R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Potrzebne zaświadczenie do chrztu dla ojca chrzestnego
Autor Wiadomość
nokia62 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 53
Skąd: Piaski
Wysłany: 2014-12-12, 09:57   Potrzebne zaświadczenie do chrztu dla ojca chrzestnego

Witam
Mam ślub cywilny przez co żyję w grzechu i ksiądz z mojej parafii nie chce mi wystawić zaświadczenia do chrztu. Może ktoś zna jakiegoś wyluzowanego księdza/proboszcza który wystawi beż żadnych oporów takie zaświadczenie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Skorupa 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 2 razy
Wiek: 38
Dołączył: 09 Gru 2011
Posty: 190
Piwa: 21/54
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-12, 10:31   

https://www.youtube.com/w...u.be&t=1h36m48s
_________________
Gość, uśmiechnij się :585:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
nokia62 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 53
Skąd: Piaski
Wysłany: 2014-12-12, 10:52   

:D elegancko 8)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wielunianka1992 
Ma stragan na targu



Pomogła: 5 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 15 Cze 2009
Posty: 571
Piwa: 7/13
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-12-12, 12:08   

Miałam bardzo podobny przypadek w rodzinie. Osoba po ślubie cywilnym nie może być chrzestnym w papierach ale może być świadkiem chrztu wg księdza :D i tak to było załatwione bez żadnych zaświadczeń :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
nokia62 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 53
Skąd: Piaski
Wysłany: 2014-12-12, 12:39   

wiem że tak się da
tylko nie wszyscy księża są "wyluzowani"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-12, 15:24   

Żeby byc rodzicem chrzestnym trzeba spełniać określone warunki.
A świadkiem chrztu w zasadzie to może być prawie każdy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
indianer 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Sty 2011
Posty: 55
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: wies
Wysłany: 2014-12-12, 19:15   Re: Potrzebne zaświadczenie do chrztu dla ojca chrzestnego

nokia62 napisał/a:
Witam
Mam ślub cywilny przez co żyję w grzechu i ksiądz z mojej parafii nie chce mi wystawić zaświadczenia do chrztu. Może ktoś zna jakiegoś wyluzowanego księdza/proboszcza który wystawi beż żadnych oporów takie zaświadczenie?


Dziecko nie jest winne temu, że zostało poczęte przez żyjących w grzechu rodziców. Ksiądz nie powinien odmówić udzielenia sakramentu (zmazania grzechu pierworodnego). Inną sprawą jest to kto weźmie na siebie odpowiedzialność wychowania dziecka z zachowaniem praw kanonu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
malgo_1986 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomogła: 1 raz
Wiek: 37
Dołączyła: 13 Gru 2008
Posty: 64
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-12, 23:16   

Z tego samego powodu odmówiono nam chrztu synka w naszej parafii (oboje rodzice chrzestni mają ślub cywilny, my mamy ślub kościelny). My szukaliśmy i znaleźliśmy parafię, w której ksiądz ochrzcił syna bez zbędnych pytań. Do dnia dzisiejszego nie mogę pojąć, jak rodzaj ślubu może wpływać na to, jakim się jest człowiekiem. Wiara wiarą, ale mamy takie czasy a nie inne i kościół tez powinien się troszkę "uelastycznić".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-12-13, 12:50   

Mnie irytują trochę takie sytuacje, które sami prowokujemy. Przecież wiadomo, że kodeks kościelny (nazwijmy to jak chcemy), nie dopuszcza ludzi żyjących w tzw. konkubinatach, czy nawet tylko w związku cywilnym, do szeregu posług kościelnych. A my mimo wszystko próbujemy na siłę w te posługi się pchać. Skoro nokia62 nie możesz według kościoła być chrzestnym bo ... , to dlaczego nie odmówiłeś aby uniknąć tego typu problemów, dlaczego ktoś Cię o to poprosił, wiedząc że mogą być "schody". :roll:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Ostatnio zmieniony przez miko 005 2014-12-13, 21:10, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Skorupa
FYC 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 05 Lis 2014
Posty: 88
Piwa: 9/10
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-13, 18:03   

miko 005 napisał/a:
Mnie irytują trochę takie sytuacje, które sami prowokujemy. Przecież wiadomo, że kodeks kościelny (nazwijmy to jak chcemy), nie dopuszcza ludzi żyjących w tzw. konkubinatach, czy nawet tylko w związku cywilnym, do szeregu posług kościelnych. A my mimo wszystko próbujemy na siłę w te posługi się pchać. Skoro nokia62 nie możesz według kościoła być chrzestną bo ... , to dlaczego nie odmówiłaś aby uniknąć tego typu problemów, dlaczego ktoś Cię o to poprosił, wiedząc że mogą być "schody". :roll:

Sory Miko ale piepszysz jak potłuczony.
Skoro rodzice chcą ochrzcić dziecko i chcą żeby to ich brat albo siostra był rodzicem chrzesnym to dlaczego im się tego odmawia? Tylko dlatego, że mają ślub cywilny a nie kościelny? A jeżeli byliby samotni to już wszystko OK? Wszystko rozbija się o kasę. Nokia62 idź z kopertą do księdza to zobaczysz jak szybko zmieni zdanie :roll: i papierek dostaniesz.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-12-13, 20:39   

FYC napisał/a:
Skoro rodzice chcą ochrzcić dziecko i chcą żeby to ich brat albo siostra był rodzicem chrzesnym to dlaczego im się tego odmawia? Tylko dlatego, że mają ślub cywilny a nie kościelny? A jeżeli byliby samotni to już wszystko OK?

No i widzisz, sam sobie ładnie odpowiedziałeś na nurtujący wątek. Jeszcze jakieś wątpliwości? Ano tak, zapomniałem że jak nam prawo (każde, świeckie czy katolickie) stoi na przeszkodzie, to to straszny ucisk wolnych ludzi jest. Ale jak dzieje się krzywda nam, to wtedy bardzo chętnie sięgamy do obowiązujących praw, jednych i drugich.

Sprawa koperty, to już insza inszość ;) Chociaż dzisiaj księdza kupić stówą to też już sztuka. A dać znowu więcej niż małemu pod poduszkę, toż to szok :twisted:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2014-12-13, 21:01   

Samotnym tym bardziej nie ochrzczą dziecka...
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-13, 21:53   

miko 005 napisał/a:
Mnie irytują trochę takie sytuacje, które sami prowokujemy. Przecież wiadomo, że kodeks kościelny (nazwijmy to jak chcemy), nie dopuszcza ludzi żyjących w tzw. konkubinatach, czy nawet tylko w związku cywilnym, do szeregu posług kościelnych. A my mimo wszystko próbujemy na siłę w te posługi się pchać. Skoro nokia62 nie możesz według kościoła być chrzestnym bo ... , to dlaczego nie odmówiłeś aby uniknąć tego typu problemów, dlaczego ktoś Cię o to poprosił, wiedząc że mogą być "schody". :roll:


Ja myślę że to jest kwestia podejścia do tematu.... może na przykładzie... miałem podobną sytuację z chrztem mojej córki. Ojcem chrzestnym został mój przyjaciel - teoretycznie wg zasad kościoła katolickiego chrzestnym być nie powinien. Kiedy po tym jak wyraził zgodę rozmawialiśmy m.in. o tych "przeszkodach" powiedziałem mniej więcej tyle - że gdyby mnie i mojej żonie coś się stało to nie miałbym żadnych wątpliwości że On wychowa moje dziecko na dobrego chrześcijanina. Bo być może on sam nie jest "wzorowym katolikiem", ale chciałbym aby choć połowa katolików była tak dobrymi chrześcijanami jak on.

Zauważ proszę miko005, że w obecnej sytuacji bez większego problemu ze strony księdza może zostać chrzestnym zdradzający mąż pijący i bijący żonę - ale wg księdza żyjący w "prawdziwej" rodzinie.
A nie może zostać matką chrzestną kobieta która odejdzie od takiego męża i stworzy związek oparty na miłości z innym mężczyzną...

Oczywiście to pytanie dla głów znacznie tęższych niż nasze tutaj wysiłki, ale czy aby na pewno taka była intencja Boga? A może po prostu oddajmy właśnie Jemu prawo do decydowania czy to jest dobre czy nie... bo przecież wszyscy kiedyś staniemy przed Jego obliczem. I On to osądzi... a nie ksiądz proboszcz w tej czy innej parafii...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
torrent2
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-13, 23:13   

ourson napisał/a:
Oczywiście to pytanie dla głów znacznie tęższych niż nasze tutaj wysiłki, ale czy aby na pewno taka była intencja Boga? A może po prostu oddajmy właśnie Jemu prawo do decydowania czy to jest dobre czy nie... bo przecież wszyscy kiedyś staniemy przed Jego obliczem. I On to osądzi... a nie ksiądz proboszcz w tej czy innej parafii...


Na Kościół trzeba patrzeć jak zwykłą organizację, której celem jest maksymalizacja wpływów i dóbr materialnych, nie zaś wypłenianie intencji boskich. I pod tym kątem trzeba rozpatrywać politykę i treść prawa kanonicznego.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-12-14, 13:28   

ourson napisał/a:
Zauważ proszę miko005, że w obecnej sytuacji bez większego problemu ze strony księdza może zostać chrzestnym zdradzający mąż pijący i bijący żonę - ale wg księdza żyjący w "prawdziwej" rodzinie.

Ale to nie ksiądz w pierwszej linii decyduje kto zostanie ojcem chrzestnym naszego dziecka. To rodzice dziecka podejmują ryzyko proponując; zdradzającemu, pijącemu i bijącemu żonę, wujkowi tegoż dziecka rolę ojca chrzestnego. Nie wiem, zaproponowałbyś tak poważną misję komuś z powyższymi wadami? No chyba, że będą to wady ukrywane przez samego zainteresowanego i jego drugą połowę :roll: A to już wtedy nawet Święty Boże nie pomoże.
ourson napisał/a:
... ale czy aby na pewno taka była intencja Boga?

To jest o tyle łatwe pytanie, że każdy ma na nie swoją odpowiedź i każdy jest do tej odpowiedzi przekonany w 100% :razz: Ale faktycznie każdy kiedyś się z tą najprawdziwszą odpowiedzią spotka oko w oko :)

ourson napisał/a:
Ojcem chrzestnym został mój przyjaciel - teoretycznie wg zasad kościoła katolickiego chrzestnym być nie powinien.

Tylko dlatego że to przyjaciel rodziny, czy chociażby samego ojca? A to chyba jakaś nowość, bo znam przypadki jeszcze z dawnych czasów, gdzie chrzestnymi mogli zostawać nawet sąsiedzi, byle żyjący zgodnie z prawem kościelnym.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW