R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: glizda
2014-11-30, 21:07
Burmistrz 2014

Na kogo zagłosujesz 16 listopada?
Paweł Okrasa
43%
 43%  [ 40 ]
Janusz Antczak
21%
 21%  [ 20 ]
Waldemar Kluska
6%
 6%  [ 6 ]
Mieczysław Majcher
16%
 16%  [ 15 ]
Karol Tomczyk
5%
 5%  [ 5 ]
Zenon Kowalczyk
5%
 5%  [ 5 ]
Głosowań: 91
Wszystkich Głosów: 91

Autor Wiadomość
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2014-09-12, 20:03   

Burmistrz Janusz Antczak podwyższył nominalnie podatki, i można tutaj próbować zakłamywać rzeczywistość, ale tak było. Tak samo jak podwyżono cenę za wodę czy ścieki.

PK, to część gminy o czym sam mówi burmistrz i dlatego uważam, że gmina sama mogłaby obsługiwać własną strefę płatnego parkowania co spowodowałoby że nie 50%, a 100% pieniędzy zostałoby w mieście. Podejrzewam, że szybko ktoś przeliczy różnicę w procentach na realne pieniądze które gmina wypuszcza w rąk.

Oczywiście, że ruch w mieście ma wpływ na obrót sklepów. A na ruch z kolei strefa płatnego parkowania czy jak kto woli drogiego. Taka strefa jeżeli ma istnieć to wg. mnie powinna być tylko i wyłącznie w ścisłym centrum miasta, a rozszerzenie jej i tworzenie podstref to już pomysł obecnego włodarza. W dodatku bardzo kiepski. Bo strefa płatnego parkowania w zamyśle miała to podczas jej tworzenia , żeby w ścisłym centrum miasta łatwiej było zaparkować. Czyli zmusić kierowców do parkowania nieco dalej. Jeżeli jednak wszystkie parkingi i miejsca gdzie można zaparkować dookoła centrum też zostały objęte strefą nie widzę żadnego celu takiego działania poza jednym. Ograbianie mieszkańców z kolejnych złotówek, żeby starczyło na kolejne wojaże. Bo jeżeli logiczne jest by np. na ul. Reformackiej parkować samochody za darmo by pieszo iść np. do sklepu obuwniczego czy tekstylnego znajdującego się obok rynku, to w tym momencie, skoro i tak tam też muszę płacić to pójdę do galerii, czy innego sklepu gdzie mam zapewniony bezpłatny nielimitowany parking. Prawie zawsze będą to sklepy zagraniczny, albo z niewieluńskim właścicielem.

Zubożenie lokalnego społeczeństwa to wynik m.in. takiej polityki miasta. Wyższe podatki od środków transportu, rozszerzanie i zwiększanie opłat w strefie płatnego parkowania. Ogólnie nie wspieranie lokalnych przedsiębiorców to powoduje zubożenie społeczeństwa.


Ja podałem fakty oparte na rzeczywistych danych, a ty nie jesteś w stanie napisać nic poza ogólnikami i jakimiś śmiesznymi tekstami o malkontentach. Może napiszesz jako ten z 'koalicji' coś pozytywnego o dokonaniach burmistrza? Odniosłeś się raptem do części FAKTÓW o ktorych napisałem, a reszte bagatelizując oczywiście z braku argumentów. Rozumiem, że to stara sprawdzona taktyka na bagatelizowanie i marginalizowanie wszystkich i wszystkiego co świadczy o tym, że ostatnie 4 lata burmistrza Antczaka na podstawie rzeczywistych danych można ocenić negatywnie.


Przypomnę jeszcze, że Mieczysław Majcher po dwóch kadencjach zadłużył gminę do poziomu ok. 15%(gdy zaczynał zadłużenie wynosiło bodaj ok. 1%)
Burmistrz Janusz Antczak jest nie tylko jak Gierek, bo w historii mieliśmy jednego premiera któremu udało się jeszcze bardziej zadłużyć państwo. Janusz Antczak w ciągu tylko jednej kadencji pobił na głowę swojego poprzednika. Wystarczyła mu 4letnia kadencja by zostawić budżet z zadłużeniem na poziomie 35.4% przy mniejszym budżecie, więc realnie jest w stosunku do poprzednika wypada to jeszcze gorzej na niekorzyść obecnego burmistrza.

Pamiętam 4 lata temu gdy w urzędzie doszło do zmiany warty, burmistrz mówił, że zdaje sobie sprawę, że to ostatni dzwonek na środki unijne. Gdzie one są? Nie tylko z unijnymi krucho, ale i z pozostałymi też o czym możemy post wyżej się przekonać.
Dlaczego to jest ważne? Bo głosowałem na burmistrza Antczaka i czuje się oszukany. Miała być zmiana również mentalna, a ja mam déjà vu.
Pozyskiwanie środków unijnych na podobnym poziomie, zadłużanie gminy w ponad dwa razy szybszym tempie, miało być odchudzenie administracji?
Dla tych co zapomnieli. Na początku rządów burmistrz zlikwidował biuro współpracy i promocji oczywiście po wcześniejszej słusznej krytyce. Burmistrz jak na gospodarza przystało chwalił się oszczędnościami - oczywiście słusznie. Z biura wyleciał wtedy pan Dariusz Leman, nie mija nawet cała kadencja, i co się dzieje? Burmistrz uznaje konieczność istnienia tego samego biura współpracy i promocji. Po co? Ponoć by lepiej komunikować się z mediami i tworzyć jakąś tam spójną politykę. W skrócie mówiąc bełkot.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-12, 20:20   

Sylwester napisał/a:
Burmistrz Janusz Antczak podwyższył nominalnie podatki, i można tutaj próbować zakłamywać rzeczywistość, ale tak było. Tak samo jak podwyżono cenę za wodę czy ścieki.

Nominalnie to mój tato był milionerem w PRL-u, choć zarabiał 20 dolarów amerykańskich na miesiąc. Gdyby normalna rozmowa była z tobą możliwa, to uczciwie byś przyznał, że podwyżka podatków i opłat mniejsza od stopy inflacji jest tak naprawdę obniżką podatków. Albo nie znasz się na ekonomii albo jesteś nieuczciwym manipulantem. Tak czy siak, to dyskwalifikuje twoją osobę w konstruktywnej dyskusji. Nie będę się spalał, żeby udowodnić komuś w internecie, że 2+2=4.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2014-09-12, 20:25   

mcdek napisał/a:
Tak czy siak, to dyskwalifikuje twoją osobę w konstruktywnej dyskusji.


Kwintesencja twojej osoby.

Niespotykana logika, bo nawet lokalne media i sam burmistrz, przewodniczący rady mówili o podwyżcze. Bo ona faktycznie miała miejsce. To tak jak by mówić po miesiącu kadencji burmistrza Majchra, że obniża podatki, bo ich nie podwyższył, a że wszak inflacja miała wtedy miejsce to taki wniosek można by wysnuć.
Może idźmy w drugą stronę i powiedzmy, że skoro mamy teraz deflację, to burmistrz podnosi podatki?

Zawsze ceniłem pozostawianie podatków lokalnych na niezmienionym poziomie by tworzyć swego rodzaju przewidywalność gminy dla inwestorów, ale nie można mówić, że czarne jest białe a białe jest czarne w dodatku obrażać się za to ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
marcin-gorski 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 420
Piwa: 4/2
Skąd: Gaszyn
Wysłany: 2014-09-12, 20:39   

z Sylwestrem/Mateuszem rozmawiać to jak z wodą się bić ... "wysoki do nieba a głupi jak trzeba" ...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-12, 20:44   

marcin-gorski napisał/a:
z Sylwestrem/Mateuszem rozmawiać to jak z wodą się bić ... "wysoki do nieba a głupi jak trzeba" ...


I tym optymistycznym akcentem zakończmy tą groteskową dyskusję. :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-12, 21:31   

Wybory zbliżają sie zatem część radnych i ich rodzin postanowiła aktywnie wziąć udział w życiu publicznym i samorządzie(w końcu przez 4 lata niewiele robili) pisząc posty o tym ze burmistrz dobry i ze im tez jest dobrze (z tym moznaby sie nawet zgodzić) Nie ma to jak zachwalac siebie samych.

Wynika z tego tez ze lepiej byc jak PSL. Nic nie obiecać. Przynajmniej jak sie nic nie zrobi to nikt nie zarzucił braku realizacji obietnic politycznych.

Marcin górski

Dodam do tego co napisales jeszcze jedno:
Wiek rozumu nie daje

Zawsze zastanawiam sie kto głosuje na PO i PSL skoro nadal takie poparcie. Rozumiem ludzi którzy żyją na stolkach państwowych. A reszta ignorantow? Gdzie ta wylegarnia?

Wchodze na forum i widzę posty mcdek i innych... Myślę sobie w tym kraju może rzeczywiście jest dobrze. Władza dobra a krytyka niesłuszna. Nie należy nic wymagać nic oczekiwać.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-12, 21:41   

Mateusz napisał/a:
Wchodze na forum i widzę posty mcdek i innych... Myślę sobie w tym kraju może rzeczywiście jest dobrze. Władza dobra a krytyka niesłuszna. Nie należy nic wymagać nic oczekiwać.

Oczekiwania w stosunku do władzy powinny mieć realistyczny wymiar. To co prezentujesz na forum, to opluwanie wszystkich ludzi którzy robią wiele pożytecznych rzeczy dla kraju, dla regionu tudzież gloryfikowanie nazistowskich ugrupowań z jakimiś łajdakami na czele, którzy dobrzy są jedynie w rękoczynach.

W kraju jest bardzo dobrze. Przecież chcącemu nie dzieje się krzywda? :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-12, 21:46   

Dalsze wpisy nie związane z tematem wyborów lokalnych będą usuwane.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-09-14, 10:29   

Mateusz napisał/a:
2. Nie ma kompetencji do zajmowania tego stanowiska. Strażnik miejski to za malo zeby zarządzać finansami miasta czy infrastruktura i potrzebami mieszkańców.


Mieliśmy elektryka prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej i jakoś kraj nasz i obywatele przeżyli to.

Co do burmistrza Wielunia pana Janusza Antczaka, to przygoda ze strażą miejską jest już historią sięgającą dwóch dekad. Jakby dobrze poszperać, to można by Mu było wytknąć, że był jeszcze kiedyś ... ministrantem :roll: Tylko po co?
Dzisiaj szukając informacji o edukacji obecnego burmistrza można przeczytać między innymi; Wykształcenie wyższe, absolwent Akademii Rolniczej we Wrocławiu, ukończył także studia podyplomowe w Polskiej Akademii Nauk (Studium Prawno-Samorządowe), Uniwersytecie Jagiellońskim (Administracja Publiczna), w Szkole Głównej Handlowej (Studium Administrowania Funduszami Europejskimi) oraz Akademii Ekonomicznej w Poznaniu (Zarządzanie projektami samorządów terytorialnych w Unii Europejskiej z wykorzystaniem technologii informacyjnych).

Nie wiem jakie kryteria trzeba spełniać (te edukacyjne) żeby zostać burmistrzem miasta, kwestia sprawdzenia w odpowiednim miejscu. Bo chyba raczej wykonywanie wcześniej jakiegoś zawodu nie stoi na przeszkodzie kandydowania na to stanowisko.
Ale przecież w końcu powstał ten temat, żeby dokopać urzędującemu.

Dalsza część postu

Wszystko inne w sposób jawny, bądź przynajmniej niezrozumiały eliminujemy.

została przeniesiona tutaj

ourson
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Ostatnio zmieniony przez ourson 2014-09-14, 11:20, w całości zmieniany 3 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2014-09-14, 11:53   

miko 005, to może wkońcu znajdzie się jeden co będzie w stanie napisać coś dobrego o burmistrzu, co takiego zrobił dla miasta i mieszkańców? Bo jak do tej pory cisza i żadnych konkretów. No trochę bicia piany ze strony tych samych osób co 4lata. Bycie strażnikiem miejskim nie jest dla mnie jakimś dyskfalifikującym czynnikiem, mówi tylko o tym, że nie wszyscy są w stanie odnaleźć się na rynku pracy spełniając przy tym swoje ambicje. Zostawmy bycie strażnikiem, posiadanie czy nie posiadanie nieślubnych dzieci z podwładnymi, załatwianie lub też nie załatwianie znajomym i krewnym pracy w urzędzie. Rozważanie prawdziwości tych twierdzeń czy ich ocena jest tutaj bezcelowa.
Liczę na podsumowanie merytoryczne 4 letniej kadencji. Co zrobiono i jak, czego nie i dlaczego. To jest temat przewodni, bo trudno oceniać kandydatów jak nie przez pryzmat tego co już zrobili u władzy a ten komfort mamy w przypadku dwóch osób które już były burmistrzami.

Może ty będziesz na tyle 'odważny' by odnieść się do zadłużenia, strefy płatnego parkowania, wzrostu wydatków na administrację, nie kompetencji jego wiceburmistrza itd.
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
mcdek
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-09-14, 13:20   

Sylwester napisał/a:
miko 005, to może wkońcu znajdzie się jeden co będzie w stanie napisać coś dobrego o burmistrzu, co takiego zrobił dla miasta i mieszkańców?

Widzisz Sylwester, milczenie oznacza: przyzwolenie, akceptację itp., więc może dlatego próżno szukasz tutaj słów uznania dla obecnego burmistrza, bo ludziom szkoda czasu i klawiatury na kontry dla ... antyantczaków ;)

Sylwester napisał/a:
Może ty będziesz na tyle 'odważny' by odnieść się do zadłużenia, strefy płatnego parkowania, wzrostu wydatków na administrację, nie kompetencji jego wiceburmistrza itd.

Nie wiedziałem, że wypowiedzenie swojego zdania mierzy się tutaj wielkością odwagi :twisted: ale jak chcesz to OK. :D
- zadłużenie; mieści się w średniej krajowej, są gminy z większymi problemami.
- strefa płatnego parkowania; jestem za.
- wzrost wydatków na administrację; jak mi ktoś obieca, że zmniejszy administrację do minimum (gdzie owe minimum dla każdego oznacza inną wartość) to osobiście oddam głos na takiego kandydata.
- niekompetencje wiceburmistrzów; każdy ma inne zdanie na ten temat (a opozycja to nawet dwa :twisted: )

A tak poważnie, to wydaje mi się że burmistrz Janusz Antczak ma duże szanse na następną kadencję. Jest to typ urzędnika, który nie pomaga, ale też i nie przeszkadza. Ci kontrkandydaci raczej chyba nie są w stanie zaszkodzić obecnemu burmistrzowi, zobaczymy to po 16 listopada ;)
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2014-09-14, 17:57   

miko 005 napisał/a:
Widzisz Sylwester, milczenie oznacza: przyzwolenie, akceptację itp., więc może dlatego próżno szukasz tutaj słów uznania dla obecnego burmistrza, bo ludziom szkoda czasu i klawiatury na kontry dla ... antyantczaków


Ja jestem proWieluński. :wink:

Widzisz miko, milczenie oznacza, że zwyczajnie jest to tak trudne zadanie, że nikt nie chce się zbłaźnić pisaniem o takich sukcesach jak np. konieczność zwracania dotacji za ten słynny szlak bursztynowy który jest firmowym przedsięwzięciem burmistrza Antczaka.

miko 005 napisał/a:
- zadłużenie; mieści się w średniej krajowej, są gminy z większymi problemami.
- strefa płatnego parkowania; jestem za.
- wzrost wydatków na administrację; jak mi ktoś obieca, że zmniejszy administrację do minimum (gdzie owe minimum dla każdego oznacza inną wartość) to osobiście oddam głos na takiego kandydata.


Tak, są takie gminy, nawet w powiecie mamy dwie. Głośno mówi się o Mokrsku, ale moim ulubionym przykładem jest Pątnów. W tej drugiej mamy zarząd komisaryczny. Chodzi o tempo z jakim dziala obecny włodarz. z 15% burmistrza Majchra w dwie kadencji burmistrz Antczak w 4 lata zrobił 35.4% przy większym budżecie. W roku wyborczym desperacja sięga zenitu i bierzemy kredyty na 10 mln.

Uważasz, że to gospodarskie jak jakaś firma z Poznania zgarnia 41,82% wpływów? Czyli jak w skali miesiąca wrzucamy ponad 100 tys. to 42 idzie 'lekką' ręką do Poznania. Co z podwyżką o 100%? Nie uważasz, że sensownym rozwiązaniem byłoby gdyby PK zarządzało tą strefą? Wtedy ok. pół miliona rocznie minus oczywiście koszty lądowałoby w PK które i tak realizuje inwestycje gminne i jest jej częścią. Żeby PK wygrało przetarg to przecież może zaproponować na tyle niski % żeby starczyło tylko na koszty, albo zrobić to po kosztach. Przecież czy te pieniądze trafią bezpośrednio do PK czy pośrednio przez gminę nie ma znaczenia.
Zresztą co to za przetarg w którym mamy tylko jedną ofertę?

Ten burmistrz nie tylko nie zmniejszył administracji w porównaniu z poprzednikiem, a jeszcze zwiększył jej koszty.
Czyli chcesz powiedzieć, że jak wystartuje i w moim programie znajdzie się m.in. redukcja do minimum administracji to zagłosujesz na mnie? :D

miko 005 napisał/a:
- niekompetencje wiceburmistrzów; każdy ma inne zdanie na ten temat (a opozycja to nawet dwa )


No, ale chwila, co to za mydlenie oczu i zbywanie pierdółkami. Ja nie mówię, że nie podobają mi się wąsy, broda, czy oprawka okularów pana Pamuły. Mówię o konkretnych działaniach i zaniedbaniach. Powtórzę punkt 9. z poprzedniej strony, bo chyba go nie doczytałeś.

Cytat:
9. Co z wiceburmistrzami, zastępcami pana Antczaka? Z uprzejmości pominę temat pani Piotrowskiej z Łodzi, ale już temat pana Pamuły nie może przejść bez echa. Przypomnę sytuację z 2008 roku gdy naczelnikiem wydziału gospodarki przestrzennej i rolnictwa był pan Pamuła. Wtedy to przez 3 lata wydawał decyzję o warunkach zabudowy dla pawilonu handlowego przy ul. Popiełuszki. Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Sieradzu odsuneło gminę Wieluń od tego postępowania. Uznano działania gminy za opieszałe i nakazano wskazania winnych. Burmistrz Mieczysław Majcher wskazał właśnie naczelnika Pamułę.

Burmistrz Janusz Antczak uznał, że pan Pamuła jest idealnym kandydatem na wiceburmistrza, a paradokslanie powierzył mu właśnie nadzór nad wydziałem gospodarki przestrzennej i rolnictwa.



miko 005 napisał/a:
A tak poważnie, to wydaje mi się że burmistrz Janusz Antczak ma duże szanse na następną kadencję. Jest to typ urzędnika, który nie pomaga, ale też i nie przeszkadza. Ci kontrkandydaci raczej chyba nie są w stanie zaszkodzić obecnemu burmistrzowi, zobaczymy to po 16 listopada


Super ja też mam swoje przewidywania dot. wyników wyborów różnych komitetów zarówno do powiatu, gminy na burmistrza czy do sejmiku. Tylko co to ma z oceną działalności czy programu. W każdym razie ciekawa jednozdaniowa ocena burmistrza. :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-14, 19:02   

Sylwester napisał/a:
Uważasz, że to gospodarskie jak jakaś firma z Poznania zgarnia 41,82% wpływów? Czyli jak w skali miesiąca wrzucamy ponad 100 tys. to 42 idzie 'lekką' ręką do Poznania. Co z podwyżką o 100%? Nie uważasz, że sensownym rozwiązaniem byłoby gdyby PK zarządzało tą strefą?

Z tego co się orientuję partyjka której jesteś zagorzałym poplecznikiem, głosi własność prywatną, konieczność sprywatyzowania wszystkiego czego się tylko da. A tutaj hmm, schizofrenia się wdała. Nagle firma, która została wybrana jak bozia przykazała, czyli w przetargu, jest beeeee - bo przedsiębiorstwo komunalne powinno to robić. Nieważne, że potrzebny byłby dyrektor - koszt około 100kzł rocznie, nieważne, że potrzebne byłyby szkolenia, 6 pracowników, biuro, samochody służbowe, materiały eksploatacyjne, rekrutacja, inne koszty itd. Otóż jesteś głęboko przekonany, że w komunalnym byłoby za daaaaaarmo. Albo na pewno mniej niż 40 tys miesięcznie. Jedno pytanko mam do ciebie. Skąd ta pewność?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2014-09-14, 20:57   

mcdek,
Jest takie coś jak przejrzystość przetargu, ale nie poddam głębokiej analizie jak to się stało, że w Wieluniu powstała ta strefa i jak wygląda specyfikacja przetargu, że nikt inny nie jest w stanie do niego przystąpić. Z przykrością muszę stwierdzić, że część przetargów to zwykłe ustawki. Nie chcę toczyć tu tego sporu o ustawianych konkursach na niektóre stanowiska czy ustawkach przetargowych bo wg. niektórych wystarczy zrobić coś o nazwie przetarg czy konkurs i już jest zgodnie z prawem i koniec. Ja uważam, że można zrobić, ba! robi się takie konkursy na dane stanowiska by wygrała je konkretna osoba, tak samo w przypadku różnych przetargów. Można stworzyć takie warunki i tak określić specyfikację, że tylko konkretna marka samochodu czy konkretna firma będzie mogła do niego przystąpić i go wygrać.

Oczywiście, że najlepiej byłoby gdyby przeprowadzić przejrzysty przetarg który z założenia nie forowałby konkretnej firmy i wybrać najtańszą, bo uwierz mi, że z ogromną niechęcią podchodzę do tego by gmina zajmowała się takimi rzeczami. Oczywiście, że na wolnym rynku i uczciwym przetargu to prywatna firma zrobiła by to taniej i lepej niż sama gmina, ale najlepiej o samym przetargu świadczy jak dużo firm wystosowało zapytania w związku z przetargiem, a fakt, że tylko jedna do niego przystąpiła.
Czy ciebie nie bulwersuje fakt, że pół miliona rocznie ucieka gminie sprzed nosa?

Ja z kolei zagłosowałbym na kandydata który zagwarantuje przejrzystość przetargów i będzie zawierał umowy bez aneksów i tym podobnych cudów.


Nie upieram się, że to ma być komunalka, WOSIR czy bezpośrednio gmina Wieluń. To nie jest mój program jako kandydata, nie startuje na burmistrza Wielunia i nie uważam, że ta propozycja jest idealna i pozbawiona wad np. PRAWNYCH. Stąd opcja WOSIRu czy samej gminy Wieluń.
Uważam, że burmistrz z premedytacją czy też bez pozwala by takie pieniądze uciekały z miasta, a w zamian ściąga pieniądze z innych działów, czy nawet bezpośrednio podwyższając koszty parkowania o 100%. W każdym razie sięga do portfela mieszkańców zamiast jak to obiecywał oglądać każdą złotówkę z dwóch stron.
Jest to bez wątpienia zła polityka burmistrza.

Swoją drogą po co ci dyrektor, samochody służbowe i 6 pracowników, a od rekrutacji jest powiatowy urząd pracy, zresztą może by zatrudnić te same osoby? :lol:


Ja mam pytanie do Ciebie: Skąd pewność, że nie będzie taniej? :twisted:


btw. może odniesiesz się jeszcze do zadłużenie gminy, rozbuchanych kosztów administracji, czy pana wiceburmistrza i innych jego współpracowników? Co z biurem komunikacji i współpracy?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-14, 21:35   

Sylwester napisał/a:
mcdek,
Jest takie coś jak przejrzystość przetargu, ale nie poddam głębokiej analizie jak to się stało, że w Wieluniu powstała ta strefa i jak wygląda specyfikacja przetargu, że nikt inny nie jest w stanie do niego przystąpić.


Sylwestrze
Nie poddasz, bo twoja krytyka jest oparta na domniemaniach, insynuacjach, przypuszczeniach, szczuciu i półprawdach.
Co takiego było w specyfikacji, że zgłosiła się tylko jedna firma? Jeśli uważałeś, że przetarg przeprowadzony był wadliwie, trzeba było interweniować, zarzucić naruszenie art.7 ust.1 tudzież art.29 ust.2 i 3 PZP. Szczekać każdy piesek potrafi. Pieski szczekają karawana idzie dalej. :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW