R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Kino Syrena
Autor Wiadomość
pilnik666 
Dojeżdża PKSem
.bębenekman.



Wiek: 41
Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 103
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-04-08, 17:02   

Tutaj się jeszcze nie wypowiadałem, a co tam :) generalnie śmiech na sali z tym kinem jest, normalny przedsiębiorca nie pozwoliłby na to aby tak długo budowano mu obiekt który ma oczywiście przynosić określone profity :) naszą piękną, ale dość małą galerie postawili od podstaw szybciej niż "remont" kina i już zarabiają kasę. Podejrzewam że zdążyliby ją zburzyć i postawić na nowo, zanim poleci pierwszy seans w Syrenie. MASAKRA .... jak dla mnie, nie do pomyślenia, pracuję w sektorze prywatnym i tam za takie opóźnienia z osiem razy już zmieniliby zarządzających. Pozostaje tylko czekać z nadzieją że coś w tym roku już można będzie obejrzeć.

Taka mnie myśl naszła..:)
_________________
http://www.facebook.com/CoZTego
https://www.facebook.com/extremewielun
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2015-04-09, 15:00   

Wieluński Dom Kultury został partnerem Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi przy organizacji projektu TU JEST KINO!

TU JEST KINO! Odkurzamy wspomnienia - to projekt współorganizowany z Urzędem Marszałkowskim w Łodzi którego celem jest postanie wirtualnego archiwum poświęconego kinom w województwie łódzkim. Od 13 do 30 kwietnia w Wieluńskim Domu Kultury będziemy przeprowadzać akcję społecznościową TU JEST KINO! W tych dniach od 9:00 do 16:00 czekamy na wszelkie materiały dotyczące historii Kina Syrena (zdjęcia, bilety, wycinki prasowe, pocztówki). Celem akcji jest utworzenie wirtualnego archiwum Kina Syrena.

Na stronie www.tujestkino.lodzkie.pl powstanie wirtualne archiwum poświęcone kinom, w tym Kina Syrena w Wieluniu. Celem zbiórki jest zebranie wspomnień mieszkańców, zdigitalizowanie i umieszczenie na wyżej podanej stronie.

Czekamy na: fotografie (kina, na tle obiektu, w wnętrzu), bilety, afisze, autografy znanych osób odwiedzających kino, fotografie z gwiazdami, programy, wycinki prasowe, pocztówki oraz nagrywamy historie mówione.

Ważne: Wszystkie przekazane materiały zostaną zdigitalizowane i oddane właścicielom w stanie nienaruszonym wraz z wersją cyfrową materiału.

wdk.jpg
Plik ściągnięto 41 raz(y) 77,8 KB

_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mafik 
Przyjeżdża na zakupy


Wiek: 43
Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 371
Piwa: 9/7
Skąd: EWI
Wysłany: 2015-04-09, 19:19   

Ten remont tyle trwa że jego początek już chyba można podciągnąć pod temat historyczny;) A za koszty można dostać GrandPrix konkursu;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-10-21, 20:39   

Cytat:
Do kina dopiero na wiosnę? Na razie trwają jedynie roboty papierkowe

Najpewniej dopiero wiosną wielunianie będą mogli pójść na pierwszy seans filmowy w odnowionym kinoteatrze.


W kinoteatrze od pół roku nic się właściwie nie dzieje. Roboty budowlane zostały już praktycznie zakończone, pozostało zamontować sprzęt kinowy i estradowy oraz fotele. Wciąż jednak nie zostały wybrane firmy, które się tym zajmą.

W sierpniu Wieluński Dom Kultury ogłosił przetarg na zamontowanie sprzętu elektro-akustycznego, oświetlenia sceny oraz mechaniki scenicznej (w tym ekranu projekcyjnego). Oferty zostały otwarte 9 października i w dalszym ciągu są one analizowane przez fachowców z zewnątrz.

- Potrwa to jeszcze kilka dni - mówi Elżbieta Kalińska, dyrektor WDK.

Jak się dowiedzieliśmy, o kontrakt starają się dwie firmy. Zgodnie z założeniami przetargu, wybrana firma powinna wykonać zlecenie w ciągu dwóch miesięcy. W tym czasie zostanie ogłoszony przetarg na dostawę i montaż foteli.

W wywiadzie dla telewizji kablowej burmistrz Paweł Okrasa stwierdził, że realnym terminem otwarcia kinoteatru jest przełom marca i kwietnia 2016 roku.

Źródło


5627371099daa_o,size,933x0,q,70,h,1e7efe.jpg
Plik ściągnięto 79 raz(y) 73,28 KB

_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2015-10-22, 06:35   

No cóż...a latka lecą... na pierwszy ogień powinni puścić mocną komedię, żebyśmy po tych latach płaczu ze śmiechu mogli się rozerwać i to za darmo.
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MM12345 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 55
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-11-10, 16:04   

Przeczytałem dzisiaj, że nowa pani dyrektor WDK się żali, że musi płacić 2,5 tys. zł opłaty przesyłowej za energię elektryczną i gdyby kino było czynne to wtedy koszt wynosiłby 1 tys. zł. (żródło: wielun.nasze.miasto) :smile:
Nie wiem, czy ktoś wprowadził w błąd panią dyrektor, ale poniżej małe wyjaśnienie z faktury dla firm za energię elektr.:
Obrót:
- energia czynna to cena za prąd zużyty. Obliczona została jako iloczyn zużytej energii oraz ceny 1 kWh energii
- opłata handlowa - jest opłatą stałą x ilość m-cy, można napisać (w skrócie), że to jest oplata za wystawienie faktury
Dystrybucja
- opłata dystrybucyjna stała - zależna od mocy umownej, tzn. jaka została zamówiona.
- opłata dystrybucyjna zmienna - zależy od ilości energii zużytej
- opłata abonamentowa - podobnie jak opłata handlowa - nie zależy od zamówionej mocy i zużytej energii.
Nieraz opłata dystrybucyjna nazywana jest przesyłową. Opłatę dystrybucyjną stałą można było zmniejszyć na czas niedostępności kina - poprzez obniżenie zamówionej mocy.

Podsumowując - jak kino będzie czynne - trzeba jeszcze będzie zapłacić za zużytą energię elektryczną, oprócz tej opłaty stałej.

Ponieważ został wyłoniony zwycięzca przetargu na "Wykonanie technologii kinowej i estradowej w kino-teatrze „Syrena" w Wieluniu w ramach realizowanego przez Zleceniodawcę projektu „Europejskie Centrum Kultury, Dialogu i Pojednania – przebudowa i rozbudowa kino –teatru „Syrena” " zaciekawiło mnie dlaczego jest taka duża różnica w cenach DWÓCH oferentów.
Dokumentację robiła firma z Wrocławia (dlaczego znowu "Wrocław"?).
Moje wnioski:
- firma robiąca projekt lepiej się zna na akustyce niż na sprawach oświetleniowych
- wymienione w dokumentacji zapotrzebowanie na sprzęt nagłośniający i oświetleniowy - ich parametry są bardzo ogólnikowe, mogą dot. sprzętu z najniższej półki tzw. "chińszczyzny"
- dokumentacja jest przestarzała - mogła być robiona śmiało 10 lat wcześniej i najprawdopodobnie została adaptowana na potrzeby "Syreny" z jakiegoś większego, starszego projektu. Nie zauważyłem nowinek technicznych z ostatniego 7 (10)-lecia, w sprzęcie jaki został wymieniony w specyfikacji (oprócz kilku pozycji - co do których też można mieć zastrzeżenia)
- ... miałem dalej wymieniać minusy tej dokumentacji techn., ale to już chyba nic nie da.
Nowa Pani dyrektor WDK nie zasięgnęła opinii osoby, która zna się na "sprzęcie", może zwolniła kompetentne osoby. Można była wykonać parę telefonów do firm, osób (nawet we Wrocławiu) i zweryfikowali by specyfikację techniczną zamówienia (trzeba wiedzieć do kogo dzwonić i wiedzieć jak "wyciągnąć" potrzebne informację.
Cały ten przetarg to w przybliżeniu:
potrzebuję kupić samochód Mercedes-Benz Klasa E 250 Coupé (nazwa przypadkowa), a w specyfikacji opisuję tylko samochód osobowy, 1 koło zapasowe, gwarancja 2-lata.

Ja pierwszy raz spotykam się z tak okrojonym opisem dotyczącym zapotrzebowania w przetargach, a bardzo wiele ich widziałem.
Boże chroń Królową Syrenę. :smile:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-11-10, 16:34   

No dobra, a może mają teraz taryfę tzw budowlaną? Bez szczegółów możemy gdybać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MM12345 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 55
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-11-10, 17:26   

kitor napisał/a:
No dobra, a może mają teraz taryfę tzw budowlaną? Bez szczegółów możemy gdybać.


Nie masz pojęcia - to się nie odzywaj. Co z to jest taryfa budowlana ?
Dane, projekt, specyfikacje przetargu masz na stronie UMiG Wieluń.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Silvo 
Mieszka pod Wieluniem
Wieluń rulez!



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 876
Piwa: 11/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-11-11, 09:48   

MM12345 napisał/a:
kitor napisał/a:
No dobra, a może mają teraz taryfę tzw budowlaną? Bez szczegółów możemy gdybać.


Nie masz pojęcia - to się nie odzywaj. Co z to jest taryfa budowlana ?
Dane, projekt, specyfikacje przetargu masz na stronie UMiG Wieluń.


Stonuj i nie odzywaj się tak chamsko do innych. Każdy może się odzywać. Istnieje coś takiego jak taryfa budowlana. Może i to potoczna nazwa, ale jest. Sam korzystałem podczas budowy.
_________________
Carpie diem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2016-02-15, 23:50   

Cytat:
Fuszerka w wieluńskim kinie. Trzeba skuć beton w głównej sali

Fatum ciąży nad remontem kinoteatru w Wieluniu. W sali widowiskowo-kinowej trzeba będzie skuć beton i zrobić nową wylewkę



Wydawało się, że przebudowa obiektu przy Narutowicza jest już na ostatniej prostej. Pojawił się jednak kolejny problem, który niestety znów wydłuży czas realizacji inwestycji. Wieluński Dom Kultury musi się wstrzymać z ogłoszeniem przetargu na dostawę foteli dla widzów, bo byłby problem z ich montażem. Okazało się, że beton na widowni kruszy się. Burmistrz Paweł Okrasa przyznaje, że trzeba będzie go skuć i zrobić wylewkę raz jeszcze. Co gorsza, zapłaci za to miasto, bo wykonawca pierwszego etapu przebudowy kinoteatru (Styl-Mark) zbankrutował.

- Nie ma możliwości, żeby przykręcić fotele, ani nie ma jak wyegzekwować reklamacji. Z faktur niby wynika, że beton jest właściwej klasy, ale jak się w nim wierci otwory, to wszystko się łamie. Czekamy na ekspertyzy i kosztorysy, by móc przystąpić do wymiany betonu - mówi Okrasa.

W tegorocznym budżecie miasta na kino zarezerwowano 330 tys. zł z przeznaczeniem na zakup foteli. Na ostatniej sesji radni dołożyli jednak do kina 431 tys. zł. Są to pieniądze, które należą się wykonawcom drugiego (Rosa-Bud) i trzeciego etapu (Mikor) inwestycji, a których z jakichś powodów nie zapisano wcześniej w budżecie. Kolejne wydatki pochłoną roboty dodatkowe oraz zakup głośników kinowych.

Źródło



Po prostu brak mi słów...

56c1deec42ea8_o,size,933x0,q,70,h,6a0950.jpg
Plik ściągnięto 68 raz(y) 77,74 KB

_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
FYC 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 05 Lis 2014
Posty: 88
Piwa: 9/10
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2016-02-16, 10:36   

Tak to jest jak bierze się grzebków do roboty a nie fachowców. Gdyby była wzięta porządna firma (może nawet droższa) to dawno kino byłoby otwarte. W ogólnym rozrachunku i tak byłoby taniej... i w terminie.
KTO odpowiada za te wszystkie błędy itd.???
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2016-02-16, 11:07   

A inspektora ubezpieczalnia nie zapłaci? Ktoś to odbierał przecież.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
pilnik666 
Dojeżdża PKSem
.bębenekman.



Wiek: 41
Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 103
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2016-02-19, 09:06   

Nie znam się na przepisach budowlanych, budowlance i tym podobnym, ale powiem wam tylko tyle że takiej fuszery ze strony rządzących jak i firm które to kino "budują" to ja nie widziałem. Już na śmiech mnie zbiera jak czytam kolejne donosy na ten temat i widzę nowe terminy otwarcia obiektu. Podejrzewam że naszą galerię zdążyli by zburzyć, odbudować dworzec, zburzyć go ponownie i postawić nową galerie w tym czasie w którym mieszkańcy wielunia mają obiecane kino :) Tyle mam w temacie... :572:
_________________
http://www.facebook.com/CoZTego
https://www.facebook.com/extremewielun
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Michu525 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 15 Lis 2010
Posty: 70
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2016-02-27, 09:21   

To kino to studnia bez dna. Marnotrawstwo pieniędzy i czasu. Łatwiej było by wybudować od podstaw i taniej niż remontować tę ruderę. Kino jeszcze nie otwarte a zrobione prace na nowo trzeba poprawiać po paprokach jakich tam zatrudniono. Pie**** się z tym kinem jak babka z łobuzem, takie jest moje zdanie. A miasto powinno im za to nie zapłacić złamanego grosza. W szybszym czasie rozwalili dworzec i zrobili tą niby galerie.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
pilnik666 
Dojeżdża PKSem
.bębenekman.



Wiek: 41
Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 103
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2016-03-01, 10:27   

Takie małe porównanie, ja średnio raz w miesiącu jestem w częstochowie z córą w kinie, bilety, popkorny, MC oczywiście musowo plus waha do samochodu... jakieś 250zł min idzie, równie dobrze mógł bym te pieniądze zostawiać w naszym mieście, ale po co, lepiej obrzucać się błotem (rządzący) i pisać jeszcze więcej papierologi niż wziąć za ryj głównego wykonawce, o ile jeszcze taki istnieje.

A wiem że nie jestem odosobniony w moich wypadach bo często spotykam w częstochowie znajomych z wielunia :) Prosta tabliczka mnożenia i można policzyć ile w plecy jest miasto przez to że kino jest w sferze marzeń... nadal

Nie wiem czy ktoś tego nie kuma ??

A budynek trzeba ogrzać, dać prąd, zapłacić rachunki i tak mamy bezproduktywny pustostan... opłacany z naszej kasy .... SUPER, BRAWO !!!!
_________________
http://www.facebook.com/CoZTego
https://www.facebook.com/extremewielun
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW