R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
13 grudnia PiS na ulicach Warszawy
Autor Wiadomość
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-12-08, 11:28   13 grudnia PiS na ulicach Warszawy

No właśnie, dużymi krokami zbliża się ta data. PiS mobilizuje swój elektorat aby tego dnia lud wyszedł na ulice Warszawy i zademonstrował ... tylko co?
Bo od kwestionowania wyników wyborów ciągle są sądy a nie ulica. Dlatego czego tak naprawdę oczekuje Jarosław Kaczyński w nadchodzącą sobotę? I kto podejmie wezwanie na jego wici?
Trochę to wszystko jest do przewidzenia. 13 grudnia będzie dniem dla zadymiarzy, kiboli i wszystkich tych, którzy pod płaszczykiem wyborczego niezadowolenia żyją rządzą demolki.
Potem oczywiście będzie temat do dyskusji na linii demonstracja - prowokacja. :shock:
Chciałbym poznać opinię na temat demonstracji zaproponowanej przez prezesa PiS-u, od zwolenników Nowej Prawicy itp. ugrupowań.
Jak sądzicie (to już pytanie do Wszystkich), nadchodzi krwawa sobota?


Minęła doba od wpisu, a tu cisza :D Rozumiem :twisted: Ale się narobiło, teraz nie wypada mówić krytycznie o ... dobrodziejach, co to przecież popierali :razz: Taka krytyka nazywa się chyba; politycznie niepoprawne zachowanie :D A to przynajmniej dzisiaj, na początku współpracy, nie bardzo pasuje pewnej grupie ludzi, na tym forum też :D

I niech ktoś powie, że PiS przegrało w Wieluniu :razz:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-09, 12:08   

Cytat:
PiS mobilizuje swój elektorat aby tego dnia lud wyszedł na ulice Warszawy i zademonstrował ... tylko co?
A totalne wku...nie! Nie za bardzo mi po drodze z PiS-em, ale gdyby tak zadeklarowali, że w naszym kraiku prawo będzie prawem, a sprawiedliwość stanie się dostępna i dla zwykłych, prostych ludzi, to chętnie bym podemonstrował i dał wyraz swojej żądzy demolki.
Cytat:
Bo od kwestionowania wyników wyborów ciągle są sądy a nie ulica.
Guzik mnie obchodzą jakieś tam wybory lokalnych fundatorów wodotrysków, kostki brukowej, parkingów i rydwanów, ale jeśli chodzi o sądy, to opinię mam wyrobioną od lat. Gdzie były te "sądy", jak znajomemu kierowcy odmówili wypłaty zaległych poborów (2-miesięcznych) z powodu złej kondycji firmy? Dlaczego nie ujmują się te "sądy" za kolejnym znajomym, który zapier.... w pewnej hurtowni po 11 i 12 godzin dziennie przez sześć dni w tygodniu za najniższą krajową? Gdzie są te sądy jak właściciel tejże hurtowni wali w rogi skarb państwa i ZUS płacąc pod stołem pracownikom ponad tą "najniższą krajową"? Z czym ten chłop zostanie, jak za parę lat pójdzie na emeryturę (o ile się utrzyma do emerytury)? Rozejrzyj się wkoło... Ten pacan, który kładzie kafelki u twojego sąsiada... Oszust i kryminalista! Powinien zająć się nim sąd. Nie płaci ZUS-u i ma nie zarejestrowaną działalność. A ten twój sąsiad? Też oszust! Zatrudnia na czarno. Wyjrzyj przez okno... Te chłopaki, którzy układają bruk na trawniku... Też pewnie kwitują odbiór nie takiej wypłaty jaka się należy. Poświadczają nieprawdę! Na każdym kroku patologia. Jak to jest, że nie da się bez machlojek poprowadzić żadnego interesu w tym kraju? Gdzie są te skarbówki, policje skarbowe, inspekcje pracy i sądy pracy? Dlaczego mamy taką gigantyczną szarą strefę? Aaa, pewnie nie wiesz? Ciebie to nie dotyczy. Ani ciebie, ani pozostałych z 800-tysięcy zadowolonych z siebie urzędników na rządowych i samorządowych synekurach. Gdyby tylko był choć cień szansy, że prawo nie będzie tylko sloganem, a sprawiedliwość stanie się dostępna dla zwykłych pracowników, to chętnie poszedłbym na taką demonstrację. Nawet dałbym upust swojej żądzy demolowania, bo obecnie nie widzę nadziei, że jakiś tam "sądy" wymuszą poszanowanie dla prawa pracy, zwłaszcza, że widzę jak "pan sędzia" razem z lokalnym, szanowanym biznesmenem (tym od płacenia pod stołem) polują razem na bażanty. Wcale mnie nie dziwi, że dwudziestokilkuletni, wyrośnięci kibole rozpieprzają przystanki i witryny sklepowe. Dziwi mnie dlaczego ratusz u nas ma jeszcze całe szyby i czemu te etatowe areopagi (zwane radami gminnymi, powiatowymi, nadzorczymi, czy jak tam jeszcze) nie zostały jeszcze powywożone na taczkach. Niby jak ma dać wyraz swojemu niezadowoleniu dwudziestoletni facet po szkole średniej, gdy mu się proponuje układanie kostki brukowej za 7 zł na godzinę. A co powinien zrobić ten mój frajerowaty znajomy, któremu nie wypłacili pensji za dwa ostatnie miesiące? Iść do sądu? Ten baran w dobrej wierze kwitował odbiór wypłaty co miesiąc. Zresztą boi się, że jak się rozniesie, że podskakuje to innej roboty nie znajdzie. A co ma zrobić ten drugi baran z hurtowni. Teraz jakoś wiąże koniec z końcem, ale co za parę lat? Emerytura w wysokości 800 zł? Bo przecież szanowany biznesmen w papierach płaci najniższą krajową. Wcale mnie nie dziwi, że ci wykluczeni biorą kamienie i dają upust swojej wściekłości. Ludzie są tak zdezorientowani, że demonstrować będzie obok siebie górnik i niezadowolony z wysokich cen węgla konsument, kierowca autobusu i pasażer narzekający na wysokie ceny biletów. Jedynie urzędnicy nie mają powodów, aby demonstrować. Ci są zadowoleni z "państwa prawa" i sprawiedliwości społecznej, która pozwala im piastować swoje, jakże potrzebne stanowiska.
 Autor postu otrzymał 2 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
xawer, Silvo
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-09, 12:34   

miko 005, ale o czym tu pisać? PiS realizuje swój program pt "jesteśmy przeciwko PO". PO się cieszy bo to oznacza że dalej będzie mogło realizować program "głosujcie na nas bo inaczej to Jarosław dojdzie do władzy".
Prawda jest taka, że obie te partie są warte siebie. W zasadzie realizują dokładnie ten sam program. Można by rzecz że wspólnie do perfekcji opanowali system wykluczania jakiejkolwiek innej opozycji...

miko 005 napisał/a:
Minęła doba od wpisu, a tu cisza :D Rozumiem :twisted: Ale się narobiło, teraz nie wypada mówić krytycznie o ... dobrodziejach, co to przecież popierali :razz: Taka krytyka nazywa się chyba; politycznie niepoprawne zachowanie :D A to przynajmniej dzisiaj, na początku współpracy, nie bardzo pasuje pewnej grupie ludzi, na tym forum też :D

Wydawało mi się że jesteś przeciwnikiem spiskowych teorii... a tu proszę... sam takie tworzysz :D
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2014-12-09, 18:20   

Pat44, podzielam w pewnym stopniu Twoją opinię na temat aktualnej sytuacji w naszym kraju. Muszę przyznać również, że masz fajny styl. Ale..

Pat44 napisał/a:
Cytat:
PiS mobilizuje swój elektorat aby tego dnia lud wyszedł na ulice Warszawy i zademonstrował ... tylko co?
A totalne wku...nie!


Naprawdę ? Jakie podłoże ma to wku...nie ?

Pat44 napisał/a:
(...)Wcale mnie nie dziwi, że dwudziestokilkuletni, wyrośnięci kibole rozpieprzają przystanki i witryny sklepowe.


Pat44 napisał/a:
Wcale mnie nie dziwi, że ci wykluczeni biorą kamienie i dają upust swojej wściekłości.


Pat44, ci "wyrośnięci kibole" ani nie są wykluczeni, ani też nie mają zawsze dwudziestu kilku lat. Często są to biznesmeni, ludzie zamożni, prowadzący "w tygodniu" spokojne i dostatnie życie.. natomiast w weekendy dają upust swoim emocjom.. Raz z nadmiaru niewykorzystanych sił fizycznych, dwa dla zabawy. Stać ich na płacenie kar i mandatów, gdyż te są niskie. Hołota i motłoch. Takich znajdziesz w pierwszych rzędach na tych Warszawskich demonstracjach. Żony proszą, błagają. A Ci idą.. Ale to się powoli kończy. Znam osobiście dwóch łebków odsiadujących dwumiesięczny wyrok za udział w ostatnich manifestacjach listopadowych. Wyższe wykształcenie, niezłe zarobki i najnowsze samochody, tylko wszystko na.. kredyt. Żona jednego z nich została teraz sama z małym dzieckiem. 0 grosza. Płacz i rozpacz. Na szczęście to tylko dwa miesiące.. Niestety w pracy czeka już na owego delikwenta wypowiedzenie. Tam etat dostają tylko niekaralni..

Wykluczył się sam. Ten czterdziestoparoletni PAN. Jakich wielu. Inna sprawa. On nic nie zrobił.. :D

Pat44 napisał/a:
Dziwi mnie dlaczego ratusz u nas ma jeszcze całe szyby


Pat44, no właśnie. Dlaczego ? Przecież tylu wokół niezadowolonych. Boją się rzucić kamieniem ? Kurcze. Skoro miałoby to przynieść im ulgę powinni to zrobić. Tylko niech wcześniej poinformują o tym Okrasę, szkoda chłopa. Dostać w łeb po kilku godzinach urzędowania heh To byłaby nie lada gratka dla mediów.

Pat44 napisał/a:
Niby jak ma dać wyraz swojemu niezadowoleniu dwudziestoletni facet po szkole średniej, gdy mu się proponuje układanie kostki brukowej za 7 zł na godzinę.


Powinien strajkować. Strajkować. Nie rozpier...ać Warszawę.

Pat44 napisał/a:
A co powinien zrobić ten mój frajerowaty znajomy, któremu nie wypłacili pensji za dwa ostatnie miesiące? Iść do sądu?


Nie. Broń boże do sądu. Tam go zjedzą.

Pat44 napisał/a:
Ten baran w dobrej wierze kwitował odbiór wypłaty co miesiąc.


Faktycznie baran.

Pat44 napisał/a:
Ludzie są tak zdezorientowani, że demonstrować będzie obok siebie górnik i niezadowolony z wysokich cen węgla konsument, kierowca autobusu i pasażer narzekający na wysokie ceny biletów.


No i bardzo dobrze. Niech demonstrują. Ale jakoś tych demonstracji nie widać. Dlaczego ?

Pat44 napisał/a:
Jedynie urzędnicy nie mają powodów, aby demonstrować. Ci są zadowoleni z "państwa prawa" i sprawiedliwości społecznej, która pozwala im piastować swoje, jakże potrzebne stanowiska.


Pat44, urzędnikom współczuję. W dużej mierze to ludzie tępi i ograniczeni po pierwsze, gó wno zarabiają po drugie, są mobbingowani po trzecie - Twój przykład to potwierdza. Dokuczasz im cały czas. Czy to ich wina, że urodzili się w Polsce ?
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-12-10, 09:06   

Pat44, ale musisz zrozumieć, że Kaczyński nie nawołuje ludu do wyjścia na ulicę w interesie tegoż ludu, tylko w interesie własnym. Czas pokaże, ale najprawdopodobniej zdemolują znaczną część Warszawy, a on i tak powie, że to w dobrej sprawie, no i że ta demolka to ... prowokacja rządzących. A kto za to zapłaci?
Co do twoich znajomych. Sami są sobie winni, godzą się na takie a nie inne rozwiązania, więc potem tylko pretensje do siebie. Ale to temat do dyskusji w innym temacie.

ourson napisał/a:
PiS realizuje swój program pt "jesteśmy przeciwko PO".

Demolując pół Warszawy. No faktycznie realizacja programu wzorcowa.
ourson napisał/a:
PO się cieszy bo to oznacza że dalej będzie mogło realizować program "głosujcie na nas bo inaczej to Jarosław dojdzie do władzy".

Ale dziwisz się temu? Skoro według Kaczyńskiego demokracja opiera się na rozwiązaniach ulicznych, a nie w sposób cywilizowany.

ourson napisał/a:
Wydawało mi się że jesteś przeciwnikiem spiskowych teorii... a tu proszę... sam takie tworzysz :D

No nie wmówisz mi, że po wyborach samorządowych, nagle pewnym środowiskom i ludziom tutaj na forum zmieniły się poglądy na rzecz PiS-u, bo ten nawołuje ludzi na walki uliczne ;) ourson, za stary wróbel jestem, żeby nie dostrzegać oczywistego :) A skoro uważasz że to moja teoria spiskowa, no cóż masz prawo ;)
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-10, 11:25   

Cytat:
Pat44, ale musisz zrozumieć, że Kaczyński nie nawołuje ludu do wyjścia na ulicę w interesie tegoż ludu, tylko w interesie własnym.
A skąd wiesz? A może to PO nawołuje do zachowania spokoju i pozostania w domu w interesie własnym?
Cytat:
za stary wróbel jestem, żeby nie dostrzegać oczywistego
Nooo, skromnością to ty nie grzeszysz... Wszystko dla ciebie takie oczywiste...Zgadzam się jedynie z ourson, który napisał:
Cytat:
Prawda jest taka, że obie te partie są warte siebie. W zasadzie realizują dokładnie ten sam program. Można by rzecz że wspólnie do perfekcji opanowali system wykluczania jakiejkolwiek innej opozycji...
Tak jest! Ci najgorzej sytuowani... Ten motłoch nieświadomy co się wokół niego dzieje można tylko wypchnąć na ulicę... Potem się wmówi obywatelom, że protestował przeciw... , albo za... (niepotrzebne skreślić, albo potrzebne podkreślić). Nie zgadzam się również z hiszpan, To, że znasz jakiegoś czterdziestolatka, który dał się przymknąć za robienie zadym wcale nie świadczy o tym, że takich jest większość... Powinienem zacytować tę bzdurę o wyjątkach od reguły... Protestują ludzie, którzy nie wiedzą co ze sobą zrobić. Ludzie, którzy jeśli mają jakąś robotę, to na śmieciową umowę, którzy nie widzą możliwości wyprowadzenia się z blokowiska i dla których jedyną drogą dorobienia się czegokolwiek jest emigracja albo ułuda poprawy losu po dojściu jakiejś innej opcji do władzy. Wszyscy oni są z dużego miasta. Zarabiają więcej niż nasze lokalne chłopaki, które zapychają od świtu do zmroku na budowach i już nie mają sił na jakieś protesty. Jedyne protesty na jakie mogą sobie pozwolić, to kopnięcie kosza na śmieci, albo rozpieprzenie wiaty autobusowej po piwie z kolegami. Zresztą nasz lokalny PiS jest też "lokalny" do szpiku kości. Działają tam inne chłopaki, którym się zamarzyła jakaś lokalna kariera polityczna i wcale nie są zainteresowani ideologią prezesa nie chcą organizować naszego lokalnego "motłochu". Ale to tylko kwestia czasu, kiedy wypłynie wreszcie jakiś lokalny, małomiasteczkowy Lepper i wskaże cele...
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
hiszpan
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-10, 11:38   

miko 005 napisał/a:
ourson napisał/a:
PO się cieszy bo to oznacza że dalej będzie mogło realizować program "głosujcie na nas bo inaczej to Jarosław dojdzie do władzy".

Ale dziwisz się temu? Skoro według Kaczyńskiego demokracja opiera się na rozwiązaniach ulicznych, a nie w sposób cywilizowany.


Nie tylko wg Kaczyńskiego. Prezydent Komorowski i PO popierając uliczny przewrót na Ukrainie również opowiedzieli się za tym, że społeczeństwo ma prawo na ulicy zmieniać demokratycznie wybrane władze. Przypominam Ci, że ani prezydent Komorowski, ani żaden polityk PO, ani nawet nikt z UE nie kwestionował wyboru Janukowycza na stanowisko prezydenta Ukrainy...

miko 005 napisał/a:
ourson napisał/a:
Wydawało mi się że jesteś przeciwnikiem spiskowych teorii... a tu proszę... sam takie tworzysz :D

No nie wmówisz mi, że po wyborach samorządowych, nagle pewnym środowiskom i ludziom tutaj na forum zmieniły się poglądy na rzecz PiS-u, bo ten nawołuje ludzi na walki uliczne ;) ourson, za stary wróbel jestem, żeby nie dostrzegać oczywistego :) A skoro uważasz że to moja teoria spiskowa, no cóż masz prawo ;)


Obserwuję to forum z nie mniejszą częstotliwością niż Ty... zrzuciłbym to raczej na karb zmęczenia dyskusją - linia podziału na tych którzy uważają że wybory były przeprowadzone nieprawidłowo i na tych którzy uważają że wszystko było w jak najlepszym porządku jest już ustalona - dyskusja w innym wątku w tym temacie stała się już lekko jałowa.

Znam osobiście kilka osób których nigdy bym nie podejrzewał o sympatyzowanie z PiS a w wyborach we Wrocławiu, Warszawie głosowali na kandydatów tej partii, więc może to jest po prostu nieco szerszy trend, ale oczywiście możesz mieć inne zdanie ;)
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
red
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2014-12-10, 17:49   

Pat44 napisał/a:
(...)Nie zgadzam się również z hiszpan, To, że znasz jakiegoś czterdziestolatka, który dał się przymknąć za robienie zadym wcale nie świadczy o tym, że takich jest większość... Powinienem zacytować tę bzdurę o wyjątkach od reguły...


Pierwszy zacząłeś określać wiek tych ludzi.

Pat44 napisał/a:
(...)Wcale mnie nie dziwi, że dwudziestokilkuletni, wyrośnięci kibole rozpieprzają przystanki i witryny sklepowe.


Pat44 napisał/a:
Protestują ludzie, którzy nie wiedzą co ze sobą zrobić. Ludzie, którzy jeśli mają jakąś robotę, to na śmieciową umowę, którzy nie widzą możliwości wyprowadzenia się z blokowiska i dla których jedyną drogą dorobienia się czegokolwiek jest emigracja albo ułuda poprawy losu po dojściu jakiejś innej opcji do władzy. Wszyscy oni są z dużego miasta.


Pat44 :smile:
- Wyprowadzenie się z blokowiska ? To nic złego mieszkać w bloku :smile: Nawet powiedziałbym, jest fajnie. Stosunkowo niskie koszty utrzymania domostwa. Zamykasz i jedziesz w cholerę, niczym się nie przejmujesz;
- Umowa śmieciowa ? Znam osoby, których ten stosunek pracy bardzo zadowala. Oczywiście są wyjątki, wykorzystywanie itd. choć raczej takie sytuacje mają miejsce głównie w małych aglomeracjach, nie dużych;
- Emigracja ? Emigrują głównie ludzie z małych miejscowości, nie dużych;
- "Protestują ludzie którzy nie wiedzą co ze sobą zrobić" - MASZ RACJĘ ! Między innymi emeryci, którym na starość zachciało się walki (powojenna retrospekcja), ostatnie pieniądze zanoszą Rydzykowi/PiSowi, a 13 grudnia pójdą protestować przeciwko władzy, bo 1500 zł im nie wystarcza..;

Pat44 napisał/a:
(...)Zarabiają więcej niż nasze lokalne chłopaki, które zapychają od świtu do zmroku na budowach i już nie mają sił na jakieś protesty. Jedyne protesty na jakie mogą sobie pozwolić, to kopnięcie kosza na śmieci, albo rozpieprzenie wiaty autobusowej po piwie z kolegami.


No to kurcze, skrzyknijmy się. Chodźmy protestować pod sejm. Tylko wybierzmy się tam z normalnymi postulatami (nie PiSiorowymi typu: sfałszowaliście wybory! więcej: http://wyborcza.pl/1,7596...udnia__Gdy.html ). Żądajmy na przykład podniesienia płacy minimalnej choćby do 3000 zł, wydłużenia urlopów do 30 dni, większej kontroli zakładów pracy w których właściciele nie wywiązują się z umów z pracownikami i nie przestrzegają przepisów BHP etc. Służby mundurowe mogą, pielęgniarki mogą, górnicy również. Dlaczego nie może się tam wybrać w ramach protestu pracownik fizyczny od układania kostki, piekarz, czy.. gnębiony przez głupie prawo przedsiębiorca ? Skoro im źle.

Dawaj Pat44. Ja i Ty. Jest nas już dwóch ! ? Skrzyknij trochę ludzi. Podaj datę protestu, napisz dobre postulaty. Jestem do Twojej dyspozycji. Dlaczego mamy zarabiać 4 razy mniej, niż nasi koledzy z Zachodu, przy takich samych kosztach życia. Może uda się nam to zmienić. Czekam na propozycje.

Pat44 napisał/a:
(...)Ale to tylko kwestia czasu, kiedy wypłynie wreszcie jakiś lokalny, małomiasteczkowy Lepper i wskaże cele...


Też tak kiedyś myślałem. Było to.. czekaj.. ponad 10 lat temu :smile: Szmat czasu minęło. I gdzie jest ten nowy Lepper ?

z17082107Q,Zeszloroczny-marsz-w-rocznice-wprowadzenia-stanu-w.jpg
Plik ściągnięto 67 raz(y) 41,79 KB

_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-10, 19:32   

Cytat:
- Wyprowadzenie się z blokowiska ? To nic złego mieszkać w bloku :smile: Nawet powiedziałbym, jest fajnie.
Z tatusiem i mamusią....
Cytat:
Znam osoby, których ten stosunek pracy bardzo zadowala
Podobno są też takie, które lubią być bite i wiązane...
Cytat:
Emigrują głównie ludzie z małych miejscowości, nie dużych;
Skąd wiesz? Masz dostęp do wyników jakichś badań, czy tylko tak ci się wydaje?
Cytat:
Między innymi emeryci, którym na starość zachciało się walki (powojenna retrospekcja), ostatnie pieniądze zanoszą Rydzykowi/PiSowi, a 13 grudnia pójdą protestować przeciwko władzy, bo 1500 zł im nie wystarcza..;
Nie znam żadnych emerytów, którzy zanosiliby pieniądze do PiS-u, albo Rydzyka!
Cytat:
No to kurcze, skrzyknijmy się. Chodźmy protestować pod sejm. Tylko wybierzmy się tam z normalnymi postulatami (nie PiSiorowymi typu: sfałszowaliście wybory! więcej: http://wyborcza.pl/1,7596...udnia__Gdy.html ). Żądajmy na przykład podniesienia płacy minimalnej choćby do 3000 zł, wydłużenia urlopów do 30 dni, większej kontroli zakładów pracy w których właściciele nie wywiązują się z umów z pracownikami i nie przestrzegają przepisów BHP etc.

I po co ta ironia..? Widzę, że dawno (może nigdy) nie zapier...łeś na budowie albo przy wtryskarce na trzy zmiany. Zresztą guzik mnie obchodzą zarobki i perspektywy innych. Głęboko w d... mam te wybory. Po prostu rozumiem bezsilność ludzi, którzy łapią robotę za 1500 (bardzo niepewną) i za 1000 muszą wynająć swój kąt... Jak partnerka pracuje, to jakoś starczy na bardzo skromne życie.
Cytat:
Też tak kiedyś myślałem. Było to.. czekaj.. ponad 10 lat temu :smile: Szmat czasu minęło. I gdzie jest ten nowy Lepper ?
No jest! Jeden to Artur Zawisza, drugi to Robert Winnicki... A może Jarosław K? Ten nazwiska zna większość chłopaków z Bałut, Ursynowa, naszych SS... Nie znają jakiegoś tam burmistrza od fontann, a ich znają! A to po co:
Cytat:
Skrzyknij trochę ludzi. Podaj datę protestu, napisz dobre postulaty. Jestem do Twojej dyspozycji. Dlaczego mamy zarabiać 4 razy mniej, niż nasi koledzy z Zachodu, przy takich samych kosztach życia. Może uda się nam to zmienić. Czekam na propozycje.
Co ja... matka Teresa jestem? G...no mnie to obchodzi ile, kto zarabia. Wku...a mnie po prostu to, że urzędasy siedzą na własnych d.... i tolerują oszukiwanie takich ludzi. Tolerują wypłaty pod stołem, zawyżony czas pracy, brak wypłat w ogóle... Mając takie narzędzia kontroli! I jeszcze piszecie że:
Cytat:
Sami są sobie winni, godzą się na takie a nie inne rozwiązania, więc potem tylko pretensje do siebie.
Już cię widzę jak po kilku latach w firmie mówisz szefowi, że nie podpiszesz lipnej listy płac... Podpiszesz! I jeszcze go w d... pocałujesz! Jak ci bachor powie, że mu się buty rozsypują, to przestaniesz podskakiwać i podpiszesz wszystko w nadziei, że szef okaże się uczciwy i kiedyś zapłaci.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2014-12-10, 20:39   

Pat44 napisał/a:
Cytat:
Emigrują głównie ludzie z małych miejscowości, nie dużych;
Skąd wiesz? Masz dostęp do wyników jakichś badań, czy tylko tak ci się wydaje?


Mam dostęp do "jakichś" wyników badań. Podaj mi na privie swojego maila, prześlę Ci odpowiednie pliki w wolnej chwili. Choć sprawa jest banalna i logiczna :shock:

Pat44 napisał/a:
Cytat:
No to kurcze, skrzyknijmy się. Chodźmy protestować pod sejm. Tylko wybierzmy się tam z normalnymi postulatami (nie PiSiorowymi typu: sfałszowaliście wybory! więcej: http://wyborcza.pl/1,7596...udnia__Gdy.html ). Żądajmy na przykład podniesienia płacy minimalnej choćby do 3000 zł, wydłużenia urlopów do 30 dni, większej kontroli zakładów pracy w których właściciele nie wywiązują się z umów z pracownikami i nie przestrzegają przepisów BHP etc.

I po co ta ironia..? Widzę, że dawno (może nigdy) nie zapier...łeś na budowie albo przy wtryskarce na trzy zmiany.


Żadna ironia ! Pisałem na poważnie. Po co tutaj będziemy eksploatować bez sensu klawiaturę ? Dawaj. Idziemy strajkować ! Powaga. Ja, Ty, Zawisza, babcie, dziadki, młodzi, starsi. Idźmy pod sejm i krzyknijmy: "żyje się nam źle" ! A co tam, pójdę ! Również mi się nie podobają warunki, w których przyszło obecnie żyć Polakom.

Pracowałem i pracuję ciężko. Niekoniecznie przy wtryskarce. Nie rozstaję się z dwoma telefonami.. Wiem, wiem, też kiedyś nie pomyślałbym, jak ciężka to praca rozmowa przez telefon i ślęczenie przed komputerem przez cały dzień.

Pat44 napisał/a:
Zresztą guzik mnie obchodzą zarobki i perspektywy innych. Głęboko w d... mam te wybory. Po prostu rozumiem bezsilność ludzi, którzy łapią robotę za 1500 (bardzo niepewną) i za 1000 muszą wynająć swój kąt... Jak partnerka pracuje, to jakoś starczy na bardzo skromne życie.


Takim klepaniem tutaj na forum tego nie zmienisz. Spisz postulaty, zaraź nimi innych i chodźmy strajkować. Bez ironii.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-10, 22:58   

Cytat:
Żadna ironia ! Pisałem na poważnie. Po co tutaj będziemy eksploatować bez sensu klawiaturę ? Dawaj. Idziemy strajkować ! Powaga. Ja, Ty, Zawisza, babcie, dziadki, młodzi, starsi.
Ej! O co ci właściwie chodzi? Ja jestem starym, sytym, urządzonym dziadem! Wycyckałem ten system do granic możliwości. Ostatni wieluński "pracodawca", który miał opory aby mi zapłacić zaległe pobory do dziś, gdy mnie widzi, przechodzi na drugą stronę ulicy. O tym, że nie jest mi już nic winien nie muszę chyba wspominać. Po ch...j mam demonstrować w cudzym interesie? Już ci napisałem, że nie mam mentalności matki Teresy z Kalkuty...Przestałem cię rozumieć. Napisałem, że po prostu rozumiem tych młodych, którzy uczestniczą w tych zadymach. Górnicy ilekroć robią zadymę, zawsze osiągają co chcą.
Cytat:
Takim klepaniem tutaj na forum tego nie zmienisz.
Pewnie, że nie! Żeby cokolwiek osiągnąć potrzebna jest potężna dawka przemocy, ale ja jestem już nażarty, stary i leniwy i nie chce mi się nadstawiać tyłka za kogoś.
Cytat:
Spisz postulaty, zaraź nimi innych i chodźmy strajkować. Bez ironii.
...Chociaż kopsnąłbym się jeszcze do tej Warszawy przypomnieć sobie stare dobre czasy. Jak chcesz to się przyłącz. I weź kominiarkę!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-12-11, 11:54   

Oczywiście można porównywać wszystko i do wszystkiego, ale trzeba też znać skalę rzeczy porównywanych do siebie.
ourson napisał/a:
Nie tylko wg Kaczyńskiego. Prezydent Komorowski i PO popierając uliczny przewrót na Ukrainie również opowiedzieli się za tym, że społeczeństwo ma prawo na ulicy zmieniać demokratycznie wybrane władze. Przypominam Ci, że ani prezydent Komorowski, ani żaden polityk PO, ani nawet nikt z UE nie kwestionował wyboru Janukowycza na stanowisko prezydenta Ukrainy...

ourson, znasz zapewne przyczyny wyjścia Ukrainy na ulicę. I wcale nie był to moment wyboru Wiktora Janukowycza na prezydenta Ukrainy. Tego wyboru nikt nie kwestionował, łącznie z całym światem, bo nie było ku temu absolutnie żadnych przesłanek. Dopiero rok 2013, to przełom na Ukrainie. Duży wpływ na to ma fakt niepodpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską, a wcześniej aresztowanie Juli Tymoszenko. Generalnie do rządów Janukowycza wkradł się reżim, który nie zaakceptowała większa część społeczeństwa ukraińskiego, oraz opinia światowa, łącznie z Polską.

Czy w Polsce władza rządząca zamyka opozycję do więzień, czy prezydent Komorowski jest w sporze z Unią Europejską i resztą demokratycznego świata? Czy zamyka nam się usta, jeśli chcemy coś powiedzieć, coś zamanifestować? Przyznaj że nie. Jak widać władza nie blokuje nawet tego bojkotu wyborów zainicjowanego przez Jarosława Kaczyńskiego. Kaczyński jak każdy obywatel wolnego kraju ma do tego prawo. Tu chodzi tylko o to, aby po takiej manifestacji zostawić Warszawę taką jaka była przed nią. A o to boją się wszystkie środowiska, no może prawie wszystkie :roll:

ourson napisał/a:
Znam osobiście kilka osób których nigdy bym nie podejrzewał o sympatyzowanie z PiS a w wyborach we Wrocławiu, Warszawie głosowali na kandydatów tej partii, więc może to jest po prostu nieco szerszy trend, ale oczywiście możesz mieć inne zdanie ;)

Tutaj się z Tobą zgadzam. Faktycznie ludzie mają prawo do zmiany poglądów. Zmieniają się one w różnych okolicznościach, jedni bo rzeczywiście uwierzyli w coś co kiedyś budziło w nich odium. Drudzy, bo nagły zwrot sytuacji wymusza na nich takie a nie inne ukierunkowanie swojego poglądu :razz:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-11, 12:34   

miko 005 napisał/a:
Duży wpływ na to ma fakt niepodpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską


To to jest akurat wolna wola rządzącej koalicji.

miko 005 napisał/a:
a wcześniej aresztowanie Juli Tymoszenko.


W jej niewinność to jakoś specjalnie bym nie wierzył :?

Czy to się Tobie podoba czy nie, prezydent Komorowski i reszta "zachodniego" zalegalizowało przewrót na ulicy - obalający demokratycznie wybrane władze. Jak zresztą szybko się okazało przewrót który niekoniecznie podobał się wszystkim obywatelom... I to jest fakt.
Sygnał który jest bardzo jasny - jeśli społeczeństwo chce to może obalić legalnie wybrane władze poprzez protest na ulicy.

Zwróć proszę uwagę na to co mówi np Paweł Kowal - gdyby wybory na Ukrainie przebiegły w taki sposób jak w Polsce (przy tak dużej liczbie nieważnych głosów, czasie liczenia itd itp) to wszyscy biliby na alarm o zagrożeniu demokracji/złamaniu procedur itp itd. A u nas? U nas nic - Polacy nic się nie stało...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2014-12-11, 12:53   

Pat44 napisał/a:
(...)! O co ci właściwie chodzi? Ja jestem starym, sytym, urządzonym dziadem! Wycyckałem ten system do granic możliwości.


Co masz dokładnie na myśli ?

Pat44 napisał/a:
Po ch...j mam demonstrować w cudzym interesie?


A nie robisz tego tutaj na forum ? Spójrz na swoje wpisy. Demonstrujesz przeciwko niesprawiedliwości w cudzym interesie właśnie. Przecież Ty jesteś "syty i urządzony". Troszkę się gubisz..

Pat44 napisał/a:
Napisałem, że po prostu rozumiem tych młodych, którzy uczestniczą w tych zadymach. Górnicy ilekroć robią zadymę, zawsze osiągają co chcą.


A ja ich nie rozumiem. Nie rozumiem dlaczego robią zadymę pod szyldem PiSu. Wytłumaczysz mi to ? Górników w to nie mieszaj. Ci Warszawy nie demolują.

Pat44 napisał/a:
...Chociaż kopsnąłbym się jeszcze do tej Warszawy przypomnieć sobie stare dobre czasy. Jak chcesz to się przyłącz. I weź kominiarkę!


Jasne. Mieszkam pod Warszawą jadąc od Wielunia, po drodze mnie zabierzesz. Po co mi kominiarka ?
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-12-11, 13:00   

ourson, jak widać każdy z nas ma inny punkt widzenia i pewnie nie dojdziemy do konsensusu. Zatem OK., pójdźcie zdemolujcie stolicę, bo system komputerowy fiksował, a elektorat był tak w.k.u.r.w.i.o.n.y, że w swej desperacji celowo oddawał głosy nieważne. Tym bardziej, że jak wszystkie badania wskazują, sejmiki wojewódzkie guzik społeczeństwo interesują :roll:
Co do legalności wyborów. To jak się doczytałem, w całym kraju do sądów wpłynęło ok. 1500 wniosków kwestionujących wyniki. Zgadzam się z tym, że jest ich sporo. Tym bardziej że w poprzednich wyborach było ich znacznie mniej. Ale jak też czytam o tym jak są motywowane te wnioski, to pewnie połowę z nich można uznać za, lekko mówiąc śmieszne, ale wpłynęły. Sąd musi się nimi też zająć, a i ta suma 1500 to też te właśnie śmiesznie argumentowane wnioski.
OK. zdemolujmy Warszawę. A szczerze mówiąc, to chciałbym się strasznie mylić w tej kwestii.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW