R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Miejski Basen
Autor Wiadomość
jameswoo 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Sie 2007
Posty: 155
Piwa: 13/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-08-23, 17:29   Miejski Basen

Witam
Może odgrzewam kotleta, którego przygotowałem jakieś 2 tygodnie temu... Byłem w owym, przeszłym czasie na naszym kochanym, wieluńskim basenie po raz pierwszy od chyba 6 lat (rok po skasowaniu trampoliny i spłyceniu sportowego). Wybrałem się ze swoimi małymi bajtlami, bo upał był niezły. Niestety, oczom ukazał się nie basen, który jeszcze ok 20lat temu mógł być i był chlubą Wielunia, a teraz to tylko wciąż użytkowana ruina, która jak zauważyłem przez wszystkie lata mojej nieobecności totalnie się stoczyła w kierunku zabetonowanego już dna :) . Dodam, że w owym czasie nie wyobrażałem sobie wakacji bez basenu... Wracając jednak do tematu:
- skasowano właściwie korty do tenisa, by utworzyć zwykłe boiska do tzw plażówki,
- zniknął plac zabaw dla dzieci prze powyższe, a niestety dziś z racji rodzicielstwa by się okropnie przydał,
-usunięto możliwość oglądania nieraz nadzwyczaj głupich popisów skaczących do wody, przez całkowite zamknięcie pomostu dla ludzi odpoczywających,
- wszystko co było uległo znacznej biodegradacji (asfalty, płytki w brodziku, nawierzchnia basenu, itd),
- zamiast końcówek otwartego prysznica zamontowano sprzęt ogrodowy :) . Żenada
Do Plusów należy na pewno czuwanie ratowników, a nie jak niegdyś i prażenie tyłków na pomoście :) .
- W łazienkach nie byłem, po 1,5 godzinnej eskapadzie wróciłem do domu,
Reasumując. Interesuje mnie fakt tej niegdyś szumnej, przedwyborczej przebudowy i remontu kąpieliska, bo jak dla mnie, to obecnie chyba wolę dołożyć trochę kaski i wybrać się do jakiegoś Aquaparku, daleko aż tak w końcu nie są...
_________________
Są równi i równiejsi - Ludzie zróbmy z tym coś ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2014-08-23, 17:45   

Masz rację. Ostatni raz z basenu korzystałam będąc nastolatką, czyli jakieś 20 lat temu.
Teraz tylko odprowadzam córkę.
Byłam w tym miesiącu i z ciekawości pospacerowałam żeby zobaczyć co się zmieniło.

Nie wiem nawet co napisać... jeśli ktokolwiek wprowadzając zmiany chciał lepiej, to ja mu mówię że spieprzył na całej linii, to już nie jest ten sam basen.

Lepiej dopłacić i pojechać gdzie indziej.
Co do obiecanek o ile się spełnią to może nasze wnuki skorzystają z tych dobrodziejstw.
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-08-24, 09:58   

Za osiem złotych za dzień pobytu na basenie (ulgowy, pięć złotych), trudno oczekiwać żeby wszystko było tak jak sobie zażyczy w danym momencie kilkadziesiąt osób będących na tym obiekcie.

Zmiany jakie zaszły, chociażby w kwestii; boisko do plażówki zamiast kortu, to chyba potrzeba chwili. Latem nad wodą modnie jest dzisiaj pograć w siatkówkę plażową niż w tenisa. Maluchy będąc na basenie wolą wodę niż piach, więc ... :razz: .
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
jameswoo 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Sie 2007
Posty: 155
Piwa: 13/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-08-24, 10:25   

miko 005 napisał/a:
Za osiem złotych za dzień pobytu na basenie (ulgowy, pięć złotych), trudno oczekiwać żeby wszystko było tak jak sobie zażyczy w danym momencie kilkadziesiąt osób będących na tym obiekcie. :razz: .


Masz trochę racji. Jednak, skoro na basenie jest tylko kilkadziesiąt osób w dni robocze, a kiedyś było ich przynajmniej kilkaset, to chyba problemem jest zbyt niska jakość do ceny lub zbyt wysoka cena do jakości, jak kto woli :) . Zresztą, ciekawe gdzie się podziała reszta ludzi :razz: ?
Niestety maluchy pomimo, że kochają piach, nie chcą się bawić wśród latających piłek, mogliby chociaż pozostawić jakąś huśtawkę lub coś takiego. Ponadto, moda modą, a przecież równie dobrze mogłyby istnieć równolegle korty za które kiedyś pobierano opłatę i boisko/boiska. Kwestia odpowiedniego zagospodarowania przestrzeni...
_________________
Są równi i równiejsi - Ludzie zróbmy z tym coś ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-08-24, 14:02   

Czego można oczekiwać po biednym WOSiR...? Pewnie braki finansowe i kadrowe uniemożliwiają należyte zajęcie się basenem.A swoją drogą, to jaką strukturę ma ten WOSiR i ilu liczy pracowników? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji nt. tej instytucji. Może szukam nie tam, gdzie trzeba? Jakim budżetem to to dysponuje? Jaki jest stosunek robotników do urzędników? Czy też składa się z 17-tu wydziałów (tak jak nasz Sanepid)? Zna ktoś może odpowiedzi na te pytania?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2014-08-24, 20:24   

To chcecie w końcu nowego basenu za kilka lat czy inwestycji w zabytek, żeby za chwilę stwierdzić "po co inwestują, skoro będą za kilka lat wyburzać" ??
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
netbus 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 154
Piwa: 4/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-08-24, 23:04   

Mam sentyment do wieluńskiego basenu. Jako dziecko korzystałem z niego w każde wakacje od 11 roku życia (dobrze pamiętam trampolinę i skoki "odważnych" ze zjeżdzalni do basenu szkolnego.
Uważam jednak że Zduńska Wola bije nas na głowe (w tym roku byłem po raz pierwszy).
Baseny głownie dla dzieci, brodziki, zjeżdzalnie dla najmłodszych, codziennie konkursy dla dzieci, poza tym korty tenisowe, boiska do piłki plażowej i nożnej, możliwość wypicia piwka w barze, eventy - nocne pływanie.
No i naprawde niskie ceny - bilet normalny 5 pln, ulgowy 3 pln, dziecko do lat 7 1,5 pln.
Nie chcę tutaj robić reklamy obcemu miastu ale chciałbym żeby Wieluń wziął przykład ze ZD.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2014-08-24, 23:24   

Ja pamiętam jak moja rodzinka ze Zd- Woli przyjeżdżała do Wielunia i zachwycała się naszym basenem. Teraz by się uśmiali.
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-08-24, 23:44   

A ja ponawiam pytanie... Co to jest ten WOSiR i dlaczego przejada wszystkie pieniądze? Ilu pracowników liczy ta instytucja i jakim aparatem administracyjnym dysponuje? Czy to przypadkiem nie jest zasobnik synekur dla znajomych królika?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
jameswoo 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Sie 2007
Posty: 155
Piwa: 13/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-08-25, 15:45   

Pat44 napisał/a:
A ja ponawiam pytanie... Co to jest ten WOSiR i dlaczego przejada wszystkie pieniądze? Ilu pracowników liczy ta instytucja i jakim aparatem administracyjnym dysponuje? Czy to przypadkiem nie jest zasobnik synekur dla znajomych królika?


Dobre pytania, tylko uważaj by za jakiś czas ktoś nie dorzucił kolejnego, - Gdzie jest PAT44? :)

Z drugiej strony jak widać, da się za przyzwoite pieniądze wykąpać tu i tam, a nawiązując do wypowiedzi "edzia i odziu", to w dzieciństwie kilkukrotnie odwiedzała mnie rodzina z Wrocka i oni również byli pod wrażeniem naszego basenu. Teraz byłoby mi wstyd zabrać swoich przyjezdnych znajomych na tą kabałę...

Jeśli chodzi o budowę, a remont, to wg mnie oczywiście wystarczyłaby gruntowna modernizacja i remont, bo tak po prawdzie, to nikt do końca nie wie co pokaże tzw nowy projekt, a ten powinien zostać poddany pod referendum miejskie :)
_________________
Są równi i równiejsi - Ludzie zróbmy z tym coś ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW