R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
13 grudnia PiS na ulicach Warszawy
Autor Wiadomość
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-11, 13:39   

miko 005 napisał/a:
ourson, jak widać każdy z nas ma inny punkt widzenia i pewnie nie dojdziemy do konsensusu.


Wiedziałem to od samego początku. Ale potem dałem się nędznie sprowokować ;-)

miko 005 napisał/a:
Zatem OK., pójdźcie zdemolujcie stolicę, bo system komputerowy fiksował, a elektorat był tak w.k.u.r.w.i.o.n.y, że w swej desperacji celowo oddawał głosy nieważne.


Ja nie zamierzam nigdzie iść. Ja nawet specjalnie nie jestem zwolennikiem tej demonstracji - nie bardzo wiem skąd u Ciebie przekonanie że pójdę "zdemolować stolicę"?

miko 005 napisał/a:
Co do legalności wyborów. To jak się doczytałem, w całym kraju do sądów wpłynęło ok. 1500 wniosków kwestionujących wyniki. Zgadzam się z tym, że jest ich sporo. Tym bardziej że w poprzednich wyborach było ich znacznie mniej. Ale jak też czytam o tym jak są motywowane te wnioski, to pewnie połowę z nich można uznać za, lekko mówiąc śmieszne, ale wpłynęły. Sąd musi się nimi też zająć, a i ta suma 1500 to też te właśnie śmiesznie argumentowane wnioski.


Co do legalności wyborów. Jeszcze w trakcie liczenia głosów (a więc de facto przed końcem wyborów) sędziowie TK i innych sądów mówili w mediach o tym że wybory są ważne. O jakiej niezależności sądów możemy mówić? Zwrócić uwagę należy, że sędziowie Ci wypowiadali się bez możliwości zaznajomienia się z "materiałem dowodowym"...

PKW nie wyciągnęła wniosków z sytuacji z 2010 roku na Mazowszu. Ba, problem został spotęgowany. To powinno budzić zaniepokojenie. Nie trafia do mnie argument że ktoś odpowiedzialny za przygotowanie wyborów nie zastanawia się nad tym dlaczego w jednym województwie oddano aż tak wiele głosów nieważnych w stosunku do innych województw. Skoro tak nie ma żadnej gwarancji że jakaś "lekcja" zostanie wyciągnięta z tych wyborów.

miko 005 napisał/a:
A szczerze mówiąc, to chciałbym się strasznie mylić w tej kwestii.


Przecież Ty właśnie na to czekasz. Żeby spłonęło kilka samochodów. Porozbijane witryny sklepów. Będziesz mógł triumfować w tym wątku :twisted:
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
red
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-12-11, 23:58   

Cytat:
pójdźcie zdemolujcie stolicę

To taka metafora ourson, odnosi się do tego, że skoro popiera się ideę, to tak jakby się w niej uczestniczyło osobiście. No ale skoro deklarujesz że nie jesteś za demonstracją, to OK. ;)

ourson napisał/a:
Co do legalności wyborów. Jeszcze w trakcie liczenia głosów (a więc de facto przed końcem wyborów) sędziowie TK i innych sądów mówili w mediach o tym że wybory są ważne.

To tak jak z wynikami sondażowymi, zaraz po. Sędziowie TK również przez cały dzień wyborów dostawali stosowne raporty od PKW, a ta od szefów komisji wojewódzkich, itd. Jak i mężów zaufania (gdyby przypadkiem w tych nieprzezroczystych urnach schował się jakiś krasnal i ... ). Pewnie stąd te komunikaty o ważności wyborów, komunikaty, a nie oficjalne oświadczenia.

ourson napisał/a:
Przecież Ty właśnie na to czekasz. Żeby spłonęło kilka samochodów. Porozbijane witryny sklepów. Będziesz mógł triumfować w tym wątku :twisted:

A tu mnie lekko rozczarowałeś :roll: :D A w zasadzie to nie :twisted:

No to teraz czekamy na rozwój sytuacji. Chociaż pokładam pewne nadzieje w ... Aleksandrze ;) może chociaż trochę ona pokrzyżuje wielkie plany :twisted:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-13, 22:06   

Tyle strachu, przestróg a tu nic. Spokojny marsz.

Z tego zawodu na interii na przykład taki marsz kilkudziesięciotysięczny znajduje co prawda miejsce na pierwszej stronie ale nie jako marsz, ale jako hasło "Jarosław Kczyński: Władza terroryzuje sądy".. No interia mocno się zwiodła. Gdyby była jakaś rozróba to z pewnością byłoby pogrubioną czcionką na samej górze strony... a tak... przecież to tylko kilkadziesiąt tysięcy ludzi na ulicach Warszawy, kto by tam jakoś specjalnie się rozpisywał...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-13, 22:14   

ourson

Interia jest niemiecka, tak samo jak RMF FM. Więc nie oczekuj po takich mediach jak i po innych obiektywności.

Co ciekawe Niemcy nie dopuszczają ustawowo do rynku medialnego zagranicznych podmiotów.

Dla mnie ten marsz był marszem wiekowo 50+ wyborców PiS. Stare pokolenie w tym kraju nic nie zmieni. Nie mają energii a większość ma mentalność specyficzną. Szkoda czasu jak dla mnie.

Dziś w Łodzi była po raz kolejny organizowana Antykomuna przez młodych.

http://idzieantykomunalodz.blogspot.com




A kibice na meczu tez upamiętnili na swój sposób dzisiejszy dzień.

Ładny transparent i z mocnym przekazem.

_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-14, 05:49   

Mateusz napisał/a:

Interia jest niemiecka, tak samo jak RMF FM. Więc nie oczekuj po takich mediach jak i po innych obiektywności.

Co ciekawe Niemcy nie dopuszczają ustawowo do rynku medialnego zagranicznych podmiotów.



Tzn co, blokują strony internetowe? Wydają koncesje? W tych oparach absurdu naprawdę się kiedyś zgubisz. Chcesz poczytać wiadomości urojone - to proszę:

„Do Rzeczy”
„w Sieci”
„Gazeta Polska”
"Gość Niedzielny"

Tam każdy schizofrenik/miłośnik teorii spiskowych znajdzie coś dla siebie. Nie musisz czytać interii ani oglądać tvn.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-12-14, 12:54   

ourson napisał/a:
Tyle strachu, przestróg a tu nic. Spokojny marsz.

I bardzo dobrze, że odbyło się wszystko tak, jak odbyć się miało.

Szacunek dla organizatorów za niesamowitą mobilizację i starania o to, aby ten marsz odbył się w spokojnej atmosferze i beż zbędnych burd. Zresztą Jarosław Kaczyński nie mógł sobie na burdy pozwolić, bo to jeszcze bardziej pogrążyłoby sensowność takiego marszu.
Marsz się odbył, było spokojnie, opinia publiczna jak była tak jest dalej podzielona w kwestii legalności wyborów, zatem ... co dalej z tym zamieszaniem?
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Świstek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 379
Piwa: 2/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-14, 13:09   

Jak to się mówi?
Lubię zoo, ale nie za często?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-14, 14:09   

mcdek

http://wpolityce.pl/spole...-pieciu-tytulow

Cytat:

Na ironię zakrawa fakt, że w Niemczech obowiązuje prawo zakazujące sprzedaży niemieckich mediów w obce ręce. Właśnie po to, aby niemiecki odbiorca nie padł ofiarą propagandy obcej racji stanu
.


Cytat:
Dodam jeszcze, że kolejny niemiecki koncern Axel Springer SE jest właścicielem

Fakt
Przegląd Sportowy
Sport
Forbes
Newsweek Polska
Auto Świat
Auto Świat Poradnik
Auto Świat 4x4
Auto Świat Extra
Komputer Świat
Komputer Świat Ekspert
Komputer Świat Gry
Nowa dobra gra
Dziewczyna
Popcorn


Niemcy mają w posiadaniu 100% mediow lokalnych w Polsce i udział tych głównego nurtu też.

Cytat:
Do jesieni ub. r. w niemieckich rękach było 49,8 procent własności dzienników lokalnych, w tym takie tytuły jak np. „Dziennik Zachodni” bardzo wspierający separatystów z Ruchu Autonomii Śląska. Po zgodzie UOKiK dostał kolejne 36,8 procent. Po wczorajszej transakcji stał się właścicielem niemal stu procent gazet lokalnych.
Specjaliści nie mają wątpliwości. Niemiecki właściciel nie pozwoli, aby w prasie wydawanej w Polsce pojawiały się teksty niezgodne z linią polityczną Berlina. Na ironię zakrawa fakt, że w Niemczech obowiązuje prawo zakazujące sprzedaży niemieckich mediów w obce ręce. Właśnie po to, aby niemiecki odbiorca nie padł ofiarą propagandy obcej racji stanu.


Zaradni są i tyle.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2014-12-14, 14:28   

Mateusz napisał/a:
Niemcy mają w posiadaniu 100% mediow lokalnych w Polsce

To kto jest właścicielem TVK WSM, Radia Ziemi Wieluńskiej i Kulis Powiatu? Nic mi nie wiadomo, aby to niemieckie koncerny nimi zarządzały. Pisząc "media lokalne", mówiszo mediach pisanych, telewizjach i radiach. Pisz bardziej precyzyjnie.
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Ostatnio zmieniony przez Mrówek 2014-12-14, 14:35, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-14, 14:35   

Mateusz napisał/a:

http://wpolityce.pl/spole...-pieciu-tytulow
Zaradni są i tyle.


Aaa, zapomniałem dodać wPolityce - Smoleńsk k-wa! :lol:

Wolę propagandę niemiecką. Widzisz, Sakiewicz chętnie by sprzedał te swoje szmaty nawet Niemcom, tylko nikt nie chce tego kupić (oprócz prezesa). Nie ten target reklamowy. Babcia moherowa pieniążki oddaje bez skomplikowanej machiny reklamowej.

https://www.youtube.com/watch?v=sVuAXYIXi5g :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-14, 16:18   

Mrówek napisał/a:
Mateusz napisał/a:
Niemcy mają w posiadaniu 100% mediow lokalnych w Polsce

To kto jest właścicielem TVK WSM, Radia Ziemi Wieluńskiej i Kulis Powiatu? Nic mi nie wiadomo, aby to niemieckie koncerny nimi zarządzały. Pisząc "media lokalne", mówiszo mediach pisanych, telewizjach i radiach. Pisz bardziej precyzyjnie.


Media lokalne - tj gazety takiej jak Dziennik Łódzki, Dziennik Zachodni, Bałtycki itd...
http://polskapresse.pl/pl/o-polskapresse/o-firmie

To był cytat autora artykułu. Nie moja wypowiedź. Pewnie mieli na myśli duże firmy.



mcdek

Owszem Sakiewicz też propagandę sieje ale antyniemiecką i antyrosyjską.
Filmik z Rydzykiem widziałem. Ludzie dają dobrowolnie pieniądze. Widocznie wolą je wydać w ten sposób. Nikt nie przymusza.

Wolisz propagandę niemiecką? Niemieckich produktów, firm, produkowanych w Niemczech też? Gdzie jeśli konsument kupi dany produkt: auto, szampon do włosów, jedzenie, ubezpieczenie to zysk i podatki zostają w Niemczech i pracę ma niemiecki robotnik a nie np. Twój sąsiad?
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-14, 16:20   

Mateusz,
Cytat:
Dla mnie ten marsz był marszem wiekowo 50+ wyborców PiS. Stare pokolenie w tym kraju nic nie zmieni. Nie mają energii a większość ma mentalność specyficzną. Szkoda czasu jak dla mnie.
Znasz jakiegoś "decydenta" w tym kraju, który miałby poniżej 50 lat?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glupek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 287
Piwa: 38/14
Skąd: Ziemia
Wysłany: 2014-12-14, 16:44   

Mrówek napisał/a:
Mateusz napisał/a:
Niemcy mają w posiadaniu 100% mediow lokalnych w Polsce

To kto jest właścicielem TVK WSM, Radia Ziemi Wieluńskiej i Kulis Powiatu? Nic mi nie wiadomo, aby to niemieckie koncerny nimi zarządzały. Pisząc "media lokalne", mówiszo mediach pisanych, telewizjach i radiach. Pisz bardziej precyzyjnie.


W Polskich mediach decyduje kapitał niemiecki, belgijski, brytyjski i w części rosyjski. Polskie media są szczątkowe i niestety niekompetentne i nierzetelne.

Kulisy są "podobno" w dużej części zależne finansowo i politycznie. Tak słyszałem. Nie mam dowodów, więc nie napiszę od kogo i czy na pewno. Pozostałe w większej lub mniejszej części pewnie też są zależne.
Ale niestety tak jest na całym świecie. Zawsze mnie zastanawia wiara w mit niezależnych fachowców i niezależnych mediów. Do każdego przekazu medialnego podchodzę jak do radia Erewań :)

Pat44 napisał/a:
Znasz jakiegoś "decydenta" w tym kraju, który miałby poniżej 50 lat?


Ja znam kilku, ale ja z PSLu jestem, więc to się nie liczy ;P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-14, 22:50   

Cytat:
W Polskich mediach decyduje kapitał niemiecki, belgijski, brytyjski i w części rosyjski. Polskie media są szczątkowe i niestety niekompetentne i nierzetelne.

Kulisy są "podobno" w dużej części zależne finansowo i politycznie. Tak słyszałem.

No i co z tego? O czym to świadczy? Nie mówią nam czegoś? Nie informują o jakiejś zbliżającej się tragedii? Celowo wprowadzają w błąd? Jakiś czas temu trafiłem na jakieś wyniki badań przeprowadzone wśród absolwentów studiów dziennikarskich... Podobno 60% z nich nie potrafiło wymienić krajów z którymi graniczy Polska.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-14, 23:42   

z tego forum też połowa by pewnie nie wiedziała nie wspominając o stolicach tych państw :wink: no i co w związku z tym?? ano nic :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW