R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Kino Syrena
Autor Wiadomość
MM12345 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 55
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-03, 17:53   Kino Syrena

Przeglądałem na stronach WDK dane dot. kina i znalazłem specyfikacje techniczną kina
http://www.wdkwielun.pl/w...iskowa_OPIS.pdf

Znalazłem w internecie dane dot. projektora 3D - http://awaco.pl/pdf/proje...%20LR_SB_PL.pdf

Wczoraj ukazało się ogłoszenie o udzieleniu zamówienia http://www.wdkwielun.pl/w...-02.12.2014.pdf

Ciekawostką jest, że firma Rosa-Bud SA budowała obiekty dla Fabryki Broni w Radomiu.
http://www.rosabud.pl/?d=125

PS. W tym temacie bez polityki - proszę. Nie interesuję mnie i na pewno wiele osób za jakich rządów zostanie oddane do użytku, byle w końcu kino było czynne.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-12-03, 20:28   

Chciałbym jeszcze o własnych siłach zasiąść przed ekranem i obejrzeć jakiś film w wieluńskim kinie :twisted: Ciekawe czy będzie to w dalszym ciągu kino Syrena, czy może jakaś ogólno-gminna dyskusja nad nową nazwą wyremontowanego budynku ;)
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-03, 23:15   

miko 005 napisał/a:
Ciekawe czy będzie to w dalszym ciągu kino Syrena


a dlaczego nie? Koniecznie wszystko trzeba zmieniać na "nowoczesne"? Budynek ten sam, charakter sceny ten sam - po co zmieniać nazwę?

Poza tym to chyba był i jest(będzie) kino-teatr Syrena ;-)

Proszę niech ktoś zaznajomiony z tematyką budowlaną wytłumaczy mi w jaki sposób na etapie udzielania zamówienia podstawowego w trybie przetargowym można pominąć taką ilość pozycji na łączną kwotę blisko 1,5mln zł? Jestem w stanie zrozumieć poprawienie instalacji elektrycznej (kolizja z dostawcą ciepła) - ok błąd w projekcie, nieprzewidziane okoliczności czy coś w tym stylu... ale okładzina akustyczna sali kinowej? Ktoś zapomniał? Czy dopiero teraz stwierdził że wypadałoby zamontować?
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MM12345 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 55
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-04, 11:42   

ourson napisał/a:
miko 005 napisał/a:
Ciekawe czy będzie to w dalszym ciągu kino Syrena


a dlaczego nie? Koniecznie wszystko trzeba zmieniać na "nowoczesne"? Budynek ten sam, charakter sceny ten sam - po co zmieniać nazwę?

Poza tym to chyba był i jest(będzie) kino-teatr Syrena ;-)

Proszę niech ktoś zaznajomiony z tematyką budowlaną wytłumaczy mi w jaki sposób na etapie udzielania zamówienia podstawowego w trybie przetargowym można pominąć taką ilość pozycji na łączną kwotę blisko 1,5mln zł? Jestem w stanie zrozumieć poprawienie instalacji elektrycznej (kolizja z dostawcą ciepła) - ok błąd w projekcie, nieprzewidziane okoliczności czy coś w tym stylu... ale okładzina akustyczna sali kinowej? Ktoś zapomniał? Czy dopiero teraz stwierdził że wypadałoby zamontować?


Najpierw robiony jest projekt i właściwie wszystko powinno być tam ujęte wszystko (okładzina akustyczna też), bo na podstawie projektu jest robiona specyfikacja zamówienia. Dyrektor WDK mówiła, że projekt kupiony w przetargu (zgodnie z obowiązującymi przepisami) zawierał błędy. Zmiany do projektu, zamówienia wprowadza się też później, gdy okazuje się, że po zerwaniu tynku trzeba naprawiać ściany, przecież tego nie widać, był też problem z dachem, itd.

Jaki byłby hałas, gdyby np. dach przeciekał po 2 latach od oddania kina lub zaczęły pękać mury. Koszty też by były dużo większe. Jak robiłem remont u siebie w domu to też zawsze coś dochodziło do zrobienia wiecej. I koszt remontu był dużo większy niż planowany.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-04, 18:00   

MM12345, popraw jeśli się mylę... projekt który zawierał błędy jest od lat 4. Był pierwszy etap - firma z Częstochowy, tam był zdaje się ten dach... Teraz mamy drugi etap przebudowy - inny wykonawca (Ros-bud). Na drugi etap był nowy projekt i nowy przetarg na projekt? Czy po prostu wzięto ten projekt z błędami sprzed 4 lat i na jego podstawie rozpisano przetarg?
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MM12345 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 55
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-04, 19:22   

ourson napisał/a:
MM12345, popraw jeśli się mylę... projekt który zawierał błędy jest od lat 4. Był pierwszy etap - firma z Częstochowy, tam był zdaje się ten dach... Teraz mamy drugi etap przebudowy - inny wykonawca (Ros-bud). Na drugi etap był nowy projekt i nowy przetarg na projekt? Czy po prostu wzięto ten projekt z błędami sprzed 4 lat i na jego podstawie rozpisano przetarg?


O ile wiem był jeden przetarg na projekt, jeszcze za czasów Majchra. Później było wiele poprawek i zmian w projekcie, które robił wykonawca projektu. Na wszystko co jest robione musi być papier. Nie ważne za jakich rządów to trwa, wątpię, żeby było szybciej. Przeglądałem dokumentację dostępną i nie zazdroszczę pani Mikulskiej pilnowania i nadzorowania tego remontu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-05, 08:06   

MM12345, ale to jednego nie rozumiem - projekt był dostępny przez cały pierwszy etap remontu i nikt nie podjął próby jego weryfikacji żeby stwierdzić że brakuje tak podstawowych rzeczy jak okładzina akustyczna sali kinowej?
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MM12345 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 55
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-05, 10:20   

ourson, może zweryfikowali, tylko okładzinę akustyczną instaluje się na prawie końcu - to nie jest ocieplenie.
Może poprawiali i zmieniali najpierw projekt dot. I części remontu. Zawsze przeważnie jest tak, że przy dużych poprawkach wprowadza się je etapami, bo nie wiadomo co wyniknie później.
Na podstawie projektu wykonawca robi kosztorys. Przypuszczam, że przewidziano zmiany wcześniej, bo zabezpieczono fundusze.
Nikt w Wieluniu na pewno nie miał doświadczenia w budowie kina nowej generacji. Nawet kina dużych sieci się różnią, bo doświadczenie i pomysły przychodzą z czasem.

PS. Nie wiem wszystkiego. Z tych materiałów udostępnionych przez WDK przejrzałem tylko to, co mnie interesuje. Mam jako takie doświadczenie nt. przetargów publicznych, remontów (projekty, kosztorysy).
Już przed remontem kina czułem, że to będzie "zgniłe jajko" - bo to ponad 50-letni budynek. W tamtych czasach liczyła się szybkość budowania, nie jakość.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ryba 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 427
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2014-12-05, 10:36   

Ourson, okładziny akustyczne miał położyć wykonawca I etapu, czyli Styl-Mark. Generalnie ta firma miała zrobić całą salę widowiskowo-kinową. Sprawdź sobie zapisy przetargu. Problem w tym, że Styl-Mark zszedł z placu budowy pod koniec sierpnia 2013 r. W protokole kontroli przeprowadzonej przez komisję rewizyjną napisano, że powodem tego były nieuzupełnione braki w projekcie. Domyślam się, że zbyt długo trzeba było czekać na wprowadzenie poprawek przez projektanta. Takich sytuacji było wiele. Styl-Mark nie wrócił już na plac budowy, bo ogłosił upadłość, nie informując o tym zresztą inwestora. W tej sytuacji zdecydowano się zlecić nieukończone przy Styl-Mark roboty wykonawcy drugiego etapu, czyli Rosa-Bud.
_________________
Conversations don't get any better as you get older
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-05, 10:53   

MM12345, ryba, ja po prostu nie rozumiem jednej rzeczy - jeśli okładzina akustyczna miała być wykonana przez Styl-Mark. Zeszli z budowy. PRzeprowadzono kontrolę - to chyba zauważono że okładziny nie ma. Ogłoszono nowy przetarg. I co? Nie uwzględniono tego że okładziny nie było i trzeba ją wykonać i dlatego dołożono ją teraz już bezprzetargowo? I takich prac jest na 1,5mln złotych?

Styl-Mark - ok - zawalił na całej linii. Ale ta komisja rewizyjna też chyba miała jakieś ustalenia?

Co do zasady zgadzam się z tym że pomysł tak dużego remontu tego budynku był chybiony. Po pierwsze dlatego że mamy inne potrzeby infrastrukturalne (ale to wątek już przerabiany) a po drugie dlatego że tego typu modernizacja to zawsze jest zagadka i nierzadko okazuje się że postawienie nowego budynku jest i szybsze i tańsze. A zabytkiem kinoteatr Syrena chyba nie był...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ryba 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 427
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2014-12-05, 11:37   

Gdy ogłaszano przetarg na drugi etap, nikt nie mógł przypuszczać, że Styl-Mark się zwinie. Oni nawet przystąpili do tego przetargu... Wykonawcę drugiego etapu, czyli Rosa-Bud, wybrano pod koniec września 2013 roku, a dwa miesiące później Styl-Mark zakończył działalność. Nie wiem, jaka jest wartość robót, których nie wykonał Styl-Mark. Wiem tylko tyle, że ponoć dostali wynagrodzenie adekwatne do tego, co zdążyli wykonać. Natomiast kontrola komisji rewizyjnej odbyła się w październiku bieżącego roku.
_________________
Conversations don't get any better as you get older
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-05, 11:38   

ryba, ok, to wiele wyjaśnia co do chronologii... :-) Dzięki :-)
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MM12345 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 55
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-05, 12:21   

ourson napisał/a:
MM12345, ryba, ja po prostu nie rozumiem jednej rzeczy - jeśli okładzina akustyczna miała być wykonana przez Styl-Mark. Zeszli z budowy. PRzeprowadzono kontrolę - to chyba zauważono że okładziny nie ma. Ogłoszono nowy przetarg. I co? Nie uwzględniono tego że okładziny nie było i trzeba ją wykonać i dlatego dołożono ją teraz już bezprzetargowo? I takich prac jest na 1,5mln złotych?

Styl-Mark - ok - zawalił na całej linii. Ale ta komisja rewizyjna też chyba miała jakieś ustalenia?


Komisja rewizyjna składała się też chyba z radnych (spytaj Okrasę).

Masz podana podstawę prawną na przetarg na zamówieniu i zgodzie. Wg mnie wysłano zapytanie o cenę do kilku (kilkunastu) firm, a odpowiedziała tylko jedna i ją wybrano. Do ilu firm wysłano zapytanie o cenę - nie wiem, ale musiało być conajmniej kilka, żeby skorzystać z takiej mozliwości.

ourson napisał/a:
Co do zasady zgadzam się z tym że pomysł tak dużego remontu tego budynku był chybiony. Po pierwsze dlatego że mamy inne potrzeby infrastrukturalne (ale to wątek już przerabiany) a po drugie dlatego że tego typu modernizacja to zawsze jest zagadka i nierzadko okazuje się że postawienie nowego budynku jest i szybsze i tańsze. A zabytkiem kinoteatr Syrena chyba nie był...


Budynek jest zabytkiem
http://wielun.naszemiasto...rt,t,id,tm.html

PS. Spóźniona trochę odpowiedź, ale odpisuje w chwili wolnej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
FYC 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 05 Lis 2014
Posty: 88
Piwa: 9/10
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-05, 13:10   

O czym wy tu chrzanicie??? Kto mi powie jak mogła nie być przewidziana okładzina akustyczna w projekcie??? Przecież ktoś kto robi takie projekty wie, na pewno, że nie można jej ot tak sobie dołożyć. MUSI być uwzględniana przy obliczaniu punktu rosy i przepuszczalności pary przez ścianę. Więc wcale się nie zdziwię jak za rok albo dwa po otwarciu kina na ścianach pojawi się grzyb.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-05, 16:19   

FYC,
Cytat:
Przecież ktoś kto robi takie projekty wie, na pewno, że nie można jej ot tak sobie dołożyć. MUSI być uwzględniana przy obliczaniu punktu rosy i przepuszczalności pary przez ścianę.
Niby dlaczego? Skoro można docieplać ściany od wewnątrz styropianem, wełną i czym tam jeszcze, to co stoi na przeszkodzie aby dolepić wykładzinę albo panele akustyczne?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW