R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Samochód do 10 tys.
Autor Wiadomość
aldo3434 
Słyszał o Wieluniu


Dołączyła: 05 Lis 2014
Posty: 4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-05, 14:02   Samochód do 10 tys.

Tak jak w temacie, zastanawiam się nad kupnem samochodu do 10 tys. Co waszym zdaniem w tej cenie było by najlepsze. Obecnie myślę nad Audi A4 :
http://moto.gratka.pl/tre...937549f69e79a,1
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MAR-COM 
Wieluniaczek


Pomógł: 29 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 1556
Piwa: 7/1
Skąd: EPJ
Wysłany: 2014-11-05, 15:58   

zadzwoń lub podjedź do spacar.eu i kup auto albo zamów to Ci sprowadzą , to co byś chciał i dostaniesz na to gwarancję , a jak to kupisz gdzieś z komisu i okaże się że niezła ale skarbonka
_________________
"Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar" (Kubuś Puchatek)

www.destylarka.com
Urządzenia do produkcji wody destylowanej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gość 556677 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 118
Piwa: 6/5
Skąd: prawie wieluniak
Wysłany: 2014-11-06, 01:21   

Jeśli szukasz popularnego samochodu do 10tys. zł, to w pierwszej kolejności zainteresuj się autami w okolicy i odpuść wycieczki na drugi koniec Polski (jak w tym linku)
Szkoda czasu, pieniędzy i rozczarowań.
---------------------------------------------------------------------------------
Na marginesie, w ogłoszeniu jest błąd to Audi A4 I (B5) a nie II (B6)
---------------------------------------------------------------------------------
Ideałem byłaby możliwość sprawdzenia takiego samochodu w znajomym/zaprzyjaźnionym warsztacie, więc zaczynamy od lokalnego rynku.
Dobrym doradcą przy kupnie jest też ktoś zorientowany z "olejem motoryzacyjnym w głowie", kto ma od kilku lat dokładnie taki sam model z takim samym silnikiem. Taki ktoś przy oględzinach i przejażdżce "od razu wie na co i gdzie ma patrzeć".

Po drugie... błyszczący lakier i niezniszczone, czyste wnętrze to nie wszystko, choć zdaję sobie sprawę, że samochód "kupuje się oczami" i każdy chcę aby był "ładny" "jak nowy" :D
Ale profesjonalny sprzedawca wie jak go przygotować i jak zrobić zdjęcia, aby przynajmniej na fotkach wyglądał atrakcyjnie. W realu bywa różnie.

Po trzecie.... Wśród samochodów używanych prawdziwych OKAZJI i przysłowiowych igiełek, perełek, idealnych po prostu NIE MA.
A jeżeli są, to zmieniają właściciela na pniu najczęściej wśród znajomych/sąsiadów/rodziny, a nie wiszą tygodniami w internecie, albo zalegają w komisie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 34
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2014-11-06, 09:09   

A ja Ci polecę Volvo V40 (albo jeśli wolisz sedan to S40), którym sam jeżdżę. Jedyny minus tego auta to jest spalanie, ale można założyć gaz (nie mam doświadczenia z dieslem). Auto jest bardzo prosto wykonane, wszystkie wymiany można zrobić samemu. To co robiłem samemu ze znajomym mechanikiem bez specjalistycznego warsztatu to:
- wyjęcie skrzyni biegów (oddanie do specjalistycznego warsztatu celem regeneracji), a następnie jej montaż
- zmiana sprzęgła
- wymiana poduszek silnika
- wymiana rozrządu
- wymiana termostatu
- wymiana tulej wybieraka
- wymiana hamulców (tarczy i klocków, węży)
- wymiana zawieszenia

Jest to naprawdę solidne, dobrze wyposażone auto. No dla mnie jedyny minus, to spalanie, ale ja tam mogę z tym żyć (8 w trasie, 12 w mieście dla silnika 2.0 140KM - lepiej brać 2.0 z Turbo, lepsze osiągi a spalanie to samo).

_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-06, 13:38   

hajen napisał/a:
A ja Ci polecę Volvo V40


Kupiłeś szrota i polecasz skarbonkę? Auto za 10 tysi można kupić w takim stanie, żeby przejechać nim 100 tys km nie dokładając nic oprócz materiałów eksploatacyjnych.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 34
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2014-11-06, 15:04   

Auto do 10 tysięcy, to też auto warte 4 tysiące. Różnica między mną, a przeciętnym Kowalskim jest taka, że wiem co kupiłem i wiem ile to jest warte.
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-06, 15:15   

hajen napisał/a:
Auto do 10 tysięcy, to też auto warte 4 tysiące. Różnica między mną, a przeciętnym Kowalskim jest taka, że wiem co kupiłem i wiem ile to jest warte.

Auto w którym konieczna była wymiana poduszek silnika jest szrotem. Jaka różnica czy to kosztuje 2 czy 4 tys? Przeciętny Kowalski 10 tys za to nie zapłaci. Może dolny kwartyl, może 10%? Nie masz się czym emocjonować w każdym razie.
Poza tym jeśli ktoś chce wydać 10 tys to trzeba przyjąć że będzie to 8-10 a nie 4. Inaczej napisałby do 5 tys.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 34
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2014-11-06, 15:36   

mcdek napisał/a:
Auto w którym konieczna była wymiana poduszek silnika jest szrotem. Jaka różnica czy to kosztuje 2 czy 4 tys? Przeciętny Kowalski 10 tys za to nie zapłaci. Może dolny kwartyl, może 10%? Nie masz się czym emocjonować w każdym razie.
Poza tym jeśli ktoś chce wydać 10 tys to trzeba przyjąć że będzie to 8-10 a nie 4. Inaczej napisałby do 5 tys.


Ty wiesz co to jest poduszka silnika i zdajesz sobie sprawę, że guma traci swoje właściwości z czasem? Uważasz, że auto, które wymaga poduszki silnika to szrot? :mrgreen:

Mój egzemplarz był do roboty i kosztował 4. Ten co nie jest do roboty kosztuje 8. Prosty rachunek, prawda?

Mam wrażenie, że pojęcie motoryzacji masz na poziomie mietka handlarza i prawisz morały bez pojęcia.
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Skorupa 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 2 razy
Wiek: 38
Dołączył: 09 Gru 2011
Posty: 190
Piwa: 21/54
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-06, 15:41   

mcdek napisał/a:
Auto w którym konieczna była wymiana poduszek silnika jest szrotem.


A kto Ty, wróżka?
_________________
Gość, uśmiechnij się :585:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-06, 15:50   

hajen napisał/a:

Ty wiesz co to jest poduszka silnika i zdajesz sobie sprawę, że guma traci swoje właściwości z czasem? Uważasz, że auto, które wymaga poduszki silnika to szrot? :mrgreen:

Mój egzemplarz był do roboty i kosztował 4. Ten co nie jest do roboty kosztuje 8. Prosty rachunek, prawda?

Mam wrażenie, że pojęcie motoryzacji masz na poziomie mietka handlarza i prawisz morały bez pojęcia.


Stan poduszek silnika świadczy o tym jak auto było eksploatowane. Konieczność ich wymiany z góry przekreśla zakup popularnego auta w granicach 10 tys bo to szrot :D Co z tego, że kupisz szrota, powymieniasz połowę podzespołów jak pozostałych nie opłaca się wymieniać albo wręcz nie jest to możliwe. Ze staruszka kawalera nie zrobisz. Kupujesz auto za 10 tys na 6 lat i odsprzedajesz bez żadnych nakładów. Taki jest cel pytającego w wątku. Na pewno nie będzie kupował auta za 4 po to by robić generalny remont.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mafik 
Przyjeżdża na zakupy


Wiek: 43
Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 371
Piwa: 9/7
Skąd: EWI
Wysłany: 2014-11-06, 16:08   

mcdek farmazony piszesz...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 34
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2014-11-06, 16:27   

Nie dziw się później, jak nikt nie będzie chciał na forum kupić od Ciebie auta.
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dusiu 
Przyjeżdża na zakupy
512 576 555



Pomógł: 6 razy
Wiek: 43
Dołączył: 16 Wrz 2011
Posty: 300
Piwa: 21/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-06, 17:11   

Wtrącę się, bo była o mnie mowa;)

Co do audi a4 z ogłoszenia to... ono nie ma tego przebiegu;)
Mieszek lewarka wymieniony oraz obicie podłokietnika, zderzyk tylny i błotnik tylny uszkodzony.
Jeśli byłbyś zainteresowany zakupem zapraszam. Na profilu facebookowym ( https://www.facebook.com/spacar.eu) są zdjęcia samochodów które sprowadzamy. Jeśli przebieg jest 250.000 to z takim sprzedajemy, nie ma mowy o cofaniu licznika!!!
Na samochód jak wcześniej wspomniano dajemy gwarancje. Samochód od razu po sprowadzeniu ma wymieniany rozrząd oraz wszystkie płyny, ew. klocki itd.
Bez problemu przejedziesz nim kolejne 100.000km!!!
Otrzymujesz samochód z kpl dokumentów, z którymi idziesz jedynie do okienka w wydziale komunikacji ( koszt rejestracji 263zł).
_________________
SpaCar - serwis samochodowy.
Mechanika pojazdowa, diagnostyka komputerowa, wymiana oleju, obsługa klimatyzacji, naprawa układu hamulcowego, wulkanizacja - wymiana opon.
Staw 72c, tel. +48 512 576 555
www.spacar.eu
serwis@spacar.eu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-06, 17:36   

hajen napisał/a:
Nie dziw się później, jak nikt nie będzie chciał na forum kupić od Ciebie auta.

A co ja takiego złego napisałem? :grin:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kezman 
Dojeżdża PKSem
Rittmeister VW MS



Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 13 Cze 2011
Posty: 121
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2014-11-08, 16:16   

mcdek napisał/a:
hajen napisał/a:
Nie dziw się później, jak nikt nie będzie chciał na forum kupić od Ciebie auta.

A co ja takiego złego napisałem? :grin:


głupoty ? :roll:
_________________
ZHDK
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW