R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: glizda
2014-11-30, 21:07
Burmistrz 2014 - II tura

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów na burmistrza Wielunia 2014?
Antczak Janusz
36%
 36%  [ 27 ]
Okrasa Paweł
53%
 53%  [ 39 ]
Nie pójdę na wybory
9%
 9%  [ 7 ]
Głosowań: 73
Wszystkich Głosów: 73

Autor Wiadomość
wojtas 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 116
Otrzymał 16 piw(a)
Skąd: Wielun
Wysłany: 2014-11-18, 19:29   

Nie jesteś zbyt obiektywny w sprawach Psl, ja nie należę do żadnej partii, gratulowałem im w poście wyżej dobrego wyniku, nawet zagłosowałem na sąsiada swojego, jednak potrafię czytać opinie i relacje innych, nie liczę głosów i nie jestem w komisji, jednak czekam na info ile będzie % nieważnych głosów i ile % na Psl - wklejałem Ci ostatnio wasze wałki w mazowieckim, powinno dać Ci do myślenia.

Próbujesz być tutaj jakimś moralizatorem, a z Twoich postów aż bije pogarda do innych, także pracujesz na wizerunek swojej partii, a potem się dziwisz.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-11-18, 19:41   

glupek, mało tego. Według Onet.pl , PSL ma szansę na wygranie w województwie Łódzkim ;)
Cytat:
PSL przed PiS może wygrać wybory do sejmiku województwa łódzkiego - wynika z najnowszych, wciąż nieoficjalnych i cząstkowych wyników wyborów podanych przez Państwową Komisję Wyborczą.

Powiem szczerze, że patrzę na te wyniki trochę ze zdziwieniem (bo przecież faktycznie chyba już wszystkie psy powieszono na tej partii), ale jednocześnie mam duży szacunek do PSL-u, bo mimo wszystko cały czas są tymi, z którymi należy się liczyć.

W dniu 1 listopada, w związku ze Świętem Zmarłych, byłem zobowiązany odwiedzić kilkanaście grobów, porozrzucanych w kilku okolicznych wioskach. Przy okazji spotkań rodzinnych w domach i na cmentarzach, między innymi delikatnie pytałem o zbliżające się wybory. I faktycznie PSL było najczęściej wymienianą partią, na którą deklarowano swoje głosy. Miałem o tym napisać jeszcze przed 16 listopada, ale pewnie byłbym wtedy publicznie zlinczowany na tym forum :D
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-18, 19:57   

Nie ma się czym podniecać... Co właściwie zależy od burmistrza? Po cholerę nam nie tylko zastępca ale i burmistrz? Wodotryski pobudowane... (przynajmniej jeden). Cztery litery jest gdzie zamoczyć... Lada dzień filmy w kinoteatrze będą puszczać... Gniazdko miłości pod ratuszem też już jest. Na Warszawskiej jak ginęli ludzie, tak dalej ginąć będą (żaden kandydat nie chce zbudować tunelu prostopadle, a nie wzdłuż Warszawskiej). Stężenie spalin w parku miejskim i tzw. ścisłym centrum sięga zenitu, ale przynajmniej onkolodzy i pulmonolodzy sobie zarobią... Elektorat jakoś nie kojarzy 30% wzrostu zachorowań na nowotwory w ostatnich pięciu latach z polityką miejsko- gminną. A może zaproponować postawienie aparatów tlenowych w parku?Jestem co prawda przeciw parkomatom, ale za całkowitym zakazem wjazdu prywatnych samochodów na Królewską i Barycz... Niestety, takiego postulatu nie może zaproponować żaden burmistrz, z czego zdaję sobie doskonale sprawę... Za to pilarze i kosiarze do tej pory prosperowali doskonale. Teraz pewnie będzie gorzej, bo nie ma już co wycinać i ogławiać... Jeszcze tylko za posesją franciszkańską pobudują parking i zabetonują jedyny większy kawałek zieleni. Jedyny kibel miejski koszmarnie drogi i obywatele sikają z oszczędności po krzakach.. W końcu Europa i trochę nie wypada. Może obniżkę cen by któryś zaproponował? Ale wracając do tematu... Burmistrz ma realną władzę tylko nad swoimi urzędnikami, a tych się nie rusza... Mamienie wyborców jednym stanowiskiem vice-, to czysta demagogia, gdy urzędy oblepione są wszelkiej maści psychologami, działaczami, rzecznikami i innym bezużytecznym elementem, który w zamian za etat, diety, nadgodziny gotów byłby głosować na samego Putina. Tych się jednak nie rusza... Antczak rozpędził przynajmniej to Centrum Informacji Czegoś Tam... i zlikwidował to dziwne stanowisko ... "pozyskiwania czegoś od kogoś". Teraz mamy się ukontentować stanowiskiem z-cy..? Moim skromnym zdaniem burmistrz to kwiatek do kożucha w takiej dziurze jak nasza... Przewodniczący Rady (nawet bez swojego zastępcy) dałby sobie doskonale radę... Nowo wybrany burmistrz powinien zaproponować zlikwidowanie swojego stołka! Wiem, że nierealne, bo na to trzeba ustawy, ale jaki fajny slogan wyborczy byłby... W każdym razie szkoda nerwów, bo społeczeństwo i tak zagłosuje na ładniejszego i sympatyczniejszego, a nie na jakiś tam bajerancki "program".
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
hiszpan
wojtas 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 116
Otrzymał 16 piw(a)
Skąd: Wielun
Wysłany: 2014-11-18, 20:04   

Przykład sfałszowania, bo niektórzy się oburzają

#1 głosowanie

#2 niespodziewany wynik

#3


#4

#5 przykłady z eurowyborów

#6

#7

i tak dalej ...

te opinie o niektórych partiach nie biorą się z kosmosu ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ewka87 
Przyjeżdża na zakupy


Pomogła: 7 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 14 Kwi 2007
Posty: 399
Skąd: Wieluń/ Częstochowa
Wysłany: 2014-11-18, 20:20   

Według moich nieoficjalnych informacji rada powiatu wygląda trochę inaczej niż podaje Sylwester, a mianowicie: Rychlik, Ryczyńska, Kowal, Owczarek, Ranoszek, Kluska, Jurdziński, Zając, Kieler, Sola, Łebek, Bak, Leman, Spodymek, Stępień, Kurowski, Kacała, Błach, Jankowski.
Czas pokaże, poczekajmy na oficjalne wyniki :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
glupek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 287
Piwa: 38/14
Skąd: Ziemia
Wysłany: 2014-11-18, 20:32   

wojtas napisał/a:

Próbujesz być tutaj jakimś moralizatorem, a z Twoich postów aż bije pogarda do innych, także pracujesz na wizerunek swojej partii, a potem się dziwisz.


Możesz podać przykłady tej mojej pogardy, bo widzisz, ja to głupek jestem i widzę tylko złośliwości i ironizowanie.

wojtas napisał/a:
Przykład sfałszowania, bo niektórzy się oburzają
[...]


I ty w to wierzysz? Wierzysz w to, że politycy i zwolennicy PiS, KNP i SLD, siedząc w komisjach W CAŁYM KRAJU w 2010 i teraz, nie zdobyli ani jednego dowodu nadającego się do prokuratury? Sugerujesz, że zostali przekupieni, czy są nieudacznikami?
Normalny człowiek z porażki stara się wyciągnąć naukę, żeby nie popełniać więcej takich błędów, ty winowajców porażki tych, których popierasz, doszukujesz się w spisku.

miko 005 napisał/a:

W dniu 1 listopada, w związku ze Świętem Zmarłych, byłem zobowiązany odwiedzić kilkanaście grobów, porozrzucanych w kilku okolicznych wioskach. Przy okazji spotkań rodzinnych w domach i na cmentarzach, między innymi delikatnie pytałem o zbliżające się wybory. I faktycznie PSL było najczęściej wymienianą partią, na którą deklarowano swoje głosy. Miałem o tym napisać jeszcze przed 16 listopada, ale pewnie byłbym wtedy publicznie zlinczowany na tym forum :D


Bo ludzie mają dość obiecanek i patrzą na to kto naprawdę coś dla nich robi. PSL opiera się na tych, którzy działają na rzecz lokalnych społeczności w wioskach czy gminach, a wszystkie duże partie opierały swoją kampanię na wielkich hasłach żywcem wyjętych z kampanii ogólnopolskich, z których to haseł nigdy nic nie wynika i których ludzie mają już dość.
Poza tym, prognozy wygranej PSLu nie uwzględniają dużych miast, więc ostatecznie wynik będzie niższy, ale to okaże się dopiero po ogłoszeniu OFICJALNYCH wyników.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wojtas 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 116
Otrzymał 16 piw(a)
Skąd: Wielun
Wysłany: 2014-11-18, 20:40   

Eh doktorze glupek, nie leczę się jeszcze i wciąż nie wykupiłem recept od Ciebie ...

Hmm no tak, to mam wierzyć Tobie, bo Ty tak mówisz, że jesteście czyści jak łza, a jak ktoś napisze, że głosował i nie ma jego głosu, tzn że on kłamie? Gość filmuje swoją kartę itp i widać czarno na białym, że nie ma jego głosu ... ale wg Ciebie spreparował nagranie tak?

Jesteś jak mój znajomy, który nie wierzył w to, że mafie i gangi istnieją na poważnie i że zajmują się nie tylko narkotykami i prostytucją. Jak opowiedziałem mu, że w Wieluniu była grupa, która zastraszała punkty gastronomiczne itp i że ich złapali i już siedzą, to oczywiście mówił, że ściemniam.

Skojarzyło mi się takie powiedzonko z Tobą - Jeden pluje drugiemu w twarz, a ten drugi udaje, że to deszcz ...

Ja nie szukam przyczyn porażki - moi wybrańcy "zwyciężyli" - Okrasa jest w 2 turze, a sąsiad, na którego głosowałem będzie prawdopodobnie w radzie miasta, więc nie wiem o jakiej porażce, tych co popierałem, mówisz.

Kolejne ciekawe info
"Według wstępnych, nieoficjalnych danych (z 80 proc. komisji) PSL osiągnął rekordowe poparcie w województwie świętokrzyskim - 49,9 procent! Tymczasem według dokładnych sondażowych badań exit polls, realizowanych przez Regionalny Ośrodek Badania Opinii Publicznej "Dobra Opinia” oraz "Echo Dnia", wybory tam wygrał PiS, zdobywając ok. 34 proc."
Ostatnio zmieniony przez wojtas 2014-11-18, 20:48, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
omikkk 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 32
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 17
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-18, 20:47   

odnośnie sytuacji, gdzie ktoś deklaruje, że głosował na kogoś, a suma głosów jest równa 0: bardzo możliwe, że oddany głos był nieważny, ze względu na więcej niż jeden krzyżyk. z tego co wiem, głosów nieważnych do powiatu i sejmiku było dużo.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
marcin-gorski 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 420
Piwa: 4/2
Skąd: Gaszyn
Wysłany: 2014-11-18, 20:49   

wojtas napisał/a:


Kolejne ciekawe info
"Według wstępnych, nieoficjalnych danych (z 80 proc. komisji) PSL osiągnął rekordowe poparcie w województwie świętokrzyskim - 49,9 procent! Tymczasem według dokładnych sondażowych badań exit polls, realizowanych przez Regionalny Ośrodek Badania Opinii Publicznej "Dobra Opinia” oraz "Echo Dnia", wybory tam wygrał PiS, zdobywając ok. 34 proc."


wojtas ty jesteś czy udajesz? wierzysz, że popełniono oszustwa na skalę kilkaset tysięcy głosów? chyba czas odstawić alkohol lub zacząć brać leki ...

jest taka jedna partia co wszędzie widzi układ ... oszustwa ... i ogólnie są pokrzywdzeni przez los ... aha to ci co mieli 34 procent sondażowych badań exit polls w województwie świętokrzyskim :p
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wojtas 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 116
Otrzymał 16 piw(a)
Skąd: Wielun
Wysłany: 2014-11-18, 20:54   

Pisze o możliwych fałszerstwach - płacz z Waszej strony,

wklejam przykłady ludzi z tych wyborów, którzy mają mniej głosów niż rodzina na nich zagłosowała, płacz z Waszej strony i przypisywanie mi cech Pisu ...

... grochem o ścianę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
marcin-gorski 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 420
Piwa: 4/2
Skąd: Gaszyn
Wysłany: 2014-11-18, 21:06   

wojtas może jest w tym coś prawdy, ale chyba nie podejrzewasz o to żadną opcję ... w komisjach pracują tylko ludzie. Znam sytuację z naszego regionu gdzie na 500 wyborców 60 głosów było nie ważnych bo babuleńki w listach do powiatu i sejmiku zaznaczały po jednej osobie na każdej kartce ... niewiedza, wiek ... daleki byłbym od skomentowania tego fałszerstwem ...

ale ładnie brzmi!! Fałszerstwo, układ, wszystko ustawione, czasami naprawdę warto pomyśleć zanim się coś napisze ...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glupek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 287
Piwa: 38/14
Skąd: Ziemia
Wysłany: 2014-11-18, 21:11   

wojtas napisał/a:
Pisze o możliwych fałszerstwach - płacz z Waszej strony,

wklejam przykłady ludzi z tych wyborów, którzy mają mniej głosów niż rodzina na nich zagłosowała, płacz z Waszej strony i przypisywanie mi cech Pisu ...

... grochem o ścianę.


W PSLu też miewamy takich kandydatów, na których jak się okazuje po wyborach nie zagłosowały nawet ich rodziny (1 głos w komisji właściwej dla miejsca zamieszkania) i sąsiedzi, ale my się z nich śmiejemy zamiast to nagłaśniać. Logika jest ci obca, argumenty też ignorujesz, pluj dalej, to może, dzięki takim jak ty, PSL za rok wygra w parlamentarnych.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wojtas 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 116
Otrzymał 16 piw(a)
Skąd: Wielun
Wysłany: 2014-11-18, 21:14   

Nie nazywam fałszerzem kogoś, kto nieświadomy zaznaczał "krzyżyk" na każdej kartce danego koloru - to należy nazwać ignorancją albo głupotą albo niedostatecznym poinformowaniem wyborców.

Wg niektórych świat jest taki piękny, a Polska i jej demokracja szczególnie.

Kończę ten temat, bo tylko niepotrzebnie tracę energię. Nie odzywałbym się wcale i nie komentował wyborów, gdyby mi potem ci "wybrańcy" nie narzucali, jak mam żyć i na co wydawać pieniądze itp.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
marcin-gorski 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 420
Piwa: 4/2
Skąd: Gaszyn
Wysłany: 2014-11-18, 21:16   

wojtas napisał/a:


Kończę ten temat, bo tylko niepotrzebnie tracę energię.


racja ... nie ośmieszaj się ... :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wojtas 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 116
Otrzymał 16 piw(a)
Skąd: Wielun
Wysłany: 2014-11-18, 21:17   

glupek napisał/a:
W PSLu też miewamy takich kandydatów, na których jak się okazuje po wyborach nie zagłosowały nawet ich rodziny (1 głos w komisji właściwej dla miejsca zamieszkania) i sąsiedzi, ale my się z nich śmiejemy zamiast to nagłaśniać. Logika jest ci obca, argumenty też ignorujesz, pluj dalej, to może, dzięki takim jak ty, PSL za rok wygra w parlamentarnych.


Wkleiłem wcześniej screena, gdzie gość napisał, że rodzina na niego zagłosowała przy nim, a nie miał tych głosów jak się później okazało, Ty piszesz o czymś innym i kwitujesz to tekstem "logika jest mi obca", nie skomentuję.

"A u nas biją murzynów."

Pozdrawiam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW