R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Część poradni POZ zamknięta od 1 stycznia
Autor Wiadomość
panteon 
Przejeżdżał przez Wieluń


Wiek: 48
Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 94
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-01-05, 23:36   

ourson napisał/a:
(...) W systemie w którym pacjent jest tylko mało istotnym elementem w najlepszym przypadku uzasadniającym istnienie systemu (choć i to mam wrażenie nie zawsze)

Tak długo jak nie zmieni się całkowicie filozofia systemu tak długo nie będzie inaczej...

Dokładnie ! Pacjent jest ledwo co tolerowanym elementem, który szybko przekształca się w punkty, procedury, wskaźniki, procenciki. I to wszystko pod pozorem dbania o zdrowie i dobro zdrowia społeczeństwa... Koń by się uśmiał.
Zaraz, zaraz... a kto ten "system" wprowadził i coś o kręceniu lodów wspominał ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-01-06, 00:39   

panteon napisał/a:
ourson napisał/a:
(...) W systemie w którym pacjent jest tylko mało istotnym elementem w najlepszym przypadku uzasadniającym istnienie systemu (choć i to mam wrażenie nie zawsze)

Tak długo jak nie zmieni się całkowicie filozofia systemu tak długo nie będzie inaczej...

Dokładnie ! Pacjent jest ledwo co tolerowanym elementem, który szybko przekształca się w punkty, procedury, wskaźniki, procenciki. I to wszystko pod pozorem dbania o zdrowie i dobro zdrowia społeczeństwa... Koń by się uśmiał.
Zaraz, zaraz... a kto ten "system" wprowadził i coś o kręceniu lodów wspominał ?


A kim ma niby być? Wielce Czcigodnym Panem Jegomością Pacjentem? Bez przesady. Pacjent zawsze będzie tylko środkiem do celu, a lekarz będzie traktował go przedmiotowo. Na to nie ma rady. Nie zmienią tego nawet ubezpieczenia dobrowolne.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-01-06, 10:42   

mcdek napisał/a:
A kim ma niby być? Wielce Czcigodnym Panem Jegomością Pacjentem? Bez przesady. Pacjent zawsze będzie tylko środkiem do celu, a lekarz będzie traktował go przedmiotowo. Na to nie ma rady. Nie zmienią tego nawet ubezpieczenia dobrowolne.
Ma być klientem a nie petentem czy elementem. Jakoś prywatny biznes potrafi traktować dobrze swoich klientów.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-01-06, 15:57   

red napisał/a:
mcdek napisał/a:
A kim ma niby być? Wielce Czcigodnym Panem Jegomością Pacjentem? Bez przesady. Pacjent zawsze będzie tylko środkiem do celu, a lekarz będzie traktował go przedmiotowo. Na to nie ma rady. Nie zmienią tego nawet ubezpieczenia dobrowolne.
Ma być klientem a nie petentem czy elementem. Jakoś prywatny biznes potrafi traktować dobrze swoich klientów.


W POZach też jest element konkurencji i to spory. Zmieniasz lekarza, przychodnię jak chcesz, a te barany potrafią wystawić kartkę o groźbach karalnych. Problem tkwi w mentalności tych ludzi uważających się za pępek świata i bardzo duża stabilizacja finansowa. A tutaj może pomóc jedynie większa ich ilość na rynku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
panteon 
Przejeżdżał przez Wieluń


Wiek: 48
Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 94
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-01-06, 18:08   

mcdek napisał/a:

W POZach też jest element konkurencji i to spory. Zmieniasz lekarza, przychodnię jak chcesz, a te barany potrafią wystawić kartkę o groźbach karalnych. Problem tkwi w mentalności tych ludzi uważających się za pępek świata i bardzo duża stabilizacja finansowa. A tutaj może pomóc jedynie większa ich ilość na rynku.

Element konkurencji to jest wyłącznie w dużych miastach. Wieluń się do nich nie zalicza. Zmiana lekarza lub POZ nie jest ot tak, na pstryknięcie palca, bo jak dany POZ ma limit wyczerpany, nikogo nie przyjmie. Oczywiście, zawsze z czasem jakieś miejsce się zwolni... Finansowo więc takie "fochy" pacjentów pewnie POZetom "powiewają" :?
Co do "ilości na rynku". Nikt inny tylko ministerstwo przez ostatnie lata starało się ograniczyć powstawanie nowych POZ. Może wiesz dlaczego ? Kasa misiu, kasa, ta z NFZ kasa, musi na premie starczyć.
Pomijam już drobny szczegół, że aby powstał nowy POZ, muszą być znalezieni lekarze chętni tam pracować. Nie jest z tym chyba lekko, patrząc na obsady POZetów w Wieluniu, o okolicy nie wspominając.
Podsumowując, z każdym rokiem chorzy mają co raz "lepiej" o czym każdy może się przekonać osobiście z czasem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2015-01-06, 21:07   

mcdek napisał/a:
A kim ma niby być? Wielce Czcigodnym Panem Jegomością Pacjentem? Bez przesady. Pacjent zawsze będzie tylko środkiem do celu, a lekarz będzie traktował go przedmiotowo. Na to nie ma rady. Nie zmienią tego nawet ubezpieczenia dobrowolne.


Kpisz, albo nie masz totalnie pojęcia o czym piszesz. Jestem właścicielem pakietu specjalistycznego w Medicover dla mnie i dla mojej rodziny, płacę miesięczny abonament, bywam często. To co piszesz, to lekko mówiąc - przegięcie.

Ale czego ja oczekuję od osoby, która ma marne pojęcie o wielu tematach i na równie wiele tematów się wypowiada.
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-01-06, 21:23   

hajen napisał/a:
Kpisz, albo nie masz totalnie pojęcia o czym piszesz.


Na razie chodzisz ze smarkami po ibuprom paracetamol i chlorchinaldin. Jak zachorujesz poważnie (czego ci nie życzę) to przyjdź i opowiedz o swoich doświadczeniach w Medicover.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2015-01-07, 02:03   

A jakie to ma znaczenie? Przecież mówimy o przychodniach, o podejściu do pacjenta, a Ty mi mówisz o poważnych chorobach? Raka się leczy w POZ? Mam ubezpieczenie prywatne i ubezpieczenie publiczne, więc się nie martwię.
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-01-07, 02:44   

hajen napisał/a:
A jakie to ma znaczenie? Przecież mówimy o przychodniach, o podejściu do pacjenta, a Ty mi mówisz o poważnych chorobach? Raka się leczy w POZ? Mam ubezpieczenie prywatne i ubezpieczenie publiczne, więc się nie martwię.


Ma duże, bo traktowanie petenta nie ujawnia się podczas standardowego "dzień dobry" i "do widzenia", czyli podczas okazjonalnych wizyt związanych z przesileniem sezonowym, tylko dopiero kiedy człowiek wstępuje na ścieżkę zdrowia z chorobami przewlekłymi. Wtedy pojawiają się schody z diagnozą, niechęcią do wypisywania skierowań na badania i tym podobnych, a nawet ukrywaniem choroby przed pacjentem. I dotyczy to niestety prywatnych przychodni także, warszawskich Medicoverów, Enel Medów itd.
Dostałeś standardowy pakiet firmowy za parę złotych i rżniesz cwaniaka. Za 20 lat, kiedy będziesz w dojrzałym wieku (związanym z chorobami) ten pakiet będzie kosztował (dla Ciebie) 10 razy tyle, a wtedy firma, która Cię zatrudni zastanowi się czy warto. Właśnie wtedy, kiedy będziesz tej opieki bardziej potrzebował. Teraz taki pakiecik jest zwykłym, tanim magnesem przyciągającym młodych pracowników, którzy mają to do siebie, że nie chorują, za to chwalą się na forach, że mają pakiet. Zatem wszystko przed Tobą.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2015-01-07, 10:26   

Obracasz kota ogonem. W temacie o POZ-ach, czyli miejscach pierwszego kontaktu z lekarzami piszesz, że pacjent zawsze będzie traktowany przedmiotowo. Nie zgadzam się z tym, nie masz racji po prostu i tyle. Ewentualnie współczuję doświadczeń.

A jeśli chodzi o to, co będzie za 10-20 lat to mam dla Ciebie 2 wiadomości:
1) pracownicy w mojej firmie starsi o 10-20 lat płacą taką samą składkę jak ja i nie mają problemu z otrzymywaniem skierowań
2) za 10-20 lat NFZ, publiczna służba zdrowia się załamie, bo nie będzie z czego jej finansować (już w tym roku to dokładnie widać)

Ludzi w kraju ubywa, nie ma komu pracować na ZUS, ale oczywiście tacy ludzie jak Ty nie widzą wad obecnego systemu.


I tak będzie jeszcze długo. Ludzie urodzeni w poprzednim systemie mają mniejsze wymagania, dla nich przepiękne jest to, że mają samochód i nie muszą kupować mięsa na kartki. Dla nich jeszcze 27 lat temu było nie do pomyślenia, że można wyjechać na wczasy do Hiszpanii. Mentalność niewolnika i tyle.
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-01-07, 10:57   

Cytat:
Mentalność niewolnika i tyle.
Świetny dowcip! I kto to mówi..? Facet, który wszystko ma "firmowe"... Przywiązany do korporacji jak chłop pańszczyźniany do ziemi... Parę lat temu tacy wierni uczyli się latać skacząc z okien biurowców Canary Wharf, bo im sprzedaż spadła o 3% i mieli 15 minut na spakowanie rzeczy...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2015-01-07, 11:25   

O czym Ty mówisz? Pracuję w firmie, gdzie mi dobrze płacą i robię to, co lubię. Przy okazji tego, że pracuję tam, gdzie lubię dostaję drobne benefity wynikające z pracy w korpo. Nic niezwykłego.

Wybacz Pat44, ale jak mam nazywać ludzi, którzy od kilkudziesięciu lat głosują na te same mordy, które powinny siedzieć w więzieniu, czerpią wiedzę tylko i wyłącznie z TV i żyją od pierwszego do pierwszego?

Ja wiem, że prawda boli. Młodych nazywacie "zbuntowanymi" i "nieznającymi życia". Chcemy mieć więcej, niż wasze pokolenie. Czy to coś dziwnego?

Najłatwiej olać młodych, mieć ich gdzieś i mówić, że są niedojrzali. No ok. Skoro chcecie Polski po swojemu, dla Waszego pokolenia to ok. Tylko się nie zdziwcie, jak za te 20 lat nie będzie komu pracować na Wasze emerytury.
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-01-07, 11:40   

hajen napisał/a:
Ludzi w kraju ubywa, nie ma komu pracować na ZUS, ale oczywiście tacy ludzie jak Ty nie widzą wad obecnego systemu.


Ubywa, w przyszłym wieku narodu polskiego prawdopodobnie w ogóle nie będzie. Przyjadą Chińczycy, Arabowie, Murzyni. No i co z tego? :lol: Ja wad obecnego systemu nie widzę i uważam, że jest optymalny. Mam takie prawo, bo w przeciwieństwie do Ciebie jestem realistą, a nie jakimś narodowcem brędzącym o szabelkach JKM, wrogich, urojonych Żydach, Niemcach i bóg jeden wie o jakich to mało istotnych bzdurach.
Nie bój się, ZUS przetrwa, NFZ przetrwa, te instytucje mają policzone wszelkie ruchy naturalne ludności i zapewniam Cię, że bankructwo im nie grozi. A niska wysokość przyszłych świadczeń to już inna sprawa. Chcesz mieć więcej - załóż firmę i pracuj na siebie a nie zapier...asz jak niewolnik w korpo za grosze :lol: . Z tego co wiem każdy miłośnik Janusza to biznesmen.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-01-07, 12:01   

Cytat:
Młodych nazywacie "zbuntowanymi" i "nieznającymi życia"
Dziwna ta "buntowniczość"... Przez długi czas moimi idolami byli Andreas Baader i Ulrike Meinhof (pewnie nie znasz), więc jaki z ciebie "buntownik"? Wiązanie się na całe życie z jedną firmą, po której za rok może nawet ślad nie pozostać... Ile ja już takich firm widziałem... i wcale nie jestem z tych co
Cytat:
czerpią wiedzę tylko i wyłącznie z TV i żyją od pierwszego do pierwszego?
Dziś Wrocław, a jutro zarząd podejmuje decyzję, że produkcja na Białorusi może być bardziej opłacalna... W ciągu ostatniej dekady zmieniałem robotę ze sześć razy i gadki pseudo-szefów o wiązaniu przyszłości z... traktowałem z przymrużeniem oka.
Cytat:
ale jak mam nazywać ludzi, którzy od kilkudziesięciu lat głosują na te same mordy, które powinny siedzieć w więzieniu
Powinieneś nazwać ich ludźmi, którzy nie mają wielkiego wyboru i zobaczyć, gdzie za jakiś czas może trafić twój prezes (czy jak on się tam nazywa). Jeśli lekarzyki z Medicover stwierdzą, że bardziej opłaca im się leczyć imigrantów na wyspach, to nie mam złudzeń, że się tam przeniosą. Natomiast jeśli NFZ zacznie się walić, to
Cytat:
te same mordy, które powinny siedzieć w więzieniu
obłożą twojego prezesa takimi podatkami, żeby starczyło...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2015-01-07, 13:32   

Pat44, pogubiłem się w Twojej logice, możesz jeszcze raz przemyśleć to co napisałeś?
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW