R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Na kogo zagłosujesz w wyborach prezydenckich 2015 ? II Tura

Na kogo zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich ?
Andrzej Duda (Prawo i Sprawiedliwość)
54%
 54%  [ 17 ]
Bronisław Komorowski (Platforma Obywatelska)
45%
 45%  [ 14 ]
Głosowań: 31
Wszystkich Głosów: 31

Autor Wiadomość
janosikkk 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 90
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Czarnożyły
Wysłany: 2015-05-23, 10:13   

Uzasadnij.

Ale sie nie rozpisuj - im wiecej postów tym więcej bilonu :P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-05-23, 10:40   

janosikkk napisał/a:
Uzasadnij.


Niby co mam uzasadnić? Składki są niezależne. Zwyczajowo nazywają się razem ZUS. Tak samo mogłyby się nazywać: PZU renta, Compensa emerytura, Alianz zdrowie, NN wypadki. Ale nie wymagam od ciebie za dużo - prawdopodobnie i tak nie zrozumiesz. :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
janosikkk 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 90
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Czarnożyły
Wysłany: 2015-05-23, 10:52   

E tam , wysil się . I po kawałku . Jak ZUS gospodaruje pieniędzmi ?

Cytat:
Tak samo mogłyby się nazywać: PZU renta, Compensa emerytura, Alianz zdrowie, NN wypadki.

Hehe , ale takie instytucje leczą skutecznie z hipochondrii eliminując kolejki . Ale o tym innym razem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-05-23, 11:27   

Znudziła mi się dyskusja. Na temat kosztów działalności już było. Z tego co pamiętam relatywnie nie są to wielkie kwoty. Kilka procent z przychodów. Na pewno nie więcej niż 5%, bliżej 2-3.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
janosikkk 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 90
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Czarnożyły
Wysłany: 2015-05-23, 14:58   

mcdek napisał/a:
Znudziła mi się dyskusja. Na temat kosztów działalności już było. Z tego co pamiętam relatywnie nie są to wielkie kwoty. Kilka procent z przychodów. Na pewno nie więcej niż 5%, bliżej 2-3.


O koszcie prowadzenia DG na ZUS można powiedziec tylko tyle że płacimy wszystkie składki za siebie, aktualnie 1092zł miesięcznie z czego do odliczenia od wyliczonego podatku na koniec roku mamy zdrowotną 240zł/mc . Pozostaje 852zł dla ZUS-u .
Z ulga dwuletnią jest 680 zł , do odliczenia zdrowotna 240 . Pozostaje 440zł dla zusu .

Aby zarobić na czysto 2000zł musisz wypracować 2000 + 18% podatku = 2000/0,82 = 2440zł i zarobić na ZUS .
Bez zniżki 2440 + 852 = 3292zł
Ze zniżką 2440 + 440 = 2880zł

Przy założonej rentowności 15% netto( w małej DG handlowo - produkcyjnej to bardzo dobry wynik ) musisz obrócić 1/0,15 * założony dochód
Bez zniżki : 21946zł
Ze zniżką : 19200zł
To przy załozeniu że DG prowadzisz we własnym domu a reszte masz za friko .
Także składka zus , aby bez znizek zarobić miesięcznie 2000zł wynosi 3,9% obrotu ale aż 26% całkowitego dochodu lub też po redukcji składki ZUS o 18% (852zł po odliczeniu podatku = 699zł): 699 składki /2000 zarobku = 0,35 = 35% czystego dochodu .
Także takimi danymi można bardzo łatwo manipulować , wystarczy skończyc gadkę na przychodzie i mamy ładne 3,9% - no prawie jak nic .Ale jak się na dochód wejdzie to już procenty drastycznie rosną do 26% a jak na czysty dochód to juz "kosmos" 35% udziału składki w dochodzie . No i nie płacisz zusowi 852zł tylko musisz wyłozyć 1092 a potem czekac na ew. zwrot lub rozliczyć w podatku .
Co innego w DG typowo usługowej - tą możesz na upartego nawet zawiesić do czasu rozliczenia z usługobiorcą i opłacać tylko składki zdrowotne (dobrowolne ub. zdrowotne ~350zł + opłata jednorazowa) albo zaryzykowac i nie opłacać zdrowotnego a nawet olać DG i pracowac na zlecenia (nie wiem jak to teraz wygada , kiedyś zlecenie było dużo tańsze od DG czy etatu) .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-05-23, 20:16   

Na temat kosztów działalności Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glupek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 287
Piwa: 38/14
Skąd: Ziemia
Wysłany: 2015-05-24, 18:02   

janosikkk napisał/a:

I ustalmy coś - nie jesteś dla mnie autorytetem ani bogiem więc proszę o MERYTORYCZNE kontrargumenty - konkretne wyliczenia .

Straszenie banem ? Administrator /moderator ma własny rozum więc twój wpis traktuję jako sugestię mającą mnie "zastraszyć ." ... ? Ale to ciut śmieszne jest ... Niemniej na Twoim miejscu nie wciskałbym w palce Admina/Modera decyzji na siłe bo się sam jeszcze czegoś w podziękowaniu za "wyręczanie" dorobisz.


Drogi chłopcze, napisałeś:
janosikkk napisał/a:
Co do emerytur - kiedy umozliwicie ludziom samodzielne finansowanie "swoich" emerytów?
Na zasadzie - pracownik deklaruje utrzymywać matkę emerytkę za co sam może zrezygnować ze składek emerytalnych (zdrowotne pozostaje ). Odpada pośrednictwo zusu. TO czy komus by się to kalkulowało to już kwestia szczegółowego omówienia . Obawiam się że prędzej czy później stanie się to przymusem z racji coraz gorszego bilansu w ZUS .


Przestań pieprzyć dookoła i wyliczać bilans składek (nie znam ubezpieczyciela w jakiejkolwiek dziedzinie, który zwraca składki), tylko napisz w końcu jak przy kwotach które podałem ci ja, i które sam później wymieniałeś w wyliczeniach, chcesz z własnej kieszeni wypłacać swojej matce emeryturę?

Straszenie banem skończyło się tym, że przestałeś chamsko bluzgać, więc ten efekt tylko się dla mnie liczy.

Będę wdzięczny, jeśli zaczniesz pisać na temat; jeżeli zamiast wpisywać po raz kolejny w niewielkim stopniu powiązane ze sprawą wyliczenia, przeczytasz czyjegoś posta jeszcze raz, i albo przestawisz konkretną, logiczną i merytoryczną odpowiedź, albo odszczekasz i przyznasz, że znów strzeliłeś babola. Domyślam się, że pojęcie odwagi cywilnej może być ci obce, ale pewne minimum pojęciowe znajdziesz nawet w wikipedii.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
janosikkk 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 90
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Czarnożyły
Wysłany: 2015-05-24, 18:44   

glupek napisał/a:
janosikkk napisał/a:

I ustalmy coś - nie jesteś dla mnie autorytetem ani bogiem więc proszę o MERYTORYCZNE kontrargumenty - konkretne wyliczenia .

Straszenie banem ? Administrator /moderator ma własny rozum więc twój wpis traktuję jako sugestię mającą mnie "zastraszyć ." ... ? Ale to ciut śmieszne jest ... Niemniej na Twoim miejscu nie wciskałbym w palce Admina/Modera decyzji na siłe bo się sam jeszcze czegoś w podziękowaniu za "wyręczanie" dorobisz.


Drogi chłopcze, napisałeś:
janosikkk napisał/a:
Co do emerytur - kiedy umozliwicie ludziom samodzielne finansowanie "swoich" emerytów?
Na zasadzie - pracownik deklaruje utrzymywać matkę emerytkę za co sam może zrezygnować ze składek emerytalnych (zdrowotne pozostaje ). Odpada pośrednictwo zusu. TO czy komus by się to kalkulowało to już kwestia szczegółowego omówienia . Obawiam się że prędzej czy później stanie się to przymusem z racji coraz gorszego bilansu w ZUS .


Przestań pieprzyć dookoła i wyliczać bilans składek (nie znam ubezpieczyciela w jakiejkolwiek dziedzinie, który zwraca składki), tylko napisz w końcu jak przy kwotach które podałem ci ja, i które sam później wymieniałeś w wyliczeniach, chcesz z własnej kieszeni wypłacać swojej matce emeryturę?

Straszenie banem skończyło się tym, że przestałeś chamsko bluzgać, więc ten efekt tylko się dla mnie liczy.

Będę wdzięczny, jeśli zaczniesz pisać na temat; jeżeli zamiast wpisywać po raz kolejny w niewielkim stopniu powiązane ze sprawą wyliczenia, przeczytasz czyjegoś posta jeszcze raz, i albo przestawisz konkretną, logiczną i merytoryczną odpowiedź, albo odszczekasz i przyznasz, że znów strzeliłeś babola. Domyślam się, że pojęcie odwagi cywilnej może być ci obce, ale pewne minimum pojęciowe znajdziesz nawet w wikipedii.


A jednak się przeliczyłem . Napiszę krótko - twoje kwoty i uproszczony sposób ich podania są z d..py więc nie ma z tobą o czym dyskutować. Udowodnij że się mylę .
Co do odwagi osobistej - no narazie podpierasz się "ledykimacją" psl-u, poza tym nie wiem kim jesteś(wystarczy to co tworzysz) .
Data rejestracji 3.10.2011 wskazuje na kolejne wcielenie przedwyborczego(9.10.2011) spamera .
Spamera z "ledykimacją" :lol:

A PSL wie co tu wypisujesz ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glupek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 287
Piwa: 38/14
Skąd: Ziemia
Wysłany: 2015-05-24, 19:18   

janosikkk napisał/a:
[...]


Dlaczego mam nieprzeparte wrażenie, że coraz więcej osób bardziej zasługuje na mojego nicka...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
janosikkk 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 90
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Czarnożyły
Wysłany: 2015-05-24, 19:37   

Zawsze możesz udowodnić że nie jesteś niezbyt rozgarniętym ignorantem z przerośniętym ego . Może wtedy przestaniesz być prekursorem głupoty. Narazie nie widzę u ciebie chęci . Ale nadziej umiera ostatnia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ceroz 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 50
Piwa: 9/8
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-05-24, 21:52   

No i stalo sie... mcdek bedzie mial obowiazkowa religie w szkole.
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
hajen
janosikkk 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 90
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Czarnożyły
Wysłany: 2015-05-24, 22:23   

ceroz napisał/a:
No i stalo sie... mcdek bedzie mial obowiazkowa religie w szkole.


HAha , padłem :D :one:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wojtas 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 116
Otrzymał 16 piw(a)
Skąd: Wielun
Wysłany: 2015-05-24, 23:52   

Ależ tu cisza, jakie to wymowne.

Udało się i żegnamy Komorowskiego. Zobaczymy co pokaże Duda i czy coś spełni z obietnic lub spróbuje - rozliczą go na pewno, m.in. media.

Jednak, gorszym i bardziej umoczonym, w niewyjaśnione związki, prezydentem, niż Komorowski nie da się być.

Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-05-25, 01:11   

wojtas napisał/a:
Ależ tu cisza, jakie to wymowne.


Dewot i oszust wyborczy został prezydentem, to wszyscy poszli się modlić. Został nim jednak tylko na 5 lat, bo prosta jak budowa cepa wieś nie wybaczy mu braku tych 300 mld płynącej z nieba gotówki. Takimi ludźmi łatwo jest manipulować, ale są też nadzwyczaj pamiętliwi. W 2020 na pewno sobie przypomną. No i przecież ten elektorat zmiany nie ustabilizuje się przez 5 lat. :wink:

 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
hiszpan
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2015-05-25, 07:41   

wojtas napisał/a:
(...)Jednak, gorszym i bardziej umoczonym, w niewyjaśnione związki, prezydentem, niż Komorowski nie da się być.


Które niewyjaśnione związki ? :smile:
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW