R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Wieluń sprzyja rodzinom 3+
Autor Wiadomość
malgosia.k 
Przyjeżdża na zakupy
MONTESSOREK



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Lis 2007
Posty: 267
Piwa: 2/20
Skąd: Pątnów
Wysłany: 2015-03-17, 18:20   Wieluń sprzyja rodzinom 3+

Niepubliczny Punkt Przedszkolny "Odkrywcy Wiedzy" w Wieluniu, przy ul. P.O.W. 30 jest już od października 2014r. partnerem Gminy Wieluń w programie na rzecz rodzin wielodzietnych „Wieluń sprzyja rodzinom 3+”, zamieszkujących miasto i gminę Wieluń.

Proponujemy dla dzieci z rodzin wielodzietnych korzystanie z następujących ulg, zwolnień, preferencji:
80% upustu na zajęcia Montessori dla dzieci 2 – 9 lat;
80% upustu na zajęcia rozwijające zainteresowania,
80% upustu na zajęcia pomagające w pokonaniu trudności w nauce,
80% upustu na zajęcia rewalidacyjne dla dzieci z wyzwaniami,
50 % upustu na 8-godzinną opiekę nad dzieckiem (codzienną, edukacyjną).

Drogi Rodzice!

Sama jestem mamą sześciorga dzieci, w tej chwili większość z nich to osoby dorosłe. Jeżeli chcecie podzielić się swoimi radościami i smutkami zapraszam do rozmów. Jeżeli chcecie otrzymać merytoryczne wsparcie to proszę napiszcie mi informacje na adres kontakt@odkrywcy-wiedzy.pl lub tutaj na priv

Jeżeli jesteście również rodzicami dziecka niepełnosprawnego to również proszę o kontakt.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
pawel.mat33 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 19 Gru 2014
Posty: 5
Skąd: wielun
Wysłany: 2015-04-16, 18:15   

Słyszałem też że rodziny wielodzietne mogą skorzystać z karty dużej rodziny. W ramach karty przewdziane są zniżki na wejścia na basen do kina lub teatru i wiele innych.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Bethi 
Wieluniaczek
Festina lente



Pomogła: 28 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Gru 2008
Posty: 1508
Piwa: 16/18
Skąd: EWI~EZD
Wysłany: 2015-04-17, 11:39   

Osoby mające ogólnopolską kartę dużej rodziny nie mogą korzystać ze zniżek, które są dla posiadaczy wieluńskiej karty dużej rodziny. W mniejszych gminach, nawet posiadając ogólnopolską kartę dużej rodziny, nie ma miejsc, z których można skorzystać ze zniżką.
_________________
* Zjednoczeni wirtualnie, silni realnie *
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
malgosia.k 
Przyjeżdża na zakupy
MONTESSOREK



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Lis 2007
Posty: 267
Piwa: 2/20
Skąd: Pątnów
Wysłany: 2015-04-18, 18:38   

Mogę tylko dopisać do tego, że wiele działań próbowałam podejmować nie tylko w kierunku rodzin wielodzietnych, ale także w stronę dzieci niepełnosprawnych. Rozmawiałam w jednej z gmin wiejskich, zgłaszając swoją propozycję, jednakże otrzymałam odpowiedź, że w tych gminach nie ma to sensu, gdyż nie mają np. kina, PKS etc.

Wydaje mi się, że dobrym pomysłem byłoby stworzyć kartę dużej rodziny, obowiązującą w całym powiecie. Co o tym sądzicie?
Ostatnio zmieniony przez malgosia.k 2015-04-19, 21:06, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-04-18, 22:41   

malgosia.k napisał/a:
Poza tym, jak doświadczam mało rodziców jest zainteresowanych taką pomocą. Może rodzice są zbyt dumni? Jeżeli macie inne zdanie na ten temat, proszę napiszcie. Chętnie przeczytam?


Wg mnie:

1) nie masz nic szczególnego do zaoferowania.
2) ludzie darzą większym zaufaniem instytucje publiczne
3) po co płacić więcej skoro można mniej?
4) dużo jest negatywnych opinii na temat prywatnych przedszkoli dostępnych na forach internetowych. Możesz sobie poczytać
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
tryply 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 16
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: okolice Wielunia
Wysłany: 2015-04-18, 23:01   

wg mnie metod Montessori jest dość chybiona (np. jeżeli chodzi o dzieci niepełnosprawne intelektualnie), ale to tylko moje zdanie,
jednakowoż mcdek postaram się odpowiedzieć na Twoje pytania:

Ad. 1. Właśnie ma: Montessori
Ad. 2. hahaha, którzy "ludzie"????
Ad. 3. Po to płacić więcej aby wymagać i otrzymywać więcej.
Ad. 4. dużo jest pozytywnych opinii na temat prywatnych przedszkoli dostępnych na forach internetowych. Możesz sobie poczytać.

Kurcze mcdek jakies problemy masz ze sobą?? wszystko krytykujesz, wg mnie fajnie ze rodzice mają do wyboru przedszkola również prywatne.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-04-18, 23:10   

malgosia.k, to Ci mcdek pojechał. Nic, tylko zawijać biznes ;)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-04-18, 23:22   

tryply napisał/a:
Ad. 1. Właśnie ma: Montessori


"Study that compared the academic achievement of 543 urban 4th- (n=291) and 8th- (n=252) grade students who attended Montessori or traditional education programs failed to support the hypothesis that enrollment in a Montessori school was associated with higher academic achievement."

Badanie na próbie 543 osób porównujące Montessori i tradycyjne programy edukacyjne nie wykazało aby szkoła Montessori była powiązana z lepszymi osiągami w nauce.

O czym tu jeszcze dyskutować? Po co używać czegoś co nie działa i nie jest powszechnie stosowane? Wg badań takich powodów nie ma. A jak ktoś chce eksperymentować na swoich dzieciach to już jego sprawa.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
malgosia.k 
Przyjeżdża na zakupy
MONTESSOREK



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Lis 2007
Posty: 267
Piwa: 2/20
Skąd: Pątnów
Wysłany: 2015-04-19, 16:11   

mcdek napisał/a:
malgosia.k napisał/a:
Poza tym, jak doświadczam mało rodziców jest zainteresowanych taką pomocą. Może rodzice są zbyt dumni? Jeżeli macie inne zdanie na ten temat, proszę napiszcie. Chętnie przeczytam?


Wg mnie:

1) nie masz nic szczególnego do zaoferowania.
2) ludzie darzą większym zaufaniem instytucje publiczne
3) po co płacić więcej skoro można mniej?
4) dużo jest negatywnych opinii na temat prywatnych przedszkoli dostępnych na forach internetowych. Możesz sobie poczytać


Dziękuję za Twoje słowa mcdek Uświadomiły mi wiele. :(

Jestem już zmęczona tłumaczeniem, dlaczego Montessori Napiszę tylko, żę nie jestem kimś, kto coś tam, gdzieś przeczytał, tylko Montessori sprawdziła się u wielu dzieci w naszej placówce, w Polsce i na całym świecie, także niepełnosprawnych np. w przypadku nauczenia dzieci czytania U nas poznanie liter odbywa się poprzez oryginalne, dotykowe literki Dziecko poznaje kształt litery poprzez dotyk. Mamy bardzo dużo sensorycznych pomocy. Jednakże najważniejszym naszym działaniem jest nauczenie dzieci samodzielności. Robimy to zgodnie z założeniami pedagogiki poprzez pracę z oryginalnymi pomocami. Podczas spotkania u nas z psychologiem, pedagogiem z wieluńskiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, nauczycieli z publicznych placówek dostrzegli oni wartość pedagogiki Marii Montessori. Niektóre pomysły przenieśli do swoich wieluńskich placówek.

Montessori to także terapia dla dzieci niepełnosprawnych. Wszystkie moje działania poparte są doświadczeniem. Zanim otworzyłam placówkę dla dzieci niepełnosprawnych pracowaliśmy kilka lat w/w metodą z dzieczynką niepełnosprawną i dała ogromne efekty. W związku z tym chciałam dać szansę innym dzieciom.

Poza tym jesteśmy jedynymi w powiecie wieluńskim partnerami warszawskiej Fundacji Synapsis. która poprzez program BadaBada daje szansę wczesnego zdiagnozowania dziecka, co niewątpliwie da mu lepszy start w przyszłości. Wczesna diagnoza to podstawa dla lepszego rozwoju dzieci z wyzwaniami edukacyjnymi. Robimy to również za darmo.

Masz rację Ferbik mcdek pojechał mi, ale pewnie dlatego, że nie miałam możliwości poznać go osobiście i porozmawiać, ale cóż ......tak się niekiedy dzieje, gdy odbiera się mnie tylko jako materialistkę. Mcdek każdy ma prawo do swojego zdania, więc takie jest Twoje, chociaż boli......Szczególnie słowa: " że, nie mam nic do zaoferowania rodzicom......" Wpisy na forum pokazały, że mam wiele. Zgadzam się tylko z jednym, że pewnie nie ma zapotrzebowania tymi działaniami w Wieluniu. Szkoda, gdyż uważamy, że wsparcie dziecka, także niepełnosprawnego powinno odbywać się od urodzenia. Może ta oferta jest zaspokojona w Wieluniu, a ja po prostu tego jeszcze nie wiem. stąd możliwość wypowiedzi Państwa na tym forum. Pewnie taki był zamysł twórców forum: Możliwość wypowiadania swojego zdania w celu poprawy warunków życia wsztskich mieszkańców. Po części sprawdziło się to, gdyż podejmowaliście wiele działań, które skończyły się sukcesem.

Zależy mi na rozwoju wszystkich dzieci, nie tylko rodziców bogatych, stąd moje darmowe lub prawie darmowe działania. Rozumiem, że sytuacja materialna wielu rodzin nie jest wesoła, stąd moje pomysły publikowane na fanpage naszego przedszkola czy Centrum Terapii Montessori. Chciałam również wesprzeć rodziców, gdzie mama zajmuje się dzieckiem w domu, czasami zwłasnego wyboru czasami braku pracy, aby mogła sama wykorzystywać różne pomysły w pracy z własnym dzieckiem w domu.

Jeżeli znajdzie się ktoś zainteresowany rozmową ze mną zapraszam.

Mcdek mam jeszcze do Ciebie prośbę, napisz mi konkretnie odnośnie mnie i mojego przedszkola negatywne opinie. Tylko wtedy mam szansę na poprawę tego, co jest złe. Z góry dziękuję.

Ferbik, pewnie jest to w Twojej mocy, zlikwiduj moje wpisy na tym forum. Obiecuję, że nie będę zajmować miejsca moimi wpisami i nic więcej nie będę na nim pisała Dziękuję za wszystkie lata ludziom, którzy mnie tu wspierali i sprzyjali mi.

Jeszcze jedno mcdek szkoda, że natrafiłeś na badania o Montessori tylko z 2005r. i tylko na wikipedii. Jesteś młodym człowiekiem, więc pewnie jeszcze nie wiesz, jaka transformacja może przejść przez 10 lat. Wszystko przed Tobą - pozdrawiam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-04-19, 20:25   

malgosia.k napisał/a:
mcdek napisał/a:
malgosia.k napisał/a:
Poza tym, jak doświadczam mało rodziców jest zainteresowanych taką pomocą. Może rodzice są zbyt dumni? Jeżeli macie inne zdanie na ten temat, proszę napiszcie. Chętnie przeczytam?


Wg mnie:

1) nie masz nic szczególnego do zaoferowania.
2) ludzie darzą większym zaufaniem instytucje publiczne
3) po co płacić więcej skoro można mniej?
4) dużo jest negatywnych opinii na temat prywatnych przedszkoli dostępnych na forach internetowych. Możesz sobie poczytać


Dziękuję za Twoje słowa mcdek Uświadomiły mi wiele. :(


Proszę bardzo. Moim zdaniem korzystniejsza byłaby dla Ciebie forma reklamy która nie podlega krytyce. Jakiś baner, radio, gazeta. Na forum zawsze znajdzie się osoba, która wyłuszczy prawdę i cała koncepcja dobrodusznych podchodów w trosce o szeroko pojęte dobro dla lokalnej społeczności legnie w gruzach.

Z tym co napisałaś nie da się w ogóle dyskutować, bo to są takie pseudonaukowe bełkoto -frazesy. Piszesz o jakieś dziewczynce co to rzekomo coś miało jej pomóc, a tak naprawdę nie ma na to żadnych dowodów. Może gdyby nie uczęszczałaby do Twojej placówki miałaby się lepiej. A może jej po prostu zaszkodziłaś? Hmm? :| To taki ekstremalny argument na bezsensowność polemiki z tym co prezentujesz. Absolutnie żadnej tezy, żadnego zdania napisanego przez Ciebie nie da się poprzeć dowodami. Bo doskonale wiesz, że wartość dowodową mają tylko badania na dużych próbach, a te wykazały, że ta metoda to wielka marketingowa koopa.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
malgosia.k 
Przyjeżdża na zakupy
MONTESSOREK



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Lis 2007
Posty: 267
Piwa: 2/20
Skąd: Pątnów
Wysłany: 2015-04-19, 21:12   

Mcdek ciekawa jestem, co Ty masz do zaoferowania oprócz słownego krzywdzenia innych, nie tylko mnie. Czytam różne strony i wszędzie każdemu coś dogadasz.

Moim zdaniem to jest Twoja propozycja dla innych: sarkazm, złośliwość, zgryźliwość, potępianie każdego, kto ma inne zdanie niż Ty.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-04-19, 21:17   

malgosia.k napisał/a:
Mcdek ciekawa jestem, co Ty masz do zaoferowania oprócz słownego krzywdzenia innych, nie tylko mnie. Czytam różne strony i wszędzie każdemu coś dogadasz.

Moim zdaniem to jest Twoja propozycja dla innych: sarkazm, złośliwość, zgryźliwość, potępianie każdego, kto ma inne zdanie niż Ty.


Nie masz merytorycznych argumentów to przystąpiłaś do ataku. No cóż, może rodzice kupią agresywną przedszkolankę :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
malgosia.k 
Przyjeżdża na zakupy
MONTESSOREK



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Lis 2007
Posty: 267
Piwa: 2/20
Skąd: Pątnów
Wysłany: 2015-04-19, 21:23   

Nie rozumiem, według Ciebie to tylko można atakować mnie. Ja się tylko bronię.

Najwyższy czas zastanowić się nad sobą mcdek.

Te Twoje "wspaniałe argumenty" w poprzednim poście są bardzo krzywdzące dla mnie.
Stąd moja odpowiedź.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-04-19, 21:42   

Zgłoś mnie do administracji. Zbanują mnie i będziesz miała spokój. Pedagog twierdzi, że podstawy są, haha. Któż podważy Twój autorytet?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-04-19, 22:15   

malgosia.k napisał/a:
Ferbik, pewnie jest to w Twojej mocy, zlikwiduj moje wpisy na tym forum. Obiecuję, że nie będę zajmować miejsca moimi wpisami i nic więcej nie będę na nim pisała Dziękuję za wszystkie lata ludziom, którzy mnie tu wspierali i sprzyjali mi.

Jesteś niepoważna :) Ani mi się śni. Cieszę się, że są tacy ludzie jak Ty. A to, że zawsze znajdzie się, ktoś, komu wydaje się, że ma rację, to ma rację. Wydaje mu się.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW