R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: red
2014-11-16, 22:50
Czy Państwo powinno dotować nierentowne kopalnie ?

Czy Państwo powinno dotować nierentowne kopalnie?
Tak
5%
 5%  [ 1 ]
Nie
94%
 94%  [ 18 ]
Nie wiem
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 19
Wszystkich Głosów: 19

Autor Wiadomość
Skorupa 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 2 razy
Wiek: 38
Dołączył: 09 Gru 2011
Posty: 190
Piwa: 21/54
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-01, 08:42   

miko 005 napisał/a:


No ale zamiast płacić pośrednikom za nic, sam możesz obniżyć swoje rachunki za opał. Wystarczy dogadać się z kilkoma osobami, które też potrzebują węgla, wynająć wywrotkę, udać się do kopalni i kupić sobie węgiel. Na pewno wyjdzie taniej.


Choćbyś pojechał na kopalnię z walizką pieniędzy to nie dostaniesz nawet kilograma.
_________________
Gość, uśmiechnij się :585:
Ostatnio zmieniony przez Skorupa 2014-10-01, 08:56, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Skorupa 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 2 razy
Wiek: 38
Dołączył: 09 Gru 2011
Posty: 190
Piwa: 21/54
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-01, 08:50   

hiszpan napisał/a:
Myślę, że marża firm handlujących węglem jest większa. Celuję +/- 30%.


Ceny kopalni

Ceny składu opału:

Eko: 780
Orzech I: 790
Orzech II: 720

POLECAM
_________________
Gość, uśmiechnij się :585:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2014-10-01, 17:39   

Skorupa, zapomniałeś sprawdzić stawki w innych kopalniach. Marża może być większa niż 30%. I to bez negocjacji ceny. Na dzień dobry :smile:

POLECAM:
http://www.wegielkamienny...go-i-ekogroszku
http://gornictwo.wnp.pl/notowania/ceny_wegla_khw/
http://www.kwsa.pl/sprzed...owane_samochody

Teraz proponuje skorzystać z kalkulatora mój Drogi :grin:

Skorupa napisał/a:
miko 005 napisał/a:
(...)Wystarczy dogadać się z kilkoma osobami, które też potrzebują węgla, wynająć wywrotkę, udać się do kopalni i kupić sobie węgiel. Na pewno wyjdzie taniej.


Choćbyś pojechał na kopalnię z walizką pieniędzy to nie dostaniesz nawet kilograma.


Jechać na kopalnię z walizką pieniędzy ? Chyba żartujesz. W pierwszej kolejności trzeba jechać z tymi pieniędzmi do domu prezesa owej kopalni. Nie wiesz, jak się to załatwia w Polsce ? ;)
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Skorupa 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 2 razy
Wiek: 38
Dołączył: 09 Gru 2011
Posty: 190
Piwa: 21/54
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-01, 21:31   

hiszpan, co wynika z Twoich linków? To że w jednym jest cena netto, a w drugim brutto. Jeśli załatwisz węgiel 30% taniej niż 800 zł. brutto za kostkę z polskiej kopalni kal. 28 to wchodzę w to w ciemno w ilości bez limitu. Odezwij się na PW.

Do prezesa nie trzeba jechać - wystarczy do dealera (weźmie tylko 30 zł od tony).

Negocjatory...
_________________
Gość, uśmiechnij się :585:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2014-10-02, 00:30   

Skorupa napisał/a:
hiszpan, co wynika z Twoich linków? To że w jednym jest cena netto, a w drugim brutto. Jeśli załatwisz węgiel 30% taniej niż 800 zł. brutto za kostkę z polskiej kopalni kal. 28 to wchodzę w to w ciemno w ilości bez limitu. Odezwij się na PW.

Do prezesa nie trzeba jechać - wystarczy do dealera (weźmie tylko 30 zł od tony).

Negocjatory...


Zaraz, wcześniej przedstawiłeś ceny węgla Orzech i EKO, a teraz piszesz o Kostce.. :grin:

Podałeś

Ceny brutto "składu opału":
Eko: 780 zł
Orzech I: 790 zł
Orzech II: 720 zł

Oficjalne i ogólnodostępne ceny węgla wedle <Twoich, chyba wysokich?> parametrów jakościowych (ceny wyjściowe, podlegające negocjacji)

Cena brutto w "Kompani Węglowej S.A.":
Eko: 571 zł
Orzech I: 678 zł
Orzech II: 630 zł

Prowizja netto:
Eko: około 37%
Orzech I: około 17%
Orzech II: około 14%

Uśredniony narzut około 23% biorąc pod uwagę równą sprzedaż trzech powyższych pozycji.

Ceny pobrane z pierwszej lepszej kompani węglowej, bez szczegółowej analizy rynku oraz negocjacji cen. Moim zdaniem celowanie w generalną marżę na poziomie 30% w detalu to minimum na jakie mogą pozwolić sobie firmy handlujące węglem. Oczywiście w przypadku sprzedaży hurtowej marża zapewne jest mniejsza.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-02, 08:38   

Hej Panowie! Skąd wzięliście tych potężnych hurtowników/ pośredników? Ja zaopatruję się w składzie Janasa na ul. Kijak. Jego cen nie ma w internecie. Inni kupują w kolejnych małych składach w Wieluniu i okolicy. No zwątpiłem trochę w te "niskie" prowizje, ale kupowanie hurtowe wespół z sąsiadami odpada całkowicie. Już sobie wyobrażam jak wspólnie ważymy kupiony węgiel na wadze łazienkowej i skrzętnie magazynujemy przynależne każdemu kilkanaście ton w komórce o wymiarach 2x3 metry. Dlatego jestem w stanie zaaprobować prowizje hurtownika, a byłbym w stanie zaaprobować jeśli byłoby to nawet te wyśrubowane 30%, ale od ceny ŚWIATOWEJ, a nie polskiej. Wszyscy płacimy kolosalne pieniądze, żeby utrzymać 120 tys świetnie zarabiających polskich górników. To przez nich koszty ogrzewania są tak wysokie. Przez nich ceny prądu należą do jednych z najwyższych w Europie. A może i przez nich gospodarka jest mniej konkurencyjna, bo musi używać tak drogiego paliwa. Również przez nich zatruwane jest środowisko, bo wielu ludzi jako komponent wsadu do pieca stosuje śmieci, plastik i gumę (46 MJ/kg uzyskanej energii z kilograma plastiku) byle tylko zaoszczędzić na węglu. W sytuacji, gdy zimą muszę ograniczać ogrzewanie, pieprzenie o tym jakim to strategicznym surowcem dla Polski jest węgiel, doprowadza mnie do szału. Wystarczyłoby wpuścić do Gdyni statki z węglem australijskim czy amerykańskim, a wszyscy odetchnęliby z ulgą (oprócz uprzywilejowanych górników). Zresztą premier Tusk wynegocjował możliwość podejmowania pracy przez Polaków w Australii, a tam chętnie przyjmują górników. Przez m.in. ceny opału ja muszę spędzać znaczną część roku za granicą, więc może teraz spróbowaliby tego nasi rodzimi górnicy?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Skorupa 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 2 razy
Wiek: 38
Dołączył: 09 Gru 2011
Posty: 190
Piwa: 21/54
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-02, 08:48   

Gdzie ekogroszek 28kal. kosztuje 571zł brutto? Niestety, ale ta cena jest nierealna, więc marża będzie mniejsza niż wyliczona wyżej przez Ciebie, tj. 23% - co do Twojego wcześniejszego "celowania" w 30% ma się nijak (chyba, że nie robi Ci różnicy 10%). Druga sprawa to taka, że pomiędzy kopalnia a hurtownikiem jest dealer, który dolicza do każdej tony swoją stawkę. Analogicznie: kupując nowe auto trzeba udać się do salonu sprzedaży/dealera, a nie do fabryki.

PS: Zysk i marża to oddzielne kwestie, które mylisz.

Pat44 napisał/a:
Hej Panowie! Skąd wzięliście tych potężnych hurtowników/ pośredników?


Ja akurat zajmuję się sprzedażą węgla.

Reasumując - marża 30% to mrzonki, a węgiel z naszych kopalni jest niestety stanowczo za drogi - dziwi mnie, że ten pochodzący z Rosji i Czech jest ok. 150 zł. tańszy - pomijam jego jakość - skoro wydobywanie go wszędzie polega na tym samym procesie technologicznym, a trzeba go jeszcze ładnych parę kilometrów wieźć do PL, ale w czym leży problem, już wyżej - choć lakonicznie - nakreślił Pat.
_________________
Gość, uśmiechnij się :585:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-02, 10:35   

Skorupa napisał/a:
Druga sprawa to taka, że pomiędzy kopalnia a hurtownikiem jest dealer, który dolicza do każdej tony swoją stawkę. Analogicznie: kupując nowe auto trzeba udać się do salonu sprzedaży/dealera, a nie do fabryki.

Jaki dealer? Analogicznie to salon samochodowy zajmuje się sprzedażą detaliczną. Jaką funkcję miałby mieć ten rzekomy dealer kopalniany? Może to mafia? :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Skorupa 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 2 razy
Wiek: 38
Dołączył: 09 Gru 2011
Posty: 190
Piwa: 21/54
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-02, 10:50   

mcdek napisał/a:
to mafia
_________________
Gość, uśmiechnij się :585:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-10-02, 11:01   

Naprawdę daleki jestem od nakładania na górników jakiegokolwiek klosza ochronnego, ale ...
Pat44 napisał/a:
Wszyscy płacimy kolosalne pieniądze, żeby utrzymać 120 tys świetnie zarabiających polskich górników.

Pewnie dotarłeś do uśrednionych zarobków na kopalniach. I tutaj faktycznie te cyferki mogą nas szokować, ale trzeba też dotrzeć do zarobków tych górników pracujących pod ziemią. Jeśli zna się, albo przynajmniej ma pojęcie o specyfice pracy pod ziemią, to te kwoty górników pracujących bezpośrednio przy wydobyciu nie powinny już budzić ... zazdrości. Gospodarka górnicza jest zła, powiedziałbym że nawet na granicy prawa. Nie mniej jeśli już, to rozprawiajmy się z polityką górniczą, a nie z ludźmi pracującymi na dole.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-02, 12:09   

Cytat:
Jeśli zna się, albo przynajmniej ma pojęcie o specyfice pracy pod ziemią, to te kwoty górników pracujących bezpośrednio przy wydobyciu nie powinny już budzić ... zazdrości.

A ty znasz "specyfikę" pracy pod ziemią? Górnikiem byłeś? Zresztą ich zarobki mnie ani ziębią, ani parzą. Interesuje mnie tylko moja niedogrzana du... z powodu astronomicznych
cen opału. Guzik mnie obchodzi, że ktoś ma ciężką i niebezpieczną pracę. Jeśli narzeka, to zapraszam do Europy... Lekka, bezstresowa, dobrze płatna robota czeka! Tylko przyjeżdżać. Kto im każe ryć 1 km pod ziemią? I jeszcze ja mam za to płacić, podczas gdy Australijczycy i Amerykanie tylko czekają, żeby mi przysłać węgiel takiej samej jakości po umiarkowanej cenie 250 zł za tonę. Te nasze kopalnie już dawno powinny być zalane i zasypane. Dla dobra tychże górników również... Po co narażać życie i zdrowie? Po co narażać siebie na społeczną nienawiść i zawiść? Dekadę temu zwalniali, dawali odprawy, obiecywali że nie będzie nowych przyjęć i co? Zmarnowano miliardy złotych żeby wygasić górnictwo węglowe i dziś dalej marnuje się miliardy, żeby podtrzymać tego trupa przy życiu, przy okazji koszty przerzucając na nas- maluczkich, biednych konsumentów, którzy nie mają żadnego wyboru i muszą kupować to barachło.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-02, 12:53   

miko 005 napisał/a:
Pewnie dotarłeś do uśrednionych zarobków na kopalniach. I tutaj faktycznie te cyferki mogą nas szokować, ale trzeba też dotrzeć do zarobków tych górników pracujących pod ziemią. Jeśli zna się, albo przynajmniej ma pojęcie o specyfice pracy pod ziemią, to te kwoty górników pracujących bezpośrednio przy wydobyciu nie powinny już budzić ... zazdrości.


Z tego co pamiętam, to jeszcze niedawno narzekałeś, że zarabiasz niewiele więcej niż miałbyś zasiłku z pomocy społecznej. To teraz wyobraź sobie, że rok w rok, każdy Polak do tego interesu dokłada około 200 zł. Tu nie chodzi o zazdrość tylko o racjonalizacje gospodarki krajowej, wynaturzonego i niedochodowego sektora górniczego. Te pieniążki mogłyby być zwyczajnie lepiej spożytkowane.

Czy jeżeli zacznę kopać dziury na swoim polu to ktoś mi za to zapłaci? Zmień chłopie myślenie, bo nie o zazdrości mowa jest w tym wątku ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glupek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 287
Piwa: 38/14
Skąd: Ziemia
Wysłany: 2014-10-02, 13:06   

Pat44 napisał/a:
A ty znasz "specyfikę" pracy pod ziemią? Górnikiem byłeś? Zresztą ich zarobki mnie ani ziębią, ani parzą. Interesuje mnie tylko moja niedogrzana du... z powodu astronomicznych cen opału.


Jak ci brakuje na opał, to nikt nie zabrania zatrudnić się jako górnik, zostać związkowcem w kopalni, czy może nawet dostać się do sejmu i "nic nie robić".
Co wam do ich zarobków i warunków pracy? Jak zazdrościsz, to droga do zmiany zawodu i pracy jest zawsze otwarta. Nie mówcie innym co mogą i zajmijcie się sobą.
Pretensje co do stanu górnictwa trzeba kierować do właściwych ministrów nadzorujących powołanych w kopalniach prezesów, związkowców łojących swoje zakłady na wszystkie sposoby (pensje związkowców bywają zbliżone do wynagrodzeń kadry dyrektorskiej czy zarządów), a nie do samych górników.
Że niby w Australii węgiel taki tani? No to zaje...y pomysł na biznes - idź do banku, weź kredyt, ściągnij statkiem węgiel, zorganizuj sprzedaż - przecież w takich cenach powinni ci go wykupić zanim rozładujesz...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-02, 15:33   

glupek, Ty zrozumiałeś co napisałem w poprzednim poście górniku? Chyba ni w ząb!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-10-02, 17:54   

mcdek napisał/a:
Z tego co pamiętam, to jeszcze niedawno narzekałeś, że zarabiasz niewiele więcej niż miałbyś zasiłku z pomocy społecznej.

Nie narzekałem tylko wykazywałem, że są ludzie którym nie chce się pracować za "małe pieniądze", bo podobne dostają z zasiłku.
mcdek napisał/a:
Tu nie chodzi o zazdrość tylko o racjonalizacje gospodarki krajowej, wynaturzonego i niedochodowego sektora górniczego.

Cały czas próbuję przekonywać w swoich postach o tym, że polskiemu górnictwu przydałoby się odsysanie przerośniętej biurokracji i odcięcie od organizmu zbędnych pasożytów. Uśpienie zaś samego górnictwa nie jest pewnie dobrym rozwiązaniem. Rosjanie tylko czekają na taki prezent, wtedy ta cena nie byłaby dla nas taka jak teraźniejsza. Tak samo te prawie darmowe ceny węgla z Ameryki, Australii czy chociażby z RPA. Sama kwestia dostarczenia do Polski takiej ilości towaru jak i cena transportu. No nie wiem, czy węgiel w porcie nie miałby ceny wyjściowej podobnej do tej na kopalnianych hałdach.

Pat44 napisał/a:
Guzik mnie obchodzi, że ktoś ma ciężką i niebezpieczną pracę. Jeśli narzeka, to zapraszam do Europy... Lekka, bezstresowa, dobrze płatna robota czeka! Tylko przyjeżdżać. Kto im każe ryć 1 km pod ziemią?

Chyba nie mamy o czym rozmawiać z takim podejściem do czyjejś pracy.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW