R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Chorowici urzędnicy miejscy - dyskusje różne :-)
Autor Wiadomość
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-01-09, 10:58   

mcdek napisał/a:
Wiem, że przepisy wejdą w 2015


Miałeś objawienie? bo plany na wprowadzenie tej ustawy są już conajmniej 2 lata chyba... co i rusz można przeczytać że już od lipca już od stycznia nowego roku nie będzie możliwości skorzystania z tej luki a ona nadal jest. Więc zdradź nam proszę skąd pochodzi Twoja wiedza...

glupek napisał/a:
Wypłacane przez pracodawcę zasiłki chorobowe podlegają odliczeniu od składek ZUS. Sam "wiesz, że dzwonią, ale nie wiesz w którym kościele" ;P


wskaż mi proszę gdzie napisałem że jest inaczej? Napisałem dość wyraźnie że to państwo wypłaca zasiłek chorobowy - faktycznie w przypadku pracodawców zatrudniających poniżej 20pracowników zasiłek wypłacany jest bezpośrednio przez ZUS a w przypadku większych pracodawców to pracodawca wypłaca zasiłek ale potrąca go sobie z płatności do ZUS. Tak czy owak płaci państwo i nic innego nie napisałem

Inną kwestią jest wynagrodzenie za czas choroby (pierwsze 33 dni choroby z wyjątkami) - tutaj jest to czysty koszt pracodawcy. Taki sposób na odciążenie ZUSu sobie kiedyś znaleziono...

glupek napisał/a:
Cała reszta, to wywód kolejnego pseudoprzedsiębiorcy, który najchętniej od pracowników pobierałby czynsz za użytkowanie stanowiska pracy i bilety za wejście na swój teren


tego to już kompletnie nie rozumiem... napisałem że wg mnie pracownicy są poszkodowani przez Państwo bo jednostronnie narzuca im warunki ubezpieczenia które może w dowolny sposób zmieniać w każdej chwili. Pracodawcy nic do tego. Co moje zdanie w tym temacie do Twojego wniosku o pseudoprzedsiębiorcy nie mam pojęcia...

glupek napisał/a:
Niby jesteś liberałem, a mimo to domagasz się zwiększania zamordyzmu i kolejnych przepisów?


Gdybym miał na to wpływ to wprowadziłbym dobrowolność tych ubezpieczeń. I możliwość wyboru ubezpieczyciela... ale wiem że to nierealne w obecnym układzie politycznym. Więc jeśli widzę możliwość uszczelnienia systemu i jest ona rozsądna to ją popieram. Zastanawiam się tylko dlaczego rząd mówi o tej zmianie od conajmniej 2 lat i nie potrafi jej wprowadzić. Problem jest znany i opisywany jeszcze dłużej. nie znam żadnych szacunków (żadnych nie znalazłem w sieci) ale nawet jeśli uznamy że tylko to tylko 1% wypłacanych zasiłków macierzyńskich to w skali roku to coś ca 300mln zł. Takie tam drobne... A koszty zmiany przepisów są praktycznie żadne - jedyne co należy zrobić to uchwalić ustawę a następnie zmienić algorytm wyliczania podstawy świadczenia. Nie bardzo wiem gdzie tu widzisz te ogromne koszty...
Ba, koszty się zmniejszą bo spadnie najprawdopodobniej ilość kontroli :wink:

W sumie to jedynym plusem dla państwa jest poprawienie statystyk zakładanych firm i niższe bezrobocie ;-) ale czy ponoszony koszt jest warty tego? Wątpię...

glupek napisał/a:
Bez względu na ich brzmienie zawsze znajdzie się ktoś, czy to urzędnik, czy pracownik, czy przedsiębiorca, kto w złej wierze wykorzysta tenże przepis dla swojej korzyści lub na szkodę innych.


pewnie tak. Ale czy to oznacza że jeżeli jest prosty sposób na załatanie choćby małej luki w przepisach bo i tak ktoś to będzie dalej wykorzystywał?


Cytat:
"Pracownik nie jest winien swemu pracodawcy służalczości i posłuszeństwa. Jest mu jedynie winien usługę, za którą otrzymuje zapłatę, będącą nie łaską, lecz zasłużonym wynagrodzeniem." ~Ludwig von Mises


W pełni się z von Misesem zgadzam. nie tylko w tej kwestii.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-01-12, 11:52   

Tak sobie myślę, że w sumie bardzo dobrze że się stało, że Okrasa wygrał wybory. Bo przecież gdyby wygrał Antczak, to przy obecnej epidemii panującej na byłych szczytach lokalnej władzy, miastem nie miałby kto rządzić :roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-01-12, 16:15   

Dziwne żebyś myślał inaczej :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mafik 
Przyjeżdża na zakupy


Wiek: 43
Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 371
Piwa: 9/7
Skąd: EWI
Wysłany: 2015-01-12, 20:49   

red nie drwij, takie mamy prawo i z niego skorzystali
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-01-12, 20:59   

mafik, skorzystali czy wykorzystali?
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
hiszpan
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-01-12, 22:32   

mafik napisał/a:
red nie drwij, takie mamy prawo i z niego skorzystali
Nie drwię tylko zastanawiam się co by było, gdyby wybory wygrał Janusz Antczak, a zaraz potem on i jego zastępca poważnie i długotrwale by się rozchorowali...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mafik 
Przyjeżdża na zakupy


Wiek: 43
Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 371
Piwa: 9/7
Skąd: EWI
Wysłany: 2015-01-13, 08:18   

ourson napisał/a:
mafik, skorzystali czy wykorzystali?

No oczywiście miałem na myśli to drugie :neutral:
red raczej takiej sytuacji by nie było gdyby Antczak wygrał więc nie ma się nad czym zastanawiać
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-01-13, 10:52   

mafik, czyli obaj zachorowali w wyniku wyborczej porażki? ;-)
Jak podaje Wielun NM Janusz Pamula wrócił z chorobowego i otrzymał już zwolnienie z pracy w urzędzie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mafik 
Przyjeżdża na zakupy


Wiek: 43
Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 371
Piwa: 9/7
Skąd: EWI
Wysłany: 2015-01-13, 11:14   

red napisał/a:
mafik, czyli obaj zachorowali w wyniku wyborczej porażki? ;-)

Sam sobie odpowiedz na to pytanie, bo chyba jest tendencyjne;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-01-13, 13:39   

mafik napisał/a:
Sam sobie odpowiedz na to pytanie, bo chyba jest tendencyjne;-)
Prędzej powiedziałbym, że nie tyle tendencyjne, co retoryczne :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2015-01-13, 16:10   

red, cztery lata to nie wieczność i szybko przeminą. Wtedy zobaczymy czy też będziesz taki skory do rozważań nad kwestią chorób innych ;)

Osobiście uważam, że na takie posunięcia to mogę sobie pozwolić ja, zwykły robotnik. Ale ktoś kto przegrywa na linii politycznej powinien jednak bardziej honorowo pożegnać się z polityką.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2015-01-13, 16:46   

miko 005, Janusz Antczak zaraz po przegranych wyborach stwierdził, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, więc raczej nie zamierza się żegnać z polityką, cokolwiek to dla niego znaczy.


Cytat:
- Pomysłów i energii jak zawsze mi nie brakuje. Jedne drzwi za sobą zamykam, ale można powiedzieć, że otwiera się przede mną okno z nowymi perspektywami - mówi Janusz Antczak.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-01-13, 21:30   

Poprawka - Janusz Pamuła nie wrócił z chorobowego ale wypowiedzenie otrzymał. Info z Wieluń NM.

miko 005, tak gwoli ścisłości, to nikt nie powinien załatwiać sobie lewych zwolnień i uciekać przed wypowiedzeniem na L4. Bo podatnicy za to płacą. Zwłaszcza nie powinni tego robić ci, od których oczekuje się więcej. Ale jaka jest rzeczywistość wie każdy.

Wczoraj w Uwadze TVN fajnie pokazano jak lekarka taśmowo i bez oporów wypisywało lewe zwolnienia lekarskie. :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-01-14, 14:26   

Cytat:
Janusz Pamuła odwołany z funkcji wiceburmistrza Wielunia

Burmistrz Wielunia Paweł Okrasa odwołał z funkcji swojego zastępcy Janusza Pamułę



Janusz Pamuła został odwołany z funkcji zastępcy burmistrz z dniem 8 stycznia. Dzień wcześniej burmistrz Paweł Okrasa podpisał zarządzenia w tej sprawie. "Odwołanie jest równoznaczne z rozwiązaniem stosunku pracy z zachowaniem trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia, którego bieg rozpoczyna się z dniem 8 stycznia 2015 r." - czytamy w zarządzeniu.

Likwidacja stanowiska wiceburmistrza była jednym z punktów programu wyborczego Okrasy. Jego realizacja nie była jednak oczywista, bowiem zanim doszło do zmiany warty w ratuszu, Pamuła udał się na zwolnienie chorobowe. Przebywa na nim do dziś.

W odpowiedzi na nasze zapytanie w sprawie odwołania wiceburmistrza poinformowano nas, że pracownik zatrudniony na podstawie powołania może być odwołany w dowolnym momencie. Mówi o tym artykuł 70. § 1 Kodeksu pracy

- Przepis ten nie zabrania odwołania pracownika w czasie jego usprawiedliwionej nieobecności w pracy, a jedynie nakazuje obliczanie okresu wypowiedzenia dopiero po zakończeniu nieobecności - wyjaśnia Joanna Skotnicka-Fiuk, kierownik biura obsługi burmistrza w Urzędzie Miejskim. - Pracodawca nie musi więc czekać z odwołaniem, aż pracownik powróci do pracy - jedynie okres wypowiedzenia ulega wydłużeniu. Według stanu na dzień dzisiejszy pan Pamuła przebywa na zwolnieniu lekarskim do 11 lutego 2015 r.
Źródło


54b4d5d74b598_gd.jpg
Plik ściągnięto 39 raz(y) 134,06 KB

_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW