R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: glizda
2014-11-30, 21:07
Burmistrz 2014 - II tura

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów na burmistrza Wielunia 2014?
Antczak Janusz
36%
 36%  [ 27 ]
Okrasa Paweł
53%
 53%  [ 39 ]
Nie pójdę na wybory
9%
 9%  [ 7 ]
Głosowań: 73
Wszystkich Głosów: 73

Autor Wiadomość
Zeus 
Słyszał o Wieluniu



Wiek: 34
Dołączyła: 26 Paź 2014
Posty: 8
Piwa: 1/1
Skąd: Wielun
Wysłany: 2014-11-17, 20:08   Antczak BURMISTRZEM?

Ku zadowoleniu mieszkańców i ogólnemu zgorszeniu malkontentów w gminie i mieście wszystko zostanie po staremu.

Musimy dać Burmistrzowi czas na realizację zadań rozpoczętych
w pierwszych czterech latach.


Przykładowo w nawiązaniu do konkurenta:

Prowadząc sklep ,przychodzi do Ciebie ktoś kogo nie znasz, to co?
Ufasz mu i sprzedajesz towar z terminem płatności?
Jak ja mam głosować na kogoś skoro go nie znam?
Jak ja mam głosować na kogoś skoro w ostatniej chwili przebrał się za pistację?
_________________
Most stories concerning Hera have to do with her jealous revenge for Zeus's infidelities. Her sacred animals are the cow and the peacock. Her favorite city is Argos.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-17, 22:59   

Moja krótka ocena:

Jeśli chodzi o Radę Miejską, to znaczącego przewietrzenia nie widzę. Jest trochę nowych twarzy, trochę nowych "starych", mało młodych. Wszystko wyjdzie w praniu, ale okręgi jednomandatowe nie zrobiły zdecydowanej rewolucji.

Natomiast jeśli chodzi o wybory burmistrza, to druga tura Antczak - Okrasa była do przewidzenia. Dalszy ciąg zależy od mobilizacji elektoratu Panów Majchra i Kluski. Mimo wszystko mocno wierzę w zwycięstwo Pawła Okrasy.

Zeus napisał/a:
Ku zadowoleniu mieszkańców i ogólnemu zgorszeniu malkontentów w gminie i mieście wszystko zostanie po staremu.
Nie mów za wszystkich mieszkańców - większość nie zagłosowała za Antczakiem więc chyba jednak mieszkańcy chcą zmian.
Zeus napisał/a:
Przykładowo w nawiązaniu do konkurenta:

Prowadząc sklep ,przychodzi do Ciebie ktoś kogo nie znasz, to co?
Ufasz mu i sprzedajesz towar z terminem płatności?
Jak ja mam głosować na kogoś skoro go nie znam?
Mowa o Okrasie? Jak go nie znasz? Wieloletni radny miejski, wcześniej powiatowy. Jedyny kandydat, który pokazał swój program, nie ograniczający się do paru ogólników i banałów. A jak chcesz poznać Pawła Okrasę bliżej to zapraszam do biura KWW w Pasażu Pijarskim.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
wojtas 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 116
Otrzymał 16 piw(a)
Skąd: Wielun
Wysłany: 2014-11-18, 09:17   

miko 005 napisał/a:
W skali kraju;
- Całkiem dobra frekwencja (osobiście liczyłem na dużo mniej)

dobra, ale mimo wszystko z pierwszych statystyk wynika, że młodzi i miasta dość średnio uczestniczyli, w parlamentarnych będzie więcej miast i młodych

miko 005 napisał/a:
- PSL cały czas w formie :)

tak, jak to w samorządowych, ale mimo wszystko duży sukces, jednak czekam na wyniki z sejmików wojewódzkich, bo sondaż to tam wiadomo, może się pozmieniać troszkę

miko 005 napisał/a:
- SLD musi coś z tym fantem zrobić, bo próg wyborczy coraz bliżej :roll:

SLD się wg mnie powoli kończy, ale na pewno nie tak szybko, jak Palikot, ogólnie lewica w Polsce nie ma łatwego życia, elektorat SLD po prostu wymiera, myślałem, że PIS może mieć podobny problem, a tutaj proszę, mają największe poparcie wśród młodych jednak

miko 005 napisał/a:
- Palikot i Mikke, w końcu ten szereg na jaki zasługują (według mnie oczywiście :razz: )

co do Palikota się zgodzę, bo spadek jaki zaliczył w ostatnich latach nie pozostawia złudzeń + odejście wielu członków...

ale 4-5% dla Nowej Prawicy? to jest dobry wynik wg mnie, jak na tak słabe struktury i tak nieznanych kandydatów na listach i na tak małą ilość kandydatów + mała mobilizacja młodych na samorządowe
jak dla mnie mały sukces, chociaż decydenci Nowej Prawicy na pewno liczyli na więcej, ale nie oszukujmy się, to zbyt mała partia, jeszcze zbyt mało rozpoznawalna poza głównymi twarzami, żeby jak równy z równym bić się z pozostałymi, po drugie nie mają finansowania z budżetu państwa (prócz paru miesięcy kasy dla 4 europosłów z KNP w Europarlamencie), 4 lata temu mieli ok. 1,2% bodajże, teraz 4-5%, to przecież wzrost 4-krotny, KNP i taki Ruch Narodowy mają największe wzrosty w porównaniu z poprzednimi latami, a oni się przecież organizują wciąż, jak dla mnie dobry prognostyk, chociaż medialnie będzie to przedstawione jako porażka

miko 005 napisał/a:
- PiS przed PO, to wcześniej czy później musiało się wydarzyć. Dobrze że stało się to przy wyborach samorządowych, Platforma Obywatelska ma teraz rok czasu aby odbudować społeczne zaufanie.

nie odbudują imo, wyjdą kolejne skandale itp., których ludzie mają już dość, wg mnie, mimo iż to Pis będzie się cieszył ze zwycięstwa w przyszłym roku, to koalicja się zawiąże pewnie wśród innych partii, które będą się "bały" Pisu i tyle sobie Pisowcy porządzą ...

miko 005 napisał/a:
Nasze podwórko - wybory burmistrza;
- Gratuluję panom; Antczakowi i Okrasie wyników dających prawo startu w drugiej turze
- Druga tura będzie bardzo ciekawa, chociażby dlatego że przewaga Antczaka nie jest jakaś imponująca nad rywalem. Właśnie kwestia jak zagłosują teraz zwolennicy pozostałych kandydatów. Gdybym miał obstawiać, to z moich obserwacji widzę to tak; Pan Majcher trzymający ostatnio dobrą sztamę z Okrasą (o ile to nie gra pozorów) będzie namawiał swój elektorat na oddanie głosów Okrasie. Natomiast Forum Samorządowe wraz z panem Kluską, mogą nie wybaczyć Okrasie "zdrady" i zagłosuje na Antczaka. Elektorat panów; Kowalczyka (PSL) i Tomczyka (PO), to chyba raczej też głosy na Antczaka.
Matematycznie wychodzi na plus dla pana Antczaka, ale ... . No właśnie, teraz wszystko zależy od podejścia wyborców, którzy oddawali swoje głosy na pozostałą trójkę. Wezmą udział w drugiej turze, czy też osiusiają zagadnienie :razz: Okaże się za 14 dni ;)

ja np. na pewno zmobilizuję rodziców na 2 turę, także dodatkowe głosy na Okrasę ;) liczę na wyrównany pojedynek i zmianę na fotelu burmistrza, chociaż łatwo nie będzie, jeden krok już wykonany


miko 005 napisał/a:
PS. Państwowa Komisja Wyborcza, sposoby liczenia głosów i ogłaszania wyników wyborów, to chyba w dalszym ciągu era abaków :shock: Trzeba chyba uzbroić się w cierpliwość :oops:


wprowadzić głosowanie przez Internet, które było rozpatrywane przez rządzących (jednak potem na taśmach u sowy potwierdzili, że się boją, że Palikot (wtedy jeszcze dość wysoko) i Korwin, będą mieli za dużo) lub jakieś wsparcie nowymi technologiami, aby ułatwić liczenie, mamy 21 wiek, a mało brakło i by liczyli ręcznie ...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-18, 12:00   

miko 005 napisał/a:
Gdybym miał obstawiać, to z moich obserwacji widzę to tak; Pan Majcher trzymający ostatnio dobrą sztamę z Okrasą (o ile to nie gra pozorów) będzie namawiał swój elektorat na oddanie głosów Okrasie.



Ze słyszenia.

Dużo się mówi, że wyborcy głosujący w I turze na Pana Majchra w II turze oddają swój głos na Pawła Okrasę. A jak będzie, czas pokaże.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2014-11-18, 12:22   

O poparcie Forum raczej bym się specjalnie nie martwił, bo nie ma tam żadnych zawiści czy złości. Co do numer 3 tych wyborów czyli pana Majchra to czas pokaże, ale myślę, że bardzo szybko się dowiemy czy i komu udzieli on swojego poparcia.

Co do wyników do powiatu to trochę mnie one zawiodły, ale takie są wybory i mam tylko nadzieję, że powiat jakoś przeżyje kolejne 4 lata z PSLem i Wspólnotą które są odpowiedzialne za jego ogromne zadłużenie i sytuację w szpitalu.

Rada miejska w Wieluniu - jest trochę pozytywów bo w radzie będzie kilku dobrych nazwisk, kilka gorszych zostało z niej wyrzuconych.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
menkiel 
Czytał o Wieluniu


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Kwi 2011
Posty: 40
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2014-11-18, 12:58   

A można wiedzieć kto przeszedł w radzie powiatu?
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
hiszpan
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-18, 13:03   

Jeśli chodzi o wybory samorządowe to nie ma co patrzeć na partie bo tutaj bardziej głosuje się na ludzi. Sam głosowałem tak jakbym w wyborach parlamentarnych nie zagłosował. A największa porażka to kalkulator wyborczy. Żeby takiego niedziałającego potwora stworzyć to chyba trzeba mieć talent.
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-18, 14:07   

Sylwester napisał/a:
Rada miejska w Wieluniu - jest trochę pozytywów bo w radzie będzie kilku dobrych nazwisk, kilka gorszych zostało z niej wyrzuconych.


Sylwestrze, pochwal się swoim wynikiem i jak wypadłeś na tle kontrkandydatów. Choć widzę, że Nowa Prawica zdobyła zaledwie 3,5% głosów, to zobaczylibyśmy czy rokujesz na przyszłość.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2014-11-18, 14:08   

Według moich nieoficjalnych informacji to mandaty rozłożyły się następująco:

8 - PSL - Sola, Bąk, Leman, Ryczyńska, Kowal, Zając, Kurowski, Stępień
5 - PiS - Spodymek, Kacała, Dubecka, Rychlik, Kurzyński
5 - WZW - Owczarek, Grabowski, Łebek, Kieller, Jankowski
1 - SLD - Ranoszek

prawdopodobnie Forum, Kiedos, Platforma nie zdobyli żadnego mandatu przy czym ktoś podał mi jeszcze jakieś informacje z których wynika, że jednak Forum ma jednego radnego, ale te wyżej są wg. mnie tymi które potwierdzi PKW



mcdek napisał/a:
Sylwestrze, pochwal się swoim wynikiem i jak wypadłeś na tle kontrkandydatów. Choć widzę, że Nowa Prawica zdobyła zaledwie 3,5% głosów, to zobaczylibyśmy czy rokujesz na przyszłość.

Znam na ten moment tyko wyniki w powiecie wieluńskim, oczywiście nieoficjalne, ale wygląda to mniej więcej tak:

powiatW.jpg
Plik ściągnięto 66 raz(y) 17,19 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-18, 14:21   

Sylwester napisał/a:

Znam na ten moment tyko wyniki w powiecie wieluńskim, oczywiście nieoficjalne, ale wygląda to mniej więcej tak:

I to jest ten moment kiedy trzeba zweryfikować przynależność polityczną :lol: Moje gratulacje
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dislike 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 25 Mar 2012
Posty: 329
Piwa: 19/2
Skąd: hamburg
Wysłany: 2014-11-18, 15:47   

Jaro napisał/a:
miko 005 napisał/a:
Gdybym miał obstawiać, to z moich obserwacji widzę to tak; Pan Majcher trzymający ostatnio dobrą sztamę z Okrasą (o ile to nie gra pozorów) będzie namawiał swój elektorat na oddanie głosów Okrasie.



Ze słyszenia.

Dużo się mówi, że wyborcy głosujący w I turze na Pana Majchra w II turze oddają swój głos na Pawła Okrasę. A jak będzie, czas pokaże.


Wishful thinking. Część pewnie tak ale nie spodziewajcie się z automatycznego przeniesienia głosów na Okrase. Nawet jeśli Kluska i Majcher oficjalnie "przekażą poparcie".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MM12345 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 55
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-18, 17:37   

red napisał/a:
MM12345, nieoczekiwana aktywność przedwyborcza?


Złamałem w jakiś sposób regulamin forum ?

MM12345 napisał/a:
Na pewno ta obniżka będzie bardzo korzystna dla Pana firmy leasingowej.

red napisał/a:
O ile wiem to Paweł nie ma własnej firmy tylko działa na rzecz Getin Banku. Więc on sam chyba na tym niewiele skorzysta.


Mylisz się. Wyszukiwarka https://prod.ceidg.gov.pl/CEIDG/ceidg.public.ui/search.aspx proszę wpisać NIP 8321727046

red napisał/a:
Zresztą otwarcie biura firmy nie jest chyba jakimś arcytrudnym zajęciem dla firmy leasingowej czy transportowej więc w czym rzecz? W tym, że budżet gminy mógłby na tym skorzystać?


Nie wiem, czy skorzysta budżet gminy, jak część wpływów może być mniejsza, bo kandydat chce najpierw obniżenia podatków.


MM12345 napisał/a:
Slogan wyborczy. Może jeszcze darmowe przejazdy komunikacją miejską. Pamiętam "czasy" jak w Wieluniu nie było płatnych parkingów. Zimą nie można było odśnieżyć ulic w centrum, bo stały zasypane samochody. Mimo opłat teraz i tak nie można nieraz gdzie się zatrzymać.

red napisał/a:
Czyli mam rozumieć, że argumentem za SPP w mieście jest problem z odśnieżaniem parkingów? A może tak płatne parkingi zimą, a darmowe latem? :-) Czy może pamiętasz po co była wprowadzona w mieście SPP i na co miały iść z niej pieniądze?


red napisałem tylko, czym grozi brak SPP np. zimą. Nie doszukuj sie niczego wiecej. Każdy przychód dla miasta jest ważny, tym bardziej, gdy płacą nie tylko mieszkańcy MiG Wieluń.
Podaj mi uchwałę UMiG na co to pieniądzę miały iść oraz na co są wydatkowane.


MM12345 napisał/a:
Dyktatura i obawa przed konkurencją w następnych wyborach?


red napisał/a:
Jaka dykatatura? Przecież to burmistrz dobiera sobie zastępcę, a skoro go nie potrzebuje, to realna oszczędność dla gminy. Tak trudno to zrozumieć?

Ty nie rozumiesz. Nieraz oszczędności moga spowodować większe straty. Jak by to było tak proste, to nie mieliśmy nigdzie zastępców, v-ce prezesów, itd.

MM12345 napisał/a:
Pan w ogóle nie nadaje sie na burmistrza. Kilkanaście lat radny i kilka prób w wyborach na ten "stołek" i nie widać prawdziwego programu wyborczego. Cały czas w opozycji do każdego poprzedniego burmistrza, aby zwiększyć swoje szanse w następnych wyborach. Są małe miasta, gdzie wszyscy radni potrafią się dogadać z burmistrzam dla dobra mieszkańców, nie konkurować ze sobą.


red napisał/a:
Całe szczęście, że pozostali kandydaci mają swój program... Nie kompromituj się takimi wpisami, bo Paweł Okrasa jako JEDYNY kandydat na burmistrza ma swój program. Reszta nie ma kompletnie nic, nie licząc jakiś pustych sloganów w stylu "rozwijanie przedsiębiorczości". Antczak został burmistrzem bez programu i po 4 latach dalej nie ma pomysłu na miasto. A radni się dogadują, ale nie w trosce o dobro mieszkańców, ale o własne tyłki. Wiele takich przykładów mieliśmy w Wieluniu. Nie bądź naiwny...



Program Pawła Okrasy jest pod publikę. Wprowadzenie wielu punktów z tego planu w "życie" to straty dla miasta.

Naiwny Ty jesteś, gdyż Okrasa Cię "omotał". Mieszkańcy Wielunia nie dali się nabrać. Komitet Wyborczy Pawła Okrasy zanotował największą wpadkę ze wszystkich komitetów wyborczych w naszym mieście razem z Komitetem PO. Oba komitety wystawiły po kilkunastu kandydatów i żadne się ni dostał.


PS. Popraw sobie swój link do strony www ze stopki lub go usuń.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2014-11-18, 18:19   

mcdek napisał/a:
I to jest ten moment kiedy trzeba zweryfikować przynależność polityczną Moje gratulacje


Dziękuję bardzo Tobie i wszystkim którzy głosowali na mnie w tych wyborach. :)
45% osób w powiecie które zagłosowały na NP postawiły krzyżyk obok mojego nazwiska mimo, że miałem 2 miejsce na liście, więc nie były to głosy promujące tylko i wyłącznie miejsce, ale osobę. Myślę, że jest baza by działać dalej i już szykujemy kolejne spotkania dla mieszkańców, ale z niecierpliwością czekam na oficjalne wyniki pkw również w pozostałych powiatach.
Osobiście liczyłem na więcej niż 400 głosów, ale trudno mi cokolwiek ponadto powiedzieć bez wiedzy na temat tego jak rozłożyły się głosy w poszczególnych obwodach.

Myślisz, że istnieje jakakolwiek inna formacja w której mógłbym być?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wojtas 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 116
Otrzymał 16 piw(a)
Skąd: Wielun
Wysłany: 2014-11-18, 19:09   

Czyżby Psl, jak 4 lata wcześniej w mazowieckim, kręciła kolejne lody, ale na większą skalę?

Robi się ciekawie... pytanie tylko na ile realna jest szansa na powtórzenie wyborów.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glupek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 287
Piwa: 38/14
Skąd: Ziemia
Wysłany: 2014-11-18, 19:17   

wojtas napisał/a:
Czyżby Psl, jak 4 lata wcześniej w mazowieckim, kręciła kolejne lody, ale na większą skalę?

Robi się ciekawie... pytanie tylko na ile realna jest szansa na powtórzenie wyborów.


Dziękuję wojtas tobie i tobie podobnym. Im bardziej plujecie na PSL, tym więcej normalnych ludzi na PSL głosuje. Zastanawiam się o kim to gorzej świadczy - o opluwanych, czy plujących? Niemniej jeszcze raz dziękuję i proszę o więcej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW