R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: glizda
2014-11-30, 21:07
Burmistrz 2014 - II tura

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów na burmistrza Wielunia 2014?
Antczak Janusz
36%
 36%  [ 27 ]
Okrasa Paweł
53%
 53%  [ 39 ]
Nie pójdę na wybory
9%
 9%  [ 7 ]
Głosowań: 73
Wszystkich Głosów: 73

Autor Wiadomość
marcin-gorski 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 420
Piwa: 4/2
Skąd: Gaszyn
Wysłany: 2014-11-18, 21:21   

6 osobowa rodzina przy nim zagłosowała ? 6 weszło za kotarę? to chyba rodzina anorektyków ;) heh ale gościu ma rodzinę ;) przy nim skreślili na niego X a jak odwrócił głowę (żeby sprawdzić innego członka rodziny jak głosuje ) zaznaczyli dodatkowy X :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2014-11-18, 21:22   

PSL zawsze ma w wyborach samorządowych spore poparcie. Mają rozbudowane "struktury" :)

_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
marcin-gorski 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 420
Piwa: 4/2
Skąd: Gaszyn
Wysłany: 2014-11-18, 21:27   

hajen, nie wiedziałem że mamy w POLSCE 17% społeczeństwa pracujących w administracji rządowej jak i samorządowej ;)

kij się zawsze znajdzie żeby przyłożyć ;) pytanie po co ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-18, 21:43   

MM12345 napisał/a:
Mylisz się. Wyszukiwarka https://prod.ceidg.gov.pl/CEIDG/ceidg.public.ui/search.aspx proszę wpisać NIP 8321727046


tak, Paweł Okrasa prowadzi własną firmę, ale nie firmę leasingową tylko w ramach prowadzonej działalności pośredniczy przy zawieraniu umów. I myślę że red pisząc że "Paweł nie ma własnej firmy" pisał to w kontekście firmy - leasingodawcy.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wojtas 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 116
Otrzymał 16 piw(a)
Skąd: Wielun
Wysłany: 2014-11-18, 23:17   

Czego to się można dowiedzieć o tym praworządnym liczeniu głosów ... warto przetrwać minutę reklam, aby posłuchać

http://www.tvp.pl/kielce/...112014/17703714

kod źródłowy do kalkulatora:
#1 https://github.com/wybory2014/Kalkulator1

#2 http://www.wykop.pl/link/...ora-wyborczego/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-19, 03:59   

Sylwester napisał/a:
Myślisz, że istnieje jakakolwiek inna formacja w której mógłbym być?

Nie mam pojęcia. Wiem tylko, że trwanie w czymś takim to droga donikąd. Każdy rok działalności w NP zmniejsza szanse na owocną karierę polityczną. Przestaniesz być wiarygodny decydując się na taki krok później.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glupek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 287
Piwa: 38/14
Skąd: Ziemia
Wysłany: 2014-11-19, 08:00   

wojtas napisał/a:

Hmm no tak, to mam wierzyć Tobie, bo Ty tak mówisz, że jesteście czyści jak łza, a jak ktoś napisze, że głosował i nie ma jego głosu, tzn że on kłamie? Gość filmuje swoją kartę itp i widać czarno na białym, że nie ma jego głosu ... ale wg Ciebie spreparował nagranie tak?


Nie oczekuje po Tobie deklaracji wiary. Jest mi to obojętne. Mogę ci zrobić filmik jak w Wieluniu ląduje UFO i opublikować go jako "P. Okrasa" - też w niego uwierzysz? Jestem zwolennikiem czystych sytuacji - masz zarzuty i dowody - zawiadom prokuraturę, nie masz dowodów lub nie zawiadamiasz właściwych służb - jesteś dla mnie kłamcą i konfabulantem.


wojtas napisał/a:

Skojarzyło mi się takie powiedzonko z Tobą - Jeden pluje drugiemu w twarz, a ten drugi udaje, że to deszcz ...


To w końcu przyznajesz ze plujesz, czy zaprzeczasz, że moje odpowiedzi na twoje kłamstwa i insynuacje są wg ciebie pogardliwe? Zdecyduj się i bądź konsekwentny.

wojtas napisał/a:
Ja nie szukam przyczyn porażki - moi wybrańcy "zwyciężyli" - Okrasa jest w 2 turze, a sąsiad, na którego głosowałem będzie prawdopodobnie w radzie miasta, więc nie wiem o jakiej porażce, tych co popierałem, mówisz.


Okrasa nie wygrał - z drugim wynikiem wchodzi do drugiej tury. Zadecydują wyborcy. Jeżeli wynik będzie dla ciebie niezadowalający tez zarzucisz fałszerstwo?

wojtas napisał/a:

Kolejne ciekawe info
"Według wstępnych, nieoficjalnych danych (z 80 proc. komisji) PSL osiągnął rekordowe poparcie w województwie świętokrzyskim - 49,9 procent! Tymczasem według dokładnych sondażowych badań exit polls, realizowanych przez Regionalny Ośrodek Badania Opinii Publicznej "Dobra Opinia” oraz "Echo Dnia", wybory tam wygrał PiS, zdobywając ok. 34 proc."


Podstawowe dwie rzeczy - wyniki sondaży są mniej wiarygodne niż ostateczne wyniki (ankieterzy nie muszą być wiarygodni i rzetelni - cała komisja wyborcza musi). Poza tym nie odnosisz się do faktu, że w tych wyborach wszyscy członkowie komisji byli WSKAZYWANI przez wszystkie startujące komitety. Byli głupi, czy przekupni, że nie zdobyli wystarczających dowodów na fałszerstwa?
Sprawa druga - omawiane wyniki są wynikami niepełnymi - nie uwzględniają komisji z dużych miast, gdzie PSL nie ma praktycznie żadnego poparcia, zatem wyniki PSL będą de facto niższe o kilka-kilkanascie procent. Jeżeli wierzysz we wszystko co piszą gazety i histerycznie reagujesz na wszystkie informacje niezgodne z twoimi poglądami, to tylko potwierdzasz moja diagnozę.

Nie rozumiem ludzi (choć rozumiem jakie psychologiczne mechanizmy nimi kierują), którzy kategorycznie odrzucają możliwość, że ze swoimi poglądami i oczekiwaniami nie znajdują akceptacji całego społeczeństwa i szukają na to wytłumaczenia w spiskowych teoriach lub obarczają winą innych. Nie przychodzi ci do głowy, że zwykli ludzie mogą mieć już dość wiecznego plucia i nienawiści?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wojtas 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 116
Otrzymał 16 piw(a)
Skąd: Wielun
Wysłany: 2014-11-19, 09:40   

Zapraszam jeszcze raz do obejrzenia ;)

"Czego to się można dowiedzieć o tym praworządnym liczeniu głosów ... warto przetrwać minutę reklam, aby posłuchać

http://www.tvp.pl/kielce/...112014/17703714

kod źródłowy do kalkulatora:
#1 https://github.com/wybory2014/Kalkulator1

#2 http://www.wykop.pl/link/...ora-wyborczego/ "

Dla mnie to liczenie głosów jest już mało wiarygodne, jeśli dla Ciebie to normalka i uważasz, że wszystko ogarną na tip top i wyniki są ok, to już Twój problem.

Kolejny raz proszę, nie narzucaj mi swoich racji - możesz mieć odmienne zdanie, ale to, że próbujesz mi je na siłę wcisnąć, nie jest zbyt stosowne. Ja wiele rzeczy toleruję lub ignoruję, ale nie toleruję narzucania komuś na siłę czegoś. Podałem "suche" przykłady, jak ludzie głosowali, a ich głosów nie było, masz nawet przykład z eurowyborów, gdzie nie było zamieszania z kolorami i kartami, no ale widzę, że na argumenty odpowiadasz o jakimś ufo ...

kolejne ciekawe info na temat liczenia głosów, ale pewnie spreparowane ...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dislike 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 25 Mar 2012
Posty: 329
Piwa: 19/2
Skąd: hamburg
Wysłany: 2014-11-19, 10:34   

Głosuje się papierowo ten nieszczęsny kalkulator to tylko wspomaganie. Na szczęście - pomyślcie co byłoby gdybyśmy głosowali elektronicznie w systemie tej jakości. A tak to przynajmniej papier został.

Ale to, że do końcówki (Kalkulatora) da się wejść dowolną licencją (można samemu wygenerować bo sprawdzana jest tylko ważność - data) to nie oznacza, że serwer akceptuje protokół niepodpisany przez uprawnionego przewodniczącego. Przynajmniej taką mam nadzieję, nie znamy kodu części serwerowej. Protokoły papierowe i te wysłane elektroniczne są weryfikowane pod względem zgodności (suma kontrolna).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wojtas 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 116
Otrzymał 16 piw(a)
Skąd: Wielun
Wysłany: 2014-11-19, 10:48   

Jak nigdy nie narzekałem na uczciwość wyborów, mimo pojedynczych przypadków, że brakowało głosów itp, tak te wybory, przez działanie PKW, ilość głosów nieważnych itp., są dla mnie kompletnie niewiarygodne.

Staram się być obiektywny, czasem mi się to udaje więcej, czasem mniej, ale przed wyborami, jak oceniałem możliwości niektórych partii, to pisałem, że te mniejsze, jak KNP, czy RN, nie mają żadnych szans w tych wyborach, także nie jest dla mnie zaskoczeniem ich wynik i nie doszukuję się przez ich wynik fałszerstw, jak to niektórzy chcą mi tutaj wmówić na siłę.

Podobne zdanie, o niewiarygodności, ma dużo polityków, z różnych partii, od PIS i SLD, po bardziej opozycyjne i mniejsze, jak KNP, RN i Polska Razem. Także całe środowisko jest zaniepokojone, a nie jakaś jedna, dana partia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-19, 10:55   

interia.pl napisał/a:
"Znajomy dopisał szefa jako kandydata na burmistrza w II turze"
1 godz. 56 minut temu

"To jest już sprawa bezpieczeństwa państwa" - tak nieprawidłowości w systemie wyborczym ocenia dr Witold Sokała, politolog z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

System komputerowy Państwowej Komisji Wyborczej stał się pośmiewiskiem wśród informatyków. "Ten program nie ma prawa zadziałać. Wygląda jak napisany przez początkującego programistę" - to komentarze profesjonalnych informatyków, którzy od kilku dni analizują kod feralnego systemu komputerowego... czytaj więcej

W wywiadzie udzielonym w programie "Głos dnia" w TVP dr Sokała oświadczył, że problemem nie jest termin podania wyników wyborów, ale kwestia ich rzetelności i miarodajności.

"Wszystkie wyniki znajdujące się w systemie internetowym Państwowej Komisji Wyborczej są niewiarygodne" - ocenił.

"Zostało już to zweryfikowane, że średnio rozgarnięty student informatyki, a nawet średnio rozgarnięty licealista-pasjonat, jest w stanie wejść na tak zwany kalkulator wyborczy, czyli część systemu wyborczego zainstalowana w komisjach w terenie, dokonać dowolnych zmian w protokołach, przesłać zmienione protokoły na główny serwer komisji wyborczej i ten serwer tego protokołu nie odrzuci" - ujawnił dr Sokała.

Politolog przyznał, że jego znajomi informatycy testowo sprawdzili możliwość dodania głosów kandydatom.

"Dodali jednemu radnemu 10 głosów, następnie odjęli 10 głosów. System to przyjął. A jeden z moich znajomych dopisał swojego szefa jako kandydata na burmistrza i stawił go do drugiej tury wyborów" - ujawnia.

Politolog ocenił, że mamy do czynienia z niewiarygodnością systemu elektronicznego i wyników wyborów.

"Jeżeli nie chcemy unieważniać w całości tych wyborów, to jedynym wyjściem jest ręczne liczenie głosów od początku. Wszystkich. Nie tylko do sejmików, ale też do rad miast, na prezydentów i burmistrzów, bo te wyniki nie tylko nie są pewne. One są niewiarygodne" - powiedział dr Sokała.

Gość "Głosu dnia" dodał, że skandal związany z wyborami samorządowymi pokazuje, iż państwo nie potrafi wypełniać swoich podstawowych obowiązków. Dr Sokała określił również internetowy system wyborczy jako "amatorski".


Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/r...ampaign=firefox
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dislike 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 25 Mar 2012
Posty: 329
Piwa: 19/2
Skąd: hamburg
Wysłany: 2014-11-19, 11:00   

Jeśli chodzi o liczbę głosów nieważnych to wielu ludzi musiały zmylić książeczki i oddali glosy na kilka list. Na sejmik na pewno wiele głosów było pustych czyli też nieważnych.

Jeszcze raz: podstawa to protokoły papierowe.

Na pewno trzeba zmienić system. Może na taki www.ted.com/talks/david_b...g_without_fraud ?
Oglądać od polowy jak ktoś nie ma czasu na całość. Świetna sprawa.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-19, 11:06   

Co do Rady Powiatu, od rana są oficjalne wyniki:
http://spottedwielun.info...radzie-powiatu/


Co ciekawe ani w RP ani RM nie ma ani jednej osoby z PO.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glupek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 287
Piwa: 38/14
Skąd: Ziemia
Wysłany: 2014-11-19, 11:08   

wojtas napisał/a:

Dla mnie to liczenie głosów jest już mało wiarygodne, jeśli dla Ciebie to normalka i uważasz, że wszystko ogarną na tip top i wyniki są ok, to już Twój problem.


Co jest niewiarygodne w liczeniu głosów? Każda komisja składa się z przedstawicieli wszystkich startujących komitetów; nie ma możliwości, żeby w jednym komitecie był więcej niż 1 przedstawiciel komitetu wyborczego. Głosy są liczone komisyjnie w jednym pomieszczeniu, wyniki są czasem wielokrotnie sprawdzane przez innych członków komisji, a wszyscy muszą się podpisać pod protokołem. Uważasz, że wszyscy członkowie komisji (w tym reprezentujących PiS, SLD i KNP) są w zmowie i wspólnie fałszują karty wyborcze na rzecz PSLu? A może PSL do komisji wyborczych wystawił kilkadziesiąt tysięcy magików, którzy potrafią to zrobić tak, aby nikt nic nie zauważył? Wśród tych magików nie ma ani jednego, który z powodu wyrzutów sumienia lub za kasę nie wyjawi nic mediom? Czy może fałszuje je PKW? Jeżeli wyniki globalne zostaną w jakikolwiek sposób sfałszowane, obowiązkiem członków komisji jest zgłosić niezgodności między sporządzonym przez nich protokołem, a danymi opublikowanymi w internecie. Jeżeli ich zastrzeżenia nie zostaną uwzględnione zawsze mogą je opublikować, wysłać do mediów lub zawiadomić prokuraturę. Cenzury w tym kraju nie ma. Co w tej procedurze można sfałszować? Swoimi zarzutami obrażasz tysiące ludzi, którzy w tych komisjach pracują.

Burdel w PKW, to też wina PSLu? Przypominam, że na skład i funkcjonowanie PKW nie ma wpływu żadna struktura związana z rządem i sejmem, a sam skład PKW w większości jest niezmieniony od co najmniej kilkunastu (jeśli nie kilkudziesięciu) lat. Obrażasz tutaj inteligencję swoją, czy forumowiczów? I ty się dziwisz, że przy takich zwolennikach jak ty, więcej osób wolało PSL...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-19, 11:33   

Przerzuciłem wszystkie wypowiedzi z tematu wyborów na burmistrza do nowego wątku. Chodziło mi głównie o dodanie ankiety przed drugą turą.
Chociaż tytuł wątku dotyczy stricte drugiej tury wyborów na burmistrza, to dopuszczam możliwość dyskusji o szeroko pojmowanych wyborach samorządowych (czyli o liczeniu głosów, wyborach do rady miejskiej, powiatowej i sejmiku wojewódzkiego).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW