R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: kitor
2015-01-29, 00:47
Plebiscyt na Pozytyw i Idiotyzm 2014 - dyskusja
Autor Wiadomość
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-01-11, 14:44   

kitor napisał/a:
Z mojej wiedzy (ale oficjalnego stanowiska w tej sprawie nie było) został on zakupiony na potrzeby nowego punktu informacji turystycznej i to profesjonalne urządzenie na potrzeby obsługi turystów, a nie dla pracowników. Ale przydało by się oficjalne stanowisko WDK w tej sprawie - spróbuję takie otrzymać, ale nic nie obiecuję.


Jest i oficjalne stanowisko, osoba która przekazała mi cytowaną informację była w błędzie.

LINK do oficjalnego stanowiska które otrzymaliśmy. (pdf)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2015-01-11, 15:44   

kitor i co w związku z tym zamierzacie zrobić? Wydawać by się mogło, że nominacja do idiotyzmu nie bardzo pasuje w kontekście tego pisma. A jak jeszcze kontrola, którą w WDK-u zlecił burmistrz wykaże, że zakup automatu do kawy nie łamie żadnych przepisów prawnych i jego przeznaczenie jest faktycznie takie jak przedstawia to powyższe pismo, to kto wtedy wyjdzie na ... idiotę?
Z drugiej strony widzę już jak zjada Was (gospodarzy tego plebiscytu) sfora przeciwników pani Mikulskiej, gdy zdecydujecie się usunąć tę nominację przed głosowaniem. Macie niezły orzech do zgryzienia :twisted:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-01-11, 16:22   

Mamy trzy wyjścia - usunąć, pozostawić, pozostawić z komentarzem i odnośnikiem do informacji. Decydować będziemy komisyjnie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-01-11, 16:24   

nominacja jest dobra i nie ma co nad nią sie rozwodzić.
No bo co niby z tego pisma wynika?? Że zaoszczędzono 10k?? no nie wygłupiajmy sie :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2015-01-11, 17:11   

Kto kupuje UŻYWANY ekspres do kawy na rok / dwa ? / trzy lata przed planowanym rozpoczęciem jego pracy ? :smile:
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2015-01-11, 19:02   

Po wyjaśnieniach WDK, proszę o usunięcie mojej nominacji. Wskazując ten zakup jako negatyw, posiadałem informacje, że ekspres ten bedzię uzytkowany w WDK, a nie w kinie (a to już inna para kaloszy)

miko005 idąc Twoim tokiem myślenia " wiem, że gdzieś dzownią, ale nie wiem w którym kościele" napisz mi proszę, o które to osoby chodzi? Cyt:
"Idiotyzm
- wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ulicach; Nadodrzańska i Krótka.
Manewr absolutnie niepotrzebny, wprowadzający więcej szkody niż pożytku. Wybryk wąskiej grupy ludzi."
Oczywiście mam nadzieję, że uzasadnisz to dowodami?
_________________
Potrzebujesz DSL-a, Neostradę? Call me 502-408-902
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-01-11, 19:22   

Z pisma wynika tylko tyle że na koszt i ryzyko podatników pani Agnieszka Mikulska postanowiła bawić się w prowadzenie działalności gastronomicznej. Otóż najprawdopodobniej Pani Agnieszce Mikulskiej pomyliły się funkcje. Jest dyrektorek Domu Kultury a nie managerem w kawiarni. Jeśli ma kaprys prowadzić kawiarnię to nie widzę przeszkód aby zrezygnowała z funkcji dyrektora WDK i założyła sobie kawiarnię. Myślę że bez problemu burmistrz zgodzi się aby odsprzedać Pani Agnieszce Mikulskiej ekspres w tak atrakcyjnej cenie za jaką zakupiła ten sprzęt (oczywiście w drodze przetargu, który przy okazji zweryfikuję kwestię atrakcyjności tej ceny).

hiszpan napisał/a:
Kto kupuje UŻYWANY ekspres do kawy na rok / dwa ? / trzy lata przed planowanym rozpoczęciem jego pracy ? :smile:


Jak to kto... ktoś kto nie odpowiada za finanse bo to nie jest jego kasa... więc co za różnica czy ekspres za 5k, 10k czy 20k? rok czy dwa przed? jaki problem... o co właściwie Ci chodzi? :twisted:
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
 Autor postu otrzymał 2 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
dawid, hiszpan
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-01-12, 01:50   

Jestem za pozostawieniem nominacji na negatyw.
Ekspres do kawiarni przy kinie za 20 tys zł. Strach pomyśleć ile będzie musiała lodówka kosztować...
 Autor postu otrzymał 2 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
hiszpan, waldex
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2015-01-12, 10:16   

dawid napisał/a:
miko005 idąc Twoim tokiem myślenia " wiem, że gdzieś dzownią, ale nie wiem w którym kościele" napisz mi proszę, o które to osoby chodzi? Cyt:
"Idiotyzm
- wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ulicach; Nadodrzańska i Krótka.
Manewr absolutnie niepotrzebny, wprowadzający więcej szkody niż pożytku. Wybryk wąskiej grupy ludzi."
Oczywiście mam nadzieję, że uzasadnisz to dowodami?

dawid, czego nie zrozumiałeś w zdaniu; "Wybryk wąskiej grupy ludzi", bo o to Ci chodzi, prawda?
O ile pamięć mnie nie myli, to nie było żadnego referendum miejskiego na temat tychże ulic, więc chyba nie całe miasto zdecydowało o ich jednokierunkowości.
Jak swoją decyzję o nominacji motywowałem między innymi tym, że taka decyzja zapadła w wąskim gronie ludzi i że według mnie był to typowy wybryk, to nie mogłem przewidzieć, że według dawida będzie to nominacja stricte polityczna. Zapewniam, taka nie była. I chyba nigdy nie bawiłem się w politykę w tej zabawie. Chociaż w 2008 w I edycji podałem - "Kosmiczna pensja wójta gminy Pątnów ( brutto 12 100 zł. )", jeden jedyny raz ;)
dawid, jeśli ta moja nominacja nie przypadła Ci do gustu to masz wyjście, nie oddawaj na nią głosu :D

A tak w ogóle to co to miało być dawid? Mała wendetta :twisted: Przecież to nie ja zainicjowałem dyskusję na temat sensowności tej nominacji :roll:

red napisał/a:
Jestem za pozostawieniem nominacji na negatyw.
Ekspres do kawiarni przy kinie za 20 tys zł. Strach pomyśleć ile będzie musiała lodówka kosztować...

Nie no, lodówki chyba nie będzie :razz: Przecież nowy kierownik WDK-u, nominowany za moment przez burmistrza Okrasę, nie powinien być taki rozrzutny, bo nie powinien prawda? :D
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Silvo 
Mieszka pod Wieluniem
Wieluń rulez!



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 876
Piwa: 11/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-01-12, 11:30   

Rozumiem, że jeśli za publiczne pieniądze został zakupiony automat to nie będzie stał w kawiarni wynajętej osobie prywatnej? Bo nie rozumiem dokonywania zakupu sprzętu AGD do kawiarni, z której zyski zgarnie później jakaś prywatna osoba. Myślę, że dochody z pracy sprzętu zakupionego przez WDK trafią właśnie do WDK.
_________________
Carpie diem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-01-12, 12:18   

Silvo, z tego co zrozumiałem, to lokal przy kinie ma prowadzić sam WDK. Bo chyba inaczej nie kupowałby ekspresu dla prywatnego podmiotu?

Ogólnie po lekturze tego pisma jestem jeszcze bardziej przekonany do nominacji do negatywu aniżeli wcześniej. Szczerze mówiąc liczyłem, że za taka kase kupiono jakiś profesjonalny ekspres kolbowy, minimum dwugrupowy. A tak to mamy zwykły automat. Dobrej klasy ale tylko automat. Podobne stały swego czasu na Statoilu i o ile tam widzę sens takiego urządzenia z uwagi na sporą sprzedaż kawy oraz samoobsługę, o tyle zakup tego urządzenia do kawiarni przy WDKu uważam za bezsens.

Przede wszystkim podano tylko ogólną nazwę urządzenia. Nie znając konkretnej konfiguracji trudno odnieść się do ceny. Ale nawet jesli założymy, że cena mimo wszystko była okazyjna, to i tak podstawowe pytanie brzmi: czy prowadzenie kawiarni przy kinie należy do zadań WDKu? Czy ktokolwiek dokonywał analizy finansowej rentowności takiej działalności? Czy nie lepiej byłoby podnająć lokal prywatnemu podmiotowi, który miałby w tym zakresie doświadczenie (lub nie) i wziąłby na siebie ryzyko gospodarcze takiej działalności, a WDK byłby zawsze na plusie, bo czynsz byłby niezależny od obrotów?
Na jakiej podstawie założono sprzedaż 50 kaw dziennie? Czy było to poprzedzone jakimkolwiek rozeznaniem czy po prostu wzięte z sufitu?

Kto kupuje ekspres do lokalu, który będzie czynny za rok lub dwa? (o tym już była mowa)
Czy okres gwarancji już leci od daty zakupu? To samo z przeglądami okresowymi? Bo jeśli tak, to może się okazać, że zanim ekspres zacznie pracować, to skończy się na niego gwarancja i przejdzie 5 przeglądów przy zerowym przebiegu...

Mowa jest, że na nowy ekspres trzeba by czekać 3-4 m-ce. Jak pokazuje życie, w przypadku kawiarni przy kinie można by czekać nawet 2-3 razy dłużej i nic by się nie stało.

Dodatkowe pytania do osób broniących na forum tego zakupu, które argumentowały, że taki ekspres ma dużo większe możliwości aniżeli ekspres za 3 czy 5 tys. Pytanie jakie to możliwości? Co więcej ma do zaproponowania dobrej klasy automat w stosunku do prostego automatu? Jaką inna kawę może on zrobić? Bo z tego co wiem, to duże możliwości daje ekspres kolbowy. Ale jednocześnie wymaga on doświadczonego personelu.

Na koniec pewne zastrzeżenia z mojej strony budzi fakt, że wg pisma ekspres zakupiono od pewnej wieluńskiej firmy. Może to budzić obawy, że to nie WDK szukał ekspresu do kawiarni tylko ktoś szukał klienta na ekspres i stąd cała transakcja. Ale może to moja nadinterpretacja...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2015-01-12, 13:41   

miko 005 napisał/a:
A tak w ogóle to co to miało być dawid? Mała wendetta


Miko 005 tak samo jak inny ode mnie, tak ja od Ciebie oczekuję sprecyzowania, od tyle. Jestem ciekawy, kto za tym stoi? Nie chodzi mi o zadne odbijanie piłeczki.
_________________
Potrzebujesz DSL-a, Neostradę? Call me 502-408-902
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Nevermind 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 957
Piwa: 1/1
Skąd: NL
Wysłany: 2015-01-12, 17:38   

Zupelnie przypadkiem jakas Wielunska firma miala na zbyciu akurat taki automat po promocyjnej cenie. Tak samo juz widze te 50 kaw dziennie. :) jestem za pozostawieniem nominacji. Pisemko zapisane. Oby niebawem nie okazalo sie, ze jakas firma prywatna bedzie prowadzic ta kawiarnie i ktos dostanie cos gratis ;)
_________________
Worldwide Trance Community..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mafik 
Przyjeżdża na zakupy


Wiek: 43
Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 371
Piwa: 9/7
Skąd: EWI
Wysłany: 2015-01-12, 20:52   

A ja do idiotyzmów zgłaszam pomysł Burmistrza Okrasy żeby zlikwidować strefę płatnego parkowania
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MM12345 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 55
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-01-13, 11:58   

red napisał/a:

Ogólnie po lekturze tego pisma jestem jeszcze bardziej przekonany do nominacji do negatywu aniżeli wcześniej. Szczerze mówiąc liczyłem, że za taka kase kupiono jakiś profesjonalny ekspres kolbowy, minimum dwugrupowy. A tak to mamy zwykły automat. Dobrej klasy ale tylko automat. Podobne stały swego czasu na Statoilu i o ile tam widzę sens takiego urządzenia z uwagi na sporą sprzedaż kawy oraz samoobsługę, o tyle zakup tego urządzenia do kawiarni przy WDKu uważam za bezsens.


Ekspres jest do kawiarni przy kinie, a nie przy WDK. Automat, bo w grę chodzi też czas robienia kawy.

red napisał/a:
Przede wszystkim podano tylko ogólną nazwę urządzenia. Nie znając konkretnej konfiguracji trudno odnieść się do ceny. Ale nawet jesli założymy, że cena mimo wszystko była okazyjna, to i tak podstawowe pytanie brzmi: czy prowadzenie kawiarni przy kinie należy do zadań WDKu? Czy ktokolwiek dokonywał analizy finansowej rentowności takiej działalności? Czy nie lepiej byłoby podnająć lokal prywatnemu podmiotowi, który miałby w tym zakresie doświadczenie (lub nie) i wziąłby na siebie ryzyko gospodarcze takiej działalności, a WDK byłby zawsze na plusie, bo czynsz byłby niezależny od obrotów?


Nie ma takiego przepisu zabraniającego WDK prowadzenie kawiarni przy kinie w lokalu, którym jeszcze administruje. WDK ponosi mniejsze ryzyko prowadzenia takiej działalności, gdyż nie będzie musiało nawet płacić czynszu. Po co mieć mały plus, jak można mieć duży PLUS, czyli większe zmniejszenie dotacji na WDK.

red napisał/a:
Kto kupuje ekspres do lokalu, który będzie czynny za rok lub dwa? (o tym już była mowa)

Mowa jest, że na nowy ekspres trzeba by czekać 3-4 m-ce. Jak pokazuje życie, w przypadku kawiarni przy kinie można by czekać nawet 2-3 razy dłużej i nic by się nie stało.


Wg specyfikacji zakresu robót do skończenia, to powinno być gotowe w tym roku. Okrasa i jego team mają opóźnić oddanie kina ? Wprowadzicie bezsensowne audyty i kontrole, które mogą utrudnić prace wykonawcy, to zerwie on umowę.

red napisał/a:
Dodatkowe pytania do osób broniących na forum tego zakupu, które argumentowały, że taki ekspres ma dużo większe możliwości aniżeli ekspres za 3 czy 5 tys. Pytanie jakie to możliwości? Co więcej ma do zaproponowania dobrej klasy automat w stosunku do prostego automatu? Jaką inna kawę może on zrobić? Bo z tego co wiem, to duże możliwości daje ekspres kolbowy. Ale jednocześnie wymaga on doświadczonego personelu.

Cytat z internetu: "Ekspres automatyczny – to ekspres ciśnieniowy, ale ze znacznie uproszczoną obsługą. Co pewien czas wlewamy wodę do pojemnika, wsypujemy ziarna, naciskamy guzik – i już – kawa gotowa. Na rynku dostępne są ekspresy o różnym stopniu automatyzacji, to ma oczywiście przełożenie na cenę. "
W automatach można zrobić szybko np. kawę trzywarstwową. red zrobisz coś podobnego szybko na swoim ekspresie?

red z Twoich wypowiedzi wynika, że sam masz chęć na tą kawiarnię i wszystkie argumenty zawsze będą przeciw WDK i sensowi zakupu ekspresu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW