R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: glizda
2014-11-30, 21:07
Wszystko o Wójtach Powiatu Wieluńskiego
Autor Wiadomość
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2009-04-23, 22:29   Wszystko o Wójtach Powiatu Wieluńskiego

Jako pierwszy Grzegorz Smugowski, Wójt Gminy Pątnów.

Jak poinformowalo Radio Ziemi Wielunskiej, Gmina Patnow stworzyla na swojej stronie internetowej mozliwosc zadania pytania wojtowi. Korzystajac z okazji skorzystalem z tej mozliwosci. Po weryfikacji pytania przez administratora tego portalu (mam nadzieje pozytywnej) pytanie pojawi sie na stronie www.patnow.pl w zakladce Zadaj pytanie Wojtowi.


Szanowny Panie Wojcie

Na szybko przygotowalem dla Pana kilka pytan i licze na "spokojne" oraz racjonalne odpowiedzi.

1. Czy nie uwaza Pan, ze kwota ( http://wielun.biz/viewtopic.php?t=5960 ) która pobiera Pan z racji swojej pracy jest za wysoka (12100 zl)?
2. Czym dla Pana jest moralnosc polityczna? Czy wedlug Pana panskie zarobki mieszcza sie w jej normach?
3. Skad biora się tak duze dysproporcje pomiedzy Pana zarobkami, a zarobkami innych wojtow okolicznych gmin? Czy z racji najwyzszych dochodow uwaza sie Pan za najlepszego wojta w Powiecie Wielunskim?
4. Czy nierozsadnym posunieciem byloby, wystosowanie prosby do Rady Gminy Patnow o zmnieszenie kwoty Panskich zarobkow? Może te kilka tysiecy zlotych zaoszczedzone miesiecznie z tego tytulu, moznaby zainwestowac rozsadniej? Na przykład przeznaczyc je na poprawe bezpieczenstwa na przejazdach kolejowych w Panskiej Gminie? Chocby 3 tys. zl miesiecznie, pozwolilyby rocznie zaoszczedzic w granicach 36 tys. zlotych. Czy to nie wystarczyloby na postawienie chocby jednego szlabanu na jednym z niestrzezonych przejazdow kolejowych w Gminie Patnow?
5. Czy moglby się Pan pochwalic swoimi dotychczasowymi osiagnieciami na stanowisku wojta Gminy Patnow?
6. Jakie ma Pan plany oraz pomysly na rozwoj Gminy Patnow i czym dokladnie bedzie sie to przejawialo w najblizszej przyszlosci, tzn. do konca obecnej kadencji Panskiego dowodzenia Urzedem ww gminy?

Przesylam wyrazy wielkiego szacunku za umozliwienie oficjalnego zadania Panu pytan za posrednictwem oficjalnego serwisu internetowego Panskiej Gminy oraz za otwartosc w tej wirtualnej, ale jak wiadomo coraz bardziej popularnej sferze naszego zycia, jaka jest internet.

Z powazaniem
..

PS. Link do powyzszej wypowiedzi/zapytan zamiescilem na wielunskim forum internetowym www.wielun.biz Mysle, ze duza liczba osob aktywnych na tym forum, czeka juz na Panskie odpowiedzi.

wojt.jpg
Grzegorz Smugowski, Wójt Gminy Pątnów
Plik ściągnięto 595 raz(y) 197,76 KB

Ostatnio zmieniony przez hiszpan 2010-05-15, 19:38, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-04-23, 22:44   

Brawo hiszpan :) Niecierpliwie czekam na odpowiedzi, zwłaszcza na pytania 1-4.
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-04-24, 06:28   

Dobre posunięcie hiszpan, czekamy zatem na odpowiedź Pana Wójta Smugowskiego.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2009-05-05, 10:04   

Wojt Smugowski zapowiedzial, ze na pytania odpowie po majowym weekendzie - ( http://patnow.pl/asp/pl_s...enu=33&strona=1 ).

Poki co, kolejna Rada Gminy w Powiecie Wielunskim wpadla na wspanialy pomysl dofinansowania swojego wojta. Wiecej w zalaczniku.

Czasami zastanawiam sie, czy ludzie stojacy za tak wysokimi pensjami wladzy maja choc krzte poczucia godnosci :?: Teraz to jest widoczne jak na tacy. Z jednej strony ZUGIL-owcy zarabiajacy wkrotce po 500 zl. Z drugiej wojtowie po 10.000. W jakim swiecie my zyjemy :?:

wojtbiala.jpg
Dziennik Lodzki, 05.05.2009
Plik ściągnięto 623 raz(y) 140,32 KB

_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ryszard Kmita 
Dojeżdża PKSem
Śp. zm. 19-05-2011


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lip 2008
Posty: 155
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-05-06, 07:36   O wójtach Powiatu Wieluńskiego

Brawo HISZPAN!!!
I u mnie rodzą się tego typu pytania dotyczące zarobków niektórych wójtów naszego powiatu. Jakiś czas temu w gminie Pątnów była bardzo długie sprawdzanie jej przez Regionalna Izbę Obrachunkową z Łodzi. Na raport z tej kontroli jeszcze musimy nieco poczekać, bo protokoły z niej liczą przeszło 180 stron, nie licząc załączników. Wczoraj na ten temat przeprowadziłem telefoniczną rozmowę z zastępcą wydziału kontroli RIO w Łodzi, który powiedziałmi, że ze wstępnych analiz protokołów pokontrolnych wynika, że w Urzędzie Gminy Pątnów jest ogromna ilość nieprawidłowości i to takich, które będą kolejno przekazywane organom ścigania w mozliwie jak najszybszym czasie. A więc na rozstrzygnięcie losów obecnego wójta i jego kolesiów musimy nieco poczekać.
Ostatnio, podczas sesji w dniu 23 kwietnia przewodniczący Rady Gminy nie udzielił głosu na temat merytoryczny byłemu wójtowi gminy, ktory, jak kazdy mieszkaniec gminy ma prawo uczestniczenia w sesji i wypowiadania sie w wolnych wnioskach.. Ciekawy jestem, czy ten fakt został zaprotokołowany w dokumentach z sesji.
Obecny wójt sam powinien nie godzić się na tak wysokie zarobki, jakie zostały mu przyznane przez radnych, bo przecież jest to nawet niemoralne z jego strony, by za zaniednbania otrzymywał dla siebie tak wysokie opanaże.
O dalszych działaniach w zakresie niedwanej kontroli gminy przez RIO będę informował za trzy tygodnie, bo wówczas będę miał więcej wiadomoości na ten temat.
Ryszard Kmita
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2009-05-06, 09:38   

Jeżeli mógłbym coś wtrącić, już nie o samym wójcie Smugowskim, lecz jego pracownikach, to mając na uwadze ilość załatwianych ostatnio przeze mnie spraw, nie widziałem jeszcze tak dobrze pracujących i wykonujących swoją robotę ludzi, a mam przegląd kilku gmin. Szybkie tempo, konkretne decyzje, to jest to, czego wymaga się od urzędników.
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2009-05-06, 09:57   

bob_mistrz napisał/a:
(...)Szybkie tempo, konkretne decyzje, to jest to, czego wymaga się od urzędników.


To podobnie jak bylo w Sokolnikach :wink: :?:
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2009-05-06, 09:59   

hiszpan, ja bym był naprawdę ostrożny w tego typu komentarzach. Poczekajmy do wyników kontroli, zanim wydajemy takie osądy... ;)
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2009-05-06, 10:48   

bob_mistrzu, nie da sie ukryc, ze w Urzedzie Gminy w Sokolnikach takze bylo szybkie tempo oraz konkretne decyzje, nie wydaje tutaj zadnych osadow :) :!: Za czasow bylego wojta byla to spokojna i szybko rozwijajaca sie gmina. Szkoda, ze tak bylo tylko do czasu wkroczenia do jej siedziby CBA. Nie twierdze, ze podobnie bedzie w Patnowie. Powiem wiecej. Wojt Smugowski nie wyglada mi na osobe, ktora bylaby w stanie krasc podobne miliony, jak bylo w przypadku wojta Sokolnik, juz Krzysztofa R. :) Ponadto, ktory madry postepowalby wbrew prawu zarabiajac, legalnie, 10540/12100 zl (nie wiem ktora suma jest prawidlowa, gdyz na lamach Dziennika Lodzkiego, moza znalezc jedna i druga).
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
malgosia.k 
Przyjeżdża na zakupy
MONTESSOREK



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Lis 2007
Posty: 267
Piwa: 2/20
Skąd: Pątnów
Wysłany: 2009-05-06, 12:05   

bob_mistrz napisał/a:
... mając na uwadze ilość załatwianych ostatnio przeze mnie spraw, nie widziałem jeszcze tak dobrze pracujących i wykonujących swoją robotę ludzi, a mam przegląd kilku gmin. Szybkie tempo, konkretne decyzje, to jest to, czego wymaga się od urzędników.

Niestety mam inne odczucie. Mieszkam w tej gminie od 27 lat. Moja teściowa pracowała w Urzędzie Gminy wiele lat. Moje zdanie jest takie na ten temat. ( no cóż, może jutro zostanę zwolniona dyscyplinarnie po 26 latach pracy, lecz podobno mamy demokrację i mogę publicznie wypowiedzieć swoje zdanie).
Przejdę do sedna.
Moja opinia jest następująca:
Szanuję i doceniam pracowników tej gminy, ale raczej tylko starszą kadrę. Uważam, że są to prawdziwi fachowcy, profesjonaliści, nie tylko znający się na swojej pracy, lecz także empatycznie nastawieni do interesantów. Gorzej jest z kadrą młodą, odnoszącą się do interesantów pogardliwie, z wyniosłością, bardzo często niewspółmierną do ich kompetencji, czy mówiąc, precyzyjniej do ich braku. Nadmieniam, że tyczy się to nie do wszystkich młodych pracowników.
A jeżeli chodzi o samego Wójta, to chciałabym zarabiać nie tyle samo, co on, ale tyle, ile mi się należy, a ostatnio, od prawie roku Wójt nie potrafi się wywiązać z terminowości naszych wypłat.
Ale, cytując Wójta, tacy ludzie, czyli nauczyciele chcą tylko pieniędzy..................wstyd Panie Wójcie...................
Napisałam te słowa o naszej sytuacji, w związku z ostatnim zebraniem wiejskim, na którym Wójt bezceremonialnie obrażał nauczycieli i stwierdził, że skoro nauczyciele nie protestują to pewnie zgadzają z jego, dla mnie bolesnymi, słowami.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-05-07, 19:13   

hiszpan

Te pytania które zadałeś "powiały" troche demagogią... Wystarczyło by jedno pytanie o zarobki, ale ciekaw jestem co Wójt odpowie.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2009-05-08, 00:29   

Mateusz napisał/a:
hiszpan

Te pytania które zadales "powialy" troche demagogia... Wystarczylo by jedno pytanie o zarobki, ale ciekaw jestem co Wójt odpowie.


Moze Tobie by wystarczylo, mnie nie. Wojt swoja odpowiedzia nie scharakteryzowalby sie wtedy w zaden sposob. A przede wszystkim to mialem na celu zadajac ww pytania i umieszczajac je w zalozonym tutaj temacie.

Tak na wszelki wypadek, jakbys nie do konca wiedzial, co oznacza uzyte przez Ciebie slowo demagogia:
demagogia «sposób pozyskiwania zwolenników polegajacy na odwolywaniu sie do ich emocji, oczekiwan i na skladaniu nierealnych obietnic» :shock:

Pozdrawiam

PS. Mateuszu, elokwencja nie zawsze = madrosc
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-05-08, 13:54   

Masz racje do nie jest demagogia, mój błąd.

Dopuszczasz mozliwość, że po takich pytaniach Wójt ci może nie odpowiedzieć?
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mareks 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 961
Skąd: wielun
Wysłany: 2009-05-08, 14:47   

Mateusz-na lekcjach j.polskiego nie wypada studiować ekonomię.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2009-05-08, 22:07   

Mateusz napisał/a:
(...)Dopuszczasz mozliwość, że po takich pytaniach Wójt ci może nie odpowiedzieć?


Dopuszczalem, do czasu jego odpowiedzi :)

Grzegorz Smugowski napisał/a:
Witam Serdecznie i bardzo dziękuję za skorzystanie z tej multimedialnej metody zadawania pytań. Na tego typu zapytania i sugestie właśnie czekałem. Mając na względzie ilość pytań, które mi Pan zadał i wielość spraw w nich poruszanych, proszę Pana o cierpliwość. Z wielką ochotą odpowiem po majowym, świątecznym weekendzie.

Pozdrawiam serdecznie i życzę przyjemnego odpoczynku.
Grzegorz Smugowski


zrodlo: http://patnow.pl/asp/pl_s...enu=33&strona=1
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW