę inni forumowicze.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Fides 
Przejeżdżał przez Wieluń
Ad Gloriam



Wiek: 47
Dołączył: 28 Sie 2006
Posty: 68
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-15, 18:49   Ścieżki rowerowe

Ja również jestem za tym, aby w naszym mieście (w końcu) pojawiły się ścieżki rowerowe. Wolałbym, żeby nie było już takich zdarzeń jak ostatnio (na Głowackiego), aby nasze władze zaczęły coś robić w tym kierunku. Zwłaszcza, że rowerzystów (młodych i starych) przybywa i będzie przybywać, a ścieżki rowerowe to nie jest jakiść tam wymysł czy "cool trend" te ścieżki, to przede wszystkim bezpieczeństwo [Uwaga TIR].

Pozdrawiam
_________________
Absit dicto invidia. - Niechaj słowo wolne będzie od nienawiści
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-15, 19:06   

Jak najbardziej popieram pomysł tworzenia dróg rowerowych w mieście.
Proponowałbym na najbliższym spotkaniu omówić ten problem od strony technicznej i tak jak pisze alef, podjąć stosowne rozmowy z nowymi władzami w celu ich utworzenia.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Pablo 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 264
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-16, 10:42   

alef napisał/a:
Rzucie propozycje, narysujemy mapy i pogadamy z nowymi wladzami.

Jestem bardzo zainteresowany stworzeniem tras rowerowych w Wieluniu. Będzie bardzo miło gdyby użytkownicy tego Forum pomogli w jej realizacji.

Pozdrawiam
Paweł Okrasa
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mario's 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 1162
Piwa: 1/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-16, 12:15   

Temat ścieżek rowerowych przewija się nie od dziś, wiem że dziewczyna z Łodzi napisał program odnośnie powstania ścieżek rowerowych dla Wielunia i Wieruszowa , są na to pieniądze do pozyskania z UE ale wiem że obecne władze takim programem nie były zainteresowane :?
Osobiście będe zainteresowany dotarciem do tej koleżanki skoro już taki program powstał ale do tego są potrzebne zmiany, zmiany w UM

Mariusz Wysocki
FOrum Samorządowe ZW
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-16, 16:12   

Oczywiście jestem za!!
Albo jazda chodnikami - albo ścieżki. Bo po drodze jeździć to duże niebepieczeństwo.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-16, 17:24   

Jak najbardziej jestem ZA. I to nie dlatego że zbliżają sie wybory. Ja tam wymanewruje sobie pomiędzy TIRami czy innymi autami, ale osoby starsze i dzieci mogą mieć z tym problem...

Radek Urbaniak
Forum Samorządowe ZW
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
alef 
Ma stragan na targu


Pomógł: 15 razy
Wiek: 71
Dołączył: 24 Sie 2006
Posty: 626
Otrzymał 10 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-04, 17:02   

Nareszcie doczekaliśmy!!!!!!!!!!!!!!!!!
Przy ulicy Sieradzkiej na nowobudowanym (remontowanym) odcinku chodnik po stronie ZUGiL-u oznaczony jest jako ciąg rowerowo pieszy. Oby tak dalej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-04, 19:37   

Pocieszająca wiadomość, oby więcej takich ścieżek :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-05, 02:42   

alef napisał/a:
Nareszcie doczekaliśmy!!!!!!!!!!!!!!!!!
Przy ulicy Sieradzkiej na nowobudowanym (remontowanym) odcinku chodnik po stronie ZUGiL-u oznaczony jest jako ciąg rowerowo pieszy. Oby tak dalej.


Widziałem, widziałem...
I jestem jak najbardziej ZA :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
alef 
Ma stragan na targu


Pomógł: 15 razy
Wiek: 71
Dołączył: 24 Sie 2006
Posty: 626
Otrzymał 10 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-13, 08:09   

LIST OTWARTY

Pan
BURMISTRZ
STAROSATA
KOMENDANT KP

w Wieluniu



Wciąż pamiętamy ostatni śmiertelny wypadek , w którym pod kołami naczepy tira zginęła rowerzystka.
Na wieluńskich drogach rowerzyści przestali się czuć bezpiecznie.
Nawet te wyremontowane i zmodernizowane ulice pozbawione są ścieżek rowerowych.
Trudno to zrozumieć, jak można modernizować ulicę lub chodnik i zapomnieć o rowerzystach?
Wskazuje to że zarządcy dróg i władze miasta nie chcą inwestować i dbać o poprawę bezpieczeństwa użytkowników jednośladów.
Trudniej jeszcze zrozumieć postępowanie miejscowej POLIICJI, za jazdę po chodniku możesz być pewny że dostaniesz mandat, nawet 500 zł.
Wieluń jest pod tym względem jedynym w powiecie.
W Wieruszowie i Pajęcznie nikt nie może sobie przypomnieć by kiedykolwiek ktoś został ukarany za jazdę rowerem po chodniku.
Jak tak można postępować?
To nie wina rowerzystów , że w mieście nie ma metra ścieżki rowerowej a ulice są bardzo niebezpieczne?
Do takiego stanu doprowadziły wieloletnie zaniedbania i lekkomyślność naszych decydentów.
Podam tylko jeden przykład, GDDKiA remontując ulicę Głowackiego tak prowadziła nadzór że zapomniała o rowerzystach a chodnik wybudowała poza pasem drogowym ( sprawa w sądzie).
Nowa sygnalizacja świetlna ul. Sieradzka – ciągle szwankuje, przejazd przez to skrzyżowanie staje się bardzo niebezpieczny.
Na przejściu dla pieszych popalone żarówki, ostatnio tylko można liczyć na czerwone.

Zwracam się z apelem do Pana STAROSTY, BURMISTRZA i KOMENDANTA KP w Wieluniu o zajęcie stanowiska w tej sprawie.


Ponieważ jest to list otwarty myślę, że autor nie będzie miał nic przeciwko jego dalszej publikacji. Ze swojej strony dodam, że od czasu śmiertelnego wypadku opisanego w liście były jeszcze dwa wypadki ze skutkiem śmiertelnym (rowerzystka na drodze nr 8 w Dąbrowie oraz potrącona babcia na pasach obok stacji benzynowej na ul. Sieradzkiej) i potrącenie kobiety na pasach na ul Traugutta. Jeśli będzie na forum odzew na ten temat można będzie podjąć dalsze działania - zbieranie podpisów lub wysyłanie maili. Adresy mailowe burmistrza i starosty sa na stronach miasta i powiatu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-13, 10:22   

alef napisał/a:
Jeśli będzie na forum odzew na ten temat można będzie podjąć dalsze działania - zbieranie podpisów lub wysyłanie maili. Adresy mailowe burmistrza i starosty sa na stronach miasta i powiatu.




Z mojej strony jest oczywiście pełne poparcie tej sprawy jak i całej iniciatywy powstania dróg dla rowerów w Wieluniu :!:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-13, 10:36   

Zbieramy podpisy zatem
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Silvo 
Mieszka pod Wieluniem
Wieluń rulez!



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 876
Piwa: 11/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-13, 12:02   

podpis: Silvo
_________________
Carpie diem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW