R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: red
2014-11-16, 22:50
Krzyż Zasługi - polskie cywilne odznaczenie państwowe

Czy Dariusz Kmiecik i Brygida Frosztęga-Kmiecik powinni zostać odznaczeni Krzyżem Zasługi ?
TAK
6%
 6%  [ 1 ]
NIE
93%
 93%  [ 15 ]
Głosowań: 16
Wszystkich Głosów: 16

Autor Wiadomość
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2014-10-24, 14:44   Krzyż Zasługi - polskie cywilne odznaczenie państwowe

Czy Dariusz Kmiecik i Brygida Frosztęga-Kmiecik powinni zostać odznaczeni Krzyżem Zasługi ?

--- --- ---

Dariusz Kmiecik i Brygida Frosztęga-Kmiecik zostaną pośmiertnie odznaczeni

Prezydent Bronisław Komorowski, na wniosek KRRiT, podjął decyzję o pośmiertnym odznaczeniu Złotymi Krzyżami Zasługi dwojga dziennikarzy: Brygidy Frosztęgi-Kmiecik oraz Dariusza Kmiecika, którzy zginęli w katastrofie budowlanej w Katowicach - poinformowała Kancelaria Prezydenta.

W czwartkowym wybuchu gazu w katowickiej kamienicy zginęli reporter "Faktów" TVN Dariusz Kmiecik, jego żona, dziennikarka TVP Katowice Brygida Frosztęga-Kmiecik oraz ich dwuletni syn.

Kondolencje w związku z tragedią wystosowała do rodziny i przyjaciół zmarłych premier Ewa Kopacz.

Eksplozja przed godz. 5 rano w czwartek zniszczyła trzy kondygnacje kamienicy u zbiegu ulic Chopina i Sokolskiej, w ścisłym centrum Katowic. To zwarta zabudowa pochodząca w większości z początku XX w. Zawaliła się ściana frontowa części obiektu, ocalał tam tylko wysoki parter. Po wybuchu ewakuowano 15 lokatorów, pięć osób trafiło do szpitali.
W czwartek późnym wieczorem ratownicy, po kilkunastu godzinach akcji, dotarli w gruzowisku do ciał trzech zaginionych osób. W nocy potwierdzono ich tożsamość, byli to dziennikarze oraz ich dziecko.

Krzyż Zasługi jest przyznawany osobom zasłużonym dla państwa lub obywateli w wymiarze przekraczającym ich zwykłe obowiązki. Krzyże dzieli się na trzy stopnie: Złoty Krzyż Zasługi, Srebrny Krzyż Zasługi i Brązowy Krzyż Zasługi. Może być nadany za ofiarną działalność publiczną i ofiarne niesienie pomocy oraz działalność charytatywną. Krzyż Zasługi tego samego stopnia może być nadany tej samej osobie dwukrotnie. Odznaczenie ustanowił Sejm w 1923 r.

za www.interia.pl

0003LOLEVR6NPM04-C116-F4.jpg
Dariusz Kmiecik i Brygida Frosztęga-Kmiecik
/PAP
Plik ściągnięto 62 raz(y) 139,4 KB

_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-10-24, 16:48   

hiszpan, temat który też mnie bardzo nurtował.
Oczywiście tragedia niesamowita. Żal ludzi bo młodzi, bo cała rodzina, bo Bogu Ducha winni.

Kryteria przyznawania Krzyża Zasługi, za Wikipedią;
Cytat:
Krzyż Zasługi – polskie cywilne odznaczenie państwowe, nadawane za zasługi dla Państwa lub obywateli, (...) Według ustawy z 1992, Krzyż Zasługi jest nagrodą dla osób, które położyły zasługi dla Państwa lub obywateli spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść Państwu lub obywatelom. Może być nadany także za:
- ofiarną działalność publiczną,
- ofiarne niesienie pomocy oraz działalność charytatywną.


Dziennikarz to chyba ciągle jeszcze zawód, za który bierze się wynagrodzenie. A pracując w takich stacjach jak TVP czy TVN, to chyba nawet nie tak małych wynagrodzeń. No gdyby ta śmierć była chociaż następstwem wykonywania zawodu. A tutaj jest nawet mowa o Złotym Krzyżu Zasługi :shock:
W dniu wczorajszym, gdzieś pod Wrocławiem też zginęli dwaj młodzi ludzie 23 i 26 lat, przygnieceni przez ścianę budynku, przy którym wykonywali prace modernizacyjne. Pewnie dla kogoś byli to fantastyczni i ofiarni ludzie. Może chociaż Brązowy Krzyż Zasługi?

Nie mniej tragedia straszna i jeszcze raz podkreślam, że strasznie żal mi tych ludzi, szczególnie malutkiego dzieciaczka :sad: :sad: :sad:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-25, 10:43   Re: Krzyż Zasługi - polskie cywilne odznaczenie państwowe

Sytuacja bez wyjścia. Wniosek dziennikarzy jest święty, a czy słuszny - sprawa drugorzędna. Prezydent się nie postawi w takiej sytuacji.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Silvo 
Mieszka pod Wieluniem
Wieluń rulez!



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 876
Piwa: 11/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-25, 22:04   

Szkoda wspaniałej rodziny, ale również podzielam uwagę, że takie odznaczenie powinni dostać zasłużeni.
_________________
Carpie diem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-26, 09:53   

mcdek, to nie jest sytuacja bez wyjścia. Każdy ma prawo wnioskować o takie odznaczenie ale prezydent ma prawo odmowic. Nie ma sytuacji bez wyjścia.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-26, 13:34   

ourson napisał/a:
mcdek, to nie jest sytuacja bez wyjścia. Każdy ma prawo wnioskować o takie odznaczenie ale prezydent ma prawo odmowic. Nie ma sytuacji bez wyjścia.

Po co się narażać? Gajowy jest prezydentem wszystkich Polaków, to tym bardziej nie będzie zadzierał z dziennikarzami. Da odznaczenie i po sprawie, a tak by pół roku pisali o nim źle w gazetach górniczych, że warszawka i to tamto. Śląsk jest jak śmierdzące (słowo wymoderowano), lepiej nie ruszać :lol: Wiesz jacy tam ludzie żyją? Ja wiem. W większości to prymitywy mające takie pojęcie o świecie, że klepią biedę, bo Warszawa im chleb odbieeeeera. Taka prawda.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gość 556677 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 118
Piwa: 6/5
Skąd: prawie wieluniak
Wysłany: 2014-10-27, 03:04   

Wg mnie Prezydent godząc się na te złote Krzyże Zasługi po prostu po raz kolejny się wygłupił.... No cóż, cały nasz super Gajowy Hrabia Buuul Komorowski.
Nieraz mam wrażenie, że przemawia to mnie jakiś Wójt Koziej Wólki, a nie Prezydent kraju.

No, chyba że przyjmiemy, że śmierć tych dziennikarzy to ZAMACH, za którym stoją ruscy agenci Putina, bo i takie brednie PiSowskich oszołomów czytałem już w internecie, powtarzane bodajże za red. Sienkiewicz :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-27, 11:59   

mcdek, ja nie rozstrzygam czy warto się narażać czy nie... Napisałem tylko że nieprawdą jest że sytuacja jest bez wyjścia.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-27, 20:43   

Gość 556677 napisał/a:
Wg mnie Prezydent godząc się na te złote Krzyże Zasługi po prostu po raz kolejny się wygłupił.... No cóż, cały nasz super Gajowy Hrabia Buuul Komorowski.
Nieraz mam wrażenie, że przemawia to mnie jakiś Wójt Koziej Wólki, a nie Prezydent kraju.

No, chyba że przyjmiemy, że śmierć tych dziennikarzy to ZAMACH, za którym stoją ruscy agenci Putina, bo i takie brednie PiSowskich oszołomów czytałem już w internecie, powtarzane bodajże za red. Sienkiewicz :D


Też mam takie wrażenie. Prezydent niezależnie od opcji powinien reprezentować sobą charyzmę, pewność siebie, obycie w pewnych kwestiach albo chociaż sprawiać wrażenie jakby takie cechy posiadał.

Co do wójta. To nie jeden ma więcej odwagi i energii :)

Śmiali się z Kaczora jak żałoby narodowe ogłaszał, a Komorowski rozdaje dziennikarzom Krzyż Zasług.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW