R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Potrzebne zaświadczenie do chrztu dla ojca chrzestnego
Autor Wiadomość
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-14, 19:50   

miko 005 napisał/a:
ourson napisał/a:
Ojcem chrzestnym został mój przyjaciel - teoretycznie wg zasad kościoła katolickiego chrzestnym być nie powinien.

Tylko dlatego że to przyjaciel rodziny, czy chociażby samego ojca? A to chyba jakaś nowość, bo znam przypadki jeszcze z dawnych czasów, gdzie chrzestnymi mogli zostawać nawet sąsiedzi, byle żyjący zgodnie z prawem kościelnym.


jeśli to Cię uspokoi - dostał odpowiedni kwit od swojego proboszcza nawet bez koperty ;-)


miko 005 napisał/a:
ourson napisał/a:
Zauważ proszę miko005, że w obecnej sytuacji bez większego problemu ze strony księdza może zostać chrzestnym zdradzający mąż pijący i bijący żonę - ale wg księdza żyjący w "prawdziwej" rodzinie.

Ale to nie ksiądz w pierwszej linii decyduje kto zostanie ojcem chrzestnym naszego dziecka. To rodzice dziecka podejmują ryzyko proponując; zdradzającemu, pijącemu i bijącemu żonę, wujkowi tegoż dziecka rolę ojca chrzestnego. Nie wiem, zaproponowałbyś tak poważną misję komuś z powyższymi wadami? No chyba, że będą to wady ukrywane przez samego zainteresowanego i jego drugą połowę :roll: A to już wtedy nawet Święty Boże nie pomoże.


Ale przecież nie nam ingerować w to jaką decyzję podjęli rodzice. Ja piszę tylko o tym, że ksiądz przykłada jakiś szablonik i wydaje zaświadczenie lub nie. A takie szabloniki są mocno ułomne...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gość 556677 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 118
Piwa: 6/5
Skąd: prawie wieluniak
Wysłany: 2014-12-14, 22:29   

..........ano, w Polsce (szczególnie na wsi i małych miastach) chrzest, pierwsza komunia i uczęszczanie dziecka na religię to niemal obowiązek, no i tradycja :D
Później taki dzieciak dorasta, zaczyna samodzielnie myśleć i sam wybiera, czy dalej chce w tym uczestniczyć.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-17, 09:29   

Gość 556677 napisał/a:
..........ano, w Polsce (szczególnie na wsi i małych miastach) chrzest, pierwsza komunia i uczęszczanie dziecka na religię to niemal obowiązek, no i tradycja :D
Później taki dzieciak dorasta, zaczyna samodzielnie myśleć i sam wybiera, czy dalej chce w tym uczestniczyć.


I mimo, że nie chce to dalej figuruje w statystykach kościelnych jako łatwowierny. :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Nazhir 
Przejeżdżał przez Wieluń


Wiek: 79
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 68
Piwa: 4/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-17, 13:26   Re: Potrzebne zaświadczenie do chrztu dla ojca chrzestnego

nokia62 napisał/a:
Witam
Mam ślub cywilny przez co żyję w grzechu i ksiądz z mojej parafii nie chce mi wystawić zaświadczenia do chrztu. Może ktoś zna jakiegoś wyluzowanego księdza/proboszcza który wystawi beż żadnych oporów takie zaświadczenie?
przestań żyć w grzechu, to dostaniesz bez problemu.

Niestety, zwykle jest tak, że przychodzi taki niedoszły rodzic chrzestny na parafię (najczęściej dzień przed chrzcinami), w postawie roszczeniowej, bo on by chciał zaświadczenie na rodzica chrzestnego.
Pada pytanie księdza: A chodzisz regularnie do kościoła?
i ty zwykle pada odpowiedź:
- Eee, yyy, tak, regularnie, ale u Franciszkanów :D
- No to Franciszkanie z radością ci wystawią takie zaświadczenie :D

I zaczyna się gderanie, jaki to zły jest ksiądz, bo nie dał. A jak się zlituje, przymknie oko i 'da', to idzie informacja w świat, że ksiądz z parafii XY to bez problemu daje wszystkim zaświadczenia (nawet tym, co nie chadzają do kościoła), a w sznureczku przekazywanej informacji po jakimś czasie pojawia się koperta wypełniona dziesiątkami banknotów o nominale 100 (jak taki dobry człowiek z tego niedoszłego chrzestnego, to poleciałby do rodziców i powiedział: Słuchaj stary, ale nie mogę być ojcem chrzestnym twojego dzieciaka, ale za to dorzucę do koperty dla dzieciaka).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
indianer 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Sty 2011
Posty: 55
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: wies
Wysłany: 2015-01-08, 10:15   Re: Potrzebne zaświadczenie do chrztu dla ojca chrzestnego

Nazhir napisał/a:
nokia62 napisał/a:
Witam
Mam ślub cywilny przez co żyję w grzechu i ksiądz z mojej parafii nie chce mi wystawić zaświadczenia do chrztu. Może ktoś zna jakiegoś wyluzowanego księdza/proboszcza który wystawi beż żadnych oporów takie zaświadczenie?
przestań żyć w grzechu, to dostaniesz bez problemu.

Niestety, zwykle jest tak, że przychodzi taki niedoszły rodzic chrzestny na parafię (najczęściej dzień przed chrzcinami), w postawie roszczeniowej, bo on by chciał zaświadczenie na rodzica chrzestnego.
Pada pytanie księdza: A chodzisz regularnie do kościoła?
i ty zwykle pada odpowiedź:
- Eee, yyy, tak, regularnie, ale u Franciszkanów :D
- No to Franciszkanie z radością ci wystawią takie zaświadczenie :D

I zaczyna się gderanie, jaki to zły jest ksiądz, bo nie dał. A jak się zlituje, przymknie oko i 'da', to idzie informacja w świat, że ksiądz z parafii XY to bez problemu daje wszystkim zaświadczenia (nawet tym, co nie chadzają do kościoła), a w sznureczku przekazywanej informacji po jakimś czasie pojawia się koperta wypełniona dziesiątkami banknotów o nominale 100 (jak taki dobry człowiek z tego niedoszłego chrzestnego, to poleciałby do rodziców i powiedział: Słuchaj stary, ale nie mogę być ojcem chrzestnym twojego dzieciaka, ale za to dorzucę do koperty dla dzieciaka).


Pytanie do kandydata na ojca chrzestnego: Czy Ty rozumiesz pojęcie "ojciec chrzestny"? Czy wiesz jakie obowiązki masz zamiar na siebie przyjąć? Jeśli robisz to tylko dla zachowania twarzy to się tego nie podejmuj. Sam/a mam "chrześniaka" i wiem że na wpadek złego muszę być pełnowartościowym rodzicem dla tego dziecka. To również moje dziecko choć bezpośrednią opiekę sprawują nad nim prawowici rodzice i to ja rówież zobowiązałem/am się należycie je wychować. Jego rodzice mi zaufali i powierzyli nad nim pieczę.
Jeśli zostaniesz lub już jesteś ojcem chrzestnym to pamiętaj co przysięgałeś. Z gęby d..y się nie robi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW