R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: glizda
2014-11-30, 21:07
Burmistrz 2014

Na kogo zagłosujesz 16 listopada?
Paweł Okrasa
43%
 43%  [ 40 ]
Janusz Antczak
21%
 21%  [ 20 ]
Waldemar Kluska
6%
 6%  [ 6 ]
Mieczysław Majcher
16%
 16%  [ 15 ]
Karol Tomczyk
5%
 5%  [ 5 ]
Zenon Kowalczyk
5%
 5%  [ 5 ]
Głosowań: 91
Wszystkich Głosów: 91

Autor Wiadomość
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-11, 19:33   

mcdek napisał/a:
Insynuuje przy tym, że burmistrz sponsoruje panią Czubaszek
Dosłownie napisał, że spotkanie z panią Czubaszek sfinansowano ze środków gminy. Nigdzie nie ma mowy o żadnym sponsorowaniu.
mcdek napisał/a:
koszt działalności biblioteki ponosi miasto, którym burmistrz kieruje. Tym samym jakieś logo urzędu w bibliotece o niczym szczególnym nie zaświadcza.
No własnie o to mu chyba chodzi - że ze środków miasta zostało sfinansowane to spotkanie, a jemu to się nie podoba. Naprawdę muszę wszystko tłumaczyć łopatologicznie?
mcdek, zapraszam zatem do przedstawienia argumentów merytorycznych. Może wtedy będziemy mieli o czym dyskutować ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-11, 19:40   

red napisał/a:
No własnie o to mu chyba chodzi - że ze środków miasta zostało sfinansowane to spotkanie, a jemu to się nie podoba.


Napisał:

Cytat:
Finansowanie spotkan z Panią Czubaszek(chwali się w TV ile dzieci zabiła swoich) w Bibliotece Wieluńskiej za pieniądze gminy( logo gminy Wieluń na to wskazuje)


Wynika z tego, że ów finansowanie (rzekome lub nie) wywodzi z faktu, że zobaczył logo gminy. To za mało. Niech przedstawi dokumenty, wypowiedzi, dowody, konkretne liczby - będziemy rozmawiać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-11, 20:02   

mcdek, nie wnikałem w temat, ale chyba skoro organizuje spotkanie biblioteka, której organem nadrzędnym jest burmistrz, to naturalne jest, że pośrednio i on odpowiada za tematykę spotkania oraz jego uczestników. Chociaż sądzę, że burmistrz osobiście nie zatwierdza takich pierdółek (tak mi się wydaje).
Skąd ma ci wyciągnąć dokumenty na to?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2014-09-11, 20:08   

Czy kandydaci już przedstawili swoje programy ? Na dzień dzisiejszy optowałbym chyba za Antczakiem.

Ale..

Z jakimi propozycjami startują Okrasa, Majcher i Kluska ?
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-11, 20:18   

Wszystko w temacie spotkania z Marią Czubaszek:

https://www.google.pl/sea...4.0.hsXPe0OWLtE

144 tys pozycji w google. :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-11, 20:24   

Wystarczyło dopisać "wieluń"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-11, 20:36   

red napisał/a:
Wystarczyło dopisać "wieluń"

Po co? Jak widać te szczególne spotkania z "morderczynią Czubaszek" są ogólnokrajową normą, a nie szemranym marginesem jakby to miało wynikać z insynuacji opozycji.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-11, 22:09   

hiszpan napisał/a:
Na dzień dzisiejszy optowałbym chyba za Antczakiem.


a można wiedzieć czym Cię przekonał do siebie (w ciągu tych 4 lat kadencji)?
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2014-09-11, 22:42   

ourson napisał/a:
hiszpan napisał/a:
Na dzień dzisiejszy optowałbym chyba za Antczakiem.


a można wiedzieć czym Cię przekonał do siebie (w ciągu tych 4 lat kadencji)?


Nie wygląda na zadufanego w sobie bufona.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-11, 22:50   

hiszpan napisał/a:
Nie wygląda na zadufanego w sobie bufona.


jeśli to wystarcza żeby być dobrym burmistrzem...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glupek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 287
Piwa: 38/14
Skąd: Ziemia
Wysłany: 2014-09-12, 07:34   

ourson napisał/a:
hiszpan napisał/a:
Nie wygląda na zadufanego w sobie bufona.


jeśli to wystarcza żeby być dobrym burmistrzem...


Ja się nie wypowiadam, ale proponuję żebyś też wystartował - ocenimy program, a potem ew. jego wykonanie, bo obiecać można wszystko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Rybak 
Przyjeżdża na zakupy
ornitolog


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 449
Piwa: 12/1
Skąd: z samiutkiego piekła
Wysłany: 2014-09-12, 08:06   

Wszedłem w ten dział z nadzieją, że poczytam o programach wyborczych, konstruktywnej krytyce,
zachwalaniu osiągnięć, merytorycznej dyskusji na temat.

Niestety jak zawsze trafiłem na garstkę pieniaczy, którzy biją pianę wokół jakiejś pierdoły.

p.s. Jak cel ma ankieta dotycząca głosowania na konkretnego kandydata skoro żaden z nich nie przedstawił
swojego programu, a czy ci wszyscy kandydaci zgłosili już chociaż chęć kandydowania :?:
_________________
Nadchodzi ten dzień.........
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
hiszpan
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2014-09-12, 10:46   

Rybak napisał/a:


p.s. Jak cel ma ankieta dotycząca głosowania na konkretnego kandydata skoro żaden z nich nie przedstawił
swojego programu, a czy ci wszyscy kandydaci zgłosili już chociaż chęć kandydowania


Burmistrz Majcher już bodaj na początku roku w jednej z gazet mówił o swoim starcie, burmistrz Antczak - to chyba oczywiste, Paweł Okrasa zarejestrował swój komitet, a radny Kluska sam w mojej obecności to potwierdził.

No właśnie, może zatem poprosić kandydatów o ich program?

Cytat:

Wszedłem w ten dział z nadzieją, że poczytam o programach wyborczych, konstruktywnej krytyce,
zachwalaniu osiągnięć, merytorycznej dyskusji na temat.

Niestety jak zawsze trafiłem na garstkę pieniaczy, którzy biją pianę wokół jakiejś pierdoły.


Taki był cel i zamiar w tym temacie, ale mimo próśb nikt nie jest w stanie napisać nic pozytywnego o burmistrzu Antczaku, a kończy się tylko na krytyce krytyki. :evil:

bAN, Oto moje spostrzeżenia po 4 letniej kadencji tego burmistrza. Możemy o nich dyskutować, możesz dopisać swoje
1. Podniesienie podatków o czym widzę, że nie którzy nie pamiętają! Burmistrz Janusz Antczak na samym początku swojej kadencji podniósł podatek od:

-nieruchomości z 7% do 9% - dotyczy FIRM
-nieruchomości - dotyczy mieszkań
-środków transportu - tutaj mamy wzrost o 7%

do tego wzrost opłat za ścieki, wodę zarówno dla mieszkańców domów jednorodzinnych jak i bloków.

Aż 15 radnych głosowało za tym pomysłem burmistrza.

Czy taki oto burmistrz jest więc osobą przyjazną przedsiębiorcom? Idźmy dalej.

2. Rozszerzanie strefy płatnego parkowania i podzielenie jej na strefy, jej obecne funkcjonowanie które już teraz powoduje spadek obrotów przedsiębiorców którzy prowadzą swoje firmy na ul. Kaliskiej, Barycz czy jakiejkolwiek innej gdzie obowiązuej strefa płatnego parkowania. Do tego dołóżmy jeszcze fakt, że niedługo powstanie galeria obok której parking będzie bezpłatny. Proszę teraz pomyśleć po co mi robić zakupy w centrum gdzie po pierwsze muszę znaleźć drobne, po drugie z zegarkiem w ręku sprawdzać godzinę, ile zostało mi jeszcze czasu na zakupy w cenie tego biletu. Nie wspominając już o tym, że ktoś nie pamięta numeru swojej rejestracji, czy o osobach starszych dla których może być problem z zakupem biletu poprzez taki system. Tak, więc zakupy będziemy robić częściej i chętniej w galerii dając zarabiać głównie zagranicznym firmom i samemu właścicielowi ze Spały. Co z drobnym lokalnym biznesem? Oceniając nie po słowach, a czynach odnoszę wrażenie, że burmistrza to nie obchodzi.
Co mnie dodatkowo irytuje, to fakt, że ok. 40%, a wcześniej ok połowy z tych pieniędzy które mieszkańcy Wielunia wrzucają do parkomatów ląduje i tak w jakiejś firmie z Poznania, zamiast np. w kasie PK które mogłoby realizować zadania gminy do których zmiejszając wkład gminy. Tym oto sposobem nabijamy kasę firmie z innego końca Polski. Bardzo po gospodarsku...

3. Jak wiadomo tym lepszy budżet im większy odsetek w nim pieniędzy przeznaczonych na inwestycje, jedynymi inwestycjami które się zwracają są te w infrastrukturę. Dlaczego zatem zamiast zająć się i skupić na budowie obwodnicy wschodniej, zintensywikować swoje działania na tym celu, zajmujemy się przebudową kina Syrena która pochłonęła już chyba ponad 10 milionów złotych! Według mnie gmina Wieluń ma błędne priorytety które w dodatku realizuje na kredyt. Ale o tym w kolejnym punkcie.

4. Zadłużenie gminy wynosi(budżet 2014): 28,605 mln złotych co stanowi 35,4% budżetu.
W tym roku mowa oczywiście o planach(bo budżet nie został jeszcze zrealizowany, a przy takich ilościach poprawek w budżetach które zwykł robić burmistrz Antczak trudno się połapać w stanie faktycznym na dzień dzisiejszy czy w rzeczywistych realnych prognozach) gmina Wieluń by zrealizować wszystkie wydatki musiała pożyczyć ponad 10,35 mln złotych z czego aż 4,3 mln idzie na spłatę długu wraz z odsetkami.

5. Koszty administracji za rządów burmistrza Antczaka wzrosły i to nie mało!. Jeżeli brać pod uwagę udział kosztów administracji w budżecie to z 7,7% w 2011 roku, 8,2% w 2012 obecnie wynosi jak dobrze liczę ok. 12,14%.

6. Promocja gminy - prawie 700 tys złotych. Jakie to realne i wymierne korzyści dla gminy i mieszkańców przyszło nam z tych 700 tys. złotych wydanych w 2014 roku na promocję? W poprzednich latach mamy identyczną sytuację i identyczny efekt - NIC. Jeżeli ktoś pomyślał o promocji burmistrza Janusza Antczaka to muszę go zmartwić bo ten nie jest mieszkańcem gminy Wieluń, nie płaci tu podatków, więc promocja jego samego się nie liczy. :P

7. Dla mnie osobiście istotne jest podejście władzy, sposób sprawowania urzędu, a burmistrz Janusz Antczak rozpoczął swoją kadencję od zakupu nowego forda grand c max za bagatela 100 tys złotych.

Przyglądając się całej 4 letniej kadencji nie mam wątliwości by określić urząd Janusza Antczaka mianem drogiego urzędu. Pokuszę się nawet o porównanie z tzw. tanim państwem które miał wprowadzić Donald Tusk, zamiast tego był gigantyczny wzrost administracji, luksusowe samochody, samoloty czy kolacje.

8. Wiele osób w tym ja uważa, że burmistrza tak pochłoneła jakaś fikcyjna turystyka i promocja, że odbywa się to kosztem istotnych spraw dla mieszkańców. Po tych 4 latach nikt nie jest w stanie wskazać efektów licznych wizyt na targach turystycznych czy tym podobnych działań.

Jako, że zajmuje się w życiu bardzo różnymi rzeczami, to nie dawno dostałem telefon od burmistrza jednego z miast który chce na jesień posadzić gdzieś w mieście trochę tulipanów. Nie wpadł on na pomysł jak burmistrz Antczak, by organizować wycieczkę za publiczne pieniądze do Keukenhof w Holandii by tam zrobić tysiące zdjęć i może na miejscu kupić od jakiegoś przedstawiciela cebule tulipana w cenie detalicznej, a odnalazł kontakt bezpośrednio do firmy.
Wniosek jest taki, że kazdy pretekst by zabawić się wraz z najbliższymi współpracownikami kosztem podwyżki podatków jest dobry.

9. Co z wiceburmistrzami, zastępcami pana Antczaka? Z uprzejmości pominę temat pani Piotrowskiej z Łodzi, ale już temat pana Pamuły nie może przejść bez echa. Przypomnę sytuację z 2008 roku gdy naczelnikiem wydziału gospodarki przestrzennej i rolnictwa był pan Pamuła. Wtedy to przez 3 lata wydawał decyzję o warunkach zabudowy dla pawilonu handlowego przy ul. Popiełuszki. Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Sieradzu odsuneło gminę Wieluń od tego postępowania. Uznano działania gminy za opieszałe i nakazano wskazania winnych. Burmistrz Mieczysław Majcher wskazał właśnie naczelnika Pamułę.

Burmistrz Janusz Antczak uznał, że pan Pamuła jest idealnym kandydatem na wiceburmistrza, a paradokslanie powierzył mu właśnie nadzór nad wydziałem gospodarki przestrzennej i rolnictwa.
Paranoja.

Czy po tylko takiej analizie w której starałem się podsumować na tyle na ile mogłem ostatnie 4 lata Janusza Antczaka na stanowisku burmistrza można mówić o dobrym gospodarzu przyjaznemu dla przedsiębiorców? Wydaje mi się, że nie i właśnie jak tu ktoś już zauważył na forum, nie tylko to co obiecujemy jest ważne, ale to co zrobiliśmy.
W tym przypadku nie wystarczy jak mantrę powtarzać w każdym możliwym wywiadzie dla radia, telewizji czy gazety, że chce się być burmistrzem gospodarzem, myślącym po gospodarsku, ale trzeba tak rzeczywiście rządzić, a tego ewidentnie zabrakło.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-12, 17:54   

Sylwester napisał/a:

bAN, Oto moje spostrzeżenia po 4 letniej kadencji tego burmistrza. Możemy o nich dyskutować, możesz dopisać swoje
1. Podniesienie podatków o czym widzę, że nie którzy nie pamiętają! Burmistrz Janusz Antczak na samym początku swojej kadencji podniósł podatek od:

-nieruchomości z 7% do 9% - dotyczy FIRM
-nieruchomości - dotyczy mieszkań
-środków transportu - tutaj mamy wzrost o 7%

do tego wzrost opłat za ścieki, wodę zarówno dla mieszkańców domów jednorodzinnych jak i bloków.


To poniżej inflacji. Czyli można powiedzieć, że przy skumulowanej inflacji 4-letniej na poziomie 14,7% - burmistrz podatki obniżył.
Jeśli chodzi o parkomaty w centrum? Przecież taka była wola większości mieszkańców i generalny trend, żeby ruch pojazdów w centrum ograniczać. Nie ma efektywniejszych metod, niż właśnie wprowadzenie opłat. Wybór firmy zarządzającej opłatami to przecież kwestia przetargu. Nie jest winą burmistrza, że nie wygrała firma z Wielunia. Nie wiem czy w ogóle jakaś startowała?
Zmniejszone przychody sklepów w centrum to raczej kwestia ubożenia lokalnego społeczeństwa, handlu internetowego, hipermarketów, większej mobilności zakupowej (załatwianie tych potrzeb w innych miastach) niż parkomatów. Nawet gdyby tak było, to można przypuszczać, że taki koszt był do przewidzenia.
Naprawdę, nie poruszyliście tutaj żadnych kwestii, które mogłyby kompromitować burmistrza. Typowe opozycyjne malkontenctwo. :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-12, 17:57   

Ciekawą zależność można znaleźć śledząc ranking Pisma Samorządu Terytorialnego "Wspólnota" (wspolnota.org.pl)

Cytat:
Metoda rankingu

Metoda obliczania wskaźników rankingu inwestycyjnego jest od lat taka sama, ale warto przypomnieć najważniejsze elementy. Pod uwagę bierzemy nie wszystkie inwestycje samorządowe, a tylko te, które skierowane są na rozwój infrastruktury technicznej. Nie sugerujemy, że są one ważniejsze na przykład od tych związanych z oświatą czy kulturą. Ale warto im się przyglądać, bo są najbardziej bezpośrednio powiązane z warunkami stwarzanymi dla rozwoju gospodarczego (oczywiście na gospodarkę wpływa też stan oświaty, ale jest to wpływ oddziałujący w dłuższym okresie). (pogrubienie moje - ourson) Inwestycje samorządowe w infrastrukturę techniczną koncentrują się w trzech działach:

– transport (przede wszystkim remonty i budowa dróg administrowanych przez samorządy, ale także tabor związany z lokalnym transportem zbiorowym),

– gospodarka komunalna (sieci wodociągowe i kanalizacyjne, oczyszczalnie ścieków, wysypiska śmieci, oświetlenie ulic itp.); do tej branży obok działów klasyfikacji budżetowej: „gospodarka komunalna” oraz „zaopatrzenie w energię elektryczną, gaz i wodę”, zaliczamy też wydatki na infrastrukturę wiejską, klasyfikowane zazwyczaj do działu „rolnictwo”,

– gospodarka mieszkaniowa.


I tak w rankingu za lata 2010-12 Wieluń znalazł się na 171 (na 268) pierwszej pozycji wśród miast o statusie powiatu przy średniej per capita 298,87zł . Jeśli pominiemy dotacje, czyli pozostaniemy tylko przy środkach własnych przeznaczonych na iwestycje w infrastrukturę techniczną to awansujemy na 100. pozycję. Świadczy to o tym, że miasto gorzej niż inne pozyskuje różnego rodzaju dotacje ze źródeł zewnętrznych.

Jest to trzeci najgorszy wynik Wielunia w historii rankingu inwestycji z dotacjami i drugi najgorszy w rankingu inwestycji bez dotacji. We wcześniejszych latach było praktycznie tylko lepiej (najlepsze lokaty to 57. w latach 2002-04 w rankingu uwzględniającym dotacje i 28. w latach 2003-2005 w inwestycjach ze środków własnych)

Ciekawym jest fakt że po roku 2010 powiat wieluński wyraźnie przyspieszył z inwestycjami w infrastrukturę techniczną. W latach 2008-10 zajmował 120 pozycję a w latach 2010-12 już 19.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW