R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Centrum Spotkań Pokoleniowych w Wieluniu
Autor Wiadomość
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2015-01-28, 17:01   

miko 005 napisał/a:
Ze źródeł mniej czy bardziej wiarygodnych (to czas pokaże), może się okazać jednak że ... nie będzie żadnego otwarcia tegoż kompleksu.

Sprawa powraca i wydaje się być przesądzona, bo według słów pana burmistrza "Wieluń to nie Zakopane" :roll:
http://wielun.naszemiasto...k,tm.html#minus
Pod artykułem jest kilka bardzo ciekawych komentarzy w kwestii turystyki w naszym rejonie. Bardzo sensownych, w przeciwieństwie do tych popierających poczynania burmistrza Okrasy.

Coś mi mówi, że o tym miejscu (niedoszłe Centrum Spotkań Pokoleniowych) jeszcze usłyszymy, tyle że w całkiem innej dyskusji, coś na kształt "kto, komu i dlaczego" :twisted: To chyba naprawdę kwestia czasu i to wcale nie tak odległego :D
Cytat:
Zapadła też decyzja, że w budynku przy ul. Królewskiej nie powstanie Centrum Spotkań Pokoleniowych i Centrum Informacji Turystyczno-Kulturalnej. Burmistrz dostał zgodę Rady na ogłoszenie przetargu na wynajem tego lokalu.

http://www.radiozw.com.pl...e=news&id=15390

A wracając do słów "Wieluń to nie Zakopane". Nie wiem czy znaleźlibyśmy gospodarza, który dyskredytował by własne podwórko. O gospodarzu dobrym i szanującym się, nawet nie wspominam.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sin 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 13 Sty 2015
Posty: 21
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-01-28, 22:17   

Cytat:
A wracając do słów "Wieluń to nie Zakopane". Nie wiem czy znaleźlibyśmy gospodarza, który dyskredytował by własne podwórko. O gospodarzu dobrym i szanującym się, nawet nie wspominam.
Może sobie jeszcze zafundujemy ośrodek turystyki wysokogórskiej, żeby tylko nie "dyskredytować własnego podwórka"? Dziadki z wnuczkami międzypokoleniowo mogą się spotykać w kawiarni, a nie na koszt miasta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
WujA 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 325
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-01-29, 17:01   

Czy padły gdzieś słowa, że Burmistrz nie wyda ani złotówki na promocję Wielunia? Jeśli tak to poproszę o źródło.

W mojej opinii celem Burmistrza jest w tym przypadku nie dopuszczenie do marnotrawienia pieniędzy z budżetu na cel, który, umówmy się, jest w Wieluniu potrzebny jak kur... majtki.

Jeśli dziadki chcą się spotkać z wnuczkami przy herbacie, to naprawdę w naszym mieście jest mnogość możliwości.

Zaufanie do pana Antczaka zostało zweryfikowane w wyborach. Na pewno również jego decyzje nt. promocji miasta były brane pod uwagę podczas wypełniania kart do głosowania przez wyborców.

miko 005: żyj dalej w swoim egocentryzmie. Dziwie się, że administratorzy znajdują jeszcze dla ciebie cierpliwość. Twoja racja jest najtwojsza - doświadczamy tego w kolejnym już temacie. Wyolbrzymiasz słowa "Wieluń to nie Zakopane". A co, jest? I tutaj nie gospodarz dyskredytuje podwórko, a ty dyskredytujesz gospodarza. Chce gość zamknąć coś co jest bez sensu i ma rację. Usłyszałeś od niego, że zakaże turystom przyjeżdżać do Wielunia? Nie, to wyłącznie ty siejesz ferment przeinaczając słowa Burmistrza.
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
zwyczajna
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-01-29, 18:54   

No tak, ale skoro już coś powstało to można by zobaczyć przez rok-pół czy pomysł by sie nie sprawdził. Nie piszmy o oszczędnościach bo tych należy poszukać gdzie indziej. I to nawet szukać nie trzeba tylko walnąć łapą w stół i zrobić porządek tam gdzie trzeba.
Czy Wieluń jest w aż tak złej kondycji finansowej ??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2015-01-29, 19:36   

miko 005 napisał/a:
"Wieluń to nie Zakopane"


Miko, czy Wieluń to Zakopane? Wiesz, za jaką kwotę "turyści" zakupili w zeszłym roku foldery na temat Wielunia w punkcie w wieluńskiej Bibliotece? Czy wiesz, za jaką kwotę, "turyści" wypożyczyli miejskie rowery?

Jeżeli sam z własnej kieszeni będziesz za to płacił, to niech to działa i ma się dobrze.
Czytając Twoje posty mam wrażenie, że nawet jak obecny Burmistrz zrobi coś dobrego dla Wielunia, to Ty i tak znajdziesz w tym jakiś "brud".
PS. Do tej pory nie odpowiedziałeś mi, kto taki, ma interes cyt"wąska grupa ludzi" w tym, aby ul.Nadodrzańską zrobić jednokierunkową?

miko 005 napisał/a:
To chyba naprawdę kwestia czasu i to wcale nie tak odległego


Masz coś wspólnego z wróżbitą Maciejem?
_________________
Potrzebujesz DSL-a, Neostradę? Call me 502-408-902
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
hiszpan
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2015-02-01, 11:48   

WujA napisał/a:
miko 005: żyj dalej w swoim egocentryzmie. Dziwie się, że administratorzy znajdują jeszcze dla ciebie cierpliwość. Twoja racja jest najtwojsza - doświadczamy tego w kolejnym już temacie.

Tak generalnie pod hasłem "egocentryk" możesz tutaj na tym forum podpisać każdego, łącznie z Tobą :razz: Tutaj każdy ma swoją rację i jej się trzyma :D A obiektywnie patrząc, zainicjowałem temat i dodałem do niego jeszcze kilka wpisów, są tacy co wypowiedzieli się ze swoimi racjami o wiele więcej ode mnie, ale niech będzie, to ja jestem egocentrykiem :grin:

Co do "zamykania ust". Gdzieś już kiedyś żyłem w czasach kiedy to trzeba było siedzieć cicho jeśli miało się inne zdanie od tych ... no wiesz od kogo, bo przecież tak bardzo ich nienawidzisz. Chociaż tutaj mamy niezły paradoks, chciałbyś ich wytępić, ale jednocześnie bierzesz od nich wzorce :twisted: Typowe dla dzikiej demokracji w tym kraju.

Co do słów; "Wieluń to nie Zakopane", odczytuję je, zresztą nie jestem w tym osamotniony, że burmistrz puścił w Polskę sygnał - do Wielunia nie warto zaglądać, to mieścina zabita deskami. A jak tak samo odczytają to ewentualni przyszli inwestorzy? Pod tym kątem pisałem o tzw. "złym gospodarzu"

dawid napisał/a:
Czytając Twoje posty mam wrażenie, że nawet jak obecny Burmistrz zrobi coś dobrego dla Wielunia, to Ty i tak znajdziesz w tym jakiś "brud".

I tu się mylisz. Ale, żeby chwalić to trzeba mieć za co :razz: Jak na razie mogę pochwalić burmistrza za zorganizowanie dzieciom choinki na Placu Legionów (bo to faktycznie nowość), dobra idea, bo komu jak komu ale dzieciom to się należy. Tak samo pochwalę imprezę w hali sportowej 2 - 3 lutego dla dzieci na ferie zimowe. I na razie to tyle ;)

dawid napisał/a:
PS. Do tej pory nie odpowiedziałeś mi, kto taki, ma interes cyt"wąska grupa ludzi" w tym, aby ul.Nadodrzańską zrobić jednokierunkową?

Odpowiedziałem, odpowiedziałem ;) Gdzieś na łamach tamtego plebiscytu. Innej odpowiedzi nie oczekuj ode mnie. A czy ona Cię satysfakcjonuje, czy nie to już nie mój problem :razz:

Panowie to forum nie jest tworem porookrasowym (chyba? :roll: :D ), więc nie domagajcie się aby np. administracja banowała forumowiczów za inne od Waszych poglądy, czy zdania. Fakt jest Was tutaj przewaga, a inni od momentu dojścia do władzy burmistrzowskiej pana Okrasy, dla swojego spokoju nabrali wody w usta :twisted: Ale czy się to Wam podoba czy nie dyskusje na temat poczynań burmistrza będą się toczyły, tego możecie być pewni :D Tak samo jak ów temat CSP, on wróci, może nie jako temat samego centrum, ale jako lokalu ;)
A póki co miłej niedzieli życzę :)
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
nusia
Sin 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 13 Sty 2015
Posty: 21
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-02-01, 19:54   

Cytat:
Co do słów; "Wieluń to nie Zakopane", odczytuję je, zresztą nie jestem w tym osamotniony, że burmistrz puścił w Polskę sygnał - do Wielunia nie warto zaglądać, to mieścina zabita deskami.

Czysta demagogia! I jeszcze wpiera bezczelnie, że nie jest w tym "osamotniony". Stary! Już dawno straciłeś kontakt z rzeczywistością.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-03-21, 16:53   

Cytat:
Policja bada inwestycję Wieluńskiego Domu Kultury

Wieluńska policja wystąpiła do władz miasta o przekazanie dokumentów związanych z remontem pomieszczeń przy ulicy Królewskiej
Przypomnijmy, że w dawnym "Olimpie" miało powstać Centrum Spotkań Pokoleniowych oraz Centrum Informacji Turystyczno-Kulturalnej. Kosztowną inwestycję Wieluński Dom Kultury przeprowadził z pominięciem przetargu, choć taki wymóg wynikał z prawa o zamówieniach publicznych. Policja sama z siebie zainteresowała się sprawą inwestycji przy ulicy Królewskiej, o której jest głośno od pewnego czasu. W czasie, gdy wpłynęło pismo do ratusza o przekazanie dokumentów, w prokuraturze nie było żadnego zgłoszenia dotyczącego WDK.

- Prowadzimy czynności dotyczące tego remontu i dlatego wystąpiliśmy do urzędu miasta o przekazanie związanych z nim materiałów - powiedział aspirant Waldemar Kozera, rzecznik policji w Wieluniu. - Nie oznacza to, że zostało wszczęte takie czy inne postępowanie w tej sprawie. Nie są to czynności procesowe. Przyjrzymy się dokumentacji i jeśli się okaże, że istnieje podejrzenie popełniania przestępstwa, to zostaną podjęte odpowiednie kroki.

O wystąpienie do odpowiednich organów (czytaj prokuratury) wnioskowała do burmistrza Pawła Okrasy komisja rewizyjna Rady Miejskiej. Wniosek był efektem kontroli w Wieluńskim Domu Kultury, która dotyczyła inwestycji przy Królewskiej. Radni zdecydowali się przeprowadzić czynności, choć już wcześniej burmistrz zlecił przeprowadzenie kompleksowego audytu w WDK. Radni stwierdzili, że doszło do "rażących nieprawidłowości oraz niegospodarności w zarządzaniu finansami publicznymi przy planowaniu i realizacji inwestycji", jak czytamy w protokole kontroli.

- Wpłynęło pismo z policji z prośbą o przekazanie dokumentacji związanej z audytem i kontrolą komisji rewizyjnej. Także nie wiem, czy jest potrzeba, aby zgłaszać to do organów, o których mówiła komisja rewizyjna - odpowiedział burmistrz Okrasa na pytanie, jak ustosunkuje się do wniosku radnych.

Szefowa WDK zarzuciła, że kontrola komisji rewizyjnej została przeprowadzona pobieżnie i chaotycznie. W jej ocenie kontrolujący z góry tendencyjnie założyli, że miały miejsce nieprawidłowości w trakcie realizacji tej inwestycji. Swoje uwagi Mikulska przekazała na piśmie przewodniczącemu rady Piotrowi Radowskiemu. Zostały one omówione na posiedzeniu komisji rewizyjnej. Mimo zastrzeżeń, protokół z kontroli został przyjęty, choć nie jednogłośnie.

- Uwagi pani dyrektor WDK do kontroli i jej wyników są bezzasadne - stwierdził Radosław Wojtuniak, przewodniczący komisji rewizyjnej i zarazem zespołu, który kontrolował placówkę.

Wykonawcę robót budowlanych wybrano w ten sposób, że wysłano zapytania ofertowe do dwóch firm - wieluńskiego Anbudu i Zakładu Malarskiego Eugeniusza Cichalewskiego ze Zduńskiej Woli. Umowę podpisano z Anbudem, który zaoferował 300 tys. zł. Druga oferta była o 20 tys. zł droższa. W trakcie kontroli szefowa WDK przyznała, że powinien być ogłoszony przetarg. Dlaczego stało się inaczej? Mikulska wyjaśniła, że obawiała się, że procedury przetargowe przeciągną się i nie będzie mogła zrealizować zadania. Chodziło o to, że dotacja z budżetu miasta na inwestycję miała być wykorzystana w 2014 roku.

Decyzję o pominięciu przetargu Agnieszka Mikulska podjęła samodzielnie, ale zarazem oświadczyła, że "było duże parcie ze strony byłego burmistrza Janusza Antczaka, aby ten obiekt wyremontować jak najszybciej". Roboty odebrano 30 września 2014 r. i wypłacono wykonawcy 300 tys. zł. Jednak 3 października zawarto umowę na roboty dodatkowe na kwotę 50 tys. zł. Wynikało to z faktu, że inwestycja okazała się bardziej skomplikowana i kosztowniejsza niż to pierwotnie zakładano. Problem w tym, że WDK umówił się z wykonawcą na wynagrodzenie ryczałtowe. Wynika z tego, że Anbud nie powinien dostać więcej niż 300 tys. zł, niezależnie od okoliczności.

Wątpliwości zespołu kontrolnego wzbudziła też procedura zakupu i montażu mebli. Zaproszenia ofertowe miały otrzymać trzy firmy, jednak brak jest potwierdzeń ich odbioru. Umowę, opiewającą na 86,1 tys. zł brutto, WDK podpisał z łódzką firmą Consido, która jako jedyna złożyła ofertę. Meble dotarły z opóźnieniem, jednak WDK nie obciążył wykonawcy karami umownymi. Agnieszka Mikulska tłumaczyła, że jest to prawem, a nie obowiązkiem inwestora, a w tym przypadku wykazano zrozumienie dla niezawinionej przez wykonawcę przyczyny opóźnienia.

Źródło




Ktoś tu ma poważny problem, bo już czuć z daleka, że źle pachnie cała ta sprawa z Centrum Spotkań Pokoleniowych.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-03-24, 13:48   

Grubo... A myślałem że w tym kraju dyrektorzy urzędów sa nietykalni...

News optymistyczny, że jednak władza jest prześwietlana :)
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat45 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 08 Mar 2015
Posty: 8
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-03-26, 23:58   

Jedna jaskółka wiosny... Może ci nasi spolegliwi urzędnicy wreszcie się opamiętają i zrozumieją, że wola szefa nie jest prawem, a czasami może nawet być niezgodna z prawem i że posłuszne miernoty mogą zostać rzucone "na pożarcie".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-07-02, 21:15   

Cytat:
Co dalej z Centrum Spotkań Pokoleniowych? "Rozmowy z bankiem prawdopodobnie zakończą się fiaskiem"

Nie uległo zmianie stanowisko burmistrza Wielunia w sprawie otwarcia Centrum Spotkań Pokoleniowych. Wyremontowany obiekt stoi pusty. O jego los dopytywał na ostatniej sesji radny Jan Kępiński:
- Panie burmistrzu, pytałem kiedyś o dawny Olimp. Miał się jakiś bank tam wprowadzać. Czy zrezygnowano z tego?


Burmistrz Wielunia Paweł Okrasa wyjaśnił, że nie zmienił swojego stanowiska dotyczącego Centrum Spotkań Pokoleniowych:
- Co będzie na ul. Królewskiej? Otóż rozmowy z bankiem prawdopodobnie zakończą się fiaskiem. Jak będziemy mieć już takie ostateczne potwierdzenie, że nie, to wtedy ogłosimy przetarg. Pan Kucharski tu zasugerował, że może warto by to wykorzystać pod kątem siedziby Młodzieżowej Rady Miejskiej, Rady Seniorów, proszę państwa to duży koszt, żebyśmy to utrzymywali. Gmina ma sporo swoich obiektów, gdzie możemy te rady mieć swoje siedziby. Tym bardziej, że nam się zaraz zwolni dużo pomieszczeń po Szkole Muzycznej jak ona będzie przeprowadzona w nowe miejsce. To kwestia 1,5 roku, to też nie jest długo. Dlatego jak mamy taki punkt na parterze to musimy go wynająć, żebyśmy mieli z tego tytułu jakieś dochody. Taka jest moja decyzja i będę się upierał przy niej.


Centrum Spotkań Pokoleniowych pierwotnie miało być otwarte w styczniu. Jednak burmistrz Okrasa podjął decyzję, że zamiast tego nastąpi wydzierżawienie obiektu. Przetarg do dziś nie został ogłoszony.

Źródło
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-07-09, 23:19   

Postępowanie prokuratorskie w sprawie zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa, przeciwko byłej szefowej WDK, dotyczące inwestycji w Centrum Spotkań Pokoleniowych zostało umorzone, więcej tutaj (KLIK).
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
czereśniak 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 29 Maj 2015
Posty: 39
Piwa: 2/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-07-20, 17:13   

Jaro, A twoja opinia? Bardzo jestem ciekaw. Dobrze, czy źle? Bo ja uważam, że to fatalnie. To porażka wymiaru sprawiedliwości i przyzwolenie na dalsze szwindle. Oczywiście p. M jest niewinna. Była po prostu wykonawczynią woli "capo di tutti capi". Była lojalną i oddaną pracownicą i wykonywała wszelkie polecenia naczalstwa. Pewnie niewiele z tego miała i naraziła się następcy... Ale teraz każdy "capo di tutti capi" może sobie namaścić takiego wykonawcę i zbudować choćby prywatny lupanar. Winnego nie będzie! Brawo prokuratura! Żadne sankcje nie grożą ani wykonawcy, ani zlecającemu! Państwo, ku...wa prawa!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2017-01-11, 22:22   

Cytat:
Lokal przy Królewskiej już nie dla WDK. Placówka szuka najemcy

Wyremontowany przez miasto lokal przy ulicy Królewskiej 1 ma trafić w prywatne ręce. Wieluński Dom Kultury ogłosił przetarg na dzierżawę



W minionym roku w dawnym Olimpie była prezentowana wystawa trofeów Mariusza Wlazłego, a potem Wieluński Dom Kultury zorganizował przy Królewskiej szereg swoich imprez. Przeniesiono tam też Punkt Informacji Turystycznej. Teraz PIT ma wrócić do gmachu biblioteki (choć nie wiadomo, na jakich zasadach będzie funkcjonować), a obiektem przy Królewskiej ma władać prywatny podmiot. Przetarg na dzierżawę został już ogłoszony.

Nieruchomość o powierzchni 153 metrów kw. składa się z trzech pomieszczeń, kuchni, WC. Cena wywoławcza miesięcznego czynszu to 3 tys. zł netto (plus 23 proc. VAT). WDK planuje wybrać najemcę 24 stycznia. Wygra ten, kto zaoferuje największy czynsz.

Na ostatniej sesji radni klubu Sport-Zdrowie-Edukacja postulowali, aby zostawić obiekt pod kuratelą WDK i urządzić tam miejsce dla seniorów. Nie spotkało się to jednak z akceptacją burmistrza. Paweł Okrasa deklaruje, że wpływy z dzierżawy pójdą na działalność kulturalną.

Przypomnijmy, że lokal przy Królewskiej został wyremontowany i wyposażony kosztem 400 tys. zł. Poprzednie władze chciały tam urządzić centrum spotkań pokoleniowych oraz “wypasioną” informację turystyczną. Nowa ekipa w ratuszu wszystko odkręciła.

Źródło


_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
saint
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-14, 00:03   

A tyle kasy w ten lokal niegdyś miasto wpompowało... :x
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW