R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Burmistrz Paweł Okrasa
Autor Wiadomość
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-01, 16:06   

Niech wywali tych, co teraz śpieszą z nieszczerymi życzeniami. Zaczęło się włażenie w d... (vide poprzednie posty).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-12-01, 16:14   

A no i właśnie, zapomniałem o Pat44 :D Przede wszystkim życzę Tobie, aby po czterech latach twoja euforia i zachwyt nad nowym burmistrzem był na tym samym poziomie co dzisiaj :D

Nauczono mnie również przegrywać, stąd te gratulacje. Choć to nie ja przegrałem a Janusz Antczak, ja tylko oddawałem na niego głosy w I i II turze :)
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-01, 16:21   

edzia i odziu, akurat stanowiska w Radzie Miejskiej to nie decyzja burmistrza... tylko Rady Miejskiej...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2014-12-01, 16:28   

Dzięki za informację, nie znam się, teraz już wiem :P
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
waskotorowa 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 28 Lut 2014
Posty: 70
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: wielun
Wysłany: 2014-12-01, 16:30   

Przyłączam się również do życzeń dla nowego Burmistrza oraz podziękowania dla odchodzącego gdyż nie wszystko co się działo w mijającej kadencji było złe. Osobiście uważam, iż naprawiono dużo ulic i chodników. Ktoś w końcu podjął męską decyzję odnośnie pomnika P. Siódmaka. Kilka jednak spraw nie zdecydowanie nie wyszło.
Odnośnie planu nowego Burmistrza - "przepis na Wieluń" poza oczywistymi i bezdyskusyjnymi na korzyść - aby się udało zrealizować mam kilka uwag co do moim zdaniem wątpliwych.
Mianowicie :
"- podjecie działań w celu wykorzystania złóż geotermalnych na potrzeby komunalne miasta"
proponuję zapoznać się z raportem UM w. łódzkiego
najistotniejszy fragment :
Pod względem wysokości temperatury najgorsze warunki panują w powiatach opoczyń-
skim, wieruszowskim, wieluńskim i tomaszowskim.
dla zainteresowanych link do raportu:
http://www.rpo.lodzkie.pl...pdf?MOD=AJPERES
Bardzo bym chciał aby Wieluń miał takie możliwości jak Uniejów ale to chyba niestety nierealne.
"-likwidacja płatnej strefy parkowania" moim zdaniem to zbyt pochopny pomysł. Jestem zwolennikiem powrotu do poprzedniego systemu parkowania, co do strefy, wysokości opłat oraz wypisywania biletu parkingowego (bez nr rejestracyjnego) Całkowita likwidacja płatnej strefy parkowania spowoduje brak wolnych miejsc parkingowych w ciągu dnia.
- strefa inwestycyjna - zakładam, że nikt nie ma wątpliwości że powinna powstać- to najlepiej na terenie już istniejącego przemysłu, tj obszary w okolicy ul Fabrycznej, dawnej cukrowni plus dokończenie pomysłu terenów inwestycyjnych w Jodłowcu. Przemawia za tym min. konieczność doprowadzenia do takiego terenu linii energetycznych o większym zapotrzebowania na prąd i pozostałe media, bliskość do przyszłego węzła z północną obwodnicą Wielunia.
Uważam, iż warto się zastanowić nad stworzeniem lokalnej Rady Biznesu ( członkowie - działalność społeczna) jako ciała doradczego dla władz gminy. Życzyłbym sobie aby docelowo były organizowane misje gospodarcze min. ze środków PARP dla lokalnych przedsiębiorców. Takie środki są do pozyskania.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-01, 16:31   

miko 005 napisał/a:
A no i właśnie, zapomniałem o Pat44 :D Przede wszystkim życzę Tobie, aby po czterech latach twoja euforia i zachwyt nad nowym burmistrzem był na tym samym poziomie co dzisiaj :D


Przedsiębiorcy przymierający głodem jeżdżący na rowerach, pracownicy w nowych beemkach, minimum egzystencji na poziomie 3 tys zł/os, zniesione podatki, córka władająca biegle 3ma językami. O czymś zapomniałem? :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-01, 16:36   

miko 005, Kulą w płot... Nie głosowałem! Nie pasuje mi redukcja etatów o 1 (słownie: jeden) i nie pasują mi spaliny w centrum. Jestem przeciw parkomatom, ale za zamknięciem Królewskiej, Narutowicza i Barycz dla nastoletnich śmierdziuchów... Nie chcę również żadnych nowych parkingów i kostki brukowej. Nie życzę sobie więcej blaszanych cudów architektury handlowej i szalejących pilarzy bez żadnych kwalifikacji... Jak więc widzisz czeka mnie tylko rozczarowanie. Nawet gdybym głosował na Okrasę nie poleciałbym mu gratulować, a co dopiero gdybym popierał jego adwersarza...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dislike 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 25 Mar 2012
Posty: 329
Piwa: 19/2
Skąd: hamburg
Wysłany: 2014-12-01, 16:43   

Wieś wybrała nam Burmistrza ;) Gratulacje i oby za 4 lata grono zwolenników wzrosło. A teraz do roboty. Sprawę strefy płatnego parkowania proponuję jeszcze raz przemyśleć.

(To pisałem ja, były wiochman a obecnie mieszkaniec hamburga)
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Pat44
Tartar 
Słyszał o Wieluniu
Tartar


Wiek: 47
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 5
Piwa: 2/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-01, 16:48   

Od czasu do czasu trzeba przewietrzyć magazyny a zwłaszcza urzędy z urzędasów . Już widzę to wietrzenie- " trąba powietrzna" , i miny tych zasiedziałych , znudzonych urzedędasów! Czas juz najwyższy na wietrzenie , i dobrze się stało" bo co za długo to nie zdrowo " :lol: :lol: :lol: :lol:
_________________
rozentuzjazmowany
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
waskotorowa 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 28 Lut 2014
Posty: 70
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: wielun
Wysłany: 2014-12-01, 18:00   

Tartar napisał/a:
Od czasu do czasu trzeba przewietrzyć magazyny a zwłaszcza urzędy z urzędasów . Już widzę to wietrzenie- " trąba powietrzna" , i miny tych zasiedziałych , znudzonych urzedędasów! Czas juz najwyższy na wietrzenie , i dobrze się stało" bo co za długo to nie zdrowo " :lol: :lol: :lol: :lol:
"

Jeśli zmieniać to na lepsze. Jeśli się planuje komuś podziękować to ważne aby mieć już kogoś lepszego na jego miejsce. Samo zwalnianie dla chęci odegrania się nie gwarantuje zmiany na lepsze. Praca urzędników w dużej mierze zależy od tego czego oczekują ich przełożeni - zakładam iż są wstanie jasno określić swoje oczekiwania i cele wobec podwładnych. Zawsze to zarządzający ponosi odpowiedzialność za swój zespół. Moim zdaniem istotna jest współpraca. Nie uważam, iż urzędnicy z założenia są przeciwko petentowi. Istotne aby zmieniło się podejście.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-01, 18:30   

Jeśli ktoś wykonuje rzetelnie pracę, to przecież dobry szef nie ma intetesu żeby go zwalniac.

W końcu praca urzędników miejskich jest wizytówką aktualnego burmistrza. Jeśli urzędnicy działają źle w stosunku to petentów to burmistrz sobie wystawia ocenę.

Myślę że Paweł jest osobą która będzie merytorycznie oceniać pracę ludzi a nie według tego, że ktoś go tam krytykował podczas kampanii. Znając życie Ci co jeszcze wczoraj na Antczaka głosowali, dziś będą zachwalać publicznie nowego burmistrza. ;)
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wojtas 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 116
Otrzymał 16 piw(a)
Skąd: Wielun
Wysłany: 2014-12-01, 18:37   

Jakież miłe uczucie, gdy Twój "wybraniec" wygrywa i zamyka usta niektórym ;) Głosy od przekonanego taty i w ostatniej chwili przekonanej mamy na pewno się przydały.

Gratulacje Panie Pawle.

Co do głosów:
I tura

Cytat:
Janusz Antczak (Wspólnota Ziemi Wieluńskiej) - 4.396 głosów

Paweł Okrasa (KWW Pawła Okrasy) - 3.100

Mieczysław Majcher (Przejrzysta Gmina) - 2.500

Waldemar Kluska (Forum Samorządowe) - 1.468

Zenon Kowalczyk (PSL) - 388

Karol Tomczyk (PO) - 325

łącznie głosów: 12 177


II tura
Cytat:
Janusz Antczak 4800
Paweł Okrasa 5076

łącznie głosów: 9876



5076 - 3100 (PO I tura) = 1976
trochę tych osób przeszło od MM i WK, biorąc pod uwagę frekwencję w II turze, po tym całym zamieszaniu z PKW
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-12-01, 18:49   

Generalnie polityka nie rządzi się logiką. Każdy władca, tam gdzie tylko będzie mógł, będzie dokonywał tzw. czystek politycznych. I do lamusa włóżcie sobie bajki typu; liczy się kompetencja a nie przynależność :razz:
Nasz nowy burmistrz ma trochę "długu do spłacenia" :twisted: więc nie czarujcie ludzi, że ci namaszczeni przez Antczaka zostaną na stanowiskach, bo to fachowcy przecież ;)
Poczekajmy na nowe rozdanie i wtedy pogadamy :razz:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-01, 23:47   

Posady w urzędzie za 1200-1500 to takie fuchy ze ludzie którzy pomagali Pawłowi robić kampanie kleic plakaty z pewnoscia rzuca swoje stanowiska i firmy na rzec tych fuch.

Trzeba by się znizyc do poziomu radnej Kałużnej z PO której ponad 20 letni syn został zatrudniony w urzędzie gminy.

Gdyby nowy burmistrz miał tak postępować według Twoich wzorców to musiałby wcześniej uzyskać poparcie PSL i SLD wieluńskich. Tj. Przekonać ich swoim programem. A raczej łupami.

Ludzie którzy dzialali na rzecz jego kampanii często robili to za darmo. Wiem ze to trudno Ci zrozumieć ale pozbycie się Antczaka było ogromna motywacją dla wielu ludzi z Wielunia.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-02, 00:47   

TyMateusz, ! To ty się zgadzasz z miko, czy nie? Bo nic z tej twojej pisaniny nie rozumiem...
Cytat:
Posady w urzędzie za 1200-1500 to takie fuchy ze ludzie którzy pomagali Pawłowi robić kampanie kleic plakaty z pewnoscia rzuca swoje stanowiska i firmy na rzec tych fuch
Co to znaczy? Za cholerę nic nie kumam! A to:
Cytat:
Gdyby nowy burmistrz miał tak postępować według Twoich wzorców to musiałby wcześniej uzyskać poparcie PSL i SLD wieluńskich. Tj. Przekonać ich swoim programem. A raczej łupami.
? Co ci jest chłopie? Natomiast to sugerowałoby, że nie zgadzasz się z miko005:
Cytat:
Ludzie którzy dzialali na rzecz jego kampanii często robili to za darmo. Wiem ze to trudno Ci zrozumieć ale pozbycie się Antczaka było ogromna motywacją dla wielu ludzi z Wielunia.
. O czym ty piszesz człowieku? Jaką motywacją? Koryto się tylko liczy. Zgadzam się z miko 005, całkowicie. I tak powinno być! Urzędas, który zamiast pilnować papierów bierze się za robienie kampanii szefowi, powinien liczyć się z tym, że dostanie kopa. Niby dlaczego kandydat, który stawia wszystko (prywatne pieniądze również) ma teraz tolerować wokół siebie kretów, którzy kopią pod nim dołki? Wyciąć watahę! I nie patrzeć na jakąś tam fachowość. Wielka mi fachowość... Popychania papierów i przystawiania pieczątek można małpę nauczyć. Chociaż nie głosowałem na Okrasę, to brawo... Dokopać im teraz ile wlezie!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW