R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: red
2014-11-15, 04:48
Kulisy Powiatu i artykuł o kurczaku z rożna...

Czy prezes Bednarek powinien zostać ukarany za propozycję złożoną redaktorowi Kulis Powiatu?
Tak
69%
 69%  [ 23 ]
Nie
30%
 30%  [ 10 ]
Głosowań: 33
Wszystkich Głosów: 33

Autor Wiadomość
netbus 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 154
Piwa: 4/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-08-21, 23:46   

torrent2 napisał/a:
Prezes "prosił", by nie pisać o kurczaku z larwami. "Może być honorarium albo jakaś reklama..."

http://www.tvn24.pl/preze...a,460545,s.html


skąd prezes wiedział że gazeta dopiero o tym napisze??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glupek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 287
Piwa: 38/14
Skąd: Ziemia
Wysłany: 2014-08-22, 07:36   

red napisał/a:
glupek, no patrz - a PSL pobiera opłaty za załatwienie pracy i jakoś inspekcja pracy tym się nie interesuje :-S


Ty masz jakąś obsesję czy fobię z tym PSLem? Ktoś z PSLu ci krzywdę zrobił? Brzydko cię dotykał? A może po prostu nie chcieli cię przyjąć, lub co gorsza wywalili?
Zawiadom prokuraturę, albo poszukaj specjalistycznej przychodni, tylko nie nudź już pod każdym wątkiem takimi wycieczkami, bo innym za takie teksty sami walicie bany.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glupek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 287
Piwa: 38/14
Skąd: Ziemia
Wysłany: 2014-08-22, 07:39   

kriss napisał/a:
zbigie napisał/a:
Ludzie w jakich czasach my żyjemy?


W czasach kiedy postrzeganie jednych ogranicza się po własny sedes , a postrzeganie innych ( w tym Rajcha ) po górnolotnie pojęty interes społeczny. Naczelny Kulis mógł " połasić" się na marne kila tysi " na reklamę ". Myślisz ze ewentualny wzrost sprzedaży numeru pokryłby " utracone dochody " ?


Może oferta była za niska? A może komuś się zamarzyła "kariera"? I tak cała ta afera to strzelanie do muchy z armaty.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-08-22, 10:22   

mcdek napisał/a:
Na czym miałby polegać ten konflikt?

A ja o jakimś konflikcie pisałem? Jeśli cytujesz mój wpis; "czyli niejasne (pewnie niezgodne z prawem) zachowanie prezesa". To odsyłam do linku, który już się tutaj pojawił; http://www.tvn24.pl/preze...a,460545,s.html
Pachnie mi to próbą przekupstwa, ale to już sprawa organów ścigania. Sam kurczak mniej mnie już podnieca, bo na takie "miny" to my wpadamy w każdym sklepie w każdym miejscu w Polsce.

Doskonale też rozumiem, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, więc i ta sprawa (jak każda zresztą) podzieliła to forum :twisted:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-08-22, 11:16   

glupek napisał/a:
innym za takie teksty sami walicie bany.
Komu, kto i w którym miejscu?
A czy napisałem coś niezgodnie z prawdą? Mówisz że za branie pieniędzy za załatwienie pracy są kary, a ja tylko stwierdzam fakt, że PSL to robi i jakoś nikt mu karą nie grozi... Nie jest tak?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2014-08-22, 12:16   

Mam prośbę do moderatorów. Wrzućcie w tym temacie ankietę z pytaniem:

"Czy prezes Bednarek powinien zostać ukarany za propozycję przekupstwa złożoną redaktorowi Kulis Powiatu?"

Dzięki
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-08-22, 12:38   

Jako że Ferbik rozpoczął (admin) tylko on/inny admin może doczepić tu ankietę.
I proponował bym bez słowa przekupstwa - różne osoby różnie traktują sytuację, a to będzie jawna sugestia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glupek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 287
Piwa: 38/14
Skąd: Ziemia
Wysłany: 2014-08-22, 15:11   

red napisał/a:
glupek napisał/a:
innym za takie teksty sami walicie bany.
Komu, kto i w którym miejscu?
A czy napisałem coś niezgodnie z prawdą? Mówisz że za branie pieniędzy za załatwienie pracy są kary, a ja tylko stwierdzam fakt, że PSL to robi i jakoś nikt mu karą nie grozi... Nie jest tak?


Co do banów - jako moderator masz większy dostęp do statystyk, etc. - poszukaj sobie - za offtopic, wycieczki osobiste, etc.
Co do twoich kłamstw - oczywiście, że piszesz nieprawdę i oczywiście, że nie jest tak - darowizny na partie polityczne są dobrowolne i zgodne z prawem, opłaty pobierane przez niektórych pośredników pracy są wprost sprzeczne z ustawą o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Podaj podstawy prawne swoich twierdzeń, zawiadom prokuraturę, albo odszczekaj i nie nudź więcej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-08-22, 16:28   

glupek napisał/a:
Co do twoich kłamstw - oczywiście, że piszesz nieprawdę i oczywiście, że nie jest tak - darowizny na partie polityczne są dobrowolne i zgodne z prawem, opłaty pobierane przez niektórych pośredników pracy są wprost sprzeczne z ustawą o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Podaj podstawy prawne swoich twierdzeń, zawiadom prokuraturę, albo odszczekaj i nie nudź więcej.
Ale co jest kłamstwem? Przecież powszechnie wiadomo, że osoby które uzyskały pracę w wyniku protekcji PSLu, odpalają partii pajdę w wysokości 3% wynagrodzenia. Oczywiście w formie "dobrowolnej" darowizny :wink:
Może osoby z forum pobierają pieniądze od osób którym załatwiają pracę za granicą w formie "dobrowolnego" prezentu :D A prezes PSS też nie chciał wręczyć korzyści majątkowej tylko wykupić "dobrowolny" pakiet reklamowy w gazecie :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-08-22, 21:41   

miko 005 napisał/a:
Pachnie mi to próbą przekupstwa


Nie ma na to artykułu (kodeksu karnego) i konfliktu z prawem. Prezes chciał po prostu kupić brak artykułu. Korupcji tutaj nie ma bo nie dotyczy to organów państwowych, jednostek samorządowych itd. Może komuś się to wydawać dziwne ale tak skonstruowane jest prawo w Polsce. W drugą stronę z kolei kryptoreklama też nie jest ścigana. Dziwi mnie tylko, że prezes rozmawiał z TVN.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glupek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 287
Piwa: 38/14
Skąd: Ziemia
Wysłany: 2014-08-23, 10:49   

mcdek napisał/a:
miko 005 napisał/a:
Pachnie mi to próbą przekupstwa


Nie ma na to artykułu (kodeksu karnego) i konfliktu z prawem. Prezes chciał po prostu kupić brak artykułu. Korupcji tutaj nie ma bo nie dotyczy to organów państwowych, jednostek samorządowych itd. Może komuś się to wydawać dziwne ale tak skonstruowane jest prawo w Polsce. W drugą stronę z kolei kryptoreklama też nie jest ścigana. Dziwi mnie tylko, że prezes rozmawiał z TVN.


W świetle plotek, które słyszałem, propozycja złożona redaktorowi mogła nie brać się z powietrza, ale to tylko plotki. W przeciwieństwie do wielu i tutaj, i ogólnie w internecie piszących, jeżeli nie mam dowodów lub sam czegoś nie widziałem - trzymam gębę zamkniętą. Nie chcę brnąć dalej w temat, ale obie strony mogą mieć swoje za uszami, a prezes powinien wiedzieć, że może być nagrywany i nie powinien sam składać takich propozycji. Faktycznie w świetle prawa może się okazać, że to nie była korupcja, ale to takie samo świństwo, jak używanie przez "red'a" czy przez Kulisy sformułowań "powszechnie wiadomo", czy "plotka niesie" - zawsze można się wyłgać od odpowiedzialności. Pod szyldem troski o dobro ogółu i zasłaniając się takimi sformułowaniami przemycane są insynuacje, a czasem zwykłe kłamstwa lub oszczerstwa. Oczywiście zgodnie z wszystkimi zasadami PRu prezes nie powinien się w ogóle odzywać w tej kwestii dopóki sprawa nie zostanie zbadana, a potem po prostu przeprosić i obiecać ukaranie winnych i zmianę polityki firmy. Póki co, jak już ktoś pisał, nawet nie ma dowodów, że tego konkretnego kurczaka zakupiono w tym właśnie sklepie, czy faktycznie był wielokrotnie odświeżany, czy może takiego dostali. Czasem jest to wina polityki zarządu, czasem nadgorliwych kierowników sklepów, a czasem kombinujących pracowników. Po tej nagonce i tak się tego nie dowiemy, bo najważniejsze było to, że durny prezes chciał przekupić dziennikarza. Propozycja i ryzyko jak zwykle nie były warte strat jakie przyniosłaby publikacja tego artykułu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-08-23, 12:46   

hiszpan, inaczej sformułuj pytanie, to zamieszczę ankietę.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-08-23, 13:20   

glupek napisał/a:
to takie samo świństwo, jak używanie przez "red'a" czy przez Kulisy sformułowań "powszechnie wiadomo", czy "plotka niesie" - zawsze można się wyłgać od odpowiedzialności

To o czym piszę to nie jest plotka ale fakt - są na to urzędowe dokumenty, a ich autorzy niczemu nie zaprzeczają.
Cytat:
W 2003 r. rada naczelna Polskiego Stronnictwa Ludowego wydała uchwałę o wpłatach na fundusz partii. Zgodnie z dokumentem „3 proc. od wynagrodzenia netto wpłacają osoby rekomendowane przez PSL”. Choć system jest zgodny z prawem, stwarza warunki do nadużyć.
http://www.wprost.pl/ar/4...nowanie-partii/

Twój upór w obronie "dobrego imienia" PSLu jest co najmniej zastanawiający...
Sory za OT.

A co do samego meritum sprawy - zakładając że TEN kurczak został kupiony akurat w TYM sklepie (co wydaje mi się nie do udowodnienia), to najbardziej ciekawi mnie to, czy było to świadome i celowe działanie sprzedawcy (w co raczej wątpię, bo dla paru zl nikt by nie ryzykował takiego syfu), czy też po prostu jakiś błąd czy też niedopatrzenie (dostawcy drobiu, sprzedawcy, obsługi sklepu?). Z całej sprawy zrobiono trochę burzę w szklance wody.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-23, 16:08   

red, dowodem jest paragon ale myślę że ty to wiesz. Ale skoro kurczak z robalami to dla ciebie błahostka to ja nie mam więcej pytań.
Dla mnie taki sklep czy lokal powinien z miejsca stracić koncesję na sprzedaż spożywki. Gdybym to ja kupił tego kurczaka to podałbym tego sprzedawcę do sądu o odszkodowanie. TO JEST NARAŻENIE ŻYCIA KLIENTA!!! Jakby zapłacili odszkodowanie to następnym razem może by się puknęli w głowę zanim sprzedaliby takie ścierwo.
 
   
Urodzinka 
Dojeżdża PKSem



Dołączyła: 05 Paź 2012
Posty: 170
Piwa: 11/9
Skąd: Odkrywka
Wysłany: 2014-08-23, 16:59   

jakby zapłacili odszkodowanie to by przegrali sprawę, zostali uznani za winnych i dostali zakaz sprzedawania żarełka, więc nie byłoby "następnego razu" ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW