R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: red
2014-11-16, 22:50
Czy Państwo powinno dotować nierentowne kopalnie ?

Czy Państwo powinno dotować nierentowne kopalnie?
Tak
5%
 5%  [ 1 ]
Nie
94%
 94%  [ 18 ]
Nie wiem
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 19
Wszystkich Głosów: 19

Autor Wiadomość
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2014-10-02, 17:15   

Skorupa napisał/a:
(...)23% - co do Twojego wcześniejszego "celowania" w 30% ma się nijak (chyba, że nie robi Ci różnicy 10%)


Masz rację. 10% w tej branży to zapewne sporo. Jednak żyłka handlowca podpowiada mi, że narzut 30% to minimum, który firmom handlowym pozwala działać w tej branży. Oczywiście mogę się mylić. Ale trzeba mieć na uwadze koszty poboczne.. Transport, utrzymanie pracowników, placu etc. Zresztą co ja Ci będę pisał, skoro wiesz to lepiej ode mnie. Branża węglowa jest mi obca. Ale.. Coś mi mówi, aby drążyć temat dalej.. :wink:

Skorupa napisał/a:
Ja akurat zajmuję się sprzedażą węgla.


1. Przeciętnie ile ton węgla sprzedajesz miesięcznie / rocznie ? Lub inaczej. Ile ton węgla miesięcznie / rocznie sprzedaje skład w którym pracujesz - przeciętnie ?

2. Jaki jest średni koszt netto tony węgla który sprzedajesz ? Bez podziału na rodzaje, kalorie i bóg wie, co jeszcze. Mam na myśli medianę ceny netto węgla, na który zapotrzebowanie jest największe.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-02, 21:32   

glupek napisał/a:
Jak ci brakuje na opał, to nikt nie zabrania zatrudnić się jako górnik, zostać związkowcem w kopalni, czy może nawet dostać się do sejmu i "nic nie robić".
Co wam do ich zarobków i warunków pracy? Jak zazdrościsz, to droga do zmiany zawodu i pracy jest zawsze otwarta. Nie mówcie innym co mogą i zajmijcie się sobą.
No to ja mogę to samo powiedzieć niezadowolonemu górnikowi - nie odpowiada ci ta praca to się zwolnij i szukaj szczęścia gdzie indziej.
Pewnie że zawsze można powiedzieć "zostań górnikiem, zostań rolnikiem, zostań przedsiębiorcą, zostań politykiem, itp itd". Ale to nie o to chodzi. Chodzi o to, żeby nie było grup uprzywilejowanych, na utrzymanie których muszą łożyć inni. Żeby reszta społeczeństwa nie musiała dokładać do nierentownych kopalni, przywilejów górników, ubezpieczeń społecznych rolników itp.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-02, 21:55   

miko 005 napisał/a:
Nie narzekałem tylko wykazywałem, że są ludzie którym nie chce się pracować za "małe pieniądze", bo podobne dostają z zasiłku.

Czym się różni petent opieki społecznej od górnika? Odpowiedź jest prosta. Górnik zabiera z budżetu 5 tys zł różnego rodzaju świadczeń miesięcznie, natomiast petent MOPS kilkaset złotych. :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-03, 07:11   

Skorupa, Napisałeś, że zajmujesz się sprzedażą węgla, więc chciałem ci zadać parę pytań z czystej ciekawości- z pozycji zwykłego klienta. Jednakże po uważnym przeczytaniu twoich postów naszło mnie kilka wątpliwości. Dlaczego napisałeś że
Cytat:
Choćbyś pojechał na kopalnię z walizką pieniędzy to nie dostaniesz nawet kilograma
Otóż jedną z form sprzedaży opału jest zakup bezpośrednio z przykopalnianych hałd. Z tego sposobu korzystają ci, którzy chcą zakupić węgiel po najniższych cenach. Czyżby twój szef nie korzystał z tego sposobu, tylko zamawiał węgiel u pośrednika (dilera- jak ty go nazywasz)? Napisałeś:
Cytat:
Analogicznie: kupując nowe auto trzeba udać się do salonu sprzedaży/dealera, a nie do fabryki.
Kupowałeś kiedyś węgiel prosto z kopalni? Widzę, że ta droga jest dla ciebie absolutnie obca. Mylę się? Napisałeś również
Cytat:
Gdzie ekogroszek 28kal. kosztuje 571zł brutto?
Co to jest "28kal"? Nie znam w ogóle takiej jednostki i z tego co mi wiadomo, to nie istnieje w układzie SI. Wartość opałową (bo pewnie o nią ci chodziło) mierzymy w J (w tym wypadku MJ, ewentualnie GJ). Wartość opałowa ma zasadnicze znaczenie, ponieważ jest miarą energii, którą uzyskamy ze spalenia jednostki masy danego paliwa. To u was na składzie jest "wsio rawno" czy to są jakieś "kal" czy też J? Zdradź mi w którym składzie pracujesz, żebym na przyszłość trzymał się od was z daleka. I tak to jest, gdy za sprzedaż węgla dla indywidualnych nabywców biorą się przypadkowi ludzie. Nie dość, że zaopatrują się u autoryzowanego sprzedawcy
czyli po prostu pośrednika między kopalnią, a składem opału,zamiast na samej kopalni, to jeszcze pojęcia nie mają co sprzedają i po prostu naciągają ludzi nieświadomych. Co z was za sprzedawcy, jeśli wypisujecie takie bzdury. Brak rzetelnej informacji powoduje, że takie małe, szemrane składziki funkcjonują w najlepsze bazując na niewiedzy kupującego.
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
hiszpan
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-03, 08:59   

Pat44 napisał/a:
Co to jest "28kal"? Nie znam w ogóle takiej jednostki i z tego co mi wiadomo, to nie istnieje w układzie SI. Wartość opałową (bo pewnie o nią ci chodziło) mierzymy w J (w tym wypadku MJ, ewentualnie GJ). Wartość opałowa ma zasadnicze znaczenie, ponieważ jest miarą energii, którą uzyskamy ze spalenia jednostki masy danego paliwa. To u was na składzie jest "wsio rawno" czy to są jakieś "kal" czy też J? Zdradź mi w którym składzie pracujesz, żebym na przyszłość trzymał się od was z daleka. I tak to jest, gdy za sprzedaż węgla dla indywidualnych nabywców biorą się przypadkowi ludzie.
Myślenie nie boli - może "kal" to po prostu "kaloryczność". 28 kal to kaloryczność 28 tys KJ/kg. Cała ameryka. Nawet dla takiego laika jak ja nie jest to skomplikowane a co dopiero dla takiego bywalca jak ty.
Pat44 napisał/a:
Nie dość, że zaopatrują się u autoryzowanego sprzedawcy
czyli po prostu pośrednika między kopalnią, a składem opału,zamiast na samej kopalni, to jeszcze pojęcia nie mają co sprzedają i po prostu naciągają ludzi nieświadomych. Co z was za sprzedawcy, jeśli wypisujecie takie bzdury. Brak rzetelnej informacji powoduje, że takie małe, szemrane składziki funkcjonują w najlepsze bazując na niewiedzy kupującego.
A co cię obchodzi gdzie zaopatruje się sprzedawca? To jego sprawa czy woli brać bezpośrednio z kopalni i zarobić (być może) więcej, czy też po wyższej (lub nie) cenie u pośrednika. To jest jego problem a nie twój. Jak dla ciebie jest w składzie za drogo to kupuj w innym.
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Skorupa
Skorupa 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 2 razy
Wiek: 38
Dołączył: 09 Gru 2011
Posty: 190
Piwa: 21/54
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-03, 09:21   

hiszpan, nie jestem upoważniony do udzielania takich informacji - wybrańcem narodu nie jestem, aby publikować oświadczenie majątkowe. Natomiast ceny netto kształtują się następująco:

Kostka: 650,41
Orzech I: 642,28
Orzech II: 585,37
Eco: 634,15
Miał: 382
Miał: 455,28

Żeby było ciekawiej do każdej tony firmy muszą dopłacić akcyzę (podatek akcyzowy) w wysokości 30,46, która jest odprowadzana w całości do Urzędu Celnego.

red, dziękuję za wyjaśnienie - przyznam, że pisałem mało ściśle, na tzw. chłopski rozum ;)

Pat44, co do szemranych składzików - na cały asortyment dysponuję certyfikatami jakościowymi i wszelkimi parametrami jakościowymi do wglądu. Potoczne określanie wartości opałowej, myślę że nie jest zbrodnią. Urząd skarbowy również nie ma zastrzeżeń.
_________________
Gość, uśmiechnij się :585:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2014-10-03, 11:34   

Spoko rozumiem.

Może inaczej. Jak myślisz, ile ton węgla jest w stanie sprzedać przeciętny skład opału miesięcznie / rocznie ? Przeciętny skład z Wielunia, Kępna, Praszki, Lututowa, czy Osjakowa. Obojętnie. 50t, 100t, 150t, 300t, 500t, 1000t ? Twój przewidywalny i szacunkowy obrót sprzedaży w tonach. Dajmy na to weź sobie "pod lupę" 5 pierwszych lepszych składów węgla w Wieluniu i wyciągnij średnią. Mniej więcej.

Nie bierz pod uwagę Twojej firmy ! ;)

Dzięki z góry
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-03, 19:37   

red,
Cytat:
A co cię obchodzi gdzie zaopatruje się sprzedawca? To jego sprawa czy woli brać bezpośrednio z kopalni i zarobić (być może) więcej, czy też po wyższej (lub nie) cenie u pośrednika. To jest jego problem a nie twój. Jak dla ciebie jest w składzie za drogo to kupuj w innym.

A jak cena jest taka sama jak w tym "innym", który zaopatruje się bezpośrednio w kopalni? O czym to świadczy? Jak myślisz mądralo?
Cytat:
Myślenie nie boli - może "kal" to po prostu "kaloryczność". 28 kal to kaloryczność 28 tys KJ/kg. Cała ameryka.
Nie zawstydzaj mniej inteligentnych forumowiczów np. mnie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glupek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 287
Piwa: 38/14
Skąd: Ziemia
Wysłany: 2014-10-04, 12:26   

red napisał/a:
Pat44 napisał/a:
Co to jest "28kal"? Nie znam w ogóle takiej jednostki i z tego co mi wiadomo, to nie istnieje w układzie SI. Wartość opałową (bo pewnie o nią ci chodziło) mierzymy w J (w tym wypadku MJ, ewentualnie GJ). Wartość opałowa ma zasadnicze znaczenie, ponieważ jest miarą energii, którą uzyskamy ze spalenia jednostki masy danego paliwa. To u was na składzie jest "wsio rawno" czy to są jakieś "kal" czy też J? Zdradź mi w którym składzie pracujesz, żebym na przyszłość trzymał się od was z daleka. I tak to jest, gdy za sprzedaż węgla dla indywidualnych nabywców biorą się przypadkowi ludzie.
Myślenie nie boli - może "kal" to po prostu "kaloryczność". 28 kal to kaloryczność 28 tys KJ/kg. Cała ameryka. Nawet dla takiego laika jak ja nie jest to skomplikowane a co dopiero dla takiego bywalca jak ty.


Raczej kcal.
http://www.jednostek-miar...php?typ=energii

Pozostałych komentarzy nie chce mi się komentować bo to już od dawna offtopic w coraz dziwniejszych kierunkach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-04, 12:36   

glupek napisał/a:

Raczej kcal.
http://www.jednostek-miar...php?typ=energii

Pozostałych komentarzy nie chce mi się komentować bo to już od dawna offtopic w coraz dziwniejszych kierunkach.


Raczej nie. Zamieszanie wynika stąd, że kaloryczność można podać w kaloriach albo w dżulach, czyli kal 28 oznacza węgiel o kaloryczności 28 MJ/kg, ponieważ nikt nie podaje miary w kaloriach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2015-01-12, 18:23   

Restrukturyzować (PiS) czy likwidować (PO) ? 8)
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2015-01-12, 19:54   

hiszpan napisał/a:
Restrukturyzować (PiS) ...

A w którym miejscu PiS chce restrukturyzować? A przepraszam, w kopalni "Pokój" Jarosław Kaczyński OBIECAŁ że jak dojdzie do władzy, to zamiast zamykać kopalnie będzie w nie inwestował. Zapomniał tylko powiedzieć w jaki sposób :razz: Póki co to pan prezes i większość klubu PiS (bo taka według zapewnień prezesa przyjechała na Śląsk) wspiera górników dobrym słowem :shock: Ja to nazywam; dolewaniem oliwy do ognia :evil:

Szkoda mi tych ludzi harujących na dole, ale cóż, dopóty będą cierpieć dolę dopóki sami nie rozprawią się z rzeszą górników w białych koszulach i krawatach.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
hiszpan
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-01-17, 22:31   

Cytat:

Restrukturyzować (PiS) czy likwidować (PO) ? 8)


pytanie się zdezaktualizowało... kilka dni "niepokoju",groźba strajku i pani Kopacz potulnie pojechała podpisywać "porozumienie"...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-01-17, 22:42   

jak zwykle związki zawodowe zostały obcałowane po (słowo wymoderowano). (słowo wymoderowano) darmozjady co nic nie robią, oprócz tego że mają w cholere $$, tylko szczują. Niestety, taka ich rola.
do następnego, znaczy sie do stycznia.
a może wczesniej...

ciekawe jaka bedzie reakcja tej najlepszej partii co to kazdemu kiedys da :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2015-01-18, 10:58   

ourson napisał/a:
kilka dni "niepokoju",groźba strajku i pani Kopacz potulnie pojechała podpisywać "porozumienie"...

Każdy, z każdej rządzącej partii przyjechałby i potulnie podpisał porozumienie z górnikami. Pani premier nie jest tutaj wyjątkiem.
Żadna z partii będąca dzisiaj na krajowym podwórku politycznym nie ma przysłowiowych "jaj", aby sprawę załatwić raz a porządnie. Zresztą pomimo przejściowych kłopotów z samymi górnikami, nikt nie ma ochoty pozbywać się ze Spółek Skarbu Państwa, kopalń (ciekawe czemu ;) ). Tak samo jak nikt nie chce zadzierać ze środowiskiem górniczym (z paroma innymi też, ale górnicze jest chyba największe), bo to przecież spory elektorat, który istotnie może wpłynąć na być, albo nie być na piedestałach.

No a reszta społeczeństwa płaci za uległość rządzących i tych chcących rządzić (bo klepią górników po plecach wszyscy). I tak mi się coś wydaje, że dopóty, dopóki pozostałe środowiska zawodowe, te będące w zdecydowanej mniejszości, którymi nikt się z tego tytułu nie interesuje i nikogo one tak naprawdę nie obchodzą, nie zjednoczą się w jedną całość przeciwko takim zjawiskom jak uleganie chociażby górnikom, to ekipy rządzące będą pozostałych traktować po macoszemu. I mało tego, będą naszym kosztem dalej uspokajać buńczuczne nastroje tych "pokrzywdzonych".
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW