R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: red
2014-11-16, 22:51
Gmina Mokrsko na krawędzi bankructwa
Autor Wiadomość
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2014-11-19, 22:54   

chief napisał/a:
2,7 mln zwrotu, niech się odezwie ktoś, kto je widział, albo zobaczy za kilka miesięcy!!!!!

Czyli mówisz, że przyjedzie furgonetka z kasą do Gminy? Daj znać kiedy bo pewnie urząd stanie się najbogatszym miejscem co najmniej w gminie...
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Maczos 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 03 Lis 2014
Posty: 9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-19, 23:02   

Ja bym te pieniądze zrobił przelewem... pocztowym...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
agatob 
Przyjeżdża na zakupy


Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 02 Sty 2012
Posty: 262
Piwa: 22/16
Skąd: z okolic Wielunia
Wysłany: 2014-11-20, 08:48   

RGM napisał/a:
Właśnie Pan Wójt wraca z rozprawy o zarzuty, które RIO sformułowało na podstawie słynnego raportu.
Pewnie wyrok będzie łagodny bo nie takie sprawy jak wiemy kończono dziwnym trafem tuż po wyborach by nie zaszkodzić kandydatowi. Mnie jednak bardziej ciekawi sposób poinformowania społeczeństwa o wysokości kary. Znów poczekamy rok czasu na oświadczenie, że to był tylko drobny błąd "w doskonale działającym systemie"?



Detektywem zostałeś???
_________________
Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber beim Universum bin ich mir nicht ganz sicher.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mafik 
Przyjeżdża na zakupy


Wiek: 43
Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 371
Piwa: 9/7
Skąd: EWI
Wysłany: 2014-11-20, 12:51   

To już Kącki ma nawet w Sądzie układy?? Nie wiedziałem że z niego taka Gruba Ryba...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
RGM 
Dojeżdża PKSem
RGM2


Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 142
Piwa: 2/1
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-11-20, 14:34   

Jeśli w tym roku tzw. cęgi Rostowskiego pozwoliły na zmniejszenie długu gminy tylko o 220 000 złotych - co skutkowało przesunięciem spłaty 1 100 000 zł na kolejne dwa lata i dodatkowymi kosztami ok 100 000 obsługi długu - to prawdopodobnie i z tych 2,75 mln które lada moment maja wpłynąć na nasze konto niewielka część tylko zostanie wykorzystana na regulacje zadłużenia.
Inaczej powstanie dziwna sprzeczność: w tym roku mogliśmy tylko 220 000 a nagle już "cęgi" przestały działać i możemy o wiele wiele więcej wydać ze zwrotu za kanalizację na zadłużenie?
http://wielun.naszemiasto...rt,t,id,tm.html
Cytat:
Przypomnijmy, że Mokrsko ma jedne z największych zobowiązań z tytułu kredytów i pożyczek w całym województwie łódzkim i jest to główna oręż, której używają przeciwnicy wójta w kampanii wyborczej.
Na koniec 2013 roku zadłużenie gminy wynosiło 69,17 proc. dochodów budżetowych, a odliczając wspomnianą pożyczkę z BGK - 59,45 proc.

Ktoś wydaje się wspominał o 45% na koniec tego roku?
Pożyjemy, zobaczymy....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MAR-COM 
Wieluniaczek


Pomógł: 29 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 1556
Piwa: 7/1
Skąd: EPJ
Wysłany: 2014-11-22, 08:29   

RGM napisał/a:
Ktoś wydaje się wspominał o 45% na koniec tego roku?


Odpowiedź w wywiadzie dla RZW z 21 listopada 2014

http://www.radiozw.com.pl...e=guest&id=1093
_________________
"Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar" (Kubuś Puchatek)

www.destylarka.com
Urządzenia do produkcji wody destylowanej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
palyga007 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 06 Sty 2011
Posty: 45
Piwa: 1/2
Skąd: Okolice Wielunia
Wysłany: 2014-11-22, 11:08   

To ja mam teraz pytanie do RGM i zgłoszenia do RIO
Jeśli po waszym wniosku okazałoby się że trzeba oddać kilkaset tysięcy złotych (ok 430 chyba ) to co wtedy?

Rozumiałbym jeśli to byłoby na etapie składania wniosku o inwestycje, ale w momencie kiedy pieniądze były pobrane, wydane, dokumenty oddane a projekt rozliczony to gdzie w waszych działaniach hasło "Ratujmy"?

Kandydaci waszego komitetu mają 7 głosów w radzie i dokładnie tak jak mówisz "pożyjemy, zobaczymy" czym się dla społeczności gminy zasłużą.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ghost.Ożarowa 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 47
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 13
Skąd: Ożarów
Wysłany: 2014-11-22, 11:15   

Widzę że padła jakaś psychoza na punkcie %, i miejsca w Polsce, w rodzinnych stronach pani Kubowicz jedna gmina chyba ma już ze dwóch komisarzy, może tam potrzebują jej pomocy ?
Natomiast Toruń ma większe zadłużenie i jakoś się tym nie przejmuje.

Gmina Kisielice o której pisałem, też ma swojego Kubowicz.

http://www.kurier-ilawski...a-krawedzi/3818

ourson - pisze
" ale na burmistrza/wójta już bardziej wg upodobań"
albo rozsądku ?

chief - pisze
" 2,7 mln zwrotu, niech się odezwie ktoś, kto je widział"
nie wiem ile masz lat, ale widziałeś kiedyś rubla transferowego ?
a przecież stał wyżej od dolca.

RGM - pisze
"Sprawa musi być poważna skoro zaangażował się w to sam poseł RP"

http://polska.newsweek.pl...,93675,1,1.html

W poprzednim linku zabrakło ostatniego znaku "l", może nie wszyscy skumali.

Co do tej nieszczęsnej Spółki Wodnej, to gdyby faktycznie płaciła, to pokwitowaniem wpłaty
machała by przed oczami zebranych na swoich spotkaniach.

Donos Zalewska.JPG
Plik ściągnięto 48 raz(y) 54,88 KB

Myślenice.JPG
Plik ściągnięto 62 raz(y) 143,8 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
RGM 
Dojeżdża PKSem
RGM2


Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 142
Piwa: 2/1
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-11-22, 12:28   

Pierwszą ofiarą złej sytuacji finansowej gminy stanie się w najbliższym czasie Chotów, który tak ochoczo (128 : 86) poparł Pana Wójta.
Pod nóż pójdzie tamtejsza szkoła której utrzymanie przekracza 2,5 raza subwencję jaką gmina otrzymuje na ucznia z tej placówki oświatowej. Mała liczba dzieci - także w następnych rocznikach - eliminuje możliwość utrzymania szkoły przez Stowarzyszenie.
Przed wyborami nie wypadało - teraz będzie to jedna z pierwszych decyzji nowej Rady.
http://wielun.naszemiasto...al,t,id,tm.html

Prace przy boisku, z braku funduszy - które szacunkowo przekroczą dziesięciokrotnie już zainwestowane 200 000 - rozciągną się na wiele lat i znając życie być może plac zostanie wkrótce sprzedany jakiemuś inwestorowi by załatać dziurawy budżet.

I tym sposobem Pan Wójt podziękuje chotowianom za wiarę w przedwyborcze gruszki na wierzbie.
Pożyjemy, zobaczymy...
Ostatnio zmieniony przez RGM 2014-11-22, 12:32, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dislike 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 25 Mar 2012
Posty: 329
Piwa: 19/2
Skąd: hamburg
Wysłany: 2014-11-22, 12:31   

Rozumiem, że wasza koalicja zagłosuje za likwidacją szkoły w Ożarowie? Skoro subwencja nie pozawala na jej utrzymanie a jednocześnie trzeba ograniczać zadłużenie gminy to likwidacja jest oczywistym krokiem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
palyga007 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 06 Sty 2011
Posty: 45
Piwa: 1/2
Skąd: Okolice Wielunia
Wysłany: 2014-11-22, 14:11   

Ja nie wiem, czy ja jestem niewidzialny?
Jedną z rzeczy, która mnie w Tobie RGM irytuje to jest notoryczny brak odpowiedzi na stawiane pytania.
Herold RGM przychodzi na forum, obwieszcza co ma obwieścić i koniec...

Temat małych szkół, to problem, z którym boryka się wiele gmin Mokrsko nie jest tutaj żadnym wyjątkiem. Macie teraz 7 radnych w radzie gminy, przedstawcie jakiś konstruktywny pomysł.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
prezes 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 09 Lis 2014
Posty: 8
Skąd: stąd
Wysłany: 2014-11-22, 18:01   

palyga007 napisał/a:
To ja mam teraz pytanie do RGM i zgłoszenia do RIO
Jeśli po waszym wniosku okazałoby się że trzeba oddać kilkaset tysięcy złotych (ok 430 chyba ) to co wtedy? Rozumiałbym jeśli to byłoby na etapie składania wniosku o inwestycje, ale w momencie kiedy pieniądze były pobrane, wydane, dokumenty oddane a projekt rozliczony to gdzie w waszych działaniach hasło "Ratujmy"?

Po pierwsze fakty:raport RIO to nie sfabrykowane dokumenty utworzone przez znienawidzoną p Kubowicz i jej popleczników.To kontrolerzy RIO stwierdzili,że w czasie procedur przetargowych nie wszystko było w porządku.To firma,która wystartowała w przetargu była najprawdopodobnie na bakier z prawem, a nasza gmina i osoby odpowiedzialne za procedury przetargowe tego nie skontrolowały lub nie potrafiły (nie chciały) skontrolować
Po drugie:jeżeli dobrze odczytałem Twoje intencje to namawiasz,żeby teraz to najlepiej siedzieć co najwyżej cicho,bo jak będzie głośno i ktoś się nie daj Boże o tym dowie to będzie jakiś armagedon.Nie wydaje Ci się kolego,że jest to w prostej drodze namawianie (tak naprawdę nie wiem kogo)do przyłączania się jakby nie patrzeć do grupy,która wydaje się kreciła jakieś "wałki"?
I po trzecie:jeżeli wszystko byłoby tak czyste w tym temacie to czy nowy/stary wójt już na drugi dzien po wyborach przeprowadzał by rozmowy z nowowybranymi radnymi z obcego obozu (p Kubowicz znaczy) namawiając ich do wycofania tych oskarzających wniosków?No bo pomyślmy:jeżeli jestem czysty,nie boję się żadnych konsekwencji,wszystko robiłem przejrzyście i transparentnie to po jaką cholerę mi jest wchodzenie w jakieś układy i proszenie kogokolwiek o cokolwiek.A teraz jak to wygląda,co?De facto wójt TK przyznał sie do tego,że nie całkiem wszystko było idealne.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
palyga007 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 06 Sty 2011
Posty: 45
Piwa: 1/2
Skąd: Okolice Wielunia
Wysłany: 2014-11-22, 18:48   

Prowadziłem i widziałem projekty po kilkadziesiąt/kilkaset tyś pln i nie było wśród nich projektu idealnego. Zawsze gdzieś ktoś do czegoś mógłby się przyczepić.

W mojej subiektywnej opinii w pewnym momencie dobro gminy zeszło na dalszy plan, ale co ja tam wiem...
Tak mi się jakoś nasunęło:
http://youtu.be/V2sedTLIRWU?t=14s
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
prezes 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 09 Lis 2014
Posty: 8
Skąd: stąd
Wysłany: 2014-11-22, 19:38   

Przyznam się,że czegoś,albo nawet wszystkiego tutaj nie rozumiem. I wyprzedzając jakieś super inteligentne docinki typu "zapytaj się kogoś starszego" itp stwierdzam: już się pytałem ;)Jak coś jest nieprawidłowo robione (celowo,niecelowo wszystko jedno),niezgodnie z prawem to naprawdę mamy prawo to wszystko wrzucać do wspólnego worka z napisem TO DLA DOBRA GMINY? Nie pojmuję tego. A po drugie nie przyjmuję takiego myślenia:jak ludzie wybrali kogoś to już hulaj dusza piekła niema.Wybory to nie danie władzy. Wybory wójta to wybory nie władcy tylko podwładnego.I to takiego podwładnego,któremu my (wyborcy) mamy nie tylko prawo ale wręcz obowiązek patrzeć na ręce.I jak ten podwładny (mówie tutaj ogólnie o wójtach,nie o Tomaszu Kąckim) okaże się łajdakiem,oszustem,pijakiem albo,że zacytuję klasyka (Ty palyga007 z "Dnia świra",ja z "Kilera") będzie "stukał się z małolatami z tej oto podstawówki" to my takiego naszego podwładnego MUSIMY kopnąć w dupę i wywalić na zbity pysk.Jeszcze raz powtarzam:to są moje ogólne przemyślenia i nie odnosza się na razie w żadnej mierze do sytuacji w naszej gminie.Nie jestem Pisem,żeby kwestionować każdy wynik wyborczy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
palyga007 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 06 Sty 2011
Posty: 45
Piwa: 1/2
Skąd: Okolice Wielunia
Wysłany: 2014-11-22, 20:08   

Oj nie o to chodzi.

RIO było, stwierdziło co stwierdziło. Pogroziło paluszkiem i poszło, ale niektórym to najwidoczniej za mało...
Tyle, szkoda strzępić klawiaturę.
Pozdrawiam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW