R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Edukacja domowa
Autor Wiadomość
malgosia.k 
Przyjeżdża na zakupy
MONTESSOREK



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Lis 2007
Posty: 267
Piwa: 2/20
Skąd: Pątnów
Wysłany: 2015-01-13, 22:37   Edukacja domowa

Ciekawi mnie, jakie jest Wasze zdanie na temat Edukacji Domowej?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-01-14, 05:51   Re: Edukacja domowa

W określonych sytuacjach na pewno bardzo korzystne rozwiązanie, ale nie na życzenie u całkiem zdrowej osoby, bo to bez sensu. Człowiek, jeśli tylko to możliwe powinien przebywać w szerszej społeczności, a nie bezzasadnie się izolować.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 34
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2015-01-14, 10:21   

Ja uważam, że dziecko traci bardzo dużo poprzez brak kontaktu z rówieśnikami. Szkoła to nie tylko edukacja, to przestrzeń, w której dziecko musi się odnaleźć. To uczy je samodzielności, umiejętności radzenia sobie z konfliktami, relacji z innymi ludźmi. Tworzenie małego odludka (nawet bardzo dobrze wykształconego) może mu później zaszkodzić.

Edukacja domowa jako dodatek? Tak. Edukacja domowa jako podstawa? Nie.

Ale co do szkół - uważam, że rodzice powinni mieć bardzo duży wpływ na to, czego uczy szkoła, z jakich podręczników i w jakim wymiarze godzin.
_________________
Też jestem w szoku.
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
danio100
malgosia.k 
Przyjeżdża na zakupy
MONTESSOREK



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Lis 2007
Posty: 267
Piwa: 2/20
Skąd: Pątnów
Wysłany: 2015-01-19, 21:06   

Edukacja domowa w Polsce to zupełnie świeża (legalna od dwudziestu lat) i funkcjonująca na niewielką skalę alternatywna edukacja szkolna. Od dwóch lat zainteresowanie nią znacznie wzrasta.

Moim zdaniem jej plusem jest to, że duży wpływ na kształcenie swoich dzieci mają rodzice, m.in wybierając sposób, w jaki ich dziecko będzie zdobywało wiadomości i umiejętności na coraz wyższym poziomie. Liczy się tu indywidualizacja, dobieranie treści do aktualnego poziomu intelektualnego dziecka, biorąc pod uwagę jego zainteresowania i zdolności. Dziecko najczęściej zdobywa swoją wiedzę w sposób aktywny, doświadczając. To rodzice są naturalnymi nauczycielami swoich dzieci. Czy tak nie jest od chwili narodzin?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-01-19, 22:21   

malgosia.k napisał/a:
Dziecko najczęściej zdobywa swoją wiedzę w sposób aktywny, doświadczając.

No tak, ale doświadczenia mają dotyczyć także interakcji z rówieśnikami. Gdzie miałyby się one odbywać jak nie w szkole? Moim ulubionym "przedmiotem" w podstawówce była piłka nożna na przerwach tudzież bijatyki za górką :D No i jak miałbym się realizować w takiej formie? Chyba nie jestem jedyny? :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
malgosia.k 
Przyjeżdża na zakupy
MONTESSOREK



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Lis 2007
Posty: 267
Piwa: 2/20
Skąd: Pątnów
Wysłany: 2015-01-19, 22:37   

Zgadzam się, że dużą rolę w rozwoju dziecka odgrywają inne dzieci. Moje dzieci ukończyły edukację tradycyjną, chociaż w domu również prowadziłam edukację domową, łącząc ją z elementami pedagogiki Marii Montessori.

To, na co zwróciłeś uwagę mcdek było i jest dla mnie bardzo cenne.

W naszym przedszkolu dzieci świetnie się rozwijają nie tylko dlatego, że doświadczają bawiąc się pomocami - zabawkami rozwojowymi, ale przede wszystkim, gdyż mają przyjaciela, kolegę, koleżankę przy sobie.

Jednakże chcę poznawać innych ludzi i ich czasem odmienne zdanie na poruszane tematy.
Jest to dla mnie bardzo cenne doświadczenie, a może i dla innych członków forum także.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
malgosia.k 
Przyjeżdża na zakupy
MONTESSOREK



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Lis 2007
Posty: 267
Piwa: 2/20
Skąd: Pątnów
Wysłany: 2015-01-25, 20:39   

Mam kilku znajomych z Wrocławia, którzy prowadzą edukację domową według zasad Marii Montessori. Ich dzieci są radosne, empatyczne. Spotykają się z przyjaciółmi w różnym wieku, także rówieśnikami. Czasami są zapraszani do szkoły na różne uroczystości, imprezy, lekcje. Posiadają również dużą wiedzę, którą tak jak w naszym przedszkolu, zdobywają tylko w sposób aktywny, bawiąc się "zabawkami", manipulując, doświadczając.

Jeżeli byłby ktoś zainteresowany edukacją domową to proszę skontaktować się ze mną.
(Niepubliczny Punkt Przedszkolny "Odkrywcy Wiedzy", ul. P.O.W. 30" ). Wkrótce również na naszym facebooku będę zamieszczać informacje o różnych alternatywnych metodach nauczania.

Zachęcam do zaglądania.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
malgosia.k 
Przyjeżdża na zakupy
MONTESSOREK



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Lis 2007
Posty: 267
Piwa: 2/20
Skąd: Pątnów
Wysłany: 2015-03-02, 20:38   

Rodziców, pragnących kształcić swoje dzieci poprzez edukację domową zapraszamy na I zajęcia otwarte (bezpłatne) pt. "Ćwiczenia praktycznego dnia jako podstawa osiągnięcia samodzielności przez dziecko w wieku 0,5 - 5 lat", które odbędą się 4 marca 2015r. w godzinach 17.00 - 18.30 w Niepublicznym Punkcie Przedszkolnym "Odkrywcy Wiedzy" w Wieluniu przy ulicy P.O.W. 30

Serdecznie zapraszamy warto przyjść do Nas.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
greggggg 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 01 Sie 2015
Posty: 1
Skąd: Łask
Wysłany: 2015-08-01, 11:09   

poszukujemy dzieci do edukacji domowek 4-6 klasa szkoły podstawowej, z okolic Pabianice, Łask, Zduńska Wola, Zelów.
grzegorz.zawadzki@poczta.onet.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
arkadiusz 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 01 Gru 2015
Posty: 30
Skąd: Polska
Wysłany: 2015-12-01, 16:58   

Trudno o samodyscyplinę w edukacji domowej, zawsze jest coś innego do zrobienia niz nauka z dzieckiem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
annika 
Słyszał o Wieluniu


Dołączyła: 11 Gru 2015
Posty: 3
Skąd: pl
Wysłany: 2015-12-11, 14:16   

Jestem zwolenniczką takiego rozwiązania - kazdy powinien mieć prawo wyboru i nie każdy się nadaje do zbiorowisk ludzkich, szczególnie w kontekście nauki. Trzeba to uszanować.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mariom 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 29 Gru 2015
Posty: 4
Skąd: Polska
Wysłany: 2015-12-29, 13:43   

arkadiusz napisał/a:
Trudno o samodyscyplinę w edukacji domowej, zawsze jest coś innego do zrobienia niz nauka z dzieckiem.


Samokształcenie ma jednak sporo plusów, choć nie jest poparte żadnym dokumentem winno się je brać pod uwagę np. testami kompetencji.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
arkadiusz 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 01 Gru 2015
Posty: 30
Skąd: Polska
Wysłany: 2016-03-24, 10:38   

Pozostają internetowe kursy, ale za papierek musisz płacić.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW