R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Forum - co dalej?
Autor Wiadomość
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-30, 16:24   

red napisał/a:
twoja dwulicowość

Jaka dwulicowość??? To że mówię prawdę to jest dwulicowość? Może masz jakieś dowody, że kłamałem??? A może chcesz się założyć o najlepszą flaszkę jaką zdołasz kupić???
red napisał/a:
pousuwałeś niewygodne wpisy.
Nie usuwałem "niewygodnych" wpisów tylko te które były obraźliwe... i usuwałem je tylko dlatego, że ty miałeś w (słowo wymoderowano) to, że ktoś mnie obraża. Teraz również ty mnie obrażasz panie święty.
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2014-08-30, 18:06   

ourson napisał/a:
Archdevil, gdybym chciał z tego zrobić publiczną sprawę to nie pisałbym o tym w Area. to po pierwsze.

Domyślam się, że masz czyste zamiary ;) Chodzi mi o to, by uniknąć kolejnej pożywki dla krucjaty przeciwko władzom Forum.

ourson napisał/a:
Po trzecie i chyba najistotniejsze. Tak długo jak stosowane będą podwójne standardy tak długo temat będzie wracał. Ucichnie na chwilę a potem znowu wypłynie.

Niestety tu jest sedno sprawy :sad:
Na dodatek wspominany przez głupka "upadek forum", jakkolwiek rozumiany może stać się prędzej czy później faktem - co prawda głównie jest to efekt rozwoju społecznościówek, ale te podwójne standardy nam zdecydowanie nie pomagają w spowolnieniu tego procesu.
Wystarczy zajrzeć do statystyk: http://wielun.biz/statistics.php

Szczerze mówiąc nie chciałbym, by Forum stało się tylko tablicą ogłoszeń - a takich nowych tematów w końcu jest najwięcej. Osobiście tylko dzięki Forum wiem, co się u nas w regionie dzieje... A wbrew pozorom wiem więcej od rodziców, którzy są na miejscu :wink:
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-08-30, 18:44   

Archdevil, facebook zabrał nam sporo. Widzę też po rajdach rowerowych, że ludziom coraz częściej brakuje czasu. Poza tym statystyki logowań i rejestracji mają się nijak do odwiedzin forum, które rosną wbrew wszystkiemu i już skoczyły do ponad 2000 odwiedzin unikatowych dziennie.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-08-30, 19:29   

Ferbik, a jest jakaś statystyka długości pobytu na forum anonimowych czytelników (niezarejestrowanych)? Ilości odwiedzonych wątków? czasu spędzonego na poszczególnych wątkach? Bo sądząc po ilości spambotów rejestrujących się kiedyś na forum (a chyba żeby to zrobić to muszą "odwiedzić" stronę, to jeśli nawet teraz się nie rejestrują bo napotykają przeszkodę, to statystyka odwiedzin rośnie.

Archdevil napisał/a:
Chodzi mi o to, by uniknąć kolejnej pożywki dla krucjaty przeciwko władzom Forum.


Ale "władze" Forum same tej pożywki dostarczają. Regularnie. Ja nawet nie myślę żeby moje odejście z "zielonych" jakoś szczególnie zostało dostrzeżone przez "ogół"

Archdevil napisał/a:
Na dodatek wspominany przez głupka "upadek forum", jakkolwiek rozumiany może stać się prędzej czy później faktem - co prawda głównie jest to efekt rozwoju społecznościówek, ale te podwójne standardy nam zdecydowanie nie pomagają w spowolnieniu tego procesu.


Myślę że forum nigdy do końca nie upadnie póki będzie jakaś grupa zainteresowanych żeby pisać. Po prostu może mieć mniejszy zasięg i "siłę rażenia". Ale wg mnie obrażanie się na użytkowników nie jest dobrą drogą. Jak ktoś pisze że coś mu się nie podoba to może warto się zastanowić nad tym co pisze a nie stwierdzać - jak się nie podoba to wypad. Nie zawsze to są uwagi od totalnych trolli. To jest przypadek np moona. Ale były też wcześniejsze typu Syn Mariana (nie wiem, może funkcjonuje pod innym nickiem). I pewnie wiele innych którzy np przestali pisać.
Ja wiem że to prywatne forum etc. ale taktyka "nie podoba się to spadaj" była może dobra jak nie było poważnej konkurencji - a wobec fb i jednak zaniku aktywności na forum warto byłoby jednak trochę bardziej się uelastycznić?
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-08-30, 19:38   

Facebook nie jest konkurencją. Jest zupełnie czymś innym, inaczej działającym. Nie mam zamiaru wysłuchiwać, jaki to jestem niedobry, bo jakaś idiotka napisała tak żenującego posta, że nawet nie potrafi przytoczyć jego treści, a ja po prostu go nie wrzuciłem tutaj z racji szybkiej reakcji, a potem wstawia się za nią wioskowy głupek, który również nie potrafi przytoczyć treści usuniętego przeze mnie posta.
Zresztą... tak ciężko przejrzeć posty Urodzinki i zobaczyć, jaki to pustostan w blond włosach?
Nie. Lepiej bić pianę i mieć pretensje, że zły admin usunął posta. Sorry, przez 10 lat nauczyłem się, żeby takie osoby ignorować i nie dopuszczać do tego, żeby się żółć wylewała, a przede wszystkim nie od osób, które bezpośrednio problemu nie znają.

I zmniejszenie się aktywności osób na forum nie jest spowodowane tylko facebookiem. Głównie spowodowane jest - tak jak pisałem - brakiem czasu. Patrzę po ludziach, którzy byli na początku z nami: Paulina, AnnBlue, Tina i wielu innych. Nie ma tych osób, nie mają czasu. Tryb życia nie pozwala na to, żeby poświęcać się forum. Widzę też po sobie: coraz rzadziej tutaj jestem, ale mimo wszystko śledzę i staram się pilnować, żeby był porządek. Niestety coraz więcej poświęcamy się pracy i pogoni za kasą, coraz mniej normalnemu spędzaniu czasu, a siedzenie przed kompem i pisanie postów jest ostatnio folklorem.

Ourson: statystyki ludzi, z konkretnych IP, wchodzących do nas bezpośrednio z przeglądarki, przeez google, facebooka itp. a nie boty.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-08-30, 19:42   

Ferbik, ale ja piszę o moona a nie Urodzince... chyba że to ta sama osoba.

A co z tymi statystykami odwiedzin? Wiemy coś więcej czy tylko sucha liczba odwiedzin?
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-08-30, 19:47   

ourson, Ty hipokryto :D

ourson napisał/a:
Urodzinka, pisanie na tym forum naprawdę nie jest obowiązkowe. Możesz założyć sobie swoje forum, ustalić swoje zasady. Tylko z aktywnością 9 postów/rok (z czego 1/3 to zażalenia) nie powalczysz...


Staty opisałem w poprzednim poście, którego edytowałem w momencie napisania Twojego.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-08-30, 19:51   

Tak, też sobie przypomniałem tego posta :-D wydaje mi się że to jedyny przypadek użycia tego argumentu :-) Ale nie mam nic na swoją obronę :oops:
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-08-30, 20:08   

Ale swoją drogą - Urodzinka jest dobrym przykładem dlaczego polityka "nie podoba się to spadaj" jest błędem. Trollem wielkim nie jest. W ciągu roku napisała >100 postów. Mniej lub bardziej sensownych, ale jednak wnosi coś na forum.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-08-30, 21:48   

Gregg Sparrow, dwulicowosc i kłamstwo nie musi iść w parze. Mi chodzi o to, że od jednych głośno wymagasz pewnych rzeczy a sam robisz inaczej. Ale jak widać Ty nadal tego nie rozumiesz, chociaż to w sumie prosta sprawa..
Nigdzie nie napisałem ze jestem święty bo jest dokładnie odwrotnie. Czytaj ze zrozumieniem.
Usunąłes wpisy niewygodne dla Ciebie. Ale czy obraźliwe? Ktoś napisał Ci prosto w twarz ze "mataczysz i krecisz " a Ty to usunąłes jako obraźliwe?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-08-30, 21:53   

Ferbik napisał/a:
bo jakaś idiotka napisała tak żenującego posta, że nawet nie potrafi przytoczyć jego treści


ale czy tak naprawdę usuwanie posta z powodu "niskiej wartości intelektualnej" czy jak tam to jest nazwane ma sens? Może moona miała racje pisząc że jest to trochę traktowanie użytkowników jak ćwierćinteligentów...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-08-30, 21:56   

Tez mi się wydaje z forum zaczyna przegrywać z fb i coraz bardziej przypomina tablicę ogłoszeń. I pewni po części to wina podwójnych standardów i podejścia "nie pasuje to Spadaj". Tylko jak temu.zaradzić?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2014-08-30, 22:35   

red napisał/a:
Tylko jak temu.zaradzić?

Myślę, że wystarczy spokornieć, wobec siebie nawzajem :wink:
Sam niewiele piszę, ale widzę z wiekiem, że mam skłonności bardziej do rozluźniania atmosfery niż zaogniania - a wystarczy przypomnieć sobie dawne boje z Zygmuntem Starym i innymi, gdzie gorąca głowa dawała o sobie znać :twisted:

Mniej personalnym pomysłem jest zacieśnienie relacji z pozostałymi lokalnymi mediami - czy ktoś (Mrówek?) ma bezpośredni kontakt z nimi? Współpracowałem niegdyś z Kulisami Powiatu, mógłbym zapytać Rajcha o podjęcie jakiejś formy współdziałania z Forum - tylko jakiej?
Niedługo wybory - to zawsze jest chodliwy temat, a facebook się marnie nadaje do tego typu działań na terenie lokalnym.

EDIT:
Inny pomysł z czapy - spot forumowy pod tytułem "przyjdź nam nawtykać" z pomidorami gratis dla przybyłych :twisted:
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-08-31, 06:16   

Archdevil napisał/a:
Mniej personalnym pomysłem jest zacieśnienie relacji z pozostałymi lokalnymi mediami - czy ktoś (Mrówek?) ma bezpośredni kontakt z nimi? Współpracowałem niegdyś z Kulisami Powiatu, mógłbym zapytać Rajcha o podjęcie jakiejś formy współdziałania z Forum - tylko jakiej?



też się nad tym zastanawiałem, ale nie mam pojęcia jak by to miało wyglądać. Jedyne co my mamy do zaoferowania to duża ilość czytelników, ale jednocześnie brak wpływów z reklam, więc trochę trudno może być się dogadać.

Wybory - w tym roku nieco w zmienionej formie (w gminie jednomandatowe) - pewnie i tak wygenerują ruch, ale też nie spodziewałbym się jakiegoś dużego najazdu...

pomidory gratis... wypiszecie mnie przed czy po? Bo nie wiem z której strony barykady będę stał :D :D :D
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-08-31, 07:18   

Cytat:
Mniej personalnym pomysłem jest zacieśnienie relacji z pozostałymi lokalnymi mediami - czy ktoś (Mrówek?) ma bezpośredni kontakt z nimi?


Od jakiś 2-3 tygodni stoimy z Mrówkiem za tym: http://spottedwielun.info/. Chcieliśmy co ważniejsze newsy przyklejać, etc - ale na pytanie o linka w stopce na forum warunek postawiony przez Ferbika to logo forum u nas w widocznym miejscu, na co nie mamy zgody dwóch pozostałych osób, więc z tego przynajmniej nic nie będzie.

Więc albo to problem osobisty, albo z takim podejściem raczej nikt z innych mediów nie będzie chciał współpracować.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW