R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Eksmisja z os. Wojska Polskiego z powodu szczekających psów?
Autor Wiadomość
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-07-31, 20:24   Eksmisja z os. Wojska Polskiego z powodu szczekających psów?

Czy możemy stracić dach na głową tylko dlatego, że w mieszkaniu trzymamy dwa psy? Taka sytuacja grozi jednej z mieszkanek Wielunia.

Ewa Zabiegała-Grzelak z Wielunia ma opuścić swoje mieszkanie z powodu szczekających psów. Zagrożona eksmisją kobieta mieszka w jednym z mieszkań komunalnych od dwóch lat. Jej kłopoty zaczęły się od jesieni zeszłego roku, kiedy dostała pierwsze pismo z ostrzeżeniem.

- W listopadzie dostałam pismo, że muszę przestrzegać regulaminu, ponieważ psy szczekają i dodatkowo przeszkadza walenie w stół, trzaskanie drzwiami i zanieczyszczające klatkę schodową psy. Na początku to pismo wydawało mi się dość irracjonalne – opowiada Ewa Zabiegała-Grzelak.

To nie jedyne pismo jakie dostała pani Ewa. Podobnych było pięć. Główne zarzuty to celowe zakłócanie spokoju sąsiadom.

- Ja nawet jak przygotowuję kotlety schabowe, to staram się podkładać trzy ściereczki żeby to jak najmniej się rozchodziło wszędzie. Cały czas po prostu kontroluję moje zachowania, ponieważ to co jest wymienione w tych pismach, takich rzeczy nie robiłam nigdy – kontynuuje pani Ewa.

- Te psy przeszkadzają praktycznie jednej osobie. Cały czas mamy jakiś pręgierz, że nie wolno się głośno odezwać, psy nie mogą zaszczekać, nie można przesunąć żadnego mebla, nie wolno cokolwiek zrobić, żeby pani L. nie zanotowała i nie zameldowała – dodaje Zdzisław Jędraszek, przyjaciel Pani Ewy.

Zarząd lokali komunalnych interweniował po skargach jednej osoby. To sąsiadka pani Ewy. Mieszka piętro niżej. Niestety kobieta nie chciała rozmawiać z dziennikarzem UWAGI!. Co o psach pani Ewy sądzą pozostali mieszkańcy bloku?

- Jak to kobiety, mają tam między sobą zawsze coś – mówi jeden sąsiadów.

- Tutaj naprawdę mnie nie przeszkadza pies i w życiu nie słyszałam, żeby szczekał. Ta pani rozkręciła tę sytuację – stwierdza inna sąsiadka.

Łącznie skargę na panią Ewę poparło pięć osób. Pismo popierające prośbę by nie wyrzucać jej z mieszkania podpisało natomiast siedemnaście osób. To nie pomogło. Urzędnicy zdecydowali, że kobieta ma się wyprowadzić.

- Administrator przeprowadził wywiad środowiskowy w klatce tego bloku. Z dokumentów wynika, że ten wywiad potwierdza uciążliwość tych psów. Sam byłem w tym bloku. To są normalne psy. Poza tym, poza uciążliwością samych psów, podnoszono też sprawę głośnego zachowywania się najemcy poprzez walenie w kaloryfery… - próbował uargumentować decyzję Waldemar Kluska, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

Dziennikarz udał się z tą sprawą do burmistrza Wielunia.

- Moim zdaniem jest to sprawa, która wynika z antypatii jednej pani do drugiej. Uważamy, że tego konfliktu nie da się rozwiązać w tym miejscu. Pani Ewa dostała wypowiedzenia tego lokalu w bloku na osiedlu Wojska Polskiego, natomiast my szukamy dla pani Ewy mieszkania o podobnym standardzie, ale w innym miejscu. Moim zdaniem to jedyna metoda, żeby ten konflikt załagodzić – mówi Paweł Okrasa, burmistrz Wielunia.

Po naszej interwencji pani Ewa będzie mogła zostać w swoim mieszkaniu do czasu, aż urzędnicy nie znajdą dla niej nowego mieszkania. Psy zostaną razem z nią.

źródło

Krótki reportaż w linku poniżej:
http://uwaga.tvn.pl/repor...psy,174893.html
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2015-07-31, 21:24   

Śmieszny powód pozbawienia kogoś mieszkania. Znam bardziej szczekające psy w tym bloku...od lat.
Myślę, że gdyby poszła z tym do sądu, wygrałaby sprawę z palcem ......
5/17 osób chce usunięcia pani od psów, brak jakichkolwiek dowodów na jakikolwiek z zarzutów. Wielu mieszkańców bloku zwyczajnie nie chce się wtrącać, ale nie mają żadnych zastrzeżeń do Pani Ewy. Za to do drugiej i owszem... Aż uwierzyć nie potrafię że "komunalka" baaa burmistrz tak bardzo się zaangażowali w kłótnię pań że aż jedna wyrzucają.... brak mi słów.... i nie podoba mi się to bardzo, bardzo, myślałam że jest mądrzejszy....

Dobrze zrozumiałam wypowiedź Strażnika miejskiego, że wtedy kiedy rzekomo psy szczekały na balkonie czy w domu w rzeczywistości były na spacerze ? :mrgreen:
To może lepiej by było poszukać mieszkania pani niezadowolonej ...
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
 Autor postu otrzymał 2 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
kitor, malgosia.k
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2015-08-01, 16:39   

A niby władze miasta słuchają głosu ludu. Jak to się ma do tego. Pięć osób podpisało się pod pismem za usunięciem lokatorki z psami. I aż siedemnaście podpisów potwierdzających, że dwa pieski i rodzina nie stanowią żadnego problemu.
Komu ta komunalka w końcu podlega? Ciąg dalszy żenady, wieluńskiej żenady :roll:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-08-01, 19:59   

oczywiście znamy tylko zdanie jednej strony ale aż dziw jak łatwo można pozbyć sie u nas niewygodnego sąsiada :? i to całkowicie legalnie.
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
hiszpan
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2015-08-01, 20:31   

Czy nie prościej zamiast kobiety byłoby eksmitować.. szczekające psy ?

bAN napisał/a:
(...)aż dziw jak łatwo można pozbyć sie u nas niewygodnego sąsiada :? i to całkowicie legalnie.


To samo przyszło mi na myśl. Żenada²
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-08-01, 20:47   

macie pewność że jak sie ktoś nowy tam wprowadzi to nie będzie problemów??
a jak będą to co?? kolejny poleci bo donos trafi na podatny grunt??


mój jak miał 3 miesiące to ziapał pół dnia jak do pracy wychodziłem ale chyba nikomu do głowy nie przyszło żeby problemy z tego robić. chyba :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
pawel10045 
Dojeżdża PKSem


Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 154
Piwa: 5/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-08-02, 11:20   

Wszędzie się trafi jakaś "starsza Pani" ktorej nic nie pasuje. A niasto najzwyczajniej umywa ręce. Jestem tylko ciekaw czy Pani dostanie mieszkanie zastepcze o takim samym standardzie lub lepszym.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
OlekZ 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 09 Kwi 2015
Posty: 5
Postawił 1 piw(a)
Skąd: kątownia Wieluń
Wysłany: 2015-08-03, 10:37   

pawel10045 napisał/a:
Wszędzie się trafi jakaś "starsza Pani" ktorej nic nie pasuje. A niasto najzwyczajniej umywa ręce. Jestem tylko ciekaw czy Pani dostanie mieszkanie zastepcze o takim samym standardzie lub lepszym.


Nie bój nic - jak nam już przyślą te 2tys uchodźców to się problem sam rozwiąże ;) Tylko oni dostaną mieszkania w dobrym standardzie więc Polacy będą się cieszyć jak cokolwiek dostaną.
_________________
Wiem co jem i co z tego z będzie ;) Jak wszędzie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW