R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Forum - co dalej?
Autor Wiadomość
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-14, 00:26   

Nihli novi, listopada jeszcze kawal przed nami. Do poniedziałku będę miał spokój ze zleceniami, tydzień na nadrobienie zaległości na studiach (jutro idę pierwszy raz na zajęcia z jednego przedmiotu, choć w połowie to wina prowadzącego ;) ) i w końcu będę mógł się m.in za tą sprawę zabrać
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2014-12-07, 20:30   

kitor, ruszyłeś już temat?
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-08, 09:40   

Nic, zgubiłem kontakt do Draya, a coś ferb mi nie odpisał jak uderzałem ponownie.
Chyba że ktoś ma bezpośredni kontakt z nim i przyciśnie go o kopię bazy dla mnie - jakiś rok temu temat już był i niby Ferbik go męczył, a ten nie miał nigdy czasu ;)

Konwertery są, więc nie powinno być to mocno skomplikowane jak dostanę bazę, bardziej chodzi o sprawy typu piwa, etc gdzie może zajść konieczność grzebania na poziomie samej bazy żeby coś pod SMF to obsłużyło.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2014-12-08, 20:43   

Może tutaj:
http://dray.pl/kontakt/ ? Pytanie czy aktualny ;-)
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2015-03-28, 23:29   

Jak tam postępy, będzie coś z tego? ;)
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-03-28, 23:30   

Pracujemy nad tym... niestety to się rozciąga w czasie, bo jest problem w postaci czasu.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2017-01-15, 10:20   

Jaro poruszył temat w mailu - ale myślę że tutaj będzie łatwiej... zresztą... większość rzeczy opisana powyżej jest po prostu aktualna...

Wg mnie jeśli forum ma walczyć o przetrwanie to musi być bardziej mobilne. Wiem ile czasu spędzam na telefonie. Wiem jakie są statystyki juz nie tylko dla fb ale też dla serwisów www. Wszystko idzie w kierunku telefonów. A forum jest średnio dostępne z poziomu telefonu. Da się, ale to nie jest łatwa sprawa ;-)

Fb wygrywa łatwością dostępu, ale przegrywa tym, że jest bardzo dynamiczne. Nie ma w zasadzie szans na dyskusję która będzie trwała tydzień dwa czy miesiąc. Więc dla lokalnego forum pewnie jest szansa właśnie tutaj.

Nie wiem na ile to możliwe czy realne, ale pewnie jakieś rozwiązanie hybrydowe - forum z opcja logowania przez fb? z łatwiejszym dostępem do zawartości?

Oczywiście fajnie byłoby przenieść całą historię forum z tych 12 lat, ale może jeśli to problem to lepiej skupić się na tworzeniu czegoś nowego a stare forum zostawić w formie archiwum? Jeśli będzie potrzeba to zawsze można wrócić, ręcznie skopiować kilka postów... wiem że to ułomne, ale może lepsze niż czekanie jeszcze 2 lata na zmiany bo nie ma czasu...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2017-01-15, 12:02   

Na dzień dzisiejszy powstaje zasadnicze pytanie, czy pozostali moderatorzy i administratorzy chcą dalej z nami tworzyć to forum?
Chciałbym, aby się każdy określił, wtedy przystępujemy do działań.

A tak na marginesie.
Od początku istnienia forum, tj. 12 lipiec 2015 do dnia dzisiejszego wyłącznie, forum odwiedziło 6 621 097 osób, co średnio daje wynik roczny - 551,758 odwiedzin i miesięczny - 45,980.
To nie są jakieś śmieszne liczby, które wzięły się z przypadku. :neutral:
Nie zaprzepaśćmy tego.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2017-01-15, 15:53   

Jaro, myślę że statystyki odwiedzin są mocno przerysowane... Sądząc po ilości pustych profili robionych przez roboty...

Może napisz Ty jak to widzisz dale:-)
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2017-01-15, 20:33   

Na bieżąco usuwam spamowe konta, oczywiście każde założenie konta przez spamboota, to jedno wejście na forum.
Kont usuniętych przez ostatnie kilka lat podciągnąłbym pod wygórowaną liczbę 10 tyś., z czego i tak widać, że statystyki są mocne. Oczywiście przez ostatnie dwa lata spadły i to dość mocno, co daje nam jedynie obraz, że niegdyś było ich statystycznie dużo więcej. :)

Nie mam jakiegoś cudownego planu ratunkowego. Przychylałbym się mocno do planów, o których mowa już tu była wcześniej, lecz wpierw chciałbym poznać zdania każdego z Was w tym zakresie, wtedy tak naprawdę można będzie coś zacząć z tym działać.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2017-01-18, 00:39   

ourson napisał/a:
Wg mnie jeśli forum ma walczyć o przetrwanie to musi być bardziej mobilne. Wiem ile czasu spędzam na telefonie. Wiem jakie są statystyki juz nie tylko dla fb ale też dla serwisów www. Wszystko idzie w kierunku telefonów. A forum jest średnio dostępne z poziomu telefonu. Da się, ale to nie jest łatwa sprawa ;-)

Co prawda, to prawda - a wystarczyłaby mobilna skórka by wiele ułatwić. Stawiam jednak na to, że nie ma takiej na horyzoncie, modyfikacja na której stoi forum jest właściwie martwa.
EDIT: oczywiście chodziło mi o responsywną - można spróbować sprawdzić załadować tą i popatrzeć jak się zachowuje: http://www.przemo.org/php...ic.php?p=812644 Jaro, Ferbik?

ourson napisał/a:
Nie wiem na ile to możliwe czy realne, ale pewnie jakieś rozwiązanie hybrydowe - forum z opcja logowania przez fb? z łatwiejszym dostępem do zawartości?

Logowanie przez społecznościówki pewnie jest do zrobienia jakimś "dohaczeniem" (podejrzewam, że twórcy skryptu nie przewidzieli tego na poziomie wtyczki), ale z racji trupkowatości skryptu ma niewielki sens... Dopiero phpBB3 ma gotowe mody pod to: https://github.com/oneall/social-login-phpbb

ourson napisał/a:
Oczywiście fajnie byłoby przenieść całą historię forum z tych 12 lat, ale może jeśli to problem to lepiej skupić się na tworzeniu czegoś nowego a stare forum zostawić w formie archiwum? Jeśli będzie potrzeba to zawsze można wrócić, ręcznie skopiować kilka postów... wiem że to ułomne, ale może lepsze niż czekanie jeszcze 2 lata na zmiany bo nie ma czasu...

Technicznie jest to najprostsze do zrobienia, ale z punktu widzenia wyników googla bolesne dla pozycji. W dodatku może nie być tak łatwo wygenerować ruchu startując "od zera", bez typowego marketingu - moim zdaniem, dopóki fora będą w dołku (być może za kilka lat i społecznościówki się nasycą na tyle, że idea czystego forum powróci) jest to w tej chwili nie do zrobienia.
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2017-01-18, 22:45   

Pierwszy post po prawie 2 latach przerwy... Wcześniej czy później pojawi się jakiś troll i komuś z administracji czy moderacji puszczą nerwy. I będzie jak zwykle.
Ja się nie odżegnuję od moderowania ale wg mnie może być ciężko z chętnymi. Zresztą nawet w tym wątku to widać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2017-01-19, 22:07   

Dwa maile w przeciągu dwóch tygodni, wysłane do wszystkich odpowiedzialnych za forum i praktycznie zero odzewu...
Nie mam więcej pytań. :neutral:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2017-01-20, 10:02   

Jaro napisał/a:
Dwa maile w przeciągu dwóch tygodni, wysłane do wszystkich odpowiedzialnych za forum i praktycznie zero odzewu...
Nie mam więcej pytań. :neutral:

Maile? Ja nic nie dostałem ;-)
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2017-01-20, 10:34   

Archdevil, ja dostałem w sumie 3 - 5.01, 14.01 i 18.01 - pierwszy do wszystkich użytkowników dwa pozostałe jak rozumiem do funkcyjnych...

Jaro, ale czego Ty właściwie oczekujesz od moderatorów... To jest grupa ludzi która nie jest odpowiedzialna za forum jako takie. Myślę że to Wy Administratorzy musicie zdecydować czego chcecie. A jak już zdecydujecie to grono moderatorów się z pewnością znajdzie.

Zauważ że diagnoza w zasadzie została postawiona - przeczytaj ten wątek od mniej więcej 2014-09-01. To wszystko jest nadal aktualne... ale to wszystko nie zależy od moderatorów a od administracji...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW