R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Jaro
2015-08-16, 10:33
Naprawa laptopów, komputerów stacjonarnych. Darmo
Autor Wiadomość
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-08-14, 23:16   

Po powyższym poście zadaję sobie i wam pytanie:
- jeśli prowadzę działalność, która dobrze mi prosperuje (bo takie wnioski wyciągnąłem z powyższego) ogłaszam się na forach, bo mam dużo czasu, dobre serce i chcę coś zrobić za darmo, to czy to nie jest paradoks?
danio100 napisał/a:

Zbliżamy się do obłędu kiedy, za udzielenie informacji wychylającemu się zza szyby kierowcy i pytającego o drogę będziemy wymagać zapłaty. W takim świecie chcecie żyć ?

Skrajność.

danio100 napisał/a:
Więc jak tak zazdrość Cię zżera to to zgłoś.

No tak. To jednak zazdrość. Mam 13 lat i kręcone włosy.

danio100 napisał/a:
A jest tak, że i pracuje na swoje, mam pracę na etacie i z tego żyje. Mało razy już w ten sposób robiłem, że dawałem coś od siebie za free ? Ostatnio znajomemu wykonywałem prace remontowe. Zajęło mi to tydzień czasu. Obyłem się satysfakcją, być może za chwilę ja będę czegoś potrzebować.

Obyłeś się? Znaczy nie znasz polskiego. Skoro sie obyłeś, to znaczy, że na coś liczyłeś,a dostałeś... satysfakcję. No i spoko. Czasy towarów wymiennych typu kamień za futro chyba minęły, czy do nich wracamy?

Ja już w tym temacie nie mam zamiaru zabierać głosu, bo nikt mi w sklepie nie powie: nic pan nie płaci, to w ramach niewiadomoczego, i smacznego. z mojej strony EOT. Przykro mi, że dzięki takim ludziom, moi rodzice mają (słowo wymoderowano) emerytury.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2015-08-14, 23:48   

Dobra, ja wymiękam.... :roll:
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-08-14, 23:56   

Po powyższym to nie wiem, czy cieszyć się, czy smucić z wiedzy i podejścia naszego społeczeństwa? Mimo wszystko daleko nam do Grecji. Ale zbliżamy się niestety...
Dobra, obiecałem EOT, to EOT. Będę konsekwentny.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
sensej0s 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 36
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-08-15, 09:26   

Na utrzymaniu rodziny nie jestem od dawna. To co mi wpada do kieszeni to nie twój biznes. Chce pomóc bo mam wolny czas to moja sprawa. Jeśli dla Ciebie odzyskanie reinstalka systemu programów to duży problem to nie mój problem. To, że czegoś ktoś nie umie nie znaczy, że jest czymś bardzo trudnym. Dla mnie nie jest a skoro muszę temu poświęcić tak niewiele czasu po co mam brać zapłate za to?
Wielokrotnie byłem u was w firmie (hybrydzie) i często otrzymywałem przysługe (pomoc) i dziwne. Nie musiałem za nią płacić !!

Eot.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-08-15, 11:28   

po co Ty sie w ogóle tłumaczysz...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-08-15, 13:17   

Powiem tak, zabierasz w ten sposób pieniądze ludziom którzy na tych usługach zarabiają. Postaw siebie w odwrotnej sytuacji, gdzie ja zacznę robić ludziom za darmo to na czym ty zarabiasz.

A że zajmuje to mało czasu? Nie zgodzę się. Mało czasu zajmuje sprawdzenie zasilacza w laptopie, ale nie reinstalacja systemu z instalacją oprogramowania, czy rozebranie laptopa do czyszczenia. A co jak uszkodzisz komuś płytę? To jest odpowiedzialność zawodowa wliczona w cenę usług.

A sama wiedza też kosztuje, i tak jak napisał Ferbik - wartościowym znajomym, którzy mają coś w zamian do zaoferowania ( niekoniecznie materialnie - bo idę o zakład że zaraz ktoś się do tego czepi ) owszem, pomoc za darmo jest wręcz wskazana. Ale to co zostało zaproponowane w tym wątku jest zwykłym niszczeniem rynku i pozbawianiem ludzi chleba.

EOT
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2015-08-15, 15:24   

No faktycznie, jak poświęci miesiąc czasu (bo więcej nie ma) to zniszczy cały wieluński rynek informatyków i pozbawi ich chleba... :D


Oki a teraz podsumowując, rozumiem że Wy wszyscy nigdy nie pomogliście sąsiadce we wniesieniu gratów (nie wolno bo odbieracie robotę tragarzom) nie przykręciliście nikomu gniazdka ( nie wolno bo odbieracie robotę elektrykowi) nie daliście niepotrzebnego ciucha itp (nie dawajcie bo zbankrutują sklepy) nie pożyczyliście kasy ( nie wolno bo odbieracie zarobek bankom, oni też chcą żyć)

To co tutaj przeczytałam to coś co w głowie mi się zwyczajnie nie mieści, bo KAŻDY z Was kiedykolwiek zrobił coś za darmo, wykorzystując swoją wiedzę i umiejętności. Nie ważne, siostrze, bratu, ciotce, sąsiadce.

On chce pomóc w taki sposób, bo wie że nie każdego stać na to żeby skorzystać z usług płatnych.

Skąd ta zawiść się bierze ??? Może warto zacząć od siebie i przypomnieć sobie co nie co ?
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-08-15, 19:04   

Cytat:
rozumiem że Wy wszyscy nigdy nie pomogliście sąsiadce we wniesieniu gratów


Cytat:
wartościowym znajomym, którzy mają coś w zamian do zaoferowania ( niekoniecznie materialnie - bo idę o zakład że zaraz ktoś się do tego czepi ) owszem, pomoc za darmo jest wręcz wskazana.


Koniec mojego wywodu na czytanie ze zrozumieniem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-08-15, 19:10   

Zamykam temat.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-08-16, 10:37   

Nie widzę powodu do zamykania i przesuwania tego tematu do działu do którego nie mają wszyscy dostępu, zatem przywracam.


Panowie oponęci robienia czegoś za darmo, ochłońcie trochę, bo widzę że upały Wam zaszkodziły...
sensej0s, nie przejmuj się słowami krytyki, zawsze się takie gdzieś znajdą - głowa do góry. :)
_________________
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
zwyczajna
xawer 
Dojeżdża PKSem


Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 155
Postawił 15 piw(a)
Skąd: wieluń
Wysłany: 2015-08-17, 23:06   

Już nigdy nikogo nie zabiorę na stopa. Nie chcę PKS-u puścić z torbami :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
danio100 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 37
Piwa: 2/5
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-08-18, 02:11   

xawer napisał/a:
Już nigdy nikogo nie zabiorę na stopa. Nie chcę PKS-u puścić z torbami :lol:


Jeszcze pracowników PKS pozbawisz chleba...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-08-18, 11:25   

kitor napisał/a:
Cytat:
rozumiem że Wy wszyscy nigdy nie pomogliście sąsiadce we wniesieniu gratów


Cytat:
wartościowym znajomym, którzy mają coś w zamian do zaoferowania ( niekoniecznie materialnie - bo idę o zakład że zaraz ktoś się do tego czepi ) owszem, pomoc za darmo jest wręcz wskazana.


Koniec mojego wywodu na czytanie ze zrozumieniem.

To Ty nigdy obcej osobie nie pomogles?? Dobrze ja to rozumiem??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
HandOfFury 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 86
Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 292
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-08-19, 10:54   

Widze graficy i informatycy prawdopodobnie żyją w nędzy jeśli robią gównoburze o gościa, który bezinteresownie chce pomóc w wolnej chwili. Gdyby płacił ZUS i wystawił fakturę to już by wam pasowało ?
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
maciejewski
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW