R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
WOŚP 2015
Autor Wiadomość
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2015-01-10, 13:30   WOŚP 2015

Cytat:
Wielkimi krokami zbliża się 23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co się wydarzy w niedzielę?

W tym roku przygotowano sporo atrakcji.

9:00 – 11:30 zbiórka krwi – ul. Sieradzka 56, pierwsze piętro, pokój 101
10:00 – 12:00 licytacja serduszek na antenie Radia Ziemi Wieluńskiej. W tym roku są 3 bursztynowe, 5 srebrnych i 1 złote
11:00 – 13:00 wejście na wieżę ratuszową
11:00 – 13:00 Plac Legionów: prezentacja samochodów bojowych Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu oraz prezentacja radiowozów Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu
11:00 – 13:00 zwiedzanie zakamarków Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej
11:00 – 16:00 zwiedzanie Muzeum Ziemi Wieluńskiej
13:00 „Anielskie kolędowanie z dwójką” – występ uczniów z Gimnazjum nr 2 im. Wieluńskich Batalionów Obrony Narodowej w Wieluniu – Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna
14:00 – 16:00 I tura koncertów w Wieluńskim Domu Kultury. Podczas Finału w WDK zagrają: WTZ Olewin, Tadeusza Nic Nie Rusza, Czesiu & Friends HIP HOP, Walczak Band, Flash Creep, Amelinum, Mjuzik Trejn, Almost Orchestra i gwiazda wieczoru Rażeni Piorunem.
16:00-17:30 dogrywka licytacji oraz odbiór serduszek w Wieluńskim Domu Kultury
17.30 – 19:45 II tura koncertów w Wieluńskim Domu Kultury
19:45 – Światełko do nieba oraz niespodzianka ufundowana przez firmę KORONA – Plac Legionów

Co będzie można kupić bądź wylicytować?
W Wieluńskim Domu Kultury do nabycia będą cegiełki z nagrodami. Ich sprzedaż rozpocznie się od 12:00 i potrwa do zakończenia koncertów czyli do ok. 20:00.

Świece, które będą do nabycia w WDK w formie cegiełek to specjalnie przygotowany dla nas produkt podarowany przez firmę KORONA. Są przepięknie pakowane i pachną wspaniale. Cena takiej cegiełki to 5 zł – mówi Malwina Paroń z Wieluńskiego Domu Kultury.

1. Prowadzenie audycji na antenie Radia Ziemi Wieluńskiej
2. Sesja fotograficzna w Pabisiak Studio
3. Zdjęcie na 1 stronie Naszego Tygodnika Wieluń-Wieruszów-Pajęczno + gadżety od Dziennika Łódzkiego
4. 3 bursztynowe serduszka – dar od Stowarzyszenia Polskie Szlak Bursztynowy
5. 5 srebrnych serduszek
6. 1 złote serduszko
7. 2 zdjęcia z Przystanku Woodstock podpisane przez Jurka Owsiaka
8. Oficjalna koszulka z Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej z podpisami mistrzów Stefana Antigi i Mariusza Wlazłego
9. Piłka MIKASA z podpisami siatkarzy Skry Bełchatów
10. Kronika Sportu Polskiego z autografem Bartłomieja Bonka
11. Torba wykonana z baneru wiszącego na Pałacu Kultury i Nauki podczas 22 Finału WOŚP
12. Piłka MKS Wieluń z autografami zawodników
13. Płyty z podpisami: Kabaretu Moralnego Niepokoju, Pectus, Kayah, Ewy Chodakowskiej
14. Strój (koszulka, spodenki i skarpetki) Ligi Orlikowej z autografami: Rafała Patyry – dziennikarz sportowy, Rafała Brzozowskiego – piosenkarz, Ministra Sportu i Turystyki – Andrzeja Biernata, Krzysztofa Jankesa Jankowskiego – prezenter radiowy, Tomasza Zubilewicza – prezenter pogody w TVP, Marcina Mroczka – aktor, Dariusza Tuzimka – dziennikarz Eurosport
15. Książka Krzysztofa Ziemca z autografem
16. Koszulka MKS Wieluń
17. Udział w wyścigach off-road dla dwóch osób w którym wezmą udział 3 samochody. Z wyścigu, jako pasażer, może skorzystać 6 osób. Dwa z nich będzie można oglądać na Placu Legionów, a jeden przy WDK-u.

Zdjęcia rzeczy, które można wylicytować znajdziecie na stronie WOŚP Wieluń

W tym roku zbieramy „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów” – przypomina Malwina Paroń z Wieluńskiego Domu Kultury

Info: spottedwielun.info

swieca-cegielka_od_Korony.jpg
Plik ściągnięto 62 raz(y) 19,95 KB

_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2015-01-11, 10:43   

Miły obowiązek pomagania innym spełniony :)
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Shymool 
Mieszka pod Wieluniem
carpet crawler



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 806
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-01-11, 20:49   

Dawno nie pisałem ale wiecie, że z Orkiestrą zawsze gram. Chciałem podziękować zespołom, które grały na scenie dzisiejszego Finału (a wiele z nich bardzo fajnie!):
- WTZ Olewin pod wodzą Czesia,
- Czesio, Yezoos, Ważka
- Mjuzik Trejn
- Flash Creep
- Almost Orchestra
- Walczak Band
- Tadeusza Nic Nie Rusza (po raz 10)
- Amelinium
- Peron 9-5
- Rażeni Piorunem
Tylko z publiką krucho (jak to w Wieluniu :) )
Pozdrawiam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-01-11, 23:24   

Żeby tylko urzędnicy w Ministerstwie Zdrowia nie podzielili nagród za zyskanie tylu urządzeń ratujących życie...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-01-11, 23:27   

Super Mireczku :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gość 556677 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 118
Piwa: 6/5
Skąd: prawie wieluniak
Wysłany: 2015-01-12, 00:57   

Cel szczytny, ale coraz bardziej zaczyna mnie irytować postać "gwiazdora" Owsiaka.
Chłop zrobił z siebie jakiegoś mentora, wyrocznie, męża opacznoścowego, "specjalistę" ds. lecznictwa i służby zdrowia w Polsce :lol:

Do tego cała ta atmosfera wokół też mi się nie podoba, próba tworzenia jakiś chorych podziałów w społeczeństwie, coś na zasadzie: ci "dobrzy" z PO grający z WOŚP i ci "źli" z PiS będący przeciw. Takie typowo polskie piekiełko.

Mam wrażenie, że ta 'służba zdrowia' w tym kraju to studnia bez dna....
Ponoć to co dorocznie zbierze Owsiak nie stanowi nawet 0,5% ogólnego budżetu NFZ na dany rok....więc można sobie wyobrazić jakie to są olbrzymie pieniądze, a ciągle tej forsy mało i mało. :?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-01-12, 01:43   

miko 005, dlaczego "obowiązek"? Ktoś kazał?
Tez wsparlem WOŚP ale mam sporo wątpliwości. Chociaż chyba plusy mimo wszystko przeslaniaja minusy ;-)
WOŚP zbiera rokrocznie ok 50 mln zł. Remont naszego kina kosztował juz ponad 10 mln zł. Pytanie czy kino takie drogie czy WOŚP nie zbiera aż tak dużo jak może się wydawać. Pisze to dla uzmyslowienia sobie ile to jest abstrakcyjne dla większości 50 mln zł.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2015-01-12, 09:24   

red napisał/a:
miko 005, dlaczego "obowiązek"? Ktoś kazał?

red, zaznaczyłem że ... "miły" ;) A w sumie to chyba obowiązek, bo może i nikt nie zmusza i nakazuje, ale społeczeństwo powinno czuć taki właśnie obowiązek pomocy potrzebującym.

red napisał/a:
Remont naszego kina kosztował juz ponad 10 mln zł. Pytanie czy kino takie drogie czy WOŚP nie zbiera aż tak dużo jak może się wydawać. Pisze to dla uzmyslowienia sobie ile to jest abstrakcyjne dla większości 50 mln zł.

Ta mała polityka kiedyś Was rozsadzi :shock: :shock: :shock:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-01-12, 09:57   

Przychody NFZ 70 mld
Przychody WOSP 50 mln
Koszty NFZ 1%
Koszty WOSP 3%

Zakres działalności ten sam, instytucje się dublują. Działalność WOSP można rozpatrywać w kategorii jakiś symboli, nie realnej pomocy. Jak widać z liczb jest to mniej niż 1 promil tego co wydaje rocznie NFZ.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Silvo 
Mieszka pod Wieluniem
Wieluń rulez!



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 876
Piwa: 11/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-01-12, 11:26   

A ile z tych wydatków NFZ idzie na pensje dla wszystkich urzędników siedzących w tak licznych oddziałach, jakże ślicznie nowo pobudowanych lub wyremontowanych. Zamiast remontować oddziały szpitalne to najpierw zaczęli od pięknych oddziałów NFZ. Dla mnie taka instytucja jak NFZ powinna zostać czym prędzej zlikwidowana! Po zarejestrowaniu się i zalogowaniu do ZIP wiem ile rocznie płacę składek ubezpieczeniowych i ile z nich wykorzystuję - niewielki procent. A gdzie reszta? jak chcę iść na USG kolana czy rezonans to muszę czekać 6 miesięcy bo są limity! a moje pieniądze?
_________________
Carpie diem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-01-12, 11:35   

Przecież napisałem - 1%. Limity są, bo budżet jest taki, a nie inny. Ty nie wykorzystujesz, ktoś inny za to 4x tyle tego co wpłaca. Bilans wychodzi na 0 :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-01-12, 11:46   

mcdek napisał/a:
Bilans wychodzi na 0


obawiam się że nie wychodzi, ale tego zdaje się nikt nie potrafi dokładnie do tej pory policzyć ;-)
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-01-12, 11:53   

ourson napisał/a:
mcdek napisał/a:
Bilans wychodzi na 0


obawiam się że nie wychodzi, ale tego zdaje się nikt nie potrafi dokładnie do tej pory policzyć ;-)

Nie wychodzi, na pewno jest deficyt. Poza tym do szpitali, SPZOZów dopłacają samorządy tu i ówdzie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-01-12, 12:00   

miko 005 napisał/a:
Ta mała polityka kiedyś Was rozsadzi
Nie chodzi o politykę tylko o pokazanie ile to jest 50 mln zł zebranych przez WOŚP, bo dla większości z nas jest to kwota abstrakcyjna. Dlatego pokazałem, że to tyle, co 5 remontów kina w niewielkim miasteczku. Chociaż nie do końca, bo może jak remont się zakończy, to może będzie to już tylko trzy- lub czterokrotność remontu. Tak sobie wczoraj pomyślałem, że nie jest to kwota imponująca jak na tak nagłośniona akcję. Albo patrząc z innej strony - remont nie jest tani...

Trzeba też zwrócić uwagę na koszty całej akcji, które nie są małe. Zaangażowanie służb publicznych typu straż czy policja, czas antenowy w publicznej TV, sceny, koncerty, światełko do nieba. Nikt tego nie liczy a to też kosztuje.

Dodatkowo czasami sam Owsiak zachowuje się w sposób co najmniej dziwny. Nerwowo reaguje na niewygodne pytania, skacze po stole, wyprasza dziennikarzy z konferencji. I jeszcze przegrana sprawa sądowa z blogerem i niechęć do ujawnienia części dokumentów fundacji.

Ogólnie wiem, że WOŚP robi bardzo dużo dobrego. Tylko wydaje mi się, że nie widzimy całej prawdy i do wielu rzeczy można by się przyczepić.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
pawel10045 
Dojeżdża PKSem


Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 154
Piwa: 5/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-01-13, 00:47   

Ja wcale nie przeczę, że mogą być jakieś przekręty, ale gdzie ich nie ma.
WOŚP jest czymś co możemy pochwalić się przed całym światem, a wole dać na WOŚP niż oszustom co chodzą po domach lub stoją pod sklepami. (żeby zaraz nie było że wszyscy to oszuści ale mam złe doświadczenia).
Mój podgląd na orkiestrę jest taki:
http://demotywatory.pl/36...ielka-Orkiestre
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW