R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: red
2014-11-15, 04:48
RACZYN - ZAJĘLI NIE SWOJĄ STODOŁĘ
Autor Wiadomość
torrent2 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 257
Piwa: 38/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-08-28, 17:20   RACZYN - ZAJĘLI NIE SWOJĄ STODOŁĘ

http://ttv.pl/aktualnosci...ole,140369.html
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-08-29, 14:27   

To, że dwójka pajaców, obiboków i ... (dopiszcie sobie sami :) ), wybrała sobie taki sposób na życie, to ich sprawa i mało mnie to obchodzi. Ale opieszałość służb i instytucji, które mają bronić obywatela i jego dóbr materialnych już trochę bulwersuje.
Ktoś obcy zajmuje moją własność, a my jesteśmy bezradni i nie bardzo możemy liczyć na pomoc. A sam fakt że to tylko stodoła nie ma tutaj najmniejszego znaczenia, ona też jest czyjąś własnością.

To tak jak w tym dowcipie; "co mówimy gdy osra nas ptak? Dziękujemy Bogu, że nie dał skrzydeł krowom". Tutaj właściciel stodoły też pewnie powinien podziękować niebiosom, że para degeneratów życiowych wybrała stodołę, a nie np. część domu mieszkalnego.

Ale pewnie inspektor MRÓZ skutecznie rozwiąże problem stodoły, szkoda że gospodarz musi jednak jeszcze na niego poczekać :D
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-08-29, 20:40   

Strona wyrzuca 404, więc cytuję (kopia z cache googla)
Cytat:
Uwili sobie gniazdko w sianie. Dosłownie.

Bezdomna para, która nie miała się gdzie podziać, zajęła nie swoją stodołę. Bez wiedzy właściciela sforsowali wierzeje, wnieśli cały - nie tak znowu wielki - dobytek i ani myślą opuścić darmowego lokum. Sprawa jest delikatna, bo z jednej strony trzeba by ludziom pomóc. Z drugiej strony wygląda na to, że w sporze z niechcianymi lokatorami właściciel stodoły nie ma za wiele do powiedzenia.


Z cache da się oglądać (jeszcze?):
http://webcache.googleuse...n&ct=clnk&gl=pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-08-30, 15:02   

miko 005 napisał/a:
Ale pewnie inspektor MRÓZ skutecznie rozwiąże problem stodoły, szkoda że gospodarz musi jednak jeszcze na niego poczekać :D


byle tylko nie próbowali dogrzać lokum ogniskiem z sianka ;-)

A tak na serio - reakcja stosownych służb jest przerażająca. I to nawet nie jest opieszałość chyba - myślę że oni po prostu nie zamierzają nic z tym robić. Obywatel nawet nie wie jak sam może się bronić - bo jeszcze się okaże że pogonienie takich "widłami" będzie podpadało pod przekroczenie granic obrony...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glupek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 287
Piwa: 38/14
Skąd: Ziemia
Wysłany: 2014-08-30, 15:15   

Nie rozumiem problemu. Zgłasza oficjalnie włamanie i skarży od razu policjantów o bezczynność.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-08-30, 15:38   

glupek napisał/a:
Nie rozumiem problemu. Zgłasza oficjalnie włamanie i skarży od razu policjantów o bezczynność.


nie życzę Ci żebyś kiedyś był w takiej lub podobnej sytuacji i zderzył się z absurdem przepisow, brakiem znajomosci przepisow przez policjantow, bezczynnoscia i bexradnoscia policjantów, prokuratorow etc...

ale jedno jest pewne. Zrozumialbys choć odrobinę problem:-)
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glupek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 287
Piwa: 38/14
Skąd: Ziemia
Wysłany: 2014-08-30, 16:48   

ourson napisał/a:
glupek napisał/a:
Nie rozumiem problemu. Zgłasza oficjalnie włamanie i skarży od razu policjantów o bezczynność.


nie życzę Ci żebyś kiedyś był w takiej lub podobnej sytuacji i zderzył się z absurdem przepisow, brakiem znajomosci przepisow przez policjantow, bezczynnoscia i bexradnoscia policjantów, prokuratorow etc...

ale jedno jest pewne. Zrozumialbys choć odrobinę problem:-)


Byłem, nie raz. Większość urzędników, o ile grzeczne prośby o pomoc nie spotykają się ze zrozumieniem, w obliczu prowadzonej kontroli nabiera zadziwiająco dużo dobrej woli i skuteczności.
Gdzieś czytałem parę lat temu badania, z których wynikało, że osoby piszące skargi są zwykle obsługiwane dużo lepiej niż reszta klientów.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-08-30, 20:35   

glupek, ale jest jeszcze jeden problem - tam wcale nie musiało dojść do włamania - stodoła mogła być po prostu otwarta ;-)

ja niestety mam kiepskie doświadczenia z Policją i prokuraturą. Niestety to trochę dziwne struktury i raczej "trzymające" się razem więc pisanie skarg na działania funkcjonariuszy też niewiele przyniosły...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2014-08-30, 20:37   

A ja bym to zrobił dużo szybciej i skuteczniej i nikt by nawet się tematem nie zainteresował...
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-08-30, 20:40   

bob_mistrz, zajął cudzą stodołę czy wyeksmitował "obcych"? :twisted:

Ale podobnie jak Ty - jeśli nie załatwią tego "własnymi (sąsiadów/znajomych)" siłami to różnie się może to potoczyć - tyle że teraz to już sprawa medialna jest :D
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Roj
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-30, 20:56   

bob_mistrz napisał/a:
A ja bym to zrobił dużo szybciej i skuteczniej i nikt by nawet się tematem nie zainteresował...


To znaczy co byś zrobił ??? :?
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2014-08-30, 23:27   

Najpierw zaczął od czegoś delikatnego - b. głośnej muzyki i dźwięków przeszywających mózg na wylot, potem przeszedłbym do rzeczy bardziej wyszukanych, typu wylewanie gnojówki albo wyrzucanie pod stodołę obornika a na koniec użyłbym środków przymusu bezpośredniego i grzecznie wyprosił lokatorów na gapę. Choć w sumie może by od tego zacząć???
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
glupek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 287
Piwa: 38/14
Skąd: Ziemia
Wysłany: 2014-08-31, 09:44   

ourson napisał/a:
glupek, ale jest jeszcze jeden problem - tam wcale nie musiało dojść do włamania - stodoła mogła być po prostu otwarta ;-)

ja niestety mam kiepskie doświadczenia z Policją i prokuraturą. Niestety to trochę dziwne struktury i raczej "trzymające" się razem więc pisanie skarg na działania funkcjonariuszy też niewiele przyniosły...


Ja mam raczej dobre (za wyjątkiem mandatów, ale te mam zwykle na własne życzenie), a w pewnych sprawach sami nieoficjalnie podpowiadali co i jak zrobić.
Nawet jeżeli stodoła była otwarta zgłasza się włamanie lub wtargnięcie - większe konsekwencje i wyższy priorytet podczas postępowania. Do tego straż pożarna i stworzenie zagrożenia pożarowego (policja musi zareagować, bo to właściciel nieruchomości odpowiada za zabezpieczenie). Rękoczyny odniosłyby odwrotny skutek w postaci sprawy karnej przeciwko właścicielowi, choć samo sprowokowanie i nagranie samej awantury mogłoby pomóc (zależy kto wykazałby się większym opanowaniem, a kto agresją i użyciem siły).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW