R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Wybory Samorządowe AD 2014 - komentarze różne :-)
Autor Wiadomość
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-01, 15:43   Wybory Samorządowe AD 2014 - komentarze różne :-)

Cytat:
Hanna Gronkiewicz-Waltz o reelekcji: Nigdy nie miałam tak dobrego wyniku
10 minut temu

- Nigdy nie miałam takiego wyniku. 4 lata temu miałam 53 proc. w pierwszej turze, 8 lat temu 53 proc. w drugiej - mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz. Prezydent Warszawy odpowiada tym na słowa opozycji, która twierdzi, że PiS dogania Platformę w Warszawie.


Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/r...ampaign=firefox


Zawsze mi się wydawało że wygrana w I turze (zakładając że jest więcej niż 2 kandydatów) jest zdecydowanie lepszym wynikiem niż wygrana w II turze... Ale jak widać HGW sądzi inaczej... I zupełnie serio pytam Was - który wynik uważacie za lepszy:

53% w pierwszej turze przy 10 konkurentach?

Czy 58,6% w drugiej turze z jednym przeciwnikiem?
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Skorupa 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 2 razy
Wiek: 38
Dołączył: 09 Gru 2011
Posty: 190
Piwa: 21/54
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-01, 15:50   

Zyskała 5,6% wyborców.
_________________
Gość, uśmiechnij się :585:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-12-01, 15:59   

Finał to jest zawsze finał :D I liczy się wygrana w finale, bo o półfinale nikt nie będzie pamiętał najdalej za kilkanaście dni :twisted:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-01, 16:18   

miko 005, tak, tylko mnie chodzi o samo poparcie - wg mnie poparcie 53% w pierwszej turze przy 10 kontrkandydatach było jednoznaczne. Wynik 58% w drugiej turze jest wg mnie mniejszym poparciem niż 53% w pierwszej. W drugiej turze często głosujemy "przeciw komuś"
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2014-12-01, 17:44   

Generalnie nasuwa mi się jeden wniosek. PiS mogło wygrać wyraźnie, jednak przegrało. Przegrało, jak zwykle, z samym sobą. Gdyby nie ich głupie zagrywki ze sfałszowanymi wyborami po I turze, wygraliby prawdopodobnie w II turze w kilku miastach wojewódzkich, np. w Poznaniu, czy Krakowie. Kto wie, może i w Warszawie. Mogli być zwycięzcami, a zostali.. Każdy niech dopisze swoją puentę.

Najbardziej zabawne są ich komentarze, że porażki kandydatów PiS w II turach stosunkiem 60/40 to jest sukces. Ta partia jest narażona na śmierć naturalną.. Od czasu Smoleńska dotknęła ją choroba nieuleczalna. Daje im góra 10 lat. Bo, czy są jakieś szanse, że Kaczyński zacznie mówić głosem normalnego polityka ? Ja w to nie wierzę. Zbyt dużo szans mu dawałem wcześniej.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-01, 18:26   

hiszpan

PiS miał słabych merytorycznie kandydatów. Sasin w Warszawie? I jakaś działaczka PO która wróciła do PIS w Łodzi i stratowała z listy PiS. To ma być konkurencja? :D


Jak się ma słabych kandydatów, to czego oczekiwać. Narzekaniem na PO się nie wygra wyborów, trzeba się zaprezentować dobrze i przedstawić swoje osiągnięcia.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2014-12-01, 18:45   

Mateusz napisał/a:
hiszpan

PiS miał słabych merytorycznie kandydatów.


Mateusz

Jakie cechy charakteryzują kandydata silnego merytorycznie ?

Mateusz napisał/a:
(...) Sasin w Warszawie? I jakaś działaczka PO która wróciła do PIS w Łodzi i stratowała z listy PiS. To ma być konkurencja? :D


Sasin miał duże szanse, zaważyła "pomoc" Kaczyńskiego ze sfałszowanymi wyborami.. Kogo mieliby wystawić w Łodzi ? Matynie ?

Mateusz napisał/a:
Jak się ma słabych kandydatów, to czego oczekiwać.


PiS nie miał słabych kandydatów. Jednak to wciąż PiS.. :smile:

Mateusz napisał/a:
Narzekaniem na PO się nie wygra wyborów, trzeba się zaprezentować dobrze i przedstawić swoje osiągnięcia.


Wygrasz wybory narzekaniem na PO. W sumie nic nie trzeba robić. W przypadku PiSu należałoby tylko zamknąć gębę Kaczyńskiemu i jego niezrównoważonym doradcom.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-12-01, 19:02   

Kiedy wy zrozumiecie, że prezesowi Kaczyńskiemu nie zależy na żadnym zwycięstwie, w żadnych wyborach, a w tych parlamentarnych to już na bank. Miał swoje 5 minut z koalicją; Samoobrona i LPR. Jak wyszło wszyscy wiemy, wie też doskonale o tym sam Jarosław Kaczyński. Rządzenie krajem to za wysokie progi dla Kaczyńskiego, może się na tym przejechać i wtedy stracić faktycznie wszystko. A tak, wieczna opozycja jest o tyle dobra, że nic nie kosztuje, a krytykować jak widzimy można wszystko i wszystkich. I dopóty dopóki naród nie pojmie tych intryg, Jarosław Kaczyński ze swoją partią będzie spijał śmietankę z opozycyjnego garnuszka.
Kiedy PiS ma szansę? W dwóch przypadkach; Kaczyński odchodzi na polityczną emeryturę, albo znajduje się naprawdę ktoś ambitny w tej partii, że w otwartej wojnie wygrywa prym o władzę w PiS-ie i wtedy prowadzi PiS do zwycięstwa na szczeblu parlamentarnym.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-01, 23:58   

Miko005

Cóż... Prawda to co napisałes. W środowisku KNP tez mówi się że PIS w roli wiecznej opozycji czuje się dobrze. A najlepiej gdy poza PiS nie ma nikogo po prawej stronie.

Hiszpan

Gronkiewicz Waltz czy Dudkiewicz popełnili błędy i zaczęli zachowywać się jak nasz Antczak(nadmuchana pewność siebie i rozrzutnośc publicznych pieniędzy).

Dobry i merytoryczny kandydat mógł ich pokonać.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 34
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2014-12-02, 01:11   

Sasin to słaby kandydat, nie płaci podatków w Warszawie, jego hasła to były puste slogany i jego wynik wyborczy to jedynie wynik wyborców nastawionych anty-HGW, nic więcej.
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2014-12-02, 09:24   

Mateusz napisał/a:
hiszpan

PiS miał słabych merytorycznie kandydatów.


Mateusz

Jakie cechy charakteryzują kandydata silnego merytorycznie ?

hajen napisał/a:
Sasin to słaby kandydat, nie płaci podatków w Warszawie, jego hasła to były puste slogany i jego wynik wyborczy to jedynie wynik wyborców nastawionych anty-HGW, nic więcej.


Nie ważne, gdzie płaci podatki. Biedroń w Słupsku również ich nie płaci, a prezydentem został. Oczywiście hasła Sasina to były puste slogany, masz rację. Ale znajdź mi takiego kandydata, których podczas kampanii takowych się wyzbył ? Moim zdaniem trzeba analizować kandydatury poszczególnych osób pod kątem stricte przygotowania do pracy na stanowisku radnego / burmistrza / prezydenta. Nie patrzeć na ich obietnice. Tyle co ja Ci obiecam, nikt Ci nie da.

HGW, co zrobiła dla Warszawy ? Poza tym, że za bardzo nie ingerowała w inwestycje i w miarę sprawnie pozyskiwała unijne pieniądze (niekoniecznie później prawidłowo wydatkowane), co zalicza się na jej plus, to nie zrobiła nic ;) Kontrakty i umowy odnośnie budowy obwodnicy południowej i metra były w planach na długo przed rozpoczęciem jej urzędowania (notabene II linią metra mieliśmy już jeździć od 2009 roku :smile: co było w jej obietnicach wcześniej). Korki na Puławskiej, Grójeckiej i w Raszynie (dłuższe czerwone światła ratują W-wę przed zakorkowaniem) jak były, tak występują nadal. Tylko 30% miasta posiada plan zagospodarowania przestrzennego ! Plusem zapewne jest jego ład i porządek. Jest schludne i zadbane. Przede wszystkim Krakowskie Przedmieście, które stało się wizytówką stolicy. Ale czy od metropolii z tak dużymi inwestorami, jak obecnie, oczekujemy wyłącznie utrzymania porządku i czystości ?

Jednak z dwojga złego wybrałbym HGW. Nie jest z PiS-u :smile: Lecz to tylko moja interpretacja :wink:
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-03, 16:48   

Wipler płacił podatki w Warszawie, długi czas działał/działa w Fundacji Republikańskiej, gdzie są opracowywane projekty ustaw czy strategie ekonomiczne dla państwa/samorządów.

Podczas swojej kampanii wytykał konkretne błędy, niegospodarność HGW.

A Sasin? Tyle pewnie co przeciętny działacz PiS. PO złe, my jesteśmy lepsi i tyle. A jak obejmą władzę to nie widać większej różnicy w portfelu czy w prawodawstwie.


Gdybym miał możliwość głosować w Warszawie w II turze, pewnie bym zagłosował na PiS, ale tylko dlatego żeby na chwile ludzie z PO odeszli od władzy i na ich miejsce kto inny wszedł. Bez większych oczekiwań.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 34
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2014-12-03, 21:19   

Panowie i Panie, rzut beretem od Wielunia:
http://fakty.interia.pl/r...ego,nId,1568696

Jak się to ma do opinii niektórych forumowiczów, którzy wtórują prezydentowi w sprawie wyborów?
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glupek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 287
Piwa: 38/14
Skąd: Ziemia
Wysłany: 2014-12-04, 07:48   

hajen napisał/a:
Panowie i Panie, rzut beretem od Wielunia:
http://fakty.interia.pl/r...ego,nId,1568696

Jak się to ma do opinii niektórych forumowiczów, którzy wtórują prezydentowi w sprawie wyborów?


A co to ma do rzeczy? Właśnie o tym Komorowski mówił. To sądy są od decydowania o ważności wyborów, a nie politycy. Kaczyński będzie się domagał powtarzania wyborów do skutku, tak długo, aż wygra 99%, czy dopóki nie przegra?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 34
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2014-12-04, 10:35   

Komoruski to akurat "wyręcza" sędziów sam wyrokując, co jest słuszne, a co nie. Dodatkowo każdego, kto wątpi w prawdziwy wynik wyborów nazywa szaleńcem. Chyba Niesiołek korepetycje mu dawał.
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW