R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: red
2014-11-15, 04:48
Klasa patronacka Wieltonu otwarta
Autor Wiadomość
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-05, 07:54   

Cytat:
W Holandii od 15 roku życia legalnie dzieci wykładają towar na półkach sklepowych czy pracują na produkcji w firmach ogrodniczych podczas wakacji ale też podczas szkoły w ramach praktyk.(za pieniądze)
I jednocześnie obowiązują dużooo niższe stawki godzinowe dla małoletnich (do 21 roku życia- zdaje się, że tylko tacy pracownicy cię interesowali!) Stawki te są tak niskie dlatego, żeby zatrzymać młodzież w szkołach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-05, 08:01   

ourson napisał/a:
mcdek, a jakie są zasady tej współpracy teraz a jakie powinny być wg Ciebie?


Napisałem powyżej. Skoro praktyki w Wieltonie to takie dobro, to powinni korzystać wszyscy uczniowie, albo niech sobie Wielton selekcjonuje i robi ze szkoły obóz pracy, tylko już bez dotacji starostwa.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-05, 08:36   

A ja ponawiam pytanie.
Cytat:
Wielton zainwestował w to przedsięwzięcie 250 tys. zł, pozostałą kwotę z 320 tys. zł. przekazało Starostwo Powiatowe w Wieluniu.
W co dokładnie oni "zainwestowali"? Na co poszły pieniądze? Na uposażenia nauczycieli, których w gminie jest za dużo? Na przekwalifikowanie jakiegoś majstra z Wieltonu na "wykładowcę"? Na jakieś super nowoczesne maszyny, które mają służyć jako pomoce naukowe? Pytam nie ze złośliwości, tylko dlatego, że po prostu nie wiem. Czym może się różnić program nauczania w tej klasie, od programu innej zawodówki o podobnym profilu? Zresztą nie wiem jaki to będzie profil? Co to może być? Monter przyczep? Operator tokarki? Technolog wkręcania żarówek w światła stopu?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-05, 08:43   

mcdek, ok, to może inaczej - kwoty podane w artykule wg Ciebie czego dotyczą? Tzn co finansuje starostwo a co Wielton z kwot które są wymienione?

wielton.com.pl napisał/a:
Dodatkowym atutem dla młodych, przyszłych pracowników Wieltonu, będą praktyki w najlepszych firmach kooperujących z naszą firmą, możliwość udziału w zagranicznych targach. Już teraz dzięki współpracy Wieltonu
z firmą Valk Welding szkoła została wyposażona w nowoczesnego robota do spawania. Korzyści jest jednak więcej, ponieważ dzięki patronatowi starostwo może sobie pozwolić na utworzenie mniej licznej klasy co znowu zwiększa efektywność nauki i jej jakość.


mcdek napisał/a:
robi ze szkoły obóz pracy


mocne oskarżenie w kierunku starostwa...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-05, 09:06   

ourson napisał/a:
ok, to może inaczej - kwoty podane w artykule wg Ciebie czego dotyczą? Tzn co finansuje starostwo a co Wielton z kwot które są wymienione?

Z artykułu wynika, że starostwo umoczyło 0,3 mln zł w obóz pracy Wieltonu dla wyselekcjonowanych zawodników. Nie mam nic więcej do dodania. Uważam, że tak publicznych pieniędzy wydawać się nie powinno.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-05, 09:09   

mcdek, z artykułu wynika że prywatna firma dofinansowała publiczne szkolnictwo kwotą 250tys złotych.

A swoją drogą, skoro uważasz że
mcdek napisał/a:
starostwo umoczyło 0,3 mln zł w obóz pracy Wieltonu dla wyselekcjonowanych zawodników
to powinieneś złożyć doniesienie do prokuratury.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-05, 09:14   

Nie mam takiego obowiązku :mrgreen: Ja bym nie wydał na to pieniędzy. Tym bardziej, że Wielton dobrze teraz prosperuje, a w kryzysie był regularnie zwalniany z podatków. Taką firmę dobry urzędnik powinien wydoić, a nie dokładać na waciki. Jakie są motywacje, układy, łapóweczki (jeśli są), obietnice - tego się nie dowiemy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-05, 09:50   

Ależ masz obowiązek.

Kodeks postępowania karnego

Cytat:
art. 304 § 1. Każdy dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub Policję. Przepis art. 191 § 3 stosuje się odpowiednio.


Co oznacza, że jako praworządny obywatel (a przecież takim jesteś) dowiedziawszy się o tworzeniu "obozu pracy" w publicznej szkole przez prywatną firmę powinieneś zawiadomić odpowiednie organy.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-05, 10:32   

ourson,
Cytat:
Ależ masz obowiązek.

Kodeks postępowania karnego

Cytat:
art. 304 § 1. Każdy dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub Policję. Przepis art. 191 § 3 stosuje się odpowiednio.

Coś ty się tak czepił tego donoszenia? Donoszenie to bardzo brzydka rzecz, a każdy szpicel powinnien być napiętnowany. Na pewno codziennie jesteś świadkiem kilku- może nie przestępstw- ale wykroczeń i donosisz? Chwytasz za telefon i dzwonisz, gdy sąsiad zaparkował w niewłaściwym miejscu, albo warczy swoim osiemnastoletnim rzęchem pod twoimi oknami...? Pieszych przechodzących na czerwonym też zatrzymujesz? Jak ci argumentów brakuje, to uciekasz w to "donoszenie", a przecież wiadomo o co chodzi... Starostwo wchodzi w jakieś niejasne machloje z prywatną firmą, podaje jakieś straszne sumy pieniędzy, żeby nam zamydlić oczy i pieje z zachwytu nad tym szemranym przedsięwzięciem. Zastanówmy się lepiej, czy to koniec wydatków starostwa, czy dopiero początek? Kto będzie płacił pensje tym nauczycielom, którzy będą "produkować" żywe "roboty przemysłowe" dla Wieltonu? Jakie perspektywy znalezienia innej pracy niż w Wieltonie będą mieli te chłopaki. A co jeśli potwierdzą się pogłoski o potężnych zwolnieniach w Wieltonie? Co się wtedy stanie z tymi dzieciakami?
Co będzie jeśli któremuś z nich w trakcie nauki zamarzy się zdobyć inny zawód? Podano do publicznej wiadomości pierdołowatą informację, z której niewiele można wywnioskować. Szkoła dostanie "robota spawalniczego" (wielki mi cud techniki), a w zamian co...? Z tymi "robotami", to jest tak jak z tym skate parkiem... 700 tys. za całość, a wartość prac betoniarskich to w rzeczywistości jakieś 50 tys... Reszta to "atesty" i "inne koszty"... Skandal! Szastają publicznymi pieniędzmi jak chcą i jeszcze na bezczelnego usiłują nam wmówić, jaki to dobry interes zrobiła nasza oświata.
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
mcdek
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-05, 10:53   

Pat44 napisał/a:
Chwytasz za telefon i dzwonisz, gdy sąsiad zaparkował w niewłaściwym miejscu, albo warczy swoim osiemnastoletnim rzęchem pod twoimi oknami...? Pieszych przechodzących na czerwonym też zatrzymujesz?


nie chwytam bo żadne z wymienionych przez Ciebie zdarzeń nie są przestepstwem ściganym z urzędu. A o tym mówi wspomniany przepis.

Tak, uważam że poinformowanie Policji czy prokuratury o przestępstwie ściganym z urzędu jest obowiązkiem obywatela.

Jeśli ktoś twierdzi że Starostwo Powiatowe tworzy obóz pracy to powinien to zgłosić - widocznie ma jakąś inną, specjalną wiedzę.

Starostwo tak czy owak płaciłoby pieniądze na edukację tych młodych ludzi - taki system. Jest kwestią uznaniową czy lepiej żeby wykształcili się jako technik obsługi turystyki czy monter maszyn w Wieltonie. Widocznie rodzice tych dzieci i one same zdecydowały że wolą klasę patronacką Wieltonu niż szukanie pracy w licznych firmach turystycznych w naszym mieście. Ot, takie ryzyko.

Poza tym trochę mam wrażenie że dyskutujemy nie mając pełnej wiedzy o tym co tak naprawdę jest przedmiotem tych wydatków. Wy od razu chcecie widzieć przekręty, łapówki i obóz pracy - Wasze prawo.

Już za niecałe 3 lata przekonamy się czy było warto czy nie...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2014-09-05, 12:26   

ourson napisał/a:
(...)mam wrażenie że dyskutujemy nie mając pełnej wiedzy o tym co tak naprawdę jest przedmiotem tych wydatków(...)


Dokładnie. Niech ktoś dobrze poinformowany napisze coś więcej na temat tej "Klasy patronackiej Wieltonu".

1. Jak będzie funkcjonować ta klasa ? Kto ponosi koszty jej utrzymania ?
2. Jakiego rodzaju koszty oraz w jakiej wysokości ?
3. Kto jest odpowiedzialny za funkcjonowanie tej klasy ?
4. Kto będzie uczył dzieci uczęszczające do niej ? Czy będą to wykwalifikowani specjaliści, czy "Pan od techniki" ?
5. Gdzie potencjalni zainteresowani mogą znaleźć więcej informacji dotyczących oferty tej szkoły / klasy ?
6. Jakie są warunku przyjęć ?
7. Jaka jest różnica pomiędzy kształceniem na kierunku "Mechanik samochodowy" w ZSZ nr 2, a nauką w "Klasie patronackiej Wieltonu"?
8. Na co zostaną przeznaczone pieniądze, które zainwestował Wielton w "Klasę patronacką Wieltonu" ?
9. Na co zostaną przeznaczone pieniądze, które zainwestowało Starostwo Powiatowe w "Klasę patronacką Wieltonu" ?
10. Kto był pomysłodawcą utworzenia tej klasy ?

Osobiście nie twierdzę, że to zły pomysł, gdyż jeszcze nic na jego temat nie wiem.. :smile:

Artykuł z DŁ jest mało wnikliwy.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-05, 13:23   

Cytat:
nie chwytam bo żadne z wymienionych przez Ciebie zdarzeń nie są przestepstwem ściganym z urzędu. A o tym mówi wspomniany przepis.
Tak, uważam że poinformowanie Policji czy prokuratury o przestępstwie ściganym z urzędu jest obowiązkiem obywatela

Co ty? Prawnik jesteś? Jeśli tak, to: nie spełnianie obowiązków alimentacyjnych też jest ścigane z urzędu... kradzież energii elektrycznej również, naruszenie miru domowego, kazirodztwo, rozpijanie nieletniego także. Nie próbuj mi wmówić, że nie byłeś świadkiem, lub nie masz wiedzy nt. ww. "przestępstw" i dlatego nie powiadomiłeś kogo trzeba, bo ci za cholerę nie uwierzę. Wszyscy kreują się tutaj na świętoszkowatych maniaków prawa i sprawiedliwości, a ja, chociaż mam piąty krzyżyk na karku,to jeszcze w życiu nie spotkałem tzw. "uczciwego człowieka". Doświadczenie mi mówi, ze jesteśmy bigotami, dewotami, chronicznymi kłamcami, złodziejami i obłudnikami i na każdego znalazłoby się co najmniej parę paragrafów. Jak słyszę deklaracje w stylu: "ja nigdy bym...", albo: "ja zawsze...", to facet jest u mnie totalnie "spalony", a zakichany KK to dla mnie nie jest żadna wyrocznia, bo jutro mogą zakazać spluwania na ulicy i zrobić z tego "ścigane z urzędu". Wracając do tematu, wątpić w czystość intencji naszej "elyty", to obowiązek świadomego obywatela, zwłaszcza że nasza "elyta" jest bardzo ze sobą związana. Pan prokurator grywa w bilard z panem prezesem, a pan prezes poluje z panem kuratorem, więc podejrzliwość jest tu całkiem na miejscu. Za to "zawiadamianie" jest bez sensu, bo opinii publicznej zaserwowano pseudo informację, z której nic się nie da wywnioskować. Chyba tylko to, że w zamian za zakichanego robota spawalniczego oświata będzie dostarczać prywatnej firmie "świeże mięso".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-05, 14:12   

Pat44, ale ja nadal nie wiem na czym wg Was ma polegać ten obóz pracy Wieltonu tworzony rękami Starosty. Zakładam że wiecie, ale się boicie i nie powiecie, więc stąd propozycja dla mcdek'a że skoro wie o przestępstwie powinien poinformować stosowne organy ścigania... a dalsza dyskusja to tylko kwestia wskazania obowiązku informowania o przestępstwie - na dyskusję o logice czy zasadności takich a nie innych zapisów kk i kpk się nie piszę...

Tak jak pisałem wyżej - dla mnie pisanie o obozie pracy bez wiedzy o tym jak to dokładnie wygląda jest mocno na wyrost i wynika w zasadzie nie wiem z czego, ale pewnie najbliżej odpowiedzi był miko005.

Cytat:
Doświadczenie mi mówi, ze jesteśmy bigotami, dewotami, chronicznymi kłamcami, złodziejami i obłudnikami i na każdego znalazłoby się co najmniej parę paragrafów.


Jak już pisałem w innym wątku - na mnie też. Dlatego staram się nie rzucać na innych oskarżeń o tworzenie "obozów pracy" bezpodstawnie...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-05, 14:21   

Cytat:
Pat44, ale ja nadal nie wiem na czym wg Was ma polegać ten obóz pracy Wieltonu tworzony rękami Starosty. Zakładam że wiecie, ale się boicie i nie powiecie, więc stąd propozycja dla mcdek'a że skoro wie o przestępstwie powinien poinformować stosowne organy ścigania...
Chyba jednak jesteś prawnik... Gdzie znalazłeś w którejkolwiek mojej wypowiedzi termin "obóz pracy"? A jeśli odpowiadaszmcdek-owi, to po czorta na wstępie swojej wypowiedzi umieściłeś
Cytat:
Pat44,
?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-05, 14:33   

Pat44, masz rację, nie użyłeś tego terminu. Przepraszam.

Na swoje usprawiedliwienie mogę dodać tylko tyle, że po wypowiedziach

Pat44 napisał/a:
w zamian za zakichanego robota spawalniczego oświata będzie dostarczać prywatnej firmie "świeże mięso".

Pat44 napisał/a:
Starostwo wchodzi w jakieś niejasne machloje z prywatną firmą
Pat44 napisał/a:
Kto będzie płacił pensje tym nauczycielom, którzy będą "produkować" żywe "roboty przemysłowe" dla Wieltonu?


zbyt pochopnie uznałem że utożsamiasz się ze stanowiskiem mcdek'a w tej kwestii. Przepraszam.

Zmienię zatem swoje pytanie:

Pat44, na czym Twoim zdaniem polegają niejasne machloje z prywatną firmą które mają prowadzić do dostarczania jej "świeżego mięsa" w postaci "żywych robotów przemysłowych"
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW