R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Szpital wieluński
Autor Wiadomość
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-21, 17:54   Szpital wieluński

W niedzielę 17.09 dotknęła mnie kontuzja, mianowicie wykręciła mi się rzepka na zewnątrz kolana. Sam sobie wstawiłem i opatrzyłem, po czym udałem się do naszego szpitala. Zrobiono mi punkcje (dla niewtajemniczonych: ściągano mi krew z kolana - 60ml), po czym wysłano mnie na RTG. Przy takiej kontuzji powinienem mieć jeszcze zrobione USG, żeby sprawdzić, czy z wiązadłami i innymi duperelami wszystko ok. Po przyniesieniu zdjęcia wsadzono mi nogę w szynę gipsową i kazano się zgłosić na poradnię urazową za 4-5 dni. We wtorek 19.09 dzwoniłem, żeby się zarejestrować na czwartek. Usłyszałem przez telefon, że najbliższy wolny termin, gdzie mogą mnie przyjąć to 02.10 :!: Do tego dodam, że po wykonaniu zdjęcia zanim doszedłem do ambulatorium, krew mi znowu naszła i powinienem mieć zrobioną drugą punkcje. No ale co tam. Wróciłem dzisiaj od lekarza prywatnie, ściągnięta krew z tłuszczem - 40ml, która powinna być ściągnięta za pierwszym razem. O innych rzeczach pisał nie będę bo mnie znowu krew zaleje (kolano).
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
keri
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-21, 18:07   

bo w wieluniu to potrafia tylko przeziebinie leczyc i nic wiecej
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-21, 18:13   

A i jeszcze: kiedyś jak miałem krwotok z nosa, leżałem na oddziale tydzień. Po wezwaniu pogotowia do mojego krwotoku przyjechała pielęgniarka z sanitariuszem, przywiozła ze sobą mały gazik, jak zobaczyła jaki mam hydrant z nosa, to trochę zgłupiała i powiedziała: oj ja nie wiedziałam, że to taki duży krwotok i mam tylko o taki mały gazik. Później na izbie przyjęć dostałem większy gazik, z którego zrobiłem sobie miseczkę, a pani przy komputerze musiała najpierw wypełnić formularz rejestracyjny, ja już się krwią zalewałem a pani pyta mnie o zawód. Więc mówię: referent d/s informatyki. Zakłopotana szukała z listy tego stanowiska, nie mogąc znaleźć zaczęła mi wymieniać jakie ma na liście pozycje z referentami. Sanitariusz widząc co się dzieje - że za chwilę się przewrócę z upływu krwi - powiedział: wpisz mu (słowo wymoderowano) "informatyk"! Po zadrenowaniu nosa miałem gorączkę, poszedłem do pielęgniarki, żeby dała mi coś na zbicie temperatury i usłyszałem, że nie mają żadnych leków przeciwgorączkowych... no comments...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-22, 08:40   

Ot, cały nasz wieluński szpital...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-22, 08:46   

Nie tylko wieluński. Ogólnie nasza polska publiczna (a czasem też prywatna) służba zdrowia...

Bardzo tylko żałuję że kolega ivan nie chciał z nami zostać dłużej żeby podysktuować na ten temat... zdaje się że miał całkiem inne odczucia na ten temat... Ale to chyba tylko była kwestia punktu siedzenia...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2006-09-22, 12:19   

Rok temu moja Emisia złamała rękę.Zadzwoniłąm zeby ją zarejestrować.to był 8 sierpnia.Usłyszałam że najbliższy termin to 16 sierpień!!! Pytam wiec co mam robić a ona na to że nic nie poradzi.Ręka boli my niewiemy co zrobić w końcu wpadliśmy na pomysł zeby iść na pogotowie i skłamać .Rano wstaliśmy córkę przeszkoliliśmy co ma mówić
i poszliśmy na pogotowie.Udało się.Zresztą czytałąm ostatnio ze pewien starszy pan po upadku bał sie ze jest połamany , też skłamał zeby się upewnić .
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
DeMarco 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 27 Lip 2006
Posty: 110
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-22, 12:34   

edzia i odziu napisał/a:
skłamać


nie rozumiem, przecież po urazie to bez niczego przyjmuja na pogotowiu
_________________
POZDRAWIAM
DeMarco
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2006-09-23, 05:27   

Nie , jeśli są czynne przychodnie a tu zależało na czasie.
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
DeMarco 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 27 Lip 2006
Posty: 110
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-25, 09:29   

Nie rozumiem. Idziesz na pogotowie mówisz że dziecko złamało rękę i zostajesz przyjety i zagipsowany.
_________________
POZDRAWIAM
DeMarco
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
AnnBlue 
Mieszka pod Wieluniem



Pomogła: 10 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 18 Wrz 2006
Posty: 918
Skąd: W-n/prawie Wieluń
Wysłany: 2006-09-25, 12:47   

Przyjęty może i zostaniesz ale zagipsowany niekoniecznie...często tego gipsu im brakuje. Niedawno pewna starsza pani z urazem kręgosłupa została po prostu zabandażowana. Syn owej pani zabrał ją do innego szpitala a tam wszyscy złapali się za głowę...ta pani mogła zostać inwalidką. Oczywiscie szpital odwrócił kota ogonem-nieszczęśliwa pomyłka. A wcześniej powiedzieli, że nie mają materiałów(gipsu i czegoś tam jeszcze).
No i nie będę wspominać co sie dzieje na oddziale położniczym... :shock:
wniosek:jak nie masz znajomości albo kasy(najlepiej mieć jedno i drugie) to lepiej nie choruj.
_________________
Nic nie jest tak silne jak delikatność; nic tak delikatne jak prawdziwa siła...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
DeMarco 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 27 Lip 2006
Posty: 110
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-25, 13:53   

AnnBlue napisał/a:
jak nie masz znajomości albo kasy

Rozumiem że jak mam kasę to sie nagle gips znajdzie ? :-)

Wiemy wszyscy jaka jest sytuacja służby zdrowia, ale miałem na myśli sam fakt udzielenia pomocy przez lekarza na pogotowiu. Niedawno byłem w podobnej sytuacji z moim synem. Stukł sobie palec na sankach i pojechałem z nim na pogotowie. Bez problemu zrobiono prześwietlenie i zabezpieczono za pomocą szyny gipsowej rękę.
_________________
POZDRAWIAM
DeMarco
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hasta 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lis 2006
Posty: 1014
Skąd: Z kątowni
Wysłany: 2006-11-18, 23:13   

DeMarco napisał/a:
Idziesz na pogotowie mówisz że dziecko złamało rękę i zostajesz przyjety i zagipsowany


zeby to jeszcze bylo takie proste :wink: moja kumplela poszla na pogotowie ze zlamana reka i nie pomogli jej bo nie mieli gipsu :twisted:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-19, 14:11   

hasta napisał/a:
moja kumplela poszla na pogotowie ze zlamana reka i nie pomogli jej bo nie mieli gipsu




Normalnie nie do wiary...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-19, 16:18   

Jaro napisał/a:

Normalnie nie do wiary...



Owszem, nie do wiary...Mąż mojej koleżanki dostał zawału w naszym szpitalu i musieli go szybko do Częstochowy zawieźć...
Więc lepiej poważnie nie chorować w Wieluniu...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-07, 21:15   

Hmm

Ja to odwiedzając szpital wieluński(tylko jak odwiedzam rodzine, sam jeszcze nie musiałem tam przebywać), to napawają mie takie refleksje zyciowe(o kruchości życia oraz stanie polskiej słuzby zdrowia)... Patrząc na szpital i na pacjentów(z całym szacunkiem dla nich) wydaje mi się, jakbym patrzył na zbiorową umieralnie...

I w tej chwili(mimo że nie uważam się za głebokiego katolika) to jednak dziękuję Bogu, za to że jescze nigdy nie korzystałem z jego "usług"(szpitala)...

Denerwuje jednak, to że urzednicy i inni ludzie, którzy mają włądzę nad finansami naszymi, marnują nasze ciężko zarobione pieniądze(składki i inne duperele) na budowanie kolejnych urzędów(budynków), na koszty utrzymania itd.
Tymczasem lekarze i pielęgniarki dostają po kieszeniach i pracują za "psie pieniądze", a pieniądze są dalej, dalej marnowane...

I wówczas powstaje patologia np. słynna sprawa "łowców skór" (czy jakos tak) albo inne matactwa z udziałem niektórych lekarzy i pielęgniarek...

I wtedy zastanawiam się jak ważna jest edukacja, żeby wyrwać się z tego chorego kraju, który nie daje żadnych perspektyw na dobrze płatną pracę i rozwój...
Gdzie czeka w razie wypadku leciwa renta i brak pomocy ze strony państwa. A po 60latach zycia zasr... odstetek pieniędzy, które się mozolnie wpłacało stojąc przy okineku w ZUS...

ehhh, żałosnee do bólu :/
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW