R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Hale o wysokoaci 16M, płot z drutem kolczastym przy osiedlu
Autor Wiadomość
waskotorowa 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 28 Lut 2014
Posty: 70
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: wielun
Wysłany: 2015-02-23, 16:29   Hale o wysokoaci 16M, płot z drutem kolczastym przy osiedlu

Szanowni Państwo
Chciałbym zwrócić uwagę mieszkańców osiedla wokół stadionu jak również działkowiczów spółdzielni Jelonek i Lasek. Także osób które korzystają rekreacyjnie z tych terenów - spacerowicze, biegacze itd.
Wg uzyskanych przeze mnie informacji tereny po prawej stronie wzdłuż ulicy Sybiraków, za Centrum Handlowym Ania do stacji transformatorowej na wysokości ulicy Malczewskiego zostały w ubiegłym roku decyzją rady miasta zmienione na wniosek właściciela działek CH Ania jako P-U czyli przemysłowo usługowe ( działki 33/14, 33/15, 33/22)
Także w ubiegłym roku został złożony wniosek przez CH Ania o zmianę planu zagospodarowania przestrzennego na kolejne działki ( nr 528/2, 527, 526, 525 dokładną lokalizację można zobaczyć na geoportal.gov.pl )
Zgodnie z wcześniej zatwierdzonym wnioskiem można będzie na tych terenach zacząć działalność produkcyjną i wybudować budynki na 70% powierzchni działki o wysokości 16m i ogrodzeniem które będzie "kontynuacją istniejącego ogrodzenia" czyli betonowe ogrodzenie z drutem kolczastym
Ewentualne powstanie zakładu produkcyjnego poza względami estetycznymi wiązać się będzie min z hałasem ( w zależności od godzin pracy 2-3 zmiany), natężeniem transportu ciężkiego Tirów itd. Także spadkiem cen nieruchomości znajdujących się w tym obszarze.

Osobiście jestem przeciwny aby rozwijać strefę przemysłową w bezpośrednim sąsiedztwie osiedla mieszkaniowego, ogródków działkowych i terenów rekreacyjno-sportowych ( park , stadion, lasek i ogród botaniczny) [/b]
Uważam, iż te tereny powinny być rozwijane pod budownictwo mieszkaniowe oraz rekreację. Natomiast działalność produkcyjna powinna być ulokowana w strefie przemysłowej tj. ul. Fabryczna lub Jodłowcu.
Proszę szanownych użytkowników forum o wyrażanie opinii w tej sprawie.
w załączeniu mapka z działkami o których mowa.

działki przy Sybiraków - dawana Wąskotorowa.jpg
Plik ściągnięto 225 raz(y) 201,1 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
WujA 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 325
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-02-23, 17:23   

Osobiście też byłbym przeciwny mieszkając w bezpośrednim sąsiedztwie firmy "Ania".
Niestety, aby w Wieluniu powstała prawdziwa strefa ekonomiczna potrzeba zagospodarowania takiego terenu przez władze. Może kiedyś do tego dojdzie, ale na chwilę obecną nawet ul. Fabryczna, która przecież swą nazwą wskazuje na bądź co bądź "strefę fabryczną", miesza się z kilkoma blokami, jak i domami wolnostojącymi. Ponadto jest też kilka innych firm rozrzuconych po Wieluniu, które powinny znajdować się w takiej strefie, lecz póki nie jest to uregulowane przepisami to tworzą swoje placówki "gdzie się da".
A wracając do tematu to nie sądzę, aby "Ania" wytwarzała podczas produkcji jakieś znaczne hałasy. Ruch ciężarówek na pewno nie będzie odbywał się ulicą Sybiraków. A jeśli chodzi o ceny nieruchomości to być może to i prawda. Natomiast aby zrekompensować efekty wizualne proponowałbym rozmowy z władzami firmy "Ania" na temat stworzenia "zielonego płotu" z pnączy np. bluszczu :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sin 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 13 Sty 2015
Posty: 21
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-02-23, 17:49   

waskotorowa,
Cytat:
Wg uzyskanych przeze mnie informacji...
Jesteś pewien? Nie ma słowa o rozbudowie na stronie firmy.. Zresztą taki fakt nasze gminne władze na pewno by nagłośniły. Jak na razie jedyna pewna informacja dotyczy likwidacji sklepu na Różanej. Może te wnioski, to pokłosie ambitnych planów sprzed kryzysu?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
waskotorowa 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 28 Lut 2014
Posty: 70
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: wielun
Wysłany: 2015-02-23, 18:34   

Sin napisał/a:
waskotorowa,
Cytat:
Wg uzyskanych przeze mnie informacji...
Jesteś pewien? Nie ma słowa o rozbudowie na stronie firmy.. Zresztą taki fakt nasze gminne władze na pewno by nagłośniły. Jak na razie jedyna pewna informacja dotyczy likwidacji sklepu na Różanej. Może te wnioski, to pokłosie ambitnych planów sprzed kryzysu?

Tak jestem pewien. Co do działek nr 33/14, 33/15 i 33/22 zostało to ustanowione uchwałą
uchwała Rady Miejskiej w Wieluniu nr XXXVIII-465-14 z 5-03-2014 - uchwała dostępna min na stronie BIP Wieluń
http://www.bip.um.wielun....bipkod=/027/001
oraz jak poniżej :
http://g.ekspert.infor.pl...732.pdf#zoom=90
Ww działki są określone jako 11 P-U.
wybrane wytyczne dotyczące warunków zabudowy ( warunki zabudowy zostały zatwierdzone bez uwag zgodnie z tym co przygotował zainteresowany)
"§ 24. 1. Dla terenów oznaczonych na rysunku planu symbolami: 3P-U, 4P-U, 5P-U, 11P-U, 16P-U, 20P-U,
25P-U ustala się:
1) przeznaczenie terenu:
a) zabudowę przemysłową (produkcyjną), magazyny, usługi (z wykluczeniem oświaty, zdrowia), jako podstawowe przeznaczenie terenu,
b) obiekty administracyjne, socjalne związane z podstawowym przeznaczeniem terenu, jako dopuszczalne przeznaczenie terenu,
....
- maksymalna wysokość zabudowy - 16,0 m z wyłączeniem obiektów i urządzeń towarzyszących, takich jak: maszty, kominy, dźwigi, silosy, itp., dla których dopuszcza się maksymalną wysokość - 40,0 m,- kąt pochylenia połaci dachowych od 0º do 30º,
4) dla terenu oznaczonego na rysunku planu symbolem 11P-U ustala się:
a) maksymalna powierzchnia zabudowy – 70% powierzchni działki budowlanej,
b) minimalny wskaźnik intensywności zabudowy – 0,10,
c) maksymalny wskaźnik intensywności zabudowy – 1,0, ( czyli powierzchnia zabudowy wraz z kondygnacjami równa powierzchni działki)
d) minimalny udział powierzchni biologicznie czynnej – 5%, ( czyli tereny zielone max 5%!)
e) wzdłuż ul. Sybiraków, oprócz ogrodzenia ażurowego, o którym mowa w ust. 1 pkt 3, lit. a dopuszcza się pełne ogrodzenie stanowiące pod względem formy (materiał, kolorystyka, wysokość) kontynuację istniejącego ogrodzenia, maksymalna wysokość ogrodzenia 2,1 m, w celach estetycznych obsadzone pnączami, ( aktualne ogrodzenie to płyty betonowe z drutem kolczastym)
i) teren nie podlega ochronie akustycznej

11PU.jpg
Plik ściągnięto 137 raz(y) 147,1 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sin 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 13 Sty 2015
Posty: 21
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-02-23, 23:47   

Nooo... Pozostaje ci mieć nadzieję, że nic z tych planów nie wyjdzie. Niestety tak to już jest... Ja również miałem nadzieję, że dokonam żywota w spokojnej, prawie wiejskiej okolicy, a tu spokojna ulica zamieniła się w przelotówę, a obok bloczysk nastawiali... Kilku sąsiadów wysiedlili, zabrali kawał ogrodu i d... z marzeń o spokojnej starości.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
HandOfFury 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 86
Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 292
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-02-24, 00:57   

Cytat:
Chciałbym zwrócić uwagę mieszkańców osiedla wokół stadionu jak również działkowiczów spółdzielni Jelonek i Lasek. Także osób które korzystają rekreacyjnie z tych terenów - spacerowicze, biegacze itd.

Gdzie hala a gdzie działki? Takim tropem to od wilpexu gdzie jeszcze Ania wynajmuje hale powinien isć hałas na owe działki... :D
Akurat "Ania" jest tu dłużej niż domy malkontentów, którzy szukają problemu - jedna hala już stoi i czy jest tam hałas...? Choćby i jechał jakiś transport to raczej od ul. Traugutta...
Przesada...
A sąsiedztwo PKSu, stacji benzynowej, SKP i rozne firmy transportowe to juź nie problem dla mieszkańców ul. Sybiraków ? :P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-02-24, 02:22   

Ania stawia choinkę na placu Legionów to dzieli i rządzi :D Zagospodarowanie jest fest po (słowo wymoderowano), ale to tak w całym naszym kraju, nie tylko w Wieluniu. Trzeba się zaadaptować i tyle.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
waskotorowa 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 28 Lut 2014
Posty: 70
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: wielun
Wysłany: 2015-02-24, 09:08   

mcdek napisał/a:
Ania stawia choinkę na placu Legionów to dzieli i rządzi :D Zagospodarowanie jest fest po (słowo wymoderowano), ale to tak w całym naszym kraju, nie tylko w Wieluniu. Trzeba się zaadaptować i tyle.


Aktualna hala CH Ania jest halą magazynową. Teren o którym piszę jest przeznaczony pod produkcję. Z mojego doświadczenia wiem iż działkowcy nie ograniczają się tylko do swojego ogródka i patrzą szerzej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
waskotorowa 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 28 Lut 2014
Posty: 70
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: wielun
Wysłany: 2015-02-24, 19:36   

Akurat "Ania" jest tu dłużej niż domy malkontentów, którzy szukają problemu - jedna hala już stoi i czy jest tam hałas...? Choćby i jechał jakiś transport to raczej od ul. Traugutta...
Przesada...
A sąsiedztwo PKSu, stacji benzynowej, SKP i rozne firmy transportowe to juź nie problem dla mieszkańców ul. Sybiraków ? :P [/quote]

Kolego nie znasz sprawy. Ten kto się decydował na wybudowanie na tym osiedlu zdawał sobie sprawę że jest baza PKS, hala CHAnia np byłą wybudowana już po tym jak zamieszkała tam większość mieszkańców. Większość ludzi którzy tam mieszkają kupiła działki do miasta. Ja także. Zgodnie ze studium uwarunkowań z 2013 chwalonego przez Radę Miasta Wieluń -= ten teren jak i dalszy w kierunku Turowa/Dąbrowy jest zaszeregowany jako MN - czyli mieszkaniowy jednorodzinny. Jestem jak najbardziej za rozwojem biznesu. Sam jestem od wielu lat przedsiębiorcą.
Myślę, że mylisz pojęcia - to nie malkontenctwo lecz dążenie do normalności.
Przemysł powinien być ulokowany w przeznaczonej do tego strefie z przystosowaną do tego infrastrukturą drogową oraz mediami. Tak jest w innych rozwiniętych krajach. Nie wiedzę przeszkód aby tak samo miało być i u nas.
Jestem przekonany że jeśli w miejscu gdzie mieszkają właściciele CH Ania powstałby pomysł wybudowania hali na 16m z możliwością masztów, kominów na 40m z brakiem ochrony akustycznej reakcja byłaby taka sama. Po wstępnych konsultacjach mogę stwierdzić iż jest już sprzeciw kilkudziesięciu mieszkańców.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-02-24, 20:03   

waskotorowa napisał/a:
Jestem przekonany że jeśli w miejscu gdzie mieszkają właściciele CH Ania powstałby pomysł wybudowania hali na 16m z możliwością masztów, kominów na 40m z brakiem ochrony akustycznej reakcja byłaby taka sama. Po wstępnych konsultacjach mogę stwierdzić iż jest już sprzeciw kilkudziesięciu mieszkańców.

Reakcja jest jak najbardziej słuszna. Tylko, że z punktu widzenia prawa wszystko jest w porządku. Nie ma przepisów ustanawiających tereny przemysłowe w jednej wydzielonej lokalizacji miejskiej. Rozproszenie jest jak najbardziej pożądane. Zauważ, że gdy kupowałeś działkę nie było zatwierdzonej obwodnicy, trasy S8 - inwestycji zdecydowanie bardziej na plus niż te potencjalne hale na minus. Uciążliwość? - Raczej tylko pod względem psychologicznym, że pare metrów dalej pracują ludzie. Żeby było tak w 100% po ludzku, przydałby się zawsze ten 100m pas jakieś zieleni. Wieluń niestety leży w Europie Wschodniej ze wszystkimi tego konsekwencjami.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
waskotorowa 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 28 Lut 2014
Posty: 70
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: wielun
Wysłany: 2015-02-25, 00:35   

"Reakcja jest jak najbardziej słuszna. Tylko, że z punktu widzenia prawa wszystko jest w porządku. Nie ma przepisów ustanawiających tereny przemysłowe w jednej wydzielonej lokalizacji miejskiej. Rozproszenie jest jak najbardziej pożądane." -Co to znaczy - "rozproszenie jest pożądane? " Proszę o rozwiniecie myśli. Bardzo mnie to zaintrygowało.

"Zauważ, że gdy kupowałeś działkę nie było zatwierdzonej obwodnicy, trasy S8 - inwestycji zdecydowanie bardziej na plus niż te potencjalne hale na minus. Uciążliwość? - Raczej tylko pod względem psychologicznym, że parę metrów dalej pracują ludzie." - To jakiś banał. Nikomu nie odmawiam prawa do pracy.

re: S- 8 i ewentualna obwodnica odciąża miasto od ruchu tranzytowego. Jest to duży plus dla miasta pod względem poziomu życia oraz komunikacyjnym. Popieram.

"Żeby było tak w 100% po ludzku, przydałby się zawsze ten 100m pas jakieś zieleni." - Ok jest to jakieś rozwiązanie. Tylko, że ten pas 100m kończy się na ogrodzeniu z aktualną bazą PKS. W planie zagospodarowania 11P-U jest 5% zieleni! - czyli wielokrotnie mniej niż na działkach mieszkalnych.
"Wieluń niestety leży w Europie Wschodniej ze wszystkimi tego konsekwencjami.[/quote] "
Polska i tym samym Wieluń leży w Europie Środkowej. Z geografii miałem zawsze 5 kiedy to była maksymalna ocena ( u śp. Pani Olejnik - wówczas liczyło się x2 Ci co mieli u tej Pani lekcje w SP1 wiedzą o czym piszę :) - bardzo proszę o zachowanie poziomu dyskusji. Odczytuję intencję lecz uważam, iż to od nas samych jako obywateli-mieszkańców w dużej mierze zależy jak wygląda otoczenie w którym żyjemy. To My jesteśmy integralną częścią środowiska, które kształtuje świadomość. Jak wiadomo jednym z głównych czynników które kształtują osobowość ( nie mylić charakteru z osobowością który jest w dużej części jest dziedziczony w genach) jest środowisko w którym żyjemy, doświadczenia które zdobywamy oraz zdolność refleksji. To w nawiązaniu do wątku psychologicznego. ( jak powstanie oddzielny dział forum w tym temacie - chętnie się przyłączę)

Jestem zdeklarowanym zwolennikiem normalności, logicznych i sprawiedliwych zasad.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-02-25, 00:59   

waskotorowa napisał/a:
Polska i tym samym Wieluń leży w Europie Środkowej. Z geografii miałem zawsze 5 kiedy to była maksymalna ocena ( u śp. Pani Olejnik - wówczas liczyło się x2 Ci co mieli u tej Pani lekcje w SP1 wiedzą o czym piszę :) - więc bardzo proszę o zachowanie poziomu dyskusji.

Wg ONZ Polska leży w Europie Wschodniej. Leży tam też mentalnie, językowo, obyczajowo, historycznie, wg przynależności rasowo etnicznej. Oceny z geografii nie mają tutaj nic do rzeczy, bo bałagan źródło ma właśnie w ww kryteriach. Nie ma przepisów w polskim prawie, które chronią dobrze (czyli tak jakbyś sobie tego życzył) obszary zabudowy mieszkaniowej.
Rozproszenie stref przemysłowych jest jak najbardziej pożądane choćby z powodu mniejszych utrudnień z dojazdem, korkach w godzinach poranno popołudniowych, tym samym skróconym czasem dojazdu.
Ostatnio zmieniony przez mcdek 2015-02-25, 02:05, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sin 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 13 Sty 2015
Posty: 21
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-02-25, 02:01   

Cytat:
Jestem zdeklarowanym zwolennikiem normalności, logicznych i sprawiedliwych zasad.

Jak my wszyscy...
Cytat:
Z geografii miałem zawsze 5 kiedy to była maksymalna ocena ( u śp. Pani Olejnik - wówczas liczyło się x2 Ci co mieli u tej Pani lekcje w SP1 wiedzą o czym piszę

Ja dla odmiany zawsze u niej miałem trzy minus i jedyne co zapamiętałem, to jej zachwyty nad Związkiem Radzieckim (jaki to jest "naj..") i walenie kijem po łapach.
Cytat:
uważam, iż to od nas samych jako obywateli-mieszkańców w dużej mierze zależy jak wygląda otoczenie w którym żyjemy.
Gratuluję optymizmu. Ja z kolei uważam, że od obywatela bardzo niewiele zależy, a już na pewno nie to, jak wygląda jego otoczenie.
Cytat:
To My jesteśmy integralną częścią środowiska, które kształtuje świadomość
Zgadzam się w 100%! Dlatego też mam świadomość, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby władze samorządowe odebrały mi kolejny kawałek ogrodu i wytyczyły kolejną drogę. I żaden "plan zagospodarowania", czy jak się to nazywa nie jest żadną przeszkodą... Plany mają to do siebie, że można je zmieniać dowolnie. Zresztą robią to przedstawiciele, których sobie wybrałeś w wolnych i demokratycznych wyborach.
Cytat:
Jak wiadomo jednym z głównych czynników które kształtują osobowość ( nie mylić charakteru z osobowością który jest w dużej części jest dziedziczony w genach) jest środowisko w którym żyjemy, doświadczenia które zdobywamy oraz zdolność refleksji.
A to "mundre" zdanie skąd wyciąłeś? I co ma jakaś tam "zdolność do refleksji" do planu zagospodarowania? Współczuję ci chłopie, bo znam ten ból, ale zejdź na ziemię. Państwo B. i tak zrobią co zamierzali. Możesz próbować protestów (oby ci się udało), ale jak znam życie, to pojawi się zaraz pojawi się stado wynajętych ekspertów, którzy czarno na białym uzasadnią, że hala w tym miejscu w niczym nie będzie przeszkadzała i wasz protest jest bezzasadny. Wtedy zrozumiesz, że mieszkasz we wschodniej, a nie środkowej Europie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-02-25, 02:34   

Sin napisał/a:
Cytat:
Jak wiadomo jednym z głównych czynników które kształtują osobowość ( nie mylić charakteru z osobowością który jest w dużej części jest dziedziczony w genach) jest środowisko w którym żyjemy, doświadczenia które zdobywamy oraz zdolność refleksji.
A to "mundre" zdanie skąd wyciąłeś? I co ma jakaś tam "zdolność do refleksji" do planu zagospodarowania?


W zasadzie ma. Teraz waskotorowa żyje w zaprzeczeniu. Stąd droga wiedzie do akceptacji lub depresji. Ewentualnie można podjąć bezustanną walkę z wiatrakami co grozi z kolei pomówieniem o chorobę psychiczną i wykluczeniem społecznym. :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
waskotorowa 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 28 Lut 2014
Posty: 70
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: wielun
Wysłany: 2015-02-25, 09:43   

Dla jasności sprawy.
Zależy mi na konkretnej dyskusji a nie gdybaniu i przekomarzaniu się.

Swój temat kieruję do mieszkańców osiedla nr 1 i osób zainteresowanych aby tereny przy osiedlu były rozbudowane zgodnie ze studium uwarunkowań z 2013 tj MN Budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne.

Jeśli są osoby chętne poprzeć wniosek w tej sprawie zapraszam na prw.

dziękuję.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW