R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
W planach kolejny plac zabaw w Wieluniu!
Autor Wiadomość
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-07-04, 12:13   W planach kolejny plac zabaw w Wieluniu!

Jeden z naszych wieluńskich przedsiębiorców w ramach podziękowania mieszkańcom naszego regionu za ponad 20 lat udanej współpracy postanowił wybudować plac zabaw dla dzieci.
Jak dla mnie pomysł bomba, tym bardziej, że placów zabaw u nas jak na lekarstwo, a przy Era Park to idealne miejsce, bo rodzice będą mieli gdzie zostawić swoje pociechy robiąc zakupy.
Do tej pory pamiętam, jak walczyliśmy w konkursie o plac zabaw z Intermarche, który też m.in. dzięki Wam wygraliśmy :)
Szacunek za pomysł i mam nadzieję, że temat się szybko zrealizuje.

wizualizacja-placu-zabaw-1.jpg
Plik ściągnięto 90 raz(y) 261,97 KB

wizualizacja-placu-zabaw-2.jpg
Plik ściągnięto 65 raz(y) 288,32 KB

wizualizacja-placu-zabaw-3.jpg
Plik ściągnięto 71 raz(y) 201,12 KB

plakat_plac_zabaw.jpg
Plik ściągnięto 60 raz(y) 815,9 KB

_________________
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
malgosia.k
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2015-07-04, 15:04   

Ferbik napisał/a:
Do tej pory pamiętam, jak walczyliśmy w konkursie o plac zabaw z Intermarche, który też m.in. dzięki Wam wygraliśmy
i gdzie one są ? Bo miały być dwa, jeden jest w parku przy muzeum a przy Okólnej jak nie było, tak nie ma. Tam też ludzie przychodzą i nawet huśtawki czy piaskownicy nie ma, wstyd !


Miło, że jest jeszcze firma, która robi coś dla dzieciaków :grin:
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2015-07-04, 17:37   

edzia i odziu napisał/a:
Miło, że jest jeszcze firma, która robi coś dla dzieciaków :grin:

edzia i odziu, to się ... marketing nazywa ;)
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
WujA 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 325
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-07-04, 18:27   

miko 005 napisał/a:
edzia i odziu napisał/a:
Miło, że jest jeszcze firma, która robi coś dla dzieciaków :grin:

edzia i odziu, to się ... marketing nazywa ;)


Oby więcej takiego marketingu!
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
malgosia.k
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-07-05, 11:19   

miko 005, to nie jest marketing. Wszędzie upatrujesz się drugiego dna.
Polecam przeczytać artykuł poniżej:

Cytat:
Proszę powiedzieć skąd pomysł budowy ogólnodostępnego placu zabaw?
- Już w ubiegłym roku jako lokalny przedsiębiorca z okazji 20-stej rocznicy powstania mojej firmy, w ramach podziękowania za długoletnią
współpracę bardzo chciałem zrobić coś wyjątkowego dla społeczeństwa naszego powiatu. Pomyślałem, że najlepszą formą wdzięczności
jest sprawienie radości „naszym” dzieciom. Każde osiedle mieszkaniowe ma plac zabaw, ale ten mój będzie wyjątkowy. Będzie
przeznaczony także dla dzieci niepełnosprawnych. Większość przedsiębiorców myśli tylko o pomnażaniu swoich pieniędzy, a ja chcę inaczej.

Janusz Korczak powiedział tak „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Robię to ku radości naszych dzieciaków, a poniekąd inwestuję w budowanie naszej przyszłości i nie ukrywam, że robię to też dla przykładu.

Widzimy już projekt, który sprawia imponujące wrażenie. Na jakim etapie obecnie znajduje się pańskie przedsięwzięcie?

- Jak już mówiłem we wrześniu, czekam na sfinalizowanie najistotniejszej sprawy dotyczącej kwestii gruntu.
Myślę, że zarząd PKS dotrzyma naszej umowy sprzed kilku lat i umożliwi mi zrealizowanie tej inicjatywy.
Poza tym, aktualnie toczą się rozmowy z firmą ANDREAS STIHL POLSKA na temat budowy mojego placu zabaw.
W rozmowie Zarządem Stihl zwróciłem uwagę, że nie jesteśmy gorsi choćby od Mc Donalda, który praktycznie
przy każdej placówce buduje taki plac zabaw i zmotywowałem ich do dofinansowania budowy go. Będzie to pierwszy plac zabaw STIHL-a na całym świecie.
Poza tym, widzę, że w wielu miastach Polski, napływający często z zagranicy przedsiębiorca, inwestując w budowę marketu czy galerii z racji płacenia
podatków poza lokalny budżet, jest zobligowany przez władze miasta bądź zarząd firm popaństwowych, od których nabywa grunt, aby dać korzyść społeczeństwu
regionu z którego będzie czerpał zyski. Niestety u nas, w przypadku galerii Era Park, nie została zastosowana ta praktyka. Szkoda, bo byłaby to wielka korzyść dla
naszego miasta i jego mieszkańców (choćby refundacja remontu basenu).

Inwestor wychodzi z inicjatywą.W podziękowaniu za zakupy w jego sklepie chce wybudować dla dzieci plac zabaw.
Pierwszego dnia wiosny wielunianie wzięli udział w uroczystym otwarciu nowej galerii handlowej Era Park, a my już wiemy, że jedyny lokalny na tym terenie inwestor, rodzimy
przedsiębiorca, planuje własną atrakcję dla mieszkańców naszego miasta. W tym celu spotkaliśmy się z panem Cezarym Sławniewiczem - właścicielem sklepu STIHL VIKING,
który przedstawił nam swoje plany dotyczące budowy placu zabaw dla dzieci - także niepełnosprawnych.
Dziennik Łódzki j o tej szlachetnej inicjatywie informował juz kilka miesięcy temu. Dziś możemy już wszystkim naszym czytelnikom pokazać projekt tej planowanej atrakcji dla naszych pociech.
To drugie po ul. Sieradzkiej centrum handlowe Cezary Sławniewicz jako jeden z pierwszych ożywił kilka lat temu wręcz jałowy teren Wielunia przy ul. Staszica. Dziś to drugie
po ul. Sieradzkiej centrum Wielunia. Obok znajduje się nowy budynek PKS, Wieluński Rynek Regionalny i galeria handlowa Era Park.
- Myślę, że brakuje tu jeszcze placu zabaw dla dzieci. Kiedy jedno z rodziców robi zakupy, drugie w tym czasie może pobawić się z dzieckiem w takim miejscu, a nie zabierać
do sklepu i biegać między półkami- mówi Cezary Sławniewicz, który z tą inicjatywą wyszedł w podziękowaniu
za robienie zakupów w jego sklepie. W ubiegłym roku sprzedał bowiem najwięcej kosiarek spalinowych w Polsce, co dało mu prestiż wśród handlowców z całego kraju.
Budowa placu zabaw będzie kosztować ok. 250 tys. zł
- Przede mną jeszcze naprawdę długa droga. Czeka mnie mnóstwo formalności, poczynając od realizacji
naszej umowy przez Zarząd PKS, a na pozwoleniu na budowę kończąc. Nie ukrywam, że są to wielkie
koszty, dlatego tak ważna jest dla mnie rozmowa z Zarządem STIHL i przekonam ich aby
dofinansowali tę inwestycję. Mimo wszystko jestem dobrej myśli. Liczę na dobre serce wszystkich,
którzy będą uczestniczyć w tej inicjatywie - mówi Cezary Sławniewicz
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-07-05, 11:22   

edzia i odziu napisał/a:
i gdzie one są ? Bo miały być dwa, jeden jest w parku przy muzeum a przy Okólnej jak nie było, tak nie ma. Tam też ludzie przychodzą i nawet huśtawki czy piaskownicy nie ma, wstyd !

Edzia jeden wcześniej postawiony stoi w parku, a ten, o który walczyliśmy - obok Orlika :)
_________________
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
kitor
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2015-07-05, 11:53   

Ferbik napisał/a:
miko 005, to nie jest marketing. Wszędzie upatrujesz się drugiego dna.

Marketing – proces społeczny, w którym jednostki i grupy otrzymują to, czego potrzebują poprzez tworzenie, oferowanie oraz swobodną wymianę z innymi towarów i usług, które posiadają wartość. Najkrótsza definicja marketingu brzmi „zaspokajać potrzeby, osiągając zysk”. (tak można przeczytać na Wikipedii ;) )

I wcale nie neguję dobrych intencji tej firmy. Co nie oznacza, że jest to najzwyklejsza forma marketingu i ja tak osobiście uważam. Ale rozumiem Twój stosunek do tej sprawy, ten plakat to ... czyje dzieło? :D
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-07-05, 12:40   

miko 005 napisał/a:
Ferbik napisał/a:
miko 005, to nie jest marketing. Wszędzie upatrujesz się drugiego dna.

Marketing – proces społeczny, w którym jednostki i grupy otrzymują to, czego potrzebują poprzez tworzenie, oferowanie oraz swobodną wymianę z innymi towarów i usług, które posiadają wartość. Najkrótsza definicja marketingu brzmi „zaspokajać potrzeby, osiągając zysk”. (tak można przeczytać na Wikipedii ;) )

I wcale nie neguję dobrych intencji tej firmy. Co nie oznacza, że jest to najzwyklejsza forma marketingu i ja tak osobiście uważam. Ale rozumiem Twój stosunek do tej sprawy, ten plakat to ... czyje dzieło? :D


Bardziej wyuzdana forma marketingu to generowanie potrzeb i osiąganie zysków. Tutaj mamy do czynienia z marketingiem prymitywnym polegającym na wyciągnięciu kasy od szefa, wygenerowaniu kosztów, zagarnięciu połowy pod stołem, a za resztę postawienie kilku huśtawek i dywaników.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2015-07-05, 13:18   

Ferbik napisał/a:

Edzia jeden wcześniej postawiony stoi w parku, a ten, o który walczyliśmy - obok Orlika :)



Gdzieś tutaj całkiem niedawno wklejałam linka do wypowiedzi jakoby miał powstać również na Plantach. Poza tym Urząd Miasta w 2012 obiecywał powstanie placu zabaw na plantach w miejsce tego który stracił ważność certyfikatu i co i cisza, ale to może dlatego że zaraz po tej wypowiedzi poszli na mszę.... :twisted:
Moje dzieciaki już duże, ale na co dzień widzę co jest, dzieci biegają z górki i to jest ich jedyna rozrywka...najbliższy plac zabaw mają koło muzeum...


2012 rok

"...Nowe place zabaw pojawią się: w parku im. Rotmistrza Pileckiego oraz na ulicach: Okólnej, Wojska Polskiego, "Grota" Roweckiego, Konopnickiej i Zawadzkiego, czyli tam, gdzie poprzednie place zdemontowano, bo przestały obowiązywać ich certyfikaty bezpieczeństwa.
Radni miejscy oraz powiatowi z Wielunia przemaszerowali wspólnie do kolegiaty, gdzie o 8.00 rozpoczęła się msza św. ... "

http://www.radiozw.com.pl...ge=news&id=1908
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-07-05, 23:11   

mcdek napisał/a:
Tutaj mamy do czynienia z marketingiem prymitywnym polegającym na wyciągnięciu kasy od szefa, wygenerowaniu kosztów, zagarnięciu połowy pod stołem, a za resztę postawienie kilku huśtawek i dywaników.

Jak nie znasz szczegółów, to stul pysk i siedź cicho, zamiast rzucać bezpodstawne pierdoły.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Skorupa 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 2 razy
Wiek: 38
Dołączył: 09 Gru 2011
Posty: 190
Piwa: 21/54
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-07-06, 07:27   

Ferbik, nie denerwuj się - wydaje mi się, że mcdek po prostu mówi jak jest u niego i kolegów...
_________________
Gość, uśmiechnij się :585:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-07-06, 09:03   

Nie dogodzisz :?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-07-06, 12:10   

Ferbik napisał/a:
mcdek napisał/a:
Tutaj mamy do czynienia z marketingiem prymitywnym polegającym na wyciągnięciu kasy od szefa, wygenerowaniu kosztów, zagarnięciu połowy pod stołem, a za resztę postawienie kilku huśtawek i dywaników.

Jak nie znasz szczegółów, to stul pysk i siedź cicho, zamiast rzucać bezpodstawne pierdoły.

Przecież pan Cezary podał szczegóły. Ja tylko opisałem artykuł w skrócie.

Dodam tylko, że ostatno biznesy tego typu zmagają się z intensywną konkurencją państwa środka oferującą podobny towar za cenę 3 x niższą. Więc desperacja mogła uzewnętrznić się w oryginalnym pomyśle na dodatkowe pieniądze na życie.

A od administratora oczekiwałbym bardziej wysublimowanego i mniej agresywnego języka. Nawet fakt ewentualnego sponsoringu nie usprawiedliwia tego co napisałeś powyżej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
WGS 
Dojeżdża PKSem
WGS



Wiek: 36
Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 118
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-07-06, 13:10   

mcdek, myślę że wysuwasz daleko idące wnioski, niekoniecznie poparte na badaniach lokalnego rynku, czy też zdolności finansowania przez firmy produkcyjne, gdzie Zarząd ma najczęściej charakter korporacyjny.
Być może STHIL do tego celu wykorzysta fundusz reprezentacyjny, który jest całkowicie o-księgowany, a którego środki prędzej czy później należy wykorzystać właśnie na promocję firmy - i jest to swego rodzaju marketing - na dodatek społeczny. Czy będzie w tym wypadku widać chęć rozreklamowania się czy też wylansowania własnej marki - co za różnica? Jest efekt i zadowolenie dzieci, w tym wypadku każdy osąd jest zdecydowanie nie na miejscu.
Jeżeli sami nie mamy możliwości zrealizowania takiego projektu to po jaki krzak dyskutować o jego słuszności?
_________________
https://www.facebook.com/jurawielun?ref=hl - POLUB NASZ PROFIL
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
walcu 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 04 Gru 2011
Posty: 5
Skąd: wielun
Wysłany: 2015-07-06, 13:33   

Czytam, czytam i ręce mi opadają.. Człowiek wychodzi z fajną i szczytną inicjatywą jaką jest plac zabaw dla dzieci a tu od razu podejrzenie- Na pewno coś z tego uszczknie.. i kłótnia i inwektywy. Luuuudzie- dajcie na wstrzymanie. Trzymajmy kciuki za inwestycję. Oby więcej takich inicjatyw w mieście.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW