R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Dlaczego nie zagłosuję/zagłosuję na Komorowskiego?
Autor Wiadomość
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-03-26, 02:56   

hajen napisał/a:
Dlatego gawiedź nie wie, jaki to błazen.

Ja wiem, gawiedź wie, tylko Tobie się wydaje że nikt nic nie wie :wink: Tudzież, że jesteś świadomym wyborcą, człowiekiem internetów (jak na kuca przystało) :lol: Gawiedź uważa, że to swój chłop i im się taki morzna morzna prezydent podoba. :lol: A podstawowy problem to brak wyboru. Zresztą i tak nie chodzę do urn i nie ma to dla mnie znaczenia czy prezydentem zostanie Ko czy Du.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-03-26, 11:40   

hajen

Kukiz ma 2cyfrowy wynik. Dobrze że wystartował, zabierze troche głosów Komorowskiemu

Korwin też koło 10% ma więc zabierze troche Dudzie.

Gdyby ludzie poczytali sobie program i informacje o Komorowskim i WSI, czy Dudzie - unia wolności i jego pomysły na gospodarkę, to ich popularność byłaby na poziomie Pani Ogórek, czyli jako ciekawostki.


Co do szczepionek, nie wiedziałem że dziecko może mieć po tym drgawki. Słyszałem przypadku autyzmu jako efekt szczepionek. Jak będę miał swoje dzieci, to też nie będę szczepił jesli nie bedzie konieczności.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2015-03-26, 14:01   

mcdek, trochę nie ogarniam, o co chodzi z tymi kucami, więc nie chcę się odnosić do tego, co napisałeś ;) .

Mateusz, nie musisz się fiksowac na juz teraz i podejmować decyzje o szczepieniu. Najważniejsze to czytanie ulotek, obserwacja dziecka i kontakt z dobrym lekarzem.
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-03-26, 21:47   

Odniosę się do cytatu:

Mateusz napisał/a:
Gdyby ludzie poczytali sobie program i informacje o Komorowskim i WSI...


Nie wiem co masz konkretnie na myśli, ale podobnie jak Prezydent Komorowski uważam, że hańbą i zbrodnią było zniszczenie wywiadu i kontrywiadu wojskowego, tak jak zrobił to PiS.
Likwidatorzy WSI zlekceważyli podstawowe zasady bezpieczeństwa.
Sposób przeprowadzenia tej likwidacji, jest dokładnym zaprzeczeniem wszystkich tych zasad, jakimi powinny się kierować władze państwa, podejmując się realizacji tego typu zmian strukturalnych. Zasad, które mówią, że przede wszystkim należy zachować ciągłość działania i nienaruszalność działań operacyjnych. Zawsze nadrzędną powinna być reguła nie szkodzenia możliwościom operacyjnym służb, jeżeli chodzi o osobowe źródła informacji. Ich się nie da zbudować w ciągu roku czy dwóch.
Doszło do demaskowania osobowych źródeł informacji, a żołnierze, którzy byli zaangażowani w prace operacyjną, zaczęli bać się o swoją przyszłość. Ta niepewność dotyczyła też ludzi, których oficerowie WSI mieli pod opieką.
Maciarewicz i jemu podbni powinni być sądzeni, za destabilizację państwa.
_________________
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
miko 005
Pat45 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 08 Mar 2015
Posty: 8
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-03-26, 23:19   

Cytat:
Nie wiem co masz konkretnie na myśli, ale podobnie jak Prezydent Komorowski uważam, że hańbą i zbrodnią było zniszczenie wywiadu i kontrywiadu wojskowego, tak jak zrobił to PiS.
Tak se uważasz, czy też lubisz absolwentów poradzieckich szkół na kluczowych stanowiskach w państwie. W co ty chłopie pogrywasz?
Cytat:
Doszło do demaskowania osobowych źródeł informacji, a żołnierze, którzy byli zaangażowani w prace operacyjną, zaczęli bać się o swoją przyszłość.
Chyba o "świetlaną przyszłość". Cała wierchuszka była kształcona w Moskwie i nie chodziło tylko o zależności służbowe. Ty masz pojęcie jak się określało przydatność współpracownika wywiadu, kontrwywiadu? Najpierw jest "przedszkole", czyli kandydat musiał się wykazać donoszeniem na kogoś w najbliższym środowisku, a dopiero potem robił "karierę". Maciarewicz, chociaż oszołom, powinien order dostać za wyczyszczenie wywiadu i kontrwywiadu z "towarzyszy" i ich przyjaciół, a ci którzy nawołują do linczu na nim powinni być pod baczną obserwacją tegoż kontrwywiadu. Albo totalna głupota nakłoniła cię do pisania takich bzdur, albo jesteś do szczętu zindoktrynowany.
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
hajen
glupek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 287
Piwa: 38/14
Skąd: Ziemia
Wysłany: 2015-03-27, 16:12   

Mateusz napisał/a:

Kukiz ma 2cyfrowy wynik.
Korwin też koło 10%


Procentów ci zaraz braknie. Pamiętaj - razem nie może być więcej niż 100.

Mateusz napisał/a:

Co do szczepionek, nie wiedziałem że dziecko może mieć po tym drgawki. Słyszałem przypadku autyzmu jako efekt szczepionek. Jak będę miał swoje dzieci, to też nie będę szczepił jesli nie bedzie konieczności.


Następny wojujący nieuk. Te mądrości objawione, to też skutek szczepionek? Co wy, przekupy z magla? "Słyszałem", "podobno", za chwilę przeczytam, "a Goździkowa to mówiła..." - ktokolwiek weryfikuje to co usłyszał?
Co do autyzmu - badania o których wszyscy słyszeli prowadził Andrew Wakefield. Ale okazało się, że zostały sfałszowane - on sam został pozbawiony prawa wykonywania zawodu lekarza, ale tysiące idiotów na świecie dalej szerzy jego bajeczkę.
Co do kolejnej bajeczki o szkodliwości rtęci zawartej w szczepionkach - rtęć znajduje się we wszystkich rybach, ale sami je żrecie i pasiecie też swoje dzieci.

Muszę wam też wyznać w tajemnicy pewne odkrycie - woda jest zabójczo szkodliwa. Nie znam ani jednego przypadku, żeby ktoś, kto pił wodę w końcu nie umarł...

hajen - właśnie dlatego piszę o porównaniu stopnia ryzyka poważnego zachorowania lub śmierci wskutek powikłań poszczepiennych i ryzyka w przypadku powikłań związanych z samą chorobą.

A co do całej reszty dziwnych wypowiedzi w tym temacie, to właśnie widzę ratunek dla Wieluńskiego szpitala - tylu specjalistów od epidemiologii, to może jakiś ośrodek akademicki utworzycie.

pat45 zbanowali cię, czy sam zlikwidowałeś konto i założyłeś nowe? O ile pamiętam jest coś o obu przypadkach w regulaminie.

Odnośnie likwidacji WSI - dla mnie działanie Macierewicza to zdrada stanu - jedną kretyńską decyzją naraził bezpieczeństwo Państwa i naszych żołnierzy. Dlaczego inne pokomunistyczne służby dało się zreformować bez tworzenia zagrożenia bezpieczeństwa Państwa? Coraz częściej podpala się Polskę dla przerośniętego ego, parcia na szkło i żądzy władzy. A może uważacie, że należało wyrżnąć wszystkich w 89-tym, bo to do dziś nie wiadomo, kto komuch, kto TW, a kto prawdziwy Polak?
Zabawne, zmieniają się ustroje, a "prawdziwi Polacy" ciągle ci sami i tacy sami.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-03-27, 18:00   

Jaro

Zgadzam się, ale moim zdaniem i nie tylko, WSI jest odnogą rosyjskich służb specjalnych/wywiadowczych dlatego jest szkodliwe

Ujawnianie swoich agentów jest głupie ale utrzymywanie WSI nad ktora nie miało sie pelnej kontroli tez nie jest dobre

glupek

Wiesz jak głosują Polacy emigranci w UK czy DE, NL? Pierwsze 3 miejsca Kukiz, Korwin, Duda, Kowalski.

A wiesz gdzie maja kandydatów PSL i PO?, głęboko w pewnych miejscu.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-03-27, 21:05   

Czytając komentarz takiego Pat-a45 i jemu przyklaskujących (patrz hajen) odnoszę wrażenie, że niektórzy jeszcze walczą ukryci w podziemiu z komunistyczną władzą PRL.
Może warto się obudzić ze styropianowego snu i popatrzeć trzeźwo, kto naprawdę szkodzi Polsce choćby dzisiaj, ujawniając naszą agenturę i narażając na śmierć żołnierzy w Iraku i Afganistanie.
Żaden kraj, nawet po zmianie władzy nie ujawnia danych o służbach specjalnych!
Nawet najgłupsza władza tego nie robi, bo to zbrodnia wobec własnego kraju.
Ale jak widać wielbicieli politycznych bandytów jeszcze jest u nas sporo, więc różne Macierewicze, Ziobry itp. frustraci mogą spać spokojnie, niszcząc na ten swój sposób Polskę.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2015-03-27, 22:31   

glupek napisał/a:
hajen - właśnie dlatego piszę o porównaniu stopnia ryzyka poważnego zachorowania lub śmierci wskutek powikłań poszczepiennych i ryzyka w przypadku powikłań związanych z samą chorobą.


Jak widzisz, w przypadku mojego dziecka sprawdziliśmy szansę wystąpienia powikłania na własnej skórze i nie chcemy ryzykować dalej.

glupek napisał/a:
A co do całej reszty dziwnych wypowiedzi w tym temacie, to właśnie widzę ratunek dla Wieluńskiego szpitala - tylu specjalistów od epidemiologii, to może jakiś ośrodek akademicki utworzycie.


Ośrodek akademicki Cosinusa :D

Jaro napisał/a:
Czytając komentarz takiego Pat-a45 i jemu przyklaskujących (patrz hajen)


Przybiłem Patowi piątkę, bo uważam, że WSI to nic innego jak rosyjski wywiad w Polsce. Jakoś nikomu po likwidacji nic się nie stało. A że TVN, jako dziecko WSI, tworzy historie o narażaniu polskich żołnierzy, to opinia publiczna jest, jaka jest i tyle.
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-03-28, 12:54   

hajen napisał/a:
uważam, że WSI to nic innego jak rosyjski wywiad w Polsce.


Likwidacja WSI, a ujawnienie agentów to dwa róże aspekty tego wszystkiego.
Ja od początku odnoszę się właśnie do tego drugiego.
Kolejnym niedopuszalnym krokiem był sposób weryfikacji do nowych służb.
SKW, czyli Służba Kontrwywiadu Wojskowego, która powstała na miejsce rozwiązanego WSI, dopiero od kilku lat zaczęła odbudowywać potencjał i autorytet wśród natowskich sojuszników.
Wcześniej przez sposób weryfikacji, służby wojskowe były praktycznie sparaliżowane.

hajen napisał/a:
Jakoś nikomu po likwidacji nic się nie stało.


A skąd masz takie informacje?

hajen napisał/a:
A że TVN, jako dziecko WSI, tworzy historie o narażaniu polskich żołnierzy, to opinia publiczna jest, jaka jest i tyle.


TVN powiadasz, ano widzisz hajen, nie tylko TVN tak uważa.
Ale jako, że jesteś tą osobą, która popiera PiS i jego politykę, negatywne nastawienie do tej telewizji staje się dla mnie jasne. ;)


Przytoczę jeden krótki artykuł w tej sprawie - nie jest związany w żadnym stopniu z TVN-enem.

Cytat:

Czy Macierewicz odpowiada za śmierć żołnierzy na misjach ?

Niesamowita panika, strach, przerażenie, lęk jest nadto widoczny w szeregach PiS w obliczu powołania komisji śledczej ws. likwidacji WSI. Coś Macierewiczowi przypomnę – WSI zostało zlikwidowane przez Macierewicza we wrześniu 2006 r. Polski kontyngent jest obecny w Afganistanie od 2002 r. i do września 2006 NIE ginie żaden Polski żołnierz !!!. W niespełna parę miesięcy po likwidacji WSI przez Macierewicza w 2007 ginie pierwszy Polski żołnierz w Afganistanie. W Afganistanie od roku 2007 zginęło 43 Polskich żołnierzy po fakcie zlikwidowania WSI , czy to może być zbieg okoliczności ? Nikt tym faktom nie zaprzeczy nawet sam Macierewicz, który powiedział : ” Ilość strat w okresie gdy kierowałem Służbą Kontrwywiadu Wojskowego była mniejsza niż ilość strat, jaka miała miejsce za czasów WSI i po moim odejściu” , choć pierwszy żołnierz w Afganistanie zginął 14 sierpnia w 2007 r. – ppor. Łukasz Kurowski !!! .

Macierewicz stwierdził coś takiego : ” była to kadra profesjonalna, o olbrzymim doświadczeniu i wszyscy ludzie postawieniu na najwyższych stanowiskach „przez dziesiątki lat” zajmowali się służbami specjalnymi „.

Faktycznie tak to wyglądało : „Na pomysł zatrudnienia harcerek w nowych służbach specjalnych wpadł przewodniczący Komisji Weryfikacyjnej WSI i szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego A. Macierewicz. Zapleczem personalnym dla działającej od 2006 r. Służby Wywiadu Wojskowego stał się Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej. Znaczną część funkcji kierowniczych średniego szczebla w służbie, która powstała w wyniku likwidacji WSI, pełnią druhny ze Starszyzny Organizacji Harcerek ZHR.
W wojskowym wywiadzie zatrudniona została m.in. harcmistrz M.Żochowska, wcześniej przewodnicząca Okręgu Mazowieckiego ZHR, oraz podharcmistrz A. Zagrajek.”

Jak Macierewicz szkolił nowych oficerów SKW i SWW - podpierał się „autorytetem” byłego oficera KGB Anatolija Golicyna, ” który uważał, że Solidarność została założona przez KGB, a polski przełom w 1989 r. miał unicestwić NATO „, zarazem autora książki : ” Nowe kłamstwa w miejsce starych „. Co najlepsze, że „Książka została przetłumaczona, wydrukowana i wydana na polecenie pierwszego szefa SKW Antoniego Macierewicza i miała być bezpłatnie kolportowana wśród studentów, dziennikarzy, naukowców i oficerów wywiadu. Dla tych ostatnich miała się stać obowiązkowym podręcznikiem szkoleniowym „.

Ma rację Girzyński z PiS : „Putin dziś rechocze na Kremlu, patrząc na to, jak się zachowujecie „. Choć jednak szczególnie Putin miał powody do rechotania jak Macierewicz opublikował w internecie szczegółowy raport z działania polskiego wywiadu, oraz ujawnił dane personale agentów.

Źródło



Zatrudnić w służbach wywiadowczych harcerzy :? , na taki pomysł nie wpada nikt normalny, ja nie mam żadnych wątpliwości do stanu umysłowego Maciarewicza, za to co zrobił i na co mu pozwolono, powinien odpowiadać przed sądem.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
glupek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 287
Piwa: 38/14
Skąd: Ziemia
Wysłany: 2015-03-28, 15:32   

Jaro napisał/a:

Zatrudnić w służbach wywiadowczych harcerzy, na taki pomysł nie wpada nikt normalny, ja nie mam żadnych wątpliwości do stanu umysłowego Maciarewicza, za to co zrobił i na co mu pozwolono, powinien odpowiadać przed sądem.


No właśnie jeśli uwzględnić stan umysłowy, to nie będzie odpowiadać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2015-03-28, 21:29   

Jaro napisał/a:
A skąd masz takie informacje?

Nie mam takich informacji. Podobnie jak Ty. Aneks do raportu jest tajny, a my tutaj możemy sobie tylko i wyłącznie dyskutować o naszych opiniach

Jaro napisał/a:
Ale jako, że jesteś tą osobą, która popiera PiS i jego politykę, negatywne nastawienie do tej telewizji staje się dla mnie jasne. ;)

Z PiSu już wyrosłem. Teraz czekam, aż Ty wyrośniesz z PO. Ale nazywanie rzeczy po imieniu to Ty nie nazywaj negatywnym nastawieniem. TVN (grupa ITI) powstało na zlecenie służb jako tuba propagandowa i jest to fakt. TVN sam dba o swoją złą opinię, nie muszę się za bardzo starać.

Jaro napisał/a:
Przytoczę jeden krótki artykuł w tej sprawie - nie jest związany w żadnym stopniu z TVN-enem.


Bardzo ciekawy wpis :-) . PO już od paru lat stawia swoich przeciwników pod Trybunałem i coś im nie wychodzi. Można tylko krzyczeć do kamer, albo pisać brednie. Papier wszystko przyjmie.

Jaro napisał/a:
Za to co zrobił i na co mu pozwolono, powinien odpowiadać przed sądem.


_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glupek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 287
Piwa: 38/14
Skąd: Ziemia
Wysłany: 2015-03-30, 08:33   

hajen napisał/a:

Nie mam takich informacji. Podobnie jak Ty. Aneks do raportu jest tajny, a my tutaj możemy sobie tylko i wyłącznie dyskutować o naszych opiniach


Cała sztuka polega na tym, że w sprawach służb i bezpieczeństwa Państwa porażką jest zawsze sytuacja, gdy ktokolwiek się o czymś dowiaduje (zwłaszcza media). Odpowiedzialni za Polskę politycy maja wręcz obowiązek pilnować, żeby nawet największy bajzel został uprzatnięty po cichu (wraz z jego autorami).
Nawet jeżeli złapało się zdrajcę, to w pierwszej kolejności się go wykorzystuje do przekazywania dezinformacji, potem stara się go wymienić lub sprzedać drugiej stronie bez rozgłosu, a dopiero na końcu zostaje skierowanie sprawy do sądu i media.
Tajemnic wywiadów powinno się strzec, a nie samemu ujawniać mediom razem z listami naszych agentów.

 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
mcdek
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-04-27, 22:41   



To chyba będzie mój kandydat na prezydenta :) Bogate słownictwo, argumenty merytoryczne, spokój, opanowanie :)

"Broń jądrowa dla Polskiego Wojska" i inne odważne wypowiedzi na temat obronności, podatków w Polsce.

Można sobie zobaczyć jak TVP jest wyszkolone i o tym że, ma zakaz mówienia źle o Komorowskim.

Cytat:

Braun w dzisiejszej "Polityce przy kawie" w TVP 1 prezentuje książkę Sumlińskiego „Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego”.
Biedna młoda dziennikareczka starała się ratować sytuację pytając: "Czy lubi pan procesy sądowe?"


http://vod.tvp.pl/audycje...042015/19558158
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2015-04-28, 21:43   

Z Braunem można się zgadzać lub nie, ale trzeba mu przyznać jedno - pokazuje idealnie, jaki powinien być polityk. Szczery, z ideałami i przekonaniami, bezkompromisowy, elokwentny i stanowczy. Prowadzi dyskusję w taki sposób, że żaden dziennikarz nie da sobie z nim rady - byłby z niego dobry dyplomata.
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW