R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
odłamki pierwszych bomb zrzuconych na szpital w 1939r
Autor Wiadomość
sash997 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 21 Mar 2013
Posty: 12
Skąd: wieluń
Wysłany: 2015-05-11, 00:04   odłamki pierwszych bomb zrzuconych na szpital w 1939r

Koledzy i koleżanki ja z takim dziwnym pytaniem :) przedmioty w/w w temacie mogą mieć jakąś wartość historyczną? Wogóle da się takie coś przebadać i potwierdzić pochodzenie? Zagląda tu ktoś obeznany w takich tematach? :) Mogę takie coś z czystym sumieniem wyrzucić na złom czy jednak pofatygować się z tym do muzeum tylko nie wiem czy mnie nie wyśmieją :D Bo pochodzenia ja jestem pewny w 100% ale jeśli istniałaby możliwość przebadania to czemu nie :)
Ostatnio zmieniony przez sash997 2015-05-15, 00:35, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Average 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 57
Dołączył: 03 Maj 2015
Posty: 17
Piwa: 3/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-05-11, 01:04   

Wyrzuć na złom..!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Silvo 
Mieszka pod Wieluniem
Wieluń rulez!



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 876
Piwa: 11/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-05-12, 23:32   

najlepiej idź i zapytaj czy to ich interesuje. Zależy jakie to odłamki, jakiej wielkości i czy do czegoś się nadają. To jednak pierwsze bomby II WŚ. Załącz zdjęcia jak możesz. A skąd pewność pochodzenia?
_________________
Carpie diem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Average 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 57
Dołączył: 03 Maj 2015
Posty: 17
Piwa: 3/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-05-13, 09:01   

Odłamków bomb, granatów, pocisków leżą w ziemi tony. Z kilku wojen. Nawiedzeni z wykrywaczami wykopują tego w bród, więc udowodnienie że dany odłamek jest od jakiejś konkretnej bomby jest niemożliwe. Muzeum na pewno nie będzie tym zainteresowane.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
sash997 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 21 Mar 2013
Posty: 12
Skąd: wieluń
Wysłany: 2015-05-15, 00:31   

z tąd pewność bo były w jednym z drzew (dość stary świerk) które wycieliśmy w parku(wycinka drzew głośna sprawa w Wieluniu bo liczne protesty były :D ) no i po dokładnych oględzinach stwierdziliśmy że odłamki nadleciały od strony szkoły... parę lat do tyłu przecierałem buka z poligonu więc dobrze wiem jak wyglądają odłamki i pociski. Ogólnie raz na jakiś czas sie takie różne skarby w drzewach znajduje :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW