Warning ! cookie path is empty! Check in in the Admin Control Panel or set it in the PhpMyAdmin table: prefix_config - cookie_path row
 Forum Index


FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups
RegisterRegister  Log inLog in

Previous topic «» Next topic
Neapco - Amerykanie w Wieluniu
Author Message
mafik
Przyjeżdża na zakupy


Posted:    Neapco - Amerykanie w Wieluniu [ !!! ]

http://radiozw.com.pl/index.php?page=news&id=18329
Jak narazie wszystko owiane tajemnicą, ale praca będzie:) Przynajmniej według Burmistrza :)
 
 
zwyczajna
WIELUNIAK



Posted:     [ !!! ]

Na stronie Praszki czytałam że sprawa przenosin przesądzona.
 
 
HandOfFury
Przyjeżdża na zakupy



Posted:     [ !!! ]

NEAPCO?
 
 
torrent2
Przyjeżdża na zakupy



Posted:     [ !!! ]

"...W czwartek do Praszki przyjechał David Kasul, amerykański prezes Neapco Europe.

- Rozważamy dwie opcje: albo zostaniemy w Praszce, albo zbudujemy fabrykę od nowa gdzie indziej: w którejś z sąsiednich gmin lub poza regionem - mówi David Kasul. - Decyzję podejmiemy po rozmowach z burmistrzami. Czekamy na oferty gmin. Spotkam się m.in. z burmistrzami Olesna, Kluczborka i Wielunia.

Dzisiaj prezes Neapco spotkał się również z burmistrzem Praszki, ale jego ofertę uważa za rozczarowującą. ..."

http://www.strefabiznesu.nto.pl/artykul/david-kasul-prezes-neapco-europe-rozwazamy-wyprowadzke-z-praszki
 
 
mafik
Przyjeżdża na zakupy


Posted:     [ !!! ]

Nie chciałem siać plotek ale Burmistrz był w Neapco więc rozmowy pewnie trwają...
 
 
Silvo
Mieszka pod Wieluniem
Wieluń rulez!



Posted:     [ !!! ]

Potwierdza już to oficjalnie, więc wszystko jasne.
 
 
zwyczajna
WIELUNIAK



Posted:     [ !!! ]

Szału"nima" nawet jeśli wybudują nowa halę. Zarobki rzędu 12 zł/ na godzinę brutto to żadna łaska. No ale zobaczymy.
 
 
starszy pan
Dojeżdża PKSem
zawsze spokojny


Posted:     [ !!! ]

.
[quote="edzia i odziu"]
... Zarobki rzędu 12 zł/ na godzinę brutto to żadna łaska....
[/quote]


Niskie zarobki to faktycznie żadna łaska - ale moim zdaniem ważniejsze jest to ilu wieluniaków może znaleźć pracę ...




.
 
 
zwyczajna
WIELUNIAK



Posted:     [ !!! ]

Za te pieniądze sądzę, że mogli znaleźć dawno z palcem w d..., nie wierzę w bezrobocie. Firma w Wieluniu płaci na miejscu prawie 3000 i w zasadzie nic nie trzeba umieć, wystarczą chęci i umiejętność schylania się i odkręcania śrubek. A pracowników jak na lekarstwo. Na rękę w Neapco wychodzi około najniższej krajowej, dla pracownika wykwalifikowanego to śmieszny zarobek. No ale czas pokaże, na pewno nie zaszkodzi a może przynieść wiele dobrego nowa duża firma w Wieluniu.
 
 
torrent2
Przyjeżdża na zakupy



Posted:     [ !!! ]

Nie w temacie, ale powiązane.

Zasłyszane, lecz niepotwierdzone. Firma FLORA z Praszki także będzie przenosić się do Wielunia.

Jeżeli to wszystko się potwierdzi, to naprawdę idą ciężkie czasy dla Praszki. Nic, tylko współczuć jej mieszkańcom.

Coś mi się wydaje, że Wieluń zostanie przez nich znienawidzony.
  
 
 
miko 005
WIELUNIAK



Posted:     [ !!! ]

[quote="torrent2"]Coś mi się wydaje, że Wieluń zostanie przez nich znienawidzony.[/quote]
To nie wina Wielunia, a raczej zarządców Praszki.
Ale naprawdę radzę poczekać z euforią do momentu aż wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik i stosowne podpisy znajdą się na odpowiednich dokumentach, odnośnie firmy Neapco Europe.

[b]edzia i odziu[/b], albo tak naprawdę żadna bieda Cię nie dotknęła (co oczywiście pochwalam i cieszę się że nie), albo trochę mącisz dla samego mącenia. Odnoszę się do Twoich wpisów o ewentualnych zarobkach w/w firmie. 12 zł/h to kwota, dla której niejeden mieszkaniec gminy pójdzie w ciemno. Bo lepiej mieć mało niż nie mieć nic.
 
 
Spooky
Wieluniaczek



Posted:     [ !!! ]

Hmm a ja jednak uważam, że jeśli firmy przeniosą się tutaj, to pewnie w większości razem ze swoimi dotychczasowymi pracownikami. Co to dla nich za problem poświęcić 15 minut na dojazd do Wielunia, tym bardziej jeśli w okolicy nie będzie żadnej rozsądnej alternatywy? Nie twierdzę, że wieluński rynek pracy na tych przenosinach nie zyska, ale uważam że w znacznie mniejszym stopniu, niż by się wydawało.
 
 
torrent2
Przyjeżdża na zakupy



Posted:     [ !!! ]

[quote="Spooky"]Hmm a ja jednak uważam, że jeśli firmy przeniosą się tutaj, to pewnie w większości razem ze swoimi dotychczasowymi pracownikami.[/quote]

Zgadzam się z tobą, a ponadto myślę że:
1. Około 50 -70% osób pracujących obecnie, będzie dalej pracować w tym zakładzie. Będą specjalnie wynajęte autobusy kursujące z i do Praszki.
2. Osoby obecnie pracujące, a dojeżdżające z innych odleglejszych miejscowości stopniowo będą rezygnować z pracy w tej firmie ze względu na koszty i czas dojazdu.
3. Zakładam, że z Wielunia i okolic pracę docelowo znajdzie około 500 osób.
4. Przewiduję dość duże migracje pracowników między Wieluńskimi firmami.
5. Nastąpi efekt domina podnoszenia płac, aby w szczególności zatrzymać wykfalifikowaną kadrę, ale także pracowników produkcyjnych.
6. Nie wiem kiedy nastąpiłoby otwarcie tego zakładu, ale szacuje 1 – 3 lata.
7. Może się to pokryć z otwieraniem kopalni odkrywkowej pod Złoczewem. A to spotęguje efekt domina.
8. Nastąpi znaczący wzrost kosztu wynajmu mieszkań w Wieluniu. Podobny wzrost nastąpi w cenach mieszkań, domów i działek w Wieluniu i okolicy.
9. Jest to odpowiedni moment na ewentualne inwestowanie w nieruchomości, w szczególności mieszkania w blokach.
 
 
heheszek
Słyszał o Wieluniu


Posted:     [ !!! ]

Hehe przychodzi mi na myśl, że skoro fabryki z Wielunia przenoszą się do Ameryki, to Ameryka przenosi swoje do Wielunia.

Edzia i Odziu możesz mi wskazać (może być na priv) wieluńską firmę w której zarabia się: " prawie 3000 i w zasadzie nic nie trzeba umieć, wystarczą chęci i umiejętność schylania się i odkręcania śrubek. A pracowników jak na lekarstwo." Za jaki wymiar godzin te prawie 3000 i czy mówimy tu o kwocie netto czy brutto?

Miło będzie jak coraz więcej "fabryk" będzie sprowadzać się do Wielunia. Może wtedy nie tylko pracownicy Wieltonu na Fabrycznej będą zadowoleni z zarobków.
 
 
zwyczajna
WIELUNIAK



Posted:     [ !!! ]

Masz wyłączone PW więc nie podeślę nazwy. Co trzeba umieć wiem, bo ten co pracuje, niewiele potrafi ;) a zarobki na rękę czyli netto.
 
 
Silvo
Mieszka pod Wieluniem
Wieluń rulez!



Posted:     [ !!! ]

[quote="edzia i odziu"]Za te pieniądze sądzę, że mogli znaleźć dawno z palcem w d..., nie wierzę w bezrobocie. Firma w Wieluniu płaci na miejscu prawie 3000 i w zasadzie nic nie trzeba umieć, wystarczą chęci i umiejętność schylania się i odkręcania śrubek. A pracowników jak na lekarstwo.[/quote]

Ty wierzysz w to co piszesz? Bzdury! Moja żona składała w wielu firmach CV i pracy nie ma. Jak ją masz to siedź i nie pisz bzdur!

Śmieszne...
 
 
zwyczajna
WIELUNIAK



Posted:     [ !!! ]

Nie rozumiemy się.
Inną kwestią jest poszukiwanie pracy zgodnie ze swoim zawodem czy wykształceniem a czym innym jest poszukiwanie pracy jakiejkolwiek.
Jeśli szuka w biurze czy urzędzie to oczywiście pracy może nie znaleźć, ale jeśli szuka jakiejkolwiek to raczej problemu nie ma np. sklepy, koreańczyk czy Korona itp.

Praca jest tylko nie zawsze taka jakiej szukamy...
 
 
patryket22
Czytał o Wieluniu



Posted:     [ !!! ]

Tylko z niedzielnego spaceru: widziałem ogłoszenia o pracy w Bodrum Kebab, Rossmanie i CCC ;)
 
 
patryket22
Czytał o Wieluniu



Posted:     [ !!! ]

Ale ludzie raczej szukają pracy zgodnych ze swoimi kwalifikacjami i wykształceniem..
 
 
zwyczajna
WIELUNIAK



Posted:     [ !!! ]

Więc nie mówmy że jej nie ma bo jest. A czy zgodna z naszymi oczekiwaniami to już inna sprawa.
 
 
torrent2
Przyjeżdża na zakupy



Posted:     [ !!! ]

"...Neapco produkuje podzespoły dla światowych marek motoryzacyjnych. W Europie posiada dwa zakłady, w Niemczech i w Polsce. W czwartek (8 października) wieluńscy radni mają przekazać 12 milionów złotych na zakup terenów pod planowaną inwestycję. Produkcja miałaby się rozpocząć za dwa lata..."

https://www.radiolodz.pl/posts/18727-amerykanskie-plany-otwarcia-fabryki-w-wieluniu
 
 
torrent2
Przyjeżdża na zakupy



Posted:     [ !!! ]

Nie w temacie, ale powiązane:

„Nigdy na jednym nieszczęściu nie stanie” – przysłowie

W tych trudnych czasach dla Praszki, to nawet ksiądz ma prze….e…
„Proboszcz pirat pędził przez wieś 130 km/h.”

http://www.nto.pl/wiadomosci/olesno/art/8964572,proboszcz-pirat-pedzil-przez-wies-130-kmh-nowe-fakty-wideo,id,t.html
 
 
Silvo
Mieszka pod Wieluniem
Wieluń rulez!



Posted:     [ !!! ]

[quote="edzia i odziu"]Nie rozumiemy się.
Inną kwestią jest poszukiwanie pracy zgodnie ze swoim zawodem czy wykształceniem a czym innym jest poszukiwanie pracy jakiejkolwiek.
Jeśli szuka w biurze czy urzędzie to oczywiście pracy może nie znaleźć, ale jeśli szuka jakiejkolwiek to raczej problemu nie ma np. sklepy, koreańczyk czy Korona itp.

Praca jest tylko nie zawsze taka jakiej szukamy...[/quote]

Tu masz rację, tylko że często w tych sklepach czy Koronie to zatrudniają na krótki okres i zwalniają. Żeby tylko umowy nie musiały być na stałe. W sklepach dodatkowo, zwłaszcza tych mniejszych i nie sieciowych pracownicy mają tylko umowy zlecenie i to nawet zawierane kilka razy z rzędu. Tak się dzieje na naszym rynku pracy, regionalnym. Nie będę tutaj oficjalnie wskazywał co to za sklepy. W jednym z takich sklepów w centrum pracownicy są zmieniani nawet co miesiąc. Byle z nikim nie podpisać normalnej umowy o pracę, tylko śmiecia bez składek emerytalnych i zdrowotnych! Wiem bo to przerobiłem!

Nie chodzi o pracę zgodną z naszymi oczekiwaniami tylko o stałą pracę, gdzie będziesz mógł sobie więcej zaplanować. I pracę, dzięki której dostaniesz emeryturę, a nie zasiłek z MGOPS.
 
 
zwyczajna
WIELUNIAK



Posted:     [ !!! ]

Nie musisz wskazywać sklepów, sama przez kilka lat pracowałam w kilku bez żadnej umowy... i to nie dotyczy tylko rynku regionalnego, ale tak samo jest w większych miastach.

Ludzie a szczególnie młodzi już zaczęli się przyzwyczajać do faktu, że nie maja co liczyć na umowę o pracę, są zadowoleni że w ogóle ją mają. A ten fakt wykorzystują pracodawcy choć już nie podskakują jak kiedyś "na twoje miejsce jest 10 ciu" Teraz to pracownik może tak powiedzieć.

Ja w swoim życiu miałam jedną umowę na pełny etat, stałą. Cała reszta to praca w pełnym etacie na papierku 1/4 lub żadnego papierka. To takie polskie :D i się już nie zmieni.

Cieszy mnie, że będzie praca, bo nie każdy czuje się na siłach czy chce wyjeżdżać za granicę.
 
 
xawer
Dojeżdża PKSem


Posted:     [ !!! ]

[quote="edzia i odziu"]Więc nie mówmy że jej nie ma bo jest. A czy zgodna z naszymi oczekiwaniami to już inna sprawa.[/quote] Kopacz też twierdzi, że praca w Polsce jest - "Żyjemy w najlepszych czasach dla Polski". Trochę innego zdania są obywatele, szczególnie Ci, którzy musieli wyjechać...za pracą.
 
 
Display posts from previous:   
[ REPLY ]
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group